nowe mangi waneko

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5392
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » sob wrz 15, 2018 8:07 pm

Kiedyś gdzieś pisali, że od czasu do czasu chcą wydać jakiś mało znany tytuł, to było chyba przy zapowiedzi "Wrobiona w magię", ale patrząc na zapowiedzi to od czasu do czasu to jest co miesiąc.

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Pajęcza_Lilia » sob wrz 15, 2018 11:12 pm

Alexandrus888 pisze:
pt wrz 14, 2018 6:25 pm
Coś jest na żeczy z Yoną bo nic nie mówią o niej. Wiem, dziwnie brzmi. Ale Alex powiedziała mi dziś, że cytując "nie mogą". Wnioskuję więc że negocjacje wciąż trfają, wciąż jest nadzieja.
Auć... coraz bardziej to brzmi, że dzielili skórę na niedźwiedziu i ogłosili by polecieć na kasę. Mam nadzieję, że się mylę. :?

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 692
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Krzych Ayanami » ndz wrz 16, 2018 1:11 pm

Ta cisza dotycząca Yony to raczej normalna sprawa.
W końcu w zasadzie nigdy się nie dowiadujemy o tym, że wydawnictwa starają się o jakieś pozycje. Tylko czasami już po fakcie się słyszy, że kilka lat wcześniej złożyli ofertę dotyczącą jakiegoś tytułu - i została ona przyjęta albo odrzucona.

Waneko może na obecną chwilę ogłosić dwie rzeczy.
Albo, że Yona pojawi się w takim to a takim terminie - albo, że muszą z niej zrezygnować.
Jeżeli spełnili wszystkie wymagania - a chyba tak, skoro mangę ogłosili - to wydanie jest wyłącznie kwestią czasu.
Tylko w przypadku Japończyków nigdy nie jest powiedziane ile to może zająć.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Canis » ndz wrz 16, 2018 3:39 pm

Dedukuję że mieli już ugadaną umowę itd, ale mieli ogłaszać Yonę później (znacznie później?). Tylko że nagle SJG wyskoczyło ze Śnieżką i Natsume, a to jest bezpośrednia konkurencja dla Yony. Waneko musiało dać znać swoim czytelnikom, aby zarezerwowali sobie środki w portfelu na ich mangę, a nie przeznaczali wszystkiego na dobra od Studia. Zaryzykowali, ale skoro tak zrobili, musieli uznać że takie ryzyko się opłaci.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5392
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Yuriko » ndz wrz 16, 2018 6:50 pm

Canis pisze:
ndz wrz 16, 2018 3:39 pm
Waneko musiało dać znać swoim czytelnikom, aby zarezerwowali sobie środki w portfelu na ich mangę, a nie przeznaczali wszystkiego na dobra od Studia.
Na pewno im się to udało, tylko teraz pytanie, czy faktycznie warto będzie czekać. Wcale bym się nie zdziwiła gdybyśmy nie ujrzeli tej mangi na naszym rynku.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Mormicc » ndz wrz 16, 2018 7:11 pm

Może nic nie mówią, żeby przypadkiem ta informacja nie trafiła jakoś do Japończyków, co mogło by pogorszyć sytuacje. Z nimi to różnie bywa :?
Oby to się nie skończyło tym, że Yona z "najlepszej zapowiedzi roku" trafi do "dramy roku" :v
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 692
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Krzych Ayanami » ndz wrz 16, 2018 11:07 pm

Canis pisze:
ndz wrz 16, 2018 3:39 pm
Dedukuję że mieli już ugadaną umowę itd, ale mieli ogłaszać Yonę później (znacznie później?). Tylko że nagle SJG wyskoczyło ze Śnieżką i Natsume, a to jest bezpośrednia konkurencja dla Yony. Waneko musiało dać znać swoim czytelnikom, aby zarezerwowali sobie środki w portfelu na ich mangę, a nie przeznaczali wszystkiego na dobra od Studia. Zaryzykowali, ale skoro tak zrobili, musieli uznać że takie ryzyko się opłaci.
Mnie to tam bardziej przypomina historię z jednym wydawanym yaoiem w Waneko - gdzie autorka przez kilka miesięcy blokowała akceptację okładki, bo jaśnie pani coś się nie podobało...

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Pajęcza_Lilia » pn wrz 17, 2018 11:36 am

Krzych Ayanami, tylko w przypadku okładki to Nakamura sobie stawiała żądania kiedy Waneko publicznie mogło mówić, że wydają, bo życzyła sobie fizyczny tomik polski w łapach nim mogą drukować nakład (o ile dobrze pamiętam).
Hanami też miewało problemu z czekaniem na osobiste przyklepnięcie Monstera czy innej klasyki. Też mówili, że jednak wydają mangę.
Taki 'zakaz poruszania tematu' niestety pachnie czymś o wiele bardziej skomplikowanym.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: DarkNighty » pn wrz 17, 2018 3:10 pm

Kochani,
Dziś ogłosimy dla Was dwie nowości 😀 Pierwszą z nich jest:
TOKYO GHOUL LIGHT NOVEL- PRZESZŁOŚĆ

Obrazek
Gatunek/tematyka: dramat, akcja, horror, seinen, psychologiczny

Autor: Shin Towada, Sui Ishida

Ilość tomów w Japonii: 1, zakończona

Sposób wydania: format standardowy, obwoluta

Cena: 26,99 zł

Premiera: PYRKON 2019

Opis fabuły
Trzecia z serii light novel Tokyo Ghoul, opowiadająca historie sprzed pierwszej serii mangi.

Przed wypadkiem w Dwudziestej dzielnicy, pojawiały się informacje i plotki o czających się między ludzi ghulach śledzących swe ofiary. Przed Wami opowieść o Kanekim i jego ludzkim życiu, czasach gdy rodzeństwo Kirishima nadal razem mieszkało, a Rize cieszyła się swymi posiłkami.
TG ciąg dalszy :D
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Luchael
Adept
Posty: 228
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 2:34 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Luchael » pn wrz 17, 2018 3:12 pm

Fajna rzecz dla fanów, ale ja się do nich nie zaliczam. Skoro nowelka, to obstawiam, że o 16 ogłoszą No Game No Life: Practical War Game. Pisali wcześniej, że o to się starają.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: DarkNighty » pn wrz 17, 2018 3:18 pm

Luchael, podejrzewam, że możesz mieć niestety rację. Niby fajnie, że Waneko wydaje kontynuacje, ale ja nie pamiętam, kiedy ostatnio wzięłam od nich coś nowego... Nie w tym roku -.-'
I cóż... Jeśli to faktycznie będzie dodatek no NGNL, to Waneko powiedziało prawdę o tym, że dzisiaj będą króciutkie tytuły.
Ostatnio zmieniony pn wrz 17, 2018 3:21 pm przez DarkNighty, łącznie zmieniany 1 raz.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Maur » pn wrz 17, 2018 3:20 pm

Ja do fanów TG się zaliczam, ale nowelką zainteresowany nie jestem. Wolałbym już chyba jakąś niszową serię, no, ale przynajmniej niektórzy się ucieszą, że nowelek TG koniec.

Czekam na drugą zapowiedź.

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Matii » pn wrz 17, 2018 3:20 pm

Muszę w końcu zacząć kupować TG. Bo nie mam żadnego tomu, a mam w planach od zawsze xD
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Cavaliere » pn wrz 17, 2018 3:23 pm

Ech. Gdyby ta nowelka była z uniwersum PH to skakałabym z radości, jak przy Magi :roll:
Luchael, pewnie ma racje i to będzie cos z uniwersum NGNL.

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Maur » pn wrz 17, 2018 4:08 pm

Ehh, NGNL LN, czyli nic dla mnie dzisiaj.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: DarkNighty » pn wrz 17, 2018 4:11 pm

Ehhh... Jak dla mnie tego rodzaju ogłoszenia powinny być rozdzielane i łączone z jakąś faktyczną nowością, bo ludzie niepotrzebnie się nastawiają.
Dla mnie 0/2, więc tak jak oczekiwałam. To kiedy następne ogłoszenia? :D
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: miaka88 » pn wrz 17, 2018 4:15 pm

Dla mnie tez nic. Oba tytuły (nawet główne) mnie nie interesują. A na forum znowu zgadli drugi tytuł.
Obrazek

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Matii » pn wrz 17, 2018 4:17 pm

1/2 Biorę TG.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: pittegawll » pn wrz 17, 2018 4:22 pm

Nie przewidziałem, że będą LN. Liczyłem na mangi. Szkoda, kolejny raz nic dla mnie. Fanom uniwersum gratuluję nowego dodatku. Poczekamy na kolejne zapowiedzi ;)

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3297
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alexandrus888 » pn wrz 17, 2018 4:23 pm

DarkNighty pisze:
pn wrz 17, 2018 4:11 pm
Jak dla mnie tego rodzaju ogłoszenia powinny być rozdzielane i łączone z jakąś faktyczną nowością, bo ludzie niepotrzebnie się nastawiają.
Waneko nie wydaje dodatków i kontynuacji - źle; wydaje - dalej źle. No weźcie ludzie!

Co prawda mnie zapowiedzi nie interesują, ale nie czuję się z tym źle, czy jakiś oszukany. Dobrze, że to zapowiedzieli, tyle tylko, że mnie to nie rusza ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości