Hrabia Monte Christo

Dział dotyczący wydawanych przez nas jednotomówek i łączonych dwutomówek.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Hrabia Monte Christo

Post autor: Itachi Uchiha » czw lis 22, 2018 4:05 pm

Obrazek
Tak prezentuje się obwoluta już trzydziestej piątej Jednotomówki Waneko – Hrabia Monte Christo.
Uwaga! Przesuwamy premierę z 27 grudnia na 13 dni wcześniej.
Premiera tej JW już 14 grudnia.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Hrabia Monte Christo

Post autor: miaka88 » czw lis 22, 2018 4:08 pm

Kupię choćby dla samej kreski i większego formatu niż Herezja.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Hrabia Monte Christo

Post autor: Ajsza » czw lis 22, 2018 5:58 pm

Ładna czcionka, ale mam wrażenie że ten tytuł strasznie się zlewa z resztą...
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3297
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Hrabia Monte Christo

Post autor: Alexandrus888 » czw lis 22, 2018 7:35 pm

Ajsza, mi też tytuł zlewa się z resztą. Myślę, żę gdyby dali ciut grubszą czcionkę byłoby lepiej.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1168
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Hrabia Monte Christo

Post autor: Kuroneko » ndz gru 16, 2018 9:26 pm

Czy fabuła mangi odbiega w jakiś sposób od książki? Na pewno będzie dużo poskracane i z pewnością też nie będzie czasu przedstawić wszystkich bohaterów, więc nie wiem czy po lekturze pierwowzoru jest sens czytać tą mangę. A czy z charakteru bohaterowie mangi różnią się od poznanych w książce?
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Hrabia Monte Christo

Post autor: Alextasha » śr sty 02, 2019 3:24 pm

Jeszcze nie przeczytałam, ale... ten druk... w sensie zapach... Jezu, czy tylko mi on tak niemiłosiernie wali xD?

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Hrabia Monte Christo

Post autor: Itachi Uchiha » śr sty 02, 2019 3:30 pm

Alextasha pisze:
śr sty 02, 2019 3:24 pm
Jeszcze nie przeczytałam, ale... ten druk... w sensie zapach... Jezu, czy tylko mi on tak niemiłosiernie wali xD?
Yyy, chyba tylko tobie, bo mój tomik pachnie normalnie, jak wszystkie inne :P

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Hrabia Monte Christo

Post autor: Alextasha » śr sty 02, 2019 3:46 pm

Itachi Uchiha pisze:
śr sty 02, 2019 3:30 pm
Alextasha pisze:
śr sty 02, 2019 3:24 pm
Jeszcze nie przeczytałam, ale... ten druk... w sensie zapach... Jezu, czy tylko mi on tak niemiłosiernie wali xD?
Yyy, chyba tylko tobie, bo mój tomik pachnie normalnie, jak wszystkie inne :P
Mam skrzywienie w tej kwestii xD tomik hrabiega ma dość intensywny xD strasznie umm kwaśno jeśli mogę to tak powiedzieć :P

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Hrabia Monte Christo

Post autor: ninna » ndz sty 13, 2019 5:41 pm

Długo mi zeszło ale już przeczytałam. Nigdy nie miałam do czynienia z oryginałem i jakoś nie ciągnie mnie do niego. Obawiam się, że podobnie jak Lovecraft, może być dla mnie niestrawny (nie lubię tak starych książek), za to mangowa wersja podobała mi się. Dużo się tu dzieje i momentami jest nieco chaotycznie ale idzie się w tym odnaleźć. Główny bohater jest bardzo ciekawą postacią, wiarygodną i przechodzącą wielką przemianę. Właściwie nie miałam zastrzeżeń do jego czynów. Uważam, że miał prawo do zemsty po tym co go spotkało i przez cały czas bardzo mu kibicowałam. Koniec końców zarówno tytułowy Hrabia, jak i ci, którzy go zdradzili - zasłużyli na swój późniejszy los. Bardzo ucieszył mnie
► Pokaż Spoiler
Jest za to jedna rzecz, którą bym w tym komiksie zmieniła. W obecnej postaci jest on wręcz przeładowany tekstem. Bogata, strojna kreska często ginie w natłoku dymków i całość na tym traci. Rozbiłabym całą historię na więcej tomów tak, by nie była tak przegadana i "rozluźniła" trochę kadry. Kreska zasługuje na większe wyeksponowanie. W obecnej postaci jest to nieco przeładowane i trochę ciężko się czyta. Lekturę najlepiej rozłożyć sobie na kilka razy (ja czytałam "Hrabiego" jakieś 3 dni) bo inaczej może być ona męcząca. Chociaż komiks sam w sobie jest dobry i bardzo mi się podobał.

Co do wydania to nie jest źle. Tylko pod koniec czerń nieco przyblakła i gdzieniegdzie widać łupież. Nie zauważyłam żadnych literówek, a tłumaczenie jest płynne. Zostałam wielką fanką kreski tej autorki* i bardzo żałuję, że "Hrabia" i "Herezja" nie zostały wydane w jeszcze większym formacie, najlepiej w twardej oprawie. Rysunki aż proszą się o deluxa...

*obserwuję jej twittera i po cichu liczę na artbook :D.

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 642
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Hrabia Monte Christo

Post autor: MrOrochimaru » sob kwie 09, 2022 9:25 am

Kojarzy ktoś coś w podobnym klimacie? Manga jest przegenialna i mieści się w mojej topce. Pierwowzoru nie znałem, więc to była moja pierwsza styczność z Hrabią, ale niesamowicie mnie wciągnęła historia, intrygi oraz ogólnie umieściłbym w najlepszych historiach dotyczących zemsty, jakie było mi dane czytać/obejrzeć, wchłonąłem całość na raz, co niesamowicie bardzo rzadko mi się zdarza, a dodam, że w mandze było naprawdę sporo tekstu.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Hrabia Monte Christo

Post autor: Canis » ndz kwie 10, 2022 11:03 am

Mang nie kojarzę, ale z anime polecam Gankutsuou. Dokładnie ta sama historia, ale opowiedziana z perspektywy ofiar hrabiego w steampunkowych klimatach.

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 642
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Hrabia Monte Christo

Post autor: MrOrochimaru » ndz kwie 10, 2022 12:35 pm

Akurat wczoraj Gankutsuou skończyłem i dlatego postanowiłem napisać komentarz, który miałem zamiar zrobić już dawno, ale odwlekałem. A samo anime mi się bardzo podobało, chociaż przez steampunkowy/sci-fi klimat trochę długo je oglądałem, bo nie cierpię tego.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jednotomówki Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości