Nowości

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Awatar użytkownika
eNeS
Posty: 60
Rejestracja: śr sty 31, 2018 10:21 am
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: eNeS » pn wrz 24, 2018 6:27 pm

E tam, jeżeli ktoś szukając dodatków nie wpadł na to by przejrzeć całą przesyłkę / nie rozróżnia tekturowej koperty od kawałka tektury no to czas się ogarnąć, a nie liczyć, że Endriu będzie ich trzymał za rękę i odkrywał z nimi świat. Już wolałbym wisieć na telefonie i uczyć obsługi kopert niż się poniżać i pisać, że w kopercie może się coś znajdować i nie została wysłana dla beki.

Paweł Dybała
Status: Offline

Nowości

Post autor: Paweł Dybała » pn wrz 24, 2018 6:48 pm

Od siebie, tak wracając do jak najbardziej zasadnych żalów Endriu, dodam tylko, że nieuzasadniona krytyka najbardziej boli wtedy, kiedy człowiek wie, że on i wszyscy wokół wypruli sobie żyły, żeby było dobrze.
A że zasadniczo wypruwamy sobie przy każdym jednym tomiku, to boli zawsze.

Zrobię kiedyś listę schorzeń i sytuacji losowych, pomimo których ktoś z ekipy tłumaczeniowo-redakcyjnej był na posterunku i rzeźbił, czasem w wyjątkowo mało przyjemnym tworzywie. Oj, bogata to będzie lista, znajdą się na niej wszelkiej maści zaburzenia żołądkowe, wizyty w szpitalach, operacje, notoryczne problemy z kręgosłupem, choróbska w rodzinie, ale i, uwaga, zgony wśród najbliższych. A teraz wyobraźcie sobie, że człowiek świeżo po pogrzebie w rodzinie czyta w jakiejś recenzji, że "mangusia może i fajna, ale ma za dużo wielokropków".
Albo że, dumny z siebie, zwleka się z łóżka, żeby siąść i podłubać w mandze, żeby opóźnienie było tylko tygodniowe, a tu dostaje w pysk tekstem o oszustwach.
Generalnie się nie skarżymy, każdy zawsze zaciska zęby i ciśnie, tak za siebie, jak i za tych, co mimo najszczerszych chęci nie są w stanie. I w sumie tak być powinno. Jedyny apel, jaki możemy wystosować, można streścić w zdaniu: zanim zaczniesz bluzgać, pomyśl. Przypomnij sobie, że po drugiej stronie procesu wydawniczego są ludzie. Ba, maniacy tego, co robią. Pomyśl, że te opóźnienia, o które tak marudzisz, im też śnią się po nocach. Pomyśl, że dla Ciebie to dzień czy dwa różnicy, dla nich czasem tydzień lub więcej kłopotów zdrowotnych.
Ja nawet jestem w stanie zrozumieć, że ktoś ma z czymś problem, ale wszystko da się powiedzieć w taki sposób, by nikogo nie urazić. Uważasz, że koperta z dodatkami mogła być oznaczona? Zasugeruj to na fp wydawnictwa, a nie wyzywaj od oszustów.
Masz wątpliwości, czy tytuł kolejnego tomu DB jest dobrze przełożony? Zapytaj, czy aby tak powinno być, a nie wyskakuj z szyderą typu "no pięknie, jak zwykle się popisali".
Wreszcie - postaw się w sytuacji kogokolwiek z nas.

Tyle w sumie w temacie, wyszło jakoś tak poważnie, ale czasem i tak trzeba. Wracam do dłubania w tytanach.

Awatar użytkownika
deffik
Adept
Posty: 273
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: deffik » pn wrz 24, 2018 7:12 pm

ninna pisze:
pn wrz 24, 2018 6:00 pm
maczek pisze:
pn wrz 24, 2018 5:27 pm
Chyba musicie na kopertach pisać "gadżety w środku!" ;)
Na przyszłość tak zróbcie, serio.
Ale przy pakowaniu dziesiątek/setek paczek (szczególnie, że te tomiki były dość spoko zapakowane, i na bank nie w np dwie minuty) nie ma czasu na takie pierdoły.

Szczególnie, że paczki z były wysyłane od.. poniedziałku(?), a dość dużo osób na forum dostawało paczki pod koniec tygodnia (ja np. w piątek). Pisanie na każdej kopercie 'dodatki w środku' spowodowałoby przedłużenie wysyłek i kolejne pretensje (ja nie mam najmniejszych, nie paliło mi się). Jedynym w miarę oszczędnym czasowo i miarę pieniężnie rozwiązaniem byłyby pieczątki, ale znów, ktoś to musi zrobić i wracamy do punktu wyjścia i wciąż jakieś paczki zostaną przez to niewysłane. Nie mówiąc o tym, że pewnie podczas pakowania Ality wchodziły inne zamówienia i tych też nie bardzo się dało olać, bo jak.

Rozumiem endriu, bo sam pracuję w handlu i u mnie też ludzie szukają winy i mają pretensje do wszystkich w koło, tylko nie do siebie. Jedyne co (może) takich ludzi nauczyłoby ogłady i szacunku do pracy innych ludzi to rok pracy w handlu.

Przy okazji pozdrowienia dla endriu i całej ekipy jpf. Dzięki za Alitę (i nie tylko).

Hame
Status: Offline

Nowości

Post autor: Hame » pn wrz 24, 2018 9:30 pm

Fajnie, Pawle, że poruszyłeś ten temat, bo sama chciałam to zrobić, ale koniec końców zrezygnowałam, bo co w sumie konia obchodzi, że wóz się przewraca, ale może czasem trzeba. Powtarzać po Tobie nie będę, bo i po co, dodam tylko, że moim ulubionym tego typu wydarzeniem ostatnio było czytanie 230 stron ostatniego One Piece'a, zawalonego tekstem i wszystkim innym, z zapaleniem spojówek, gdzie miałam problem ze skupieniem wzroku w jednym miejscu, a co dopiero czytaniem czegokolwiek, nie mówiąc o szukaniu tam jeszcze jakichś błędów. Jeden rozdział (dwadzieścia stron) potrafiłam czytać półtorej godziny, zajęło to trzy razy więcej czasu i wysiłku niż zwykle, ale zrobiłam. Ba, z tego, co pamiętam, nawet ten tom się nie opóźnił, chyba.

Natomiast jeśli jest coś, co mnie wkurza we współczesnym świecie (a może tak było zawsze, tylko nie tak powszechne?), także w naszej pracy, to to, że dzisiaj w sieci niczego nie można powiedzieć normalnie, tylko trzeba od razu rzucać wyzwiskami, a często i bluzgami, bo przecież grzeczne zapytanie, czy to na pewno było najlepsze wyjście albo czy coś tam było zamierzone jest passe. Niektórym się chyba zapomniało, że żadna firma to nie jest jakiś sztuczny twór posiadający osobowość zbiorową ani zbiorek botów, tylko pracują tam ludzie. Ludzie, którzy czasem popełniają błędy, czasem bywają chorzy, czasem chcieliby wziąć ten szałowy tydzień urlopu na cały rok przy siedmiodniowym tygodniu pracy, piątek, świątek i niedziela, którzy mają jakieś rodziny, a przede wszystkim - też, jak wszyscy inni, tak samo jak ci klienci, mają uczucia i coś może ich zaboleć. W naszym przypadku, jak już Paweł powiedział, ludzie, którzy przede wszystkim mają jakieś standardy i chcą, żeby ich wykonana praca nie schodziła poniżej pewnego poziomu, niezależnie od okoliczności, i którzy często nie pracują, tylko, przepraszam za wyrażenie, zapierdalają, żebyście mieli wszystko na czas, a jeśli nie na czas, to chociaż jak najszybciej, i najbardziej wypasione jak się da.

Ja wiem, że większości ludzi tutaj nie trzeba pewnych rzeczy mówić i tłumaczyć, podejrzewam, że trzeba by to wkleić gdzie indziej, ale skoro robimy już zbiorowe wylewanie żółci, to mnie też się ulało. Tutaj przynajmniej nikt nie wyjedzie z hasłem "hurr durr, jesteście nieprofesjonalni, jak śmiecie mieć jakieś uczucia w pracy, a tak w ogóle to jecie i żyjecie za moje pieniądze, padajcie mi do stóp!" :D.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Mormicc » pn wrz 24, 2018 10:27 pm

Wyjąłem plakaty, pocztówkę i wyrzuciłem karton bo zapomniałem o tym, że tam też jest zakładka. Po dwóch dniach sobie o tym przypomniałem. Dobrze, że nie wywozili śmieci w tym czasie :lol:
Pomimo tego zabezpieczenia plakaty dotarły do mnie zagięte z jednej strony :(
Nie będę reklamować, chyba zbyt mała wada na to.
► Pokaż Spoiler
Wcześniej wspomnianych Ginekokracji miałem nie brać, właśnie ze względu na ilość stron. Jednak gdy ostatnio robiłem zamówienie nie mogłem się zdecydować którą mega mangę chcę bardziej i zrobiłem losowanie. Wypadło właśnie na Ginekokracje. Bardzo się ciesze, bo pomimo tego, że w momencie zakupu nie byłem przekonany tak sama pozycja... no kupiła mnie od pierwszych stron swoją oryginalnoścą. :D
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: KubciO » wt wrz 25, 2018 11:51 am

FB JPF pisze:"Klasa skrytobójców" tom 6 pojawi się za 2 miesiące, a na dniach spodziewajcie się tomu 5.
► Pokaż Spoiler
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Nowości

Post autor: Łukasz.T » wt wrz 25, 2018 12:33 pm

Endriu współczuje i to bardzo;/ Ręce po prostu odpadają :roll: Trzeba znaleźć jakieś fajne ramki na te świetne plakaty i miejsce na ścianie :twisted:

Ginny
Adept
Posty: 301
Rejestracja: pn mar 03, 2014 10:42 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: Ginny » wt wrz 25, 2018 3:17 pm

JPF było pierwszy wydawnictwem od którego kupowałam mangi. Obecnie akurat tematyka nie dla mnie, choć parę tytułów czeka w kolejce, na pewno kiedyś dokończę OMG. Oglądałam filmiki z konwentów, gdzie pokazane było przez pracowników wydawnictwa jak wiele pracy i serca wkładają w przygotowanie mangi. Niestety, zawsze znajdą się niezadowoleni. Naprawdę współczuję...

NWW_Station
Wtajemniczony
Posty: 546
Rejestracja: czw lis 28, 2013 9:38 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: NWW_Station » wt wrz 25, 2018 4:01 pm

U mnie wszystko dotarło w super stanie. Jak zwykle świetne pakowanie. Było opóźnienie, bo się kurier w Polsce zgubił, ale przecież to nie wina wydawnictwa. JPF wydaje chyba najwięcej tytułów, które mnie interesują, więc zawsze czekam na ich zapowiedzi. Jak dostałem Alite, pomyślałem sobie, jak bardzo bym chciał mieć w takim wydaniu Akire - mam nadzieję, że się doczekam.

Swoją drogą na "Aż do nieba" reedycje też czekam. Mam nadzieję, że nie była odwołana i czegoś nie przegapiłem.

Wracając do Ality... Jeden temat mnie zainteresował. W tomiku pojawia się na początku okładka starego drugiego tomu, ale bez koloru (czarno-biała). Nie dało rady w kolorze, bo tak jest w materiałach? :) Na przyszłość coś takiego w kolorze bym chciał jako pocztówkę/kartę ;)

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: KubciO » pn paź 01, 2018 3:02 pm

FB JPF pisze:Październikowa rozpiska dla wzrokowców
► Pokaż Spoiler
Biorę Bleacha, Tytanów i Berserka. Najbardziej czekam na Berserka, zdecydowanie! :D
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Alexandrus888 » pn paź 01, 2018 3:45 pm

Niiiic~~~... no, kiedyś kiedyś Berserk i Tytani.

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Nowości

Post autor: Matii » pn paź 01, 2018 3:47 pm

Tytani, a Berserk kiedyś.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: miaka88 » pn paź 01, 2018 4:11 pm

U mnie tylko Bersek.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Kocurzyca » pn paź 01, 2018 5:05 pm

0/5, bo wątpię bym kiedykolwiek nadgoniła tego nieszczęsnego Bleacha którego parę tomów posiadam.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Nowości

Post autor: Łukasz.T » pn paź 01, 2018 5:12 pm

Tylko Tytani i Berserk :P

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: kesah » pn paź 01, 2018 6:23 pm

Ja kiedyś byłem sceptyczny do One Piece, ale jednak nadrobiłem serię. Co prawda wydaje się, że One Piece gonić chce Hajime no Ippo ponad 90 tomów wydane a końca nie widać. Hajime no Ippo obecnie ma chyba ponad 110 tomów. Jednak mimo wszystko czytając serię o Luffym i jego załodze odczuwam taki fajny klimat przygody, że nie przejdę obojętnie. Za to zawiesiłem kupowanie Bleach na 28 tomie, może kiedyś to nadrobię.

Dawniej były czasy, że fajnych serii wydawanych w Polsce szło ze świecą szukać a między czasie pojawiło się sporo nowych wydawnictw i tak naprawdę trzeba mocno odkładać lub nawet rezygnować z serii które mimo wszystko są interesujące. Mam ten plus, że posiadam prawie wszystkie wydane tomy Berserka, co prawda obcojęzyczne ale przynajmniej nie mam takiej potrzeby by kupować kolejną serię.

Z JPF i tak obecnie kupuje Dragon Ball Super, Boruto, One Piece, OPM . Tyle dobrego, że DB wychodzi wolno oraz Boruto a z One Piece teraz jestem na bieżąco, OPM z tego co wiem chyba zostaje zawieszone czy coś w ten deseń więc też przyjdzie nadgonić. Do uzupełnienia pozostaje Atak Tytanów a i do Bleach chciałbym wrócić kiedyś.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2876
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Canis » pn paź 01, 2018 7:27 pm

Biorę Boginki, Tytanów i Berserka.

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Nowości

Post autor: pittegawll » pn paź 01, 2018 7:28 pm

Dla mnie Boginki, Tytani, Berserk. Nadal czekam na ogłoszenie obiecanej klasyki shoujo, a tu nadal żadnego przecieku :/

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Nowości

Post autor: Kilgore Trout » pn paź 01, 2018 8:10 pm

Nie ma Łysego w Pelerynie, więc tylko Berserk dla mnie. :) Fajny był ten wysyp nowości na MFKiG, także póki co na opóźnienia i tryb wydawniczy nie narzekam. ;)

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: Pajęcza_Lilia » pn paź 01, 2018 10:00 pm

kesah pisze:
pn paź 01, 2018 6:23 pm
Ja kiedyś byłem sceptyczny do One Piece, ale jednak nadrobiłem serię. Co prawda wydaje się, że One Piece gonić chce Hajime no Ippo ponad 90 tomów wydane a końca nie widać. Hajime no Ippo obecnie ma chyba ponad 110 tomów. Jednak mimo wszystko czytając serię o Luffym i jego załodze odczuwam taki fajny klimat przygody, że nie przejdę obojętnie. Za to zawiesiłem kupowanie Bleach na 28 tomie, może kiedyś to nadrobię.
121 jeśli wiki nie kłamie (patrzy na 200 tomów Kochikame :lol: ). A Bleach należy czytać ze świadomością, że autor dostał nakaz by go skończyć z bardzo małym wyprzedzeniem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości