Anime

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Canis » pt sty 04, 2019 4:28 pm

Jeśli ktoś jeszcze nie widział dwóch najnowszych zwiastunów TPN, to bardzo proszę: cyk i cyk.
Jasny gwint! Oni muszą płacić swoim seiyuu czystym złotem! :shock: Jeśli montaż i reżyseria będą na takim poziomie jak tu, to... :twisted:

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Anime

Post autor: Meliona » pt sty 04, 2019 4:57 pm

Jak dla mnie zbyt wyraźnie słychać, że wszystkie postacie są dubbingowane przez kobiety (aż sprawdziłam na malu, czy mam rację). W przypadku Luffy'ego tego nie słychać, a tutaj... Pewnie to wrażenie zniknie podczas oglądania, ale na razie nie jestem zachwycona :P
Poza tym ten krzyk Emmy, aż uszy odpadają xD Ale to typowe w anime.
Obrazek

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Anime

Post autor: Matii » wt sty 08, 2019 1:35 pm

No no. Czekam. Mam nadzieję że podbije to sprzedaż Waneko. Po zwiastunach zapowiada się naprawdę dobrze ^^.
Ja obejrzę dopiero po wyjściu całej serii. Nie lubię czekać co tydzień na odcinek.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Canis » śr sty 09, 2019 10:12 pm

Obejrzałem właśnie pierwszy odcinek Date a Live III. QUALITY!!!
► Pokaż Spoiler
Czy to na pewno robi JCStaff, a nie studio Pierrot? Wiedziałem, że nie zaprzęgną do tej serii wszystkich sił, ale to już dno. Miku to w ogóle nie poznałem. :shock:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Luchael
Adept
Posty: 228
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 2:34 pm
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Luchael » śr sty 09, 2019 10:44 pm

Canis, J.C.Staff bierze na siebie ostatnimi czasy zbyt dużo projektów. Już było to widać wcześniej chociażby przy ostatnich sezonach Soumy, które składały się głównie ze statycznych kadrów z poruszającą się kamerą. W zeszłym roku mieli łącznie 13 projektów telewizyjnych (łącznie z nadal emitowanym Indexem), co jest zdecydowanie za dużo, nawet jak na takie spore studio.

Domyślam się, że animatorzy skupiają się obecnie na większych projektach (OPM 2), a Date a Live wzięli rzutem na taśmę, bo poprzednie studio animacyjne zbankrutowało w zeszłym roku.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Canis » pt sty 11, 2019 11:47 pm

Muszę odszczekać, to co napisałem 2 dni temu. Ta uboga grafika pochodzi z odcinka przedpremierowego. Anime miało swoją właściwą premierę dziś i jest o niebo lepiej (ale projekt Miku nie zmienił się).

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Anime

Post autor: Grey » sob sty 12, 2019 12:33 pm

Powiem szczerze, że obecny sezon pozytywnie mnie zaskakuje.
Oglądam z poprzedniego SAO:A (nie lubię w ostatecznym rozrachunku Alicyzacji, więc oglądam z "szacunku" dla lepszych aktów, ale whatever), Slime i Tsurune.
Tate no Yuusha - bardzo lubię ten utwór i wróciłem do czytania oryginału, niestety autorka co bardzo u japońskich twórców powszechne dość szybko traci wątek i nie wie co robić z fabułą (czemu to zawsze musi tak wyglądać? Mam pomysł, mam początek... i nie, że nie mam końca nie mam nawet rde rozwinięcia!) no ale na 25 odcinków myślę materiału dobrego jest jak znalazł :) bekę mam z tej całej dramy co feminazistki i białorycerzyki rozkręcili, tym razem już na podstawie totalnie z kosmosu wywalonej, że "kobieta nigdy nie kłamie w sprawie gwałtu". Świetna koncepcja, w ogóle wpiszmy takie nieobalalne domniemanie w kodeksie karnym... no ale abstrahując od polityki - jeśli animacja będzie miła dla oka czeka nas dużo przyjemności z oglądania Tate no Yuusha :)
Kakegurui XX - po pierwszym odcinku mam wątpliwości czy drugi sezon utrzyma poziom pierwszego i czy gry nie staną się jeszcze bardziej odjechane przekraczając granicę absurdu, no ale zobaczymy, zobaczymy :)
Yakusoku no Neverland - wow. Zacząłem to oglądać z myślą że oblukam i rzucę ale... ale jestem zadowolony xD i nie pamiętam żebym w anime kiedykolwiek widział
► Pokaż Spoiler
xD
Meiji Tokyo Renka - taki sobie reverse harem. Do wywalenia. Gatunek tak rzadki że daję zwykle szansę a potem rzucam, nie inaczej jest teraz :) no chyba że mnie jakoś pozytywnie zszokuje.
Girly Air Force - różowy Gripen rozwalił system no ale daję szansę i zobaczymy
Gotoubun no Hanayome - zapowiada się ecchi komedyjka w starym stylu na niezłym poziomie. Niestety powoli to rzadkość, jeżeli tytuł nie utonie w cyckach będzie gut
Domestic na Kanojo - miałem spore nadzieje i póki co nie zostały zawiedzione - bardzo przyjemnie się oglądało, takie nie wiem Kuzu no Honkai bez takiego "słowiańskiego (w tym przypadku japońskiego <lol>) cięcia sobie żył". Oblukam oblukam, naprawdę czekam na kolejny odcinek :)
Mahou Shoujo Tokushusen Asuka - ma potencjał i jeśli nie zostanie spłaszczone do walki ze złem i występkiem tylko otrzymamy coś głębszego, np. problemy społeczne związane z
► Pokaż Spoiler
to seria dostanie ode mnie dość wysoką ocenę :) zobaczymy, czas pokaże
Date a Live III - ano. kontynuacja zgodnie z light novel. Nic dodać nic ująć. tylko dla ludzi którzy widzieli poprzednie sezony.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Fani » sob sty 12, 2019 12:46 pm

Grey pisze:
sob sty 12, 2019 12:33 pm
Gotoubun no Hanayome - zapowiada się ecchi komedyjka w starym stylu na niezłym poziomie. Niestety powoli to rzadkość, jeżeli tytuł nie utonie w cyckach będzie gut
Nie martw się, nie utonie.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Anime

Post autor: Grey » sob sty 12, 2019 7:35 pm

Fani pisze:
sob sty 12, 2019 12:46 pm
Grey pisze:
sob sty 12, 2019 12:33 pm
Gotoubun no Hanayome - zapowiada się ecchi komedyjka w starym stylu na niezłym poziomie. Niestety powoli to rzadkość, jeżeli tytuł nie utonie w cyckach będzie gut
Nie martw się, nie utonie.
Info na podstawie mangi?:) to super ^^
Właśnie Pięcioraczki i Czarodziejka Asuka stanowią w mojej ocenie taki niepewny element, że mogą być czarnym koniem albo totalną klapą. Jeśli chociaż jedno z tego okaże się naprawdę dobre to sezon naprawdę będzie na bogato ^^

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Canis » sob sty 12, 2019 8:04 pm

Grey, manga o pięcioraczkach to naprawdę nietypowa pozycja. Z jednej strony jest to klasyczna haremowa komedia szkolna, ale z drugiej wszystko rozwija się w stylu bardziej zbliżonym do okruchów życia/dramatu. Trudno mi podsumować ten tytuł, nie jestem nawet pewien do jakiego gatunku powinienem go zaklasyfikować, a to rzadkość. Jeśli tego nie zepsują, to będzie naprawdę dobre anime, ale na czarnego konia bym się nie nastawiał.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Anime

Post autor: Grey » sob sty 12, 2019 8:30 pm

Canis pisze:
sob sty 12, 2019 8:04 pm
Jeśli tego nie zepsują, to będzie naprawdę dobre anime, ale na czarnego konia bym się nie nastawiał.
No trudno, ale wystarczy mi jeśli będzie przynajmniej dobre ;)

Joraga
Adept
Posty: 272
Rejestracja: śr kwie 08, 2015 9:24 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Joraga » pn sty 14, 2019 4:35 pm

Obejrzałem pierwszy odcinek Pięcioraczek, przeczytałem zaraz po tym wszystkie rozdziały mangi, jestem zły na autora ponieważ naprawdę potrafi namieszać...
► Pokaż Spoiler
The one who speaks with trees.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Anime

Post autor: Grey » wt sty 15, 2019 6:56 am

Czy tylko ja mam wrażenie, że w tym sezonie nie ma ani jednego ładnego openingu?
Prawie wszystko zaczęło już lecieć i niestety po raz pierwszy w historii mojego zainteresowania M&A muszę ze zdziwieniem stwierdzić, że żaden opening mi się nie podoba xD co tu się odwaliło w tę zimę?

Joraga
Adept
Posty: 272
Rejestracja: śr kwie 08, 2015 9:24 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Joraga » wt sty 15, 2019 10:16 am

Może rozdzielmy "ładny opening" od "openingu który mi się podoba", jakościowo jest parę dobrych openingów ale żaden mi nie przypadł tak bardzo do gustu, jeśli chodzi o te co lubię to :
- BanG Dream 2 (opening z Rosalią, PP mniej mi się podoba). Szkoda, tylko, że tak przeciętne to CG.
- Doukyonin wa Hiza, Tokidoki, Atama no Ue.- pasuję klimatem do serii, przyjemny w odbiorze.
- Dororo - Po prostu lubię te klimaty
- Dome x Kano - just good.

Ale faktycznie do poprzedniego się nie umywa ;x
Muzycznie jeszcze Boogiepop bo to pani Android.
Ostatnio zmieniony pn sty 21, 2019 7:52 pm przez Joraga, łącznie zmieniany 1 raz.
The one who speaks with trees.

Awatar użytkownika
Ogi
Posty: 57
Rejestracja: sob sie 15, 2015 12:16 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Ogi » wt sty 15, 2019 4:13 pm

Moim zdaniem najlepiej wypada Yakusoku i Kaguya. Boogiepop zaraz za nimi.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Itachi Uchiha » czw sty 17, 2019 9:51 am

Premiera nowego Fruita już w kwietniu :P
https://www.animenewsnetwork.com/daily- ... il/.142147

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Canis » czw lut 07, 2019 4:16 pm

Nowy zwiastun filmu KonoSuba: klik
To już praktycznie pewne! :dance: Film będzie na podstawie piątego (najlepszego!) tomu. :D :twisted:
Wnioskuję to po tym zdaniu:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Bukafo » czw lut 07, 2019 7:27 pm

A ja sobie poczekam do momentu, aż wyjdzie pełny sezon Dororo, Yakusoku no Neverland, Mob Psycho II oraz JoJo (part 5). :)
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Anime

Post autor: Grey » pt lut 08, 2019 6:16 am

Canis pisze:
czw lut 07, 2019 4:16 pm
Nowy zwiastun filmu KonoSuba: klik
To już praktycznie pewne! :dance: Film będzie na podstawie piątego (najlepszego!) tomu. :D :twisted:
Wnioskuję to po tym zdaniu:
► Pokaż Spoiler
No i świetnie! :) to i tak w mojej ocenie było praktycznie pewne, ale dobrze mieć potwierdzenie :) nie mogę się doczekać tego filmu, mam szczerą nadzieję że nie będzie tak zrypanej animacji jak w drugim sezonie anime xD

Joraga
Adept
Posty: 272
Rejestracja: śr kwie 08, 2015 9:24 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Joraga » sob lut 09, 2019 12:04 pm

Grey pisze:
pt lut 08, 2019 6:16 am
zrypanej animacji
Animacji czy kreski... to dwie różne rzeczy ;x
The one who speaks with trees.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości