Nowości od Studia JG

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Alzea » pt sie 24, 2018 7:41 pm

Jestem zaintrygowana, chyba pierwszy raz kupie mangopolo :>

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Lou » pt sie 24, 2018 8:27 pm

Dobrze, że o tej premierze wiedziałam wcześniej, to można sobie jakoś zakupy do końca roku rozplanować. Bardzo lubię twórczość Panny N więc na pewno biorę komiks. Jednak poczekam na promo w Gildii, JG zawsze na festiwalu w Łodzi daje słabe rabaty.
Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: miaka88 » pt sie 24, 2018 9:51 pm

Nie rozumiem po co ten rozmiar. Według mnie A5 wystarczyłby zupełnie patrząc na rysunki.
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: ninna » sob sie 25, 2018 1:36 pm

Nawet wygląda intrygująco ale sobie daruję. Rozumiem, że to seria kontynuowana, nie wiem jak długa będzie ostatecznie. Generalnie za takimi nie przepadam, a od polskiego autora tym bardziej bałabym się taką serię kupować. Moje półki też nie są z gumy i wolę nie marnować miejsca na coś, do czego nie jestem przekonana.

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Lou » sob sie 25, 2018 2:18 pm

ninna pisze:
sob sie 25, 2018 1:36 pm
Generalnie za takimi nie przepadam, a od polskiego autora tym bardziej bałabym się taką serię kupować.
Czy możesz wyjaśnić dlaczego? Czy polskość autorki z automatu znaczy, że nie dokończy serii?
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: ninna » sob sie 25, 2018 2:29 pm

Lou, tak, właśnie o to mi chodzi. I nie chodzi o sam fakt bycia Polakiem. Ale raczej tworzenie komiksów nie jest głównym "zawodem", zatem większe prawdopodobieństwo, że autor może porzucić swe dzieło (bo np. dopadną go inne, ważniejsze zobowiązania). U Japończyków to jednak ich praca, główne źródło dochodu więc w tej kwestii mam do nich więcej zaufania (no, za wyjątkiem Clampa :lol:).

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Ame » pn sie 27, 2018 5:16 pm

SallyCzarownica pisze:
pt sie 17, 2018 12:30 pm
Dlaczego prenumerata Natsume jest tylko do 6 tomu? Wróci ta do 22, czy po prostu uruchomicie później od tomu 7 do któregoś i tak partiami?
SJG: Najprawdopodobniej będziemy w przypadku Natsume i Shirayuki wprowadzać mniejsze pakiety prenumerat, co jest pomysłem, który powstał, gdy zaczęliśmy z wydawcą opracowywać plan dodatków - czekamy jeszcze na approval, wtedy podamy szczegóły, i pokażemy co się tam szykuje :). Staramy się przygotować sprzedaż najbardziej optymalną dla czytelników - więcej informacji już wkrótce :)
To sobie poczekam na te info... Chciałam zamówić całą, ale czekałam na premuraturę Yony, żeby się wziąć od razu za dwie zamówić...

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Itachi Uchiha » śr sie 29, 2018 6:04 pm

Już 14 września na Międzynarodowym Festiwalu Gier i Komiksu w Łodzi będzie miała premierę nasza nowa manga z serii exclusive - "Oko Horusa. Kobieta, która została faraonem". Dziś możemy Wam zaprezentować dodatki, które przygotowaliśmy dla wszystkich, którzy zakupią prenumeratę zbiorczą lub na poszczególne tomiki.

Pocztówkę do pierwszego tomu można zdobyć:
- Kupując prenumeratę na pierwszy tom lub zbiorczą na cztery tomy na Yatta.pl;
- Nabywając mangę na MFKiG; - Kupując tomik w premierowy weekend w jednym ze sklepów stacjonarnych Yatta.pl.

PRENUMERATY:
https://yatta.pl/katalog,0,Mangi_Studia ... itomi.html

"Oko Horusa. Kobieta, która została faraonem" #1
Hatszepsut już jako dziewczynka odwagą przewyższała wielu mężczyzn - pragnęła podbijać obce kraje i sprawiedliwie władać państwem. Nieustraszonej księżniczce przypomniano jednak, że kobietom nie wolno ani rządzić, ani walczyć. Nie godzi się im nawet myśleć o podobnych sprawach. Gdy więc przyszło jej stać się żoną władcy Egiptu, postanowiła, że nie pozostanie bierna, ale będzie królową jakiej jeszcze świat nie widział. Oto historia pięknej i mądrej Hatszepsut - kobiety, która została faraonem.
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Fani » czw sie 30, 2018 2:00 pm

Kiedy pokażecie okładki Shirayuki i Natsume? Mieliście niedługo podać o nich jakieś informacje.
SJG: Dziś dostaliśmy akcept na obwolutę Shirayuki (jej!) ale nie chcemy pokazywać jej przed Natsume. Zaś akcept Natsume niepokojąco się przeciąga :/ - jak tylko go dostaniemy, od razu pokażemy, jak będzie wyglądał projekt.
Ciekawość mnie zżera jak poradzili sobie ze Śnieżką :3. Z tego co widziałem okładki z innych krajów nie powalały...

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: DarkNighty » czw sie 30, 2018 2:07 pm

Oj tak, mnie też bardzo ciekawi obwoluta Shirayuki. Mogliby ją od razu pokazać - nawet przed Natsume. W sumie kolejność pokazania obwolut nie ma dla mnie aż takiego znaczenia.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Ginny
Adept
Posty: 301
Rejestracja: pn mar 03, 2014 10:42 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Ginny » czw sie 30, 2018 2:10 pm

A Noragami pewnie w sierpniu nie wyjdzie :(
Co do Natsume zastanawiam się, czy nie zostać przy wersji angielskiej, choć to zawsze dużo drożej. Zobaczę, jak będzie z regularnością ukazywania się tomów.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Kocurzyca » pt sie 31, 2018 7:03 pm

rozpiska na wrzesień
► Pokaż Spoiler
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mormicc » pt sie 31, 2018 7:07 pm

18 tytułów. To więcej niż Waneko wydaje.
Toradora wisi już pół roku. 5 pozycji bez polskich okładek. Jakoś tego nie widzę, ale ostatnio się wyrabiali, więc mooooże coś z tego będzie.
Dla mnie 0/18 :lol:
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Meliona » pt sie 31, 2018 7:13 pm

Poważnie? Dla mnie Natsume, Bóstwo, Haganai i Wilczyca. Ciekawe ile z tego faktycznie wyjdzie we wrześniu...
Obrazek

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Kocurzyca » pt sie 31, 2018 7:16 pm

Fairy Tail, Oko Horusa i Spice&Wolf dla mnie, czyli 3/18. Zastanawiam sie nad Heleną Wiktorią jeszcze ze względu na moje powiązania z regionem.

Tak czy inaczej czegokolwiek bym z tego nie brała, i tak musi to poczekać do dalekiej przyszłości, bo obecnie nie mam funduszy. Przy czym podejrzewam, że i tak JG wszystkiego z tej rozpiski w tym miesiącu nie wyda.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Bukafo » pt sie 31, 2018 7:16 pm

Tylko Goblin Slayer.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Zugai.
Adept
Posty: 239
Rejestracja: pt mar 03, 2017 11:57 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Zugai. » pt sie 31, 2018 7:24 pm

Natsume i może Helena Wiktoria.

Adventure Time już chyba na dobre przyłączył się do Toradory w miesięcznych rozpiskach :P .

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: pittegawll » pt sie 31, 2018 7:36 pm

Normalnie Studio nam szaleje. Nie dość, że pierwsi wrzucają rozpiskę, to jeszcze taki ogrom tytułów mają w planach na wrzesień :D Ostatnio dobrze im idzie, więc nie marudzę. Dla mnie: Książę, Natsume, Oko Horusa, Bóstwo i Ajin. Najbardziej czekam na Oko Horusa.

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: KubciO » pt sie 31, 2018 7:47 pm

Biorę Ajin oraz W górach szaleństwa. Zastanawiam się nad Natsume. Ale plany mają konkretne.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Katori » pt sie 31, 2018 8:29 pm

18 XDDDDD ta.
Dla mnie standardowo tylko Haganai

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości