Plebiscyt - nowe pytania

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.

Czy dodać kategorię "najmniej interesująca nowość"?

Tak
23
70%
Nie
10
30%
 
Liczba głosów: 33

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt - nowe pytania

Post autor: Canis » czw gru 06, 2018 9:19 pm

Już za niespełna miesiąc koniec roku, a wraz z nim... Kolejny raz oddamy swoje głosy w plebiscycie na najlepszą mangę, wydawnictwo etc. W zeszłym roku sporo osób wyraziło zainteresowanie, aby stworzyć nową kategorię, na najgorszą mangę. Równocześnie byli i tacy, którzy sprzeciwiali się temu pomysłowi.

Proste pytanie nr 1: dodać tę kategorię do nowego rankingu? ^ankieta
Mniej ważne pytanie nr 2: robimy w tym roku głosowanie na LN? (wyszły tylko 4, tj. Death Note, Naruto x2 i NGNL)
Pytanie nr 3: może macie własne propozycje kategorii, na które chcielibyście oddać głosy?

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt - nowe pytania

Post autor: Fani » czw gru 06, 2018 9:30 pm

Pyt.1 - na najgorszą mangę nie, ale na najmniej ciekawą można.
Pyt. 2 - nie widzę sensy uwzględniać LN, skoro ryneczek stoi w miejscu lub wręcz się zwija
Pyt.3 - moja propozycja - "Czego brakuje Ci obecnie najbardziej na naszym rynku" - czy coś w ten deseń :P

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt - nowe pytania

Post autor: Mormicc » czw gru 06, 2018 9:45 pm

Pyt. 1 - Tak, brakowało mi jej w zeszłym roku.
Pyt. 2 - Ja bym zrezygnował. Wszystkie LN z tego roku to dodatki, ta gałąź rynku jest już u nas kaput :/
Fani pisze:
czw gru 06, 2018 9:30 pm
Pyt.3 - moja propozycja - "Czego brakuje Ci obecnie najbardziej na naszym rynku" - czy coś w ten deseń :P
^to
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Plebiscyt - nowe pytania

Post autor: Ajsza » czw gru 06, 2018 10:02 pm

Canis pisze:
czw gru 06, 2018 9:19 pm
Mniej ważne pytanie nr 2: robimy w tym roku głosowanie na LN? (wyszły tylko 4, tj. Death Note, Naruto x2 i NGNL)
Na razie wyszły jedynie 2 LNki, w grudniu będzie tylko jeszcze NGNL. Drugie Naruto na styczeń poszło.
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
deffik
Adept
Posty: 273
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Plebiscyt - nowe pytania

Post autor: deffik » czw gru 06, 2018 10:23 pm

Pyt. 1: Nie, skupiajmy się na rzeczach pozytywnych.

Pyt. 2: w/e nie interesują mnie LN-ki.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt - nowe pytania

Post autor: Canis » pt gru 07, 2018 7:50 am

Fani pisze:
czw gru 06, 2018 9:30 pm
"Czego brakuje Ci obecnie najbardziej na naszym rynku" - czy coś w ten deseń
Trochę zbyt to podobne do "Rankingu najbardziej wyczekiwanych mang" organizowanego przez DarkNighty. Ale nie wykluczam, że coś podobnego można by dać. Czekam na dalsze propozycje. :)

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt - nowe pytania

Post autor: KubciO » pt gru 07, 2018 8:21 am

Pyt. 1 - Nie przeszkadza mi wskazanie najgorszej/najsłabszej/najmniej ciekawej mangi.
Fani pisze:
czw gru 06, 2018 9:30 pm
Pyt. 2 - nie widzę sensy uwzględniać LN, skoro ryneczek stoi w miejscu lub wręcz się zwija
+1
Fani pisze:
czw gru 06, 2018 9:30 pm
"Czego brakuje Ci obecnie najbardziej na naszym rynku"
Myślę, że najczęściej odpowiedź na te pytanie brzmiałaby: artbooków, LN, dodatków (kolejność przypadkowa). :P
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt - nowe pytania

Post autor: Fani » pt gru 07, 2018 8:41 am

Znaczy z moim pytaniu chodziło bardziej o to by wskazać gatunek np. Shounen+komedia, josei+okruchy życia itp.

Wiadomo, że takich kombinacji mogłoby być sporo. Jednak można to też ograniczyć do jakiś większych ogólników jak np. przy ostatniej ankiecie Dango, z możliwością dopisanie czegoś jeszcze, ale bez uwzględniania tego dodatku (Tak dla pogladu).

Przykład: Shounen+romans (harem).

Nie wiem czy ostatecznie ma to sens, ale może nie zaszkodzi napisać :P.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Plebiscyt - nowe pytania

Post autor: ociesek » pt gru 07, 2018 8:43 am

Canis pisze:
czw gru 06, 2018 9:19 pm
Proste pytanie nr 1: dodać tę kategorię do nowego rankingu?
Nie, po co?
Canis pisze:
czw gru 06, 2018 9:19 pm
Mniej ważne pytanie nr 2: robimy w tym roku głosowanie na LN?
To samo co wyżej - nie ma na co głosować...
Canis pisze:
czw gru 06, 2018 9:19 pm
Pytanie nr 3: może macie własne propozycje kategorii, na które chcielibyście oddać głosy?
Wydaje mi się, że obecne kategorie są wystarczające.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Plebiscyt - nowe pytania

Post autor: ninna » pt gru 07, 2018 11:59 am

Pytanie nr 1: zdecydowanie tak. Skoro głosujemy na najlepszą mangę, to czemu nie dodać też najgorszej? Nie widzę w tym żadnego problemu. No i może to być wskazówka, czego unikać.
Pytanie nr 2: sama light novel nie czytam więc tak czy siak bym na nie nie głosowała. Po prostu pominę tę kategorię w głosowaniu.
Pytanie nr 3: nic nie przychodzi mi do głowy. Dla mnie po dodaniu kategorii "najgorsza nowość", plebiscyt będzie kompletny :D. Myślałam przez chwilę o możliwości podania jednego tytułu, który byśmy chcieli ale i tak pewnie każdy głosowałby na co innego i powstałby chaos, z którego nic nie wynika.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Plebiscyt - nowe pytania

Post autor: SallyCzarownica » pt gru 07, 2018 1:52 pm

ninna pisze:
pt gru 07, 2018 11:59 am
Pytanie nr 1: zdecydowanie tak. Skoro głosujemy na najlepszą mangę, to czemu nie dodać też najgorszej? Nie widzę w tym żadnego problemu. No i może to być wskazówka, czego unikać.
ninna pisze:
pt gru 07, 2018 11:59 am
Pytanie nr 3: nic nie przychodzi mi do głowy. Dla mnie po dodaniu kategorii "najgorsza nowość", plebiscyt będzie kompletny . Myślałam przez chwilę o możliwości podania jednego tytułu, który byśmy chcieli ale i tak pewnie każdy głosowałby na co innego i powstałby chaos, z którego nic nie wynika.
Zgadzam się. A LN można spokojnie wyrzucić, i tak nie ma na co głosować.
Obrazek

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Plebiscyt - nowe pytania

Post autor: Matii » pt gru 07, 2018 2:38 pm

1 - tak głosujmy na najgorsza mange, ostatnio jest ich tyle że braknie mi miejsca do wymieniania.
2 - niestety trzeba zrezygnować z LN :/
Fani pisze:
czw gru 06, 2018 9:30 pm
Pyt.3 - moja propozycja - "Czego brakuje Ci obecnie najbardziej na naszym rynku" - czy coś w ten deseń :P
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 817
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt - nowe pytania

Post autor: Thoreline » pt gru 07, 2018 4:42 pm

Pyt.1 - Nie bardzo wiem jak odpowiadać na to pytanie, głosować na najmniej ciekawą nowość z tych których kupiłam? Czy z tych co nie kupuję wybrać najgorszą?
Pyt. 2 - Nie koniecznie (i tak zbieram tylko LN Naruto)

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Plebiscyt - nowe pytania

Post autor: DarkNighty » pt gru 07, 2018 5:17 pm

Pyt 1: Tak, jestem zdecydowanie za. Nie wiem, dlaczego mielibyśmy unikać wskazywania najsłabszych nowości z tego roku.
Pyt 2: Jestem na nie. I tak bym w nim nie głosowała.
Pyt 3: Nic mi nie przychodzi do głowy. Wydaje mi się, że po dodaniu kategorii z pytania pierwszego niczego nie będzie mi brakować.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Plebiscyt - nowe pytania

Post autor: Reviolli » pt gru 07, 2018 6:33 pm

1. Nie widzę sensu. Jeśli uważam tytuł za słaby (nie pasujący do moich preferencji) to go nie kupię, więc jak mam pisać o nim?
2. Z bólem serca jestem za rezygnacją. Brak nowości, dodatki się u mnie nie liczą.
3. Nie widzę sensu.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Plebiscyt - nowe pytania

Post autor: zandam » pt gru 07, 2018 8:11 pm

Pyt. 1 - też jestem za; czasami coś spontanicznie kupuję i pózniej tego żałuję; czasami przypominam sobie o jakimś tytule po dłuższym czasie, a ten punkt uchroniłby mnie przed kolejnymi wpadkami. :)
Pyt. 2 -też nie widzę sensu;
Pyt. 3 -
Fani pisze:
czw gru 06, 2018 9:30 pm
Pyt.3 - moja propozycja - "Czego brakuje Ci obecnie najbardziej na naszym rynku" - czy coś w ten deseń
Też jestem za. :)

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Plebiscyt - nowe pytania

Post autor: Meliona » pt gru 07, 2018 8:40 pm

Pytanie 1 - to będzie miało sens tylko, jeśli będzie się głosować na tytuły, które się kupiło lub zna ze skanów. Takie głosowanie w stylu: "a, nie lubię tego gatunku, nie znam tytułu i nie wiem, czy jest słaby, ale no, nie lubię gatunku, więc manga jest dla mnie najgorsza" nie ma wartości.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lunatyczka
Adept
Posty: 476
Rejestracja: pt kwie 22, 2016 9:20 pm
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt - nowe pytania

Post autor: Lunatyczka » pt gru 07, 2018 8:59 pm

Meliona pisze:
pt gru 07, 2018 8:40 pm
Pytanie 1 - to będzie miało sens tylko, jeśli będzie się głosować na tytuły, które się kupiło lub zna ze skanów. Takie głosowanie w stylu: "a, nie lubię tego gatunku, nie znam tytułu i nie wiem, czy jest słaby, ale no, nie lubię gatunku, więc manga jest dla mnie najgorsza" nie ma wartości.
Ewentualnie można rozdzielić na najmniej ciekawą zapowiedź i najmniej ciekawą mangę, czyli byłoby to coś w stylu, że pierwsza to manga, która odrzuciła już od samego początku a druga to manga, która się wydawała ciekawa, ale zawiodła. :P

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt - nowe pytania

Post autor: Canis » pt gru 07, 2018 9:20 pm

Meliona pisze:
pt gru 07, 2018 8:40 pm
Pytanie 1 - to będzie miało sens tylko, jeśli będzie się głosować na tytuły, które się kupiło lub zna ze skanów. Takie głosowanie w stylu: "a, nie lubię tego gatunku, nie znam tytułu i nie wiem, czy jest słaby, ale no, nie lubię gatunku, więc manga jest dla mnie najgorsza" nie ma wartości.
Mam identyczne obawy. Z drugiej strony na tę chwilę 3/4 użytkowników jest za dodaniem tej kategorii. Ewentualnie, aby głos się liczył, mogę wymagać 1-2 zdania uzasadnienia dlaczego ten tytuł jest be.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt - nowe pytania

Post autor: Ame » pt gru 07, 2018 10:25 pm

Canis pisze:
pt gru 07, 2018 9:20 pm
Meliona pisze: ↑
07 gru 2018, 20:40
Pytanie 1 - to będzie miało sens tylko, jeśli będzie się głosować na tytuły, które się kupiło lub zna ze skanów. Takie głosowanie w stylu: "a, nie lubię tego gatunku, nie znam tytułu i nie wiem, czy jest słaby, ale no, nie lubię gatunku, więc manga jest dla mnie najgorsza" nie ma wartości.

Mam identyczne obawy. Z drugiej strony na tę chwilę 3/4 użytkowników jest za dodaniem tej kategorii. Ewentualnie, aby głos się liczył, mogę wymagać 1-2 zdania uzasadnienia dlaczego ten tytuł jest be.
A ja tam obaw nie mam. Tutaj są starci użytkownicy. To co wy opisujecie pasuje do gimbazy.
zandam pisze:
pt gru 07, 2018 8:11 pm
Pyt. 1 - też jestem za; czasami coś spontanicznie kupuję
Ja też tak mam. ^^
A 2 pytanie nie ma sensu. Jak wyżej było wspomniane to teraz wychodzą tylko dodatki.
Fani pisze:
czw gru 06, 2018 9:30 pm
"Czego brakuje Ci obecnie najbardziej na naszym rynku"
Może być. Ma to sens. Niektórzy będą odpawiadać artbooki itp. , albo jak ty napiszą, że brakuje im na rynku jakiegoś konkretnego gatunku.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości