26 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Zapowiedzi, recenzje, sprawozdania - czyli wszystko nt. konwentów m&a.
Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

26 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Post autor: miaka88 » pn wrz 03, 2018 9:31 am

Może tam wreszcie powiedzą co z Yoną bo się napaliłam na ten tytuł.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

26 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Post autor: Lou » śr wrz 05, 2018 8:22 pm

Obszerny program ale panelowa część growa ograniczona do minimum. Nie ma się co dziwić po zeszłorocznej wtopie, gdzie prelegenci olali sprawę. Mnie z programu interesują jedynie 2, może 3 punkty.
Blok mangowy-panel o początkach fandomu. Serio? Znowu? Przecież jest to temat obecny na praktycznie każdym festiwalu i tak wyeksploatowany, że trochę słabo wciskać go po raz kolejny.
Gdyby ktoś chciał mnie poznać i uścisnąć dłoń to może o mnie pytać na stoisku Gildii. Będę się kręciła po festiwalu więc może wskażą. W sobotę prowadzę też spotkanie z Anią Krztoń, na które zapraszam.
Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

26 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Post autor: miaka88 » śr wrz 05, 2018 8:41 pm

Lou, a jaki tytuł panelu i w jakiej kategori?
Obrazek

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

26 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Post autor: Fani » śr wrz 05, 2018 9:19 pm

Jakby ktoś był zainteresowany tutaj jest cały plan festiwalu, klik.

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

26 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Post autor: Lou » śr wrz 05, 2018 9:32 pm

miaka88, blok komiksowy, sala C, Ania Krztoń - Weź się w garść premiera albumu.
Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

26 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Post autor: miaka88 » czw wrz 06, 2018 9:34 pm

Dzięki, z chęcią przyjdę. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

26 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Post autor: Mormicc » sob wrz 15, 2018 8:00 pm

Ktoś może nagrał panel wydawnictw? Powiedzieli coś tam ciekawego po za tym co już na forum napisano? :P
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

26 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Post autor: Fani » sob wrz 15, 2018 8:06 pm

Mormicc, później coś skrobnę z tego co zapamiętałem. Chyba, że ktoś już wcześniej mnie uprzedzi :P.

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

26 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Post autor: Lou » sob wrz 15, 2018 8:18 pm

Co prawda festiwal trwa jeszcze jutro, ale dla mnie został tylko jeden punkt programu więc mogę już podsumować imprezę. Większość zakupów zrobiłam w piątek, unikając w ten sposób kolejek i wykupując resztki nakładów. To zdecydowanie na plus. W piątek można też było na lajcie pograć na konsolach/kompach. Ale było też mniej wystawców. Nie to, żeby w sobotę ich liczba jakoś mega się zwiększyła. Bardzo mało gadżetów dla graczy. Rzekłabym, że poza komiksami i POPami to na stoiskach dominowały jakieś pierdoły typu kocie uszka lub przypinki. Panelowo też słabo. Chciałam dla zabicia czasu zawitać w manga cornerze, ale ekhem określenie "salka potu" nie wzięło się znikąd. Brak turnieju CSa i możliwości wolnego układania LEGO też uważam za duży minus. Wyraźnie mniej było uczestników niż w latach poprzednich. Tegoroczny festiwal to takie 6/10.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

26 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Post autor: Mormicc » sob wrz 15, 2018 10:37 pm

Fani, okej :angel:
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

26 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Post autor: Fani » sob wrz 15, 2018 11:08 pm

Będzie krótko, bo i niewiele się działo.

JPF
W planach na przyszłość kolejne nowelki Naruto oraz animebooki z DB - będą one wydane na kredowym papierze w formacie A5, wszystko w kolorze, mieć około 330-360 str. i kosztować 49 zł. Nie zapomnieli o artbookach, ale trzeba ogarnąć plan.
Po skończeniu kolekcji Ito pójdą w klasyki horroru.
Nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem, ale Endriu przy pytaniu o Sailorki odpowiedział coś w stylu, że wydawnictwo japońskie dało zielone światło, lecz czekają na akcept od autorki. Na razie wysłali do Japoni papier na jakim chcieliby wydać nowe SM.
Pytali o kolejne mangi Tezuki, ale nie dostali żadnej odpowiedzi.

Waneko
Mają spore plany na obchody dwudziestolecia. Z tej okazji zamierzają również skierować swoją uwagę na trochę starsze tytuły. W tym jak np. wspominany już wcześniej na forum Tezuka. Zdobycie jednego z tytułów na przyszły rok bardzo ucieszyło Kurasa, jednak nie zdradził co to - trzeba czekać. Nie dał się także przekonać do zdradzenia poniedziałkowych nowości, bo jak stwierdził - nawet nie wie co teraz ogłaszają xD. Tyle tego mają, że się gubią :P.
W temacie Yony nic nowego, zaszło jakieś nieporozumienie i teraz ogarniają sprawę. Niestety nie są w stanie powiedzieć kiedy ta patowa sytuacja znajdzie swój koniec.

Kotori
Na przyszłoroczny Pyrkon jest zaplanowanych sześć nowych tytułów. Jednak na razie niczego nie ogłaszają, trzeba jeszcze poczekać. Również zgłaszali się po Tezuke i dostali pozytywne odpowiedzi z Japonii. Niestety będą ograniczać LN w swojej ofercie do jednej, maksymalnie dwóch serii w planie wydawniczym. F/Z sprzedaje się słabo :cry:, z nowelek ciągnie wszystko SAO, Overlord nieźle sobie poczyna. Chodzą pogłoski, że autor zamknie Overlorda w dwudziestu tomach.
Przy wspomnieniu Nany Pani Beata opowiedziała jak to co roku proszą Shueishe o spotkanie, oni zawsze to spotkanie umawiają, jednak sam ich przebieg jest komiczny. Japończycy co roku zadają te same pytania, Kotori zawsze udziela tych samych odpowiedzi, i zawsze im odmawiają xD (fajnie te spotkania muszą wyglądać). Jednak ostatnio kazali przygotować ofertę. Kotori wysłało i czeka. Ale na nic konkretnego się nie nastawiają.

ps. co prawda są rozczarowani sprzedażą F/Z, jednak nie skreślają całkowicie uniwersum Type-Moon. Może wrócą do niego w przyszłości np. z F/Stay Night czy czymś innym.

Okami
Przede wszystkim fajnie było zobaczyć i posłuchać Jonasa, brakowało mi go. Tutaj na razie brak dalekosiężnych planów. Coś tam na oku mają, lecz najpierw trzeba zająć się tym co już wydają.

Hanami
Tutaj przede wszystkim wspomniana już zapowiedź K. Można się spodziewać więcej Taniguchiego, ogólnie Hanami idzie swoim tempem. Mają Chłopców i Wikingów, z tymi drugimi niemiłosiernie się mordują, więc mają co robić. Plan na wydanie artbooka Taniguchiego, o którym kiedyś mówili upadł po tym jak wydawnictwa z innych krajów się wycofały. Miała to być taka większa kooperacja, a samo Hanami tego nie pociągnie.

JG
Yanek nie pojawił się, gdyż na festiwalu był tylko w piątek.

Nie wiem czy o czymś zapomniałem, czy ewentualnie przekręciłem w razie czego poprawcie mnie.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

26 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Post autor: Mormicc » sob wrz 15, 2018 11:27 pm

Fani, dziękuję :D
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

26 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Post autor: KubciO » ndz wrz 16, 2018 12:49 am

Ja również bardzo dziękuję. :angel: Szkoda, że F/Z słabo się sprzedaje. :cry:
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Ramsey Ka
Wtajemniczony
Posty: 556
Rejestracja: pn mar 30, 2015 11:08 am
Status: Offline

26 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Post autor: Ramsey Ka » ndz wrz 16, 2018 10:25 am

Zapis audio konferencji

Przesłuchałem i było nawet sporo ciekawych pytań. Kilka razy padło nawet hasło "JoJo" - niestety cały czas tylko w formie żartu :( Wygląda na to, że Waneko będzie hucznie obchodzić swoje 20-lecie. Martwi mnie trochę oferta JPFu. Planują dodatki do DB i Tytanów, Artbooki najpopularniejszych serii, więcej LN z uniwersum Naruto, Sailor Moon, więcej Ito + ogłoszona Alita i w przyszłości Akira. Czyli teoretycznie dzieje się dużo, ale mało ciekawie dla kogoś kto liczy na nowości. Alite zamówiłem, ale bardziej z powodu jakości wydania, w tym tygodniu przekonam się czy było warto. Skoro Endriu pospełniał już większość swoich marzeń wydawniczych (został Gantz, którego swoją drogą bym z chęcią przygarnął) to może warto pospełniać pare marzeń pana Dybały, bo z tego co się orientuje to pare mamy wspólnych :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

26 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Post autor: Cavaliere » ndz wrz 16, 2018 1:31 pm

Fani pisze:
sob wrz 15, 2018 11:08 pm
s. co prawda są rozczarowani sprzedażą F/Z, jednak nie skreślają całkowicie uniwersum Type-Moon. Może wrócą do niego w przyszłości np. z F/Stay Night czy czymś innym.
Fate sprzedaje sie slabo? Jestem w szoku! (Sama chce kupić nowelke jak wyjdzie calość ^^/) Tak bardzo liczyłam, że seria dobrze sie sprzeda...
Na szczescie nic nie przekreślają od Type-Moon, co mnie bardzo cieszy.
Fani pisze:
sob wrz 15, 2018 11:08 pm
Japończycy co roku zadają te same pytania, Kotori zawsze udziela tych samych odpowiedzi, i zawsze im odmawiają xD
Może oczekują innych odpowiedzi?

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

26 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Post autor: Fani » ndz wrz 16, 2018 1:46 pm

Cavaliere pisze:
ndz wrz 16, 2018 1:31 pm
Fani pisze:
sob wrz 15, 2018 11:08 pm
Japończycy co roku zadają te same pytania, Kotori zawsze udziela tych samych odpowiedzi, i zawsze im odmawiają xD
Może oczekują innych odpowiedzi?
Cóż, tego to ja nie wiem :P. Jednak sytuacja Nany standardowa nie jest i tutaj wszystko zależy od widzimisię Japonii (i pewnie autorki). Jednak w końcu po kilku spotkaniach coś tam ruszyło.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

26 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Post autor: ninna » ndz wrz 16, 2018 3:58 pm

Dzięki za informacje!
Fani pisze:
sob wrz 15, 2018 11:08 pm
Po skończeniu kolekcji Ito pójdą w klasyki horroru.
To mnie bardzo cieszy bo horrorów nigdy dość. Zależy też co to będzie i jak rozumieć tę "klasykę". Pamiętam, że kieeeeedyś rzucili propozycją wydania "The Ring" (którego już mam po angielsku) i "Fuan no Tane" (które chętnie bym kupiła). Ale czy to są klasyki? Bardziej z klasyką kojarzy mi się Hideshi Hino, od którego mam tylko "Hell Baby". Ale nie wiem, na ile byłoby to opłacalne bo jednak czuć (choćby po samej kresce), że to jest stare.

Co do tego Tezuki od Waneko to też wolę podejść ostrożnie. W sumie to co chciałam, mam już po angielsku.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

26 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Post autor: Canis » ndz wrz 16, 2018 4:18 pm

Fani pisze:
sob wrz 15, 2018 11:08 pm
co prawda są rozczarowani sprzedażą F/Z, jednak nie skreślają całkowicie uniwersum Type-Moon. Może wrócą do niego w przyszłości np. z F/Stay Night czy czymś innym.
Nieprzyjemna niespodzianka. Myślałem, że F/Z ma więcej fanów i że lepiej przyjmie się na naszym rynku. Oby po wydaniu całości znalazło się kilku, którzy kupią komplet. Cieszy mnie, że nie skreślają Type-Moon, ale zastanawia mnie co mogli by wydać...

-DDD - dobre, ale kompletnie nieznane,
-Fate/kaleid - loli-fanserwis? szczerze wątpię,
-Fate/stay night - 20-tomowa manga na podstawie VN,
-Fate/Zero (manga) - jeszcze 14 tomów czegoś co się nie sprzedało, a do tego trzeba by to cenzurować?
-Melty Blood - tego też nikt chyba nie kojarzy,
-Tsukihime - kocham tę mangę, ale jest podobna do Shiki , które sprzedaje się tak dobrze (i jest bardziej znane), że Waneko wydaje je w trybie 4-miesięcznym.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to Mirai Fukuin (dodatkowy tom Pustych Granic), ale Kotori równocześnie stwierdza, że będzie ograniczać LN. :|

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

26 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Post autor: Cavaliere » ndz wrz 16, 2018 5:26 pm

Canis pisze:
ndz wrz 16, 2018 4:18 pm
-Fate/Zero (manga) - jeszcze 14 tomów czegoś co się nie sprzedało, a do tego trzeba by to cenzurować?

Czemu cenzurować?

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

26 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Post autor: Canis » ndz wrz 16, 2018 8:18 pm

Cavaliere pisze:
ndz wrz 16, 2018 5:26 pm
Canis pisze:
ndz wrz 16, 2018 4:18 pm
-Fate/Zero (manga) - jeszcze 14 tomów czegoś co się nie sprzedało, a do tego trzeba by to cenzurować?
Czemu cenzurować?
► Pokaż Spoiler

ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości