Yotsuba

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: SallyCzarownica » sob lis 10, 2018 6:50 pm

Nie wiem jak Given czy Ku twej wieczności, ale trzeci tom Klatki ma ucięte.
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: Meliona » sob lis 10, 2018 8:37 pm

Z Ku twej wieczności 3 wszystko jest ok.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: Ame » sob lis 10, 2018 10:53 pm

Kirion, czytałam już dawno temu. I tak też mam poucinane dymki z tekstem. :x

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: Canis » ndz lis 11, 2018 11:02 am

Trzeci tomik za mną. Oczywiście jak zawsze uśmiech nie opuszczał mojej twarzy. Bliskie spotkanie Yotsuby z sową było takie słodkie, czytałem ten fragment z dziesięć razy :kyaa: . Nie mogę nie wspomnieć o wielkim powrocie Jumbo, tym razem w duecie z Miurą.
► Pokaż Spoiler
U mnie też sporo zostało ucięte na spady. Wygląda że cały nakład taki jest. Kotori musi przypilnować drukarnie, o to nie pierwszy taki incydent.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: Kuroneko » ndz lis 11, 2018 6:43 pm

A Given 3 też ma poucinane dymki?
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Miwa_
Posty: 3
Rejestracja: pn kwie 16, 2018 5:28 pm
Gender:
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: Miwa_ » pn lis 12, 2018 9:41 am

SallyCzarownica pisze:
sob lis 10, 2018 6:50 pm
Nie wiem jak Given czy Ku twej wieczności, ale trzeci tom Klatki ma ucięte.
Given i Ku twej wieczności są w porządku, żadnego tekstu nie mają uciętego. A z Klatką chyba musiałaś trafić na nieszczęśliwy tomik, bo w moim wszystko jest widoczne, nawet miejsce pomiędzy tekstem a brzegiem kartki zostało.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: SallyCzarownica » pn lis 12, 2018 2:19 pm

Miwa_ pisze:
pn lis 12, 2018 9:41 am
SallyCzarownica pisze:
sob lis 10, 2018 6:50 pm
Nie wiem jak Given czy Ku twej wieczności, ale trzeci tom Klatki ma ucięte.
Given i Ku twej wieczności są w porządku, żadnego tekstu nie mają uciętego. A z Klatką chyba musiałaś trafić na nieszczęśliwy tomik, bo w moim wszystko jest widoczne, nawet miejsce pomiędzy tekstem a brzegiem kartki zostało.
Bardzo możliwe, że na takowy trafiłam. Dobrze, że z Givenem wszystko w porządku. ^^
Obrazek

Awatar użytkownika
MrocznyCzajnik
Adept
Posty: 245
Rejestracja: śr mar 26, 2014 7:48 pm
Lokalizacja: Chrzanów City
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: MrocznyCzajnik » czw lis 15, 2018 11:55 am

Och, to nie tylko ja mam ucięte. No trudno. 3 tomik dużo lepszy od drugiego. Cały czas się śmiałam. Najlepszy był dla mnie Jumbo kwiaciarz. W ogóle Jumbo to chyba moja ulubiona postać :D A grafikę z ostatnich stron chcę na plakat. Jest prześliczna. Jeszcze ten epizod z tym starszym małżeństwem był świetny. A Fuuka to moja siostra bliźniaczka. Normalnie ten sam gust co mój. :D
"Albercie Einsteinie świat się już nie zmienia.
Było bardzo fajnie, ale do widzenia"
Artur Andrus

Ginny
Adept
Posty: 301
Rejestracja: pn mar 03, 2014 10:42 pm
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: Ginny » czw lis 15, 2018 7:50 pm

U mnie też jest ucięte. A manga póki co podoba się :D Humor poprawia.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: Meliona » pt lis 30, 2018 9:55 am

ask pisze:Jak się sprzedaje Yotsuba? Jest szansa na 4 tomy "Azumanga Daioh"? Czyli, wcześniejszą pracę tej autorki.
Wydawnictwo Kotori około 2 godziny temu
Niestety Yotsuba sprzedaje się poniżej naszych oczekiwań. A szkoda bo to naprawdę genialna manga. Jeszcze za wcześnie, żebyśmy już teraz podjęli decyzję w wydaniu innego tytułu tego samego autora.

:(
Obrazek

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: Fani » pt lis 30, 2018 10:05 am

Nie wiem czego oczekiwali po sprzedaży, ale jakoś bez zaskoczenia przyjmuję tę wiadomość. Mogli wydać Barakamona, który pewnie jest bardziej znany i możliwe, że miałby większe wzięcie. Choć nie jest to przesądzone. Tak to jest jak wydaje się mangę komediową z dzieckiem w roli głównej. Bez biszów, no jak? :roll: :lol:

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: KubciO » pt lis 30, 2018 10:22 am

Nie wiedzą, co tracą!
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: DarkNighty » pt lis 30, 2018 11:55 am

Szkoda, że polski rynek nie poznał się na Yotsubie. Ja tam uważam, że manga jest świetna, a wzięłam ja w ciemno, wcześniej jej nie znałam. Mam wrażenie, że to jeden z tych tytułów, który jest ceniony na forum, przez dojrzalszych czytelników, ale wśród młodzieży się nie sprzeda. To w końcu nie jest jakiś waleczny shounen z pseudo brutalnością i niby to ambitną fabułą. Czasami się nie dziwię, że Waneko wydaje tak dużo słabych mang, skoro rynek je uwielbia -.-'
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Ogi
Posty: 57
Rejestracja: sob sie 15, 2015 12:16 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: Ogi » pt lis 30, 2018 12:42 pm

► Pokaż Spoiler
Zasmuciliście Yotsube.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: Kuroneko » pt lis 30, 2018 1:03 pm

Szkoda, że Yotsuba źle się sprzedaje :( Ja też zaczęłam kupować ją w ciemno i od razu mi się spodobała. Te teksty Yousuby są świetne, dawno się tak dobrze nie bawiłam podczas czytania mangi. Właśnie czytam trzeci tom i humor po przeczytaniu pierwszych rozdziałów od razu mi się poprawił :D Rozumiem, że okładki i uproszczona kreska nie zachęcają szerszego grona czytelników do spróbowania tej mangi, bo mangi z raczej przeciętną treścią mają po prostu ładniejsze obwoluty, a bez rekomendacji na forum sama może też bym nie zaczęła kupować Yotsuby.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: Nelinnor » pt lis 30, 2018 2:51 pm

Smutna wiadomość. Sam jeszcze nie dokonałem zakupu, bo jakiś czas temu tak mi się "grafik" poprzestawiał, że każdego miesiąca nadrabiam zbiorczo inne tytuły zamiast brać nowe na bieżąco. To samo będzie tutaj, pewnie na początku przyszłego roku wezmę 1-4 albo 1-5 jak już wyjdzie. Nie wiem jak wiele osób robi podobnie i jak to wpływa na sprzedaż, ale tak to wygląda.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: Canis » pt lis 30, 2018 4:33 pm

Niestety nie jest to dla mnie zaskoczenie. Myślenie przeciętnego czytelnika to: "obejrzę anime, jak mi się spodoba to kupię mangę". Jeśli jakiś tytuł nie ma dobrej adaptacji, lub porywającej okładki (najczęściej z biszem :roll: ), to nie ma co oczekiwać.
Ale ja jestem dobrej myśli. Overlord też na początku marnie się sprzedawał, a później trochę się rozkręcił. Może z Yotsubą będzie podobnie. Życzę jej tego. :D

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: mika » pt lis 30, 2018 5:19 pm

Canis pisze:
pt lis 30, 2018 4:33 pm
Jeśli jakiś tytuł nie ma dobrej adaptacji
Wtedy jest: widziałem anime, po co mam czytać drugi raz to samo.

Ja Yotsubę planuję kupować zbiorczo co jakiś czas, więc jeszcze trochę wody upłynie.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: Ame » sob gru 01, 2018 9:56 pm

Zaskoczyli mnie. Spodziewałam się dobrej sprzedaży. Faktycznie Yotsuba nie ma anime, ale meny są z niej.
Kuroneko pisze:
pt lis 30, 2018 1:03 pm
Rozumiem, że okładki i uproszczona kreska nie zachęcają szerszego grona czytelników do spróbowania tej mangi, bo mangi z raczej przeciętną treścią mają po prostu ładniejsze obwoluty
Też to zauważyłam. Ładna okładka-> słaba w środku. Mi też się zdarzyło, że kupiłam mangę tylko dlatego,że okładka przyciągała wzrok...

Awatar użytkownika
maczek
Adept
Posty: 220
Rejestracja: sob lis 16, 2013 7:33 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Yotsuba

Post autor: maczek » ndz gru 02, 2018 10:52 am

Yotsuba jest jak dla mnie tytułem genialnym, ale biorąc ten tytuł nie spodziewaliśmy się hitu sprzedażowego - długi, komedia... i chyba trochę za ambitny dla dużej części fandomu, który spojrzy na okładkę, przekartkuje czy jest fanserwis, bisze itp. No i ta młodsza część nie będzie przecież czytać o jakiejś małej dziewczynce... Wybaczcie, ale Wy na tym forum nie reprezentujecie przekroju fandomu - to, że coś jest tutaj ciepło przyjęte nie oznacza, że to się sprzeda. Przeciwnie, jest zupełnie odwrotnie :twisted: Po prostu tu są doświadczeni czytelnicy, którzy wymagają od mangi nieco więcej. I my chcielibyśmy częściej wydawać takie tytuły, ale już by nas nie było na rynku. Wydawcy szukają więc mang takich co mają szansę się sprzedać, a od czasu do czasu pozwala to wziąć tytuł taki jak Yotsuba, który nie da zarobić, ale cieszy nas jego wydanie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości