Nowości

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Nowości

Post autor: pittegawll » wt lip 17, 2018 2:49 pm

Kiedy ta zapowiedź na klasykę shoujo? Już połowa lipca i nic :/

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: zandam » pn lip 23, 2018 7:51 pm

Ominęłam pytanie JPFu sprzed kilku dni ( :( ), więc odpowiem sobie na forum.
JPF pisze:⭐Mamy już na oku kolejne ciekawe serie ale chcielibyśmy zapytać co takiego Wy byście zaproponowali do wydania ekskluzywnego⭐
-Jakie tytuły Wam się marzą?
-Jak oceniacie dobór dotychczasowych tytułów?
-Czy jakość wydań jest warta swojej ceny?
-Jak często jesteście w stanie kupować jeden tom w cenie około 100 zł? (aktualnie jeden tom wychodzi co 3-4 miesiące)
1. "Arte" - Kei Ookubo, "Innocent" - Shinichi Sakamoto, "Ad Astra - Scipio to Hannibal" - Mihachi Kagano, "Gunka no Baltzar" - Michitsune Nakajima, a z tego, co się powtarzało na fb, to na pewno kupiłabym jeszcze raz "Eden - It's an Endless World!" (kiedyś miałam wydanie Egmontu, ale się go pozbyłam), MKR od Clampic i zdublowałabym "Vagabonda", pozbywając się VizBiga.

2. Nie lubię cyberpunku, więc nie będę ukrywała, że do zakupu zachęciła mnie forma wydania (twarda okładka), a nie dobór tytułów. W miękkiej okładce bym ich nie kupiła. Z drugiej strony kreska w "Blame" jest warta takiego wydania (za wyjątkiem brzydkich twarzy... szkoda, że fabuła od 4. tomu przestała mi się podobać), a co do Ality, to po przeczytaniu pierwszego tomu przekonam się, czy było warto. Ostatnio dzięki nowemu wydaniu Viza w końcu przekonałam się do FMA, więc wszystko jest możliwe. :)

3. Jakość zdecydowanie jest warta takiej ceny, szczególnie jak się ją porówna z ceną "ekskluzywnych" wydań SJG w okładce zintegrowanej...

4. Co miesiąc.

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Nowości

Post autor: Matii » wt lip 31, 2018 4:11 pm

Z Fb:
Lipiec już za nami. Na sierpień niestety zapowiadają się opóźnienia, za co z góry przepraszamy.
Co już wiemy na pewno:
-"One Piece" #51 wyjdzie - 14 sierpnia
-"Pieta" #2 - wyjdzie 22 sierpnia
-"Klasa skrytobójców" #5 - wyjdzie 29 sierpnia
-"Battle Angel Alita" #1 - zrobimy wszystko aby można ją było kupić na MFKiG w Łodzi 14 września
Reszta tytułów zostanie prawdopodobnie przełożona na późniejszy termin aby wyrobić się z nowościami festiwalowymi, będziemy o wszystkim informować.
Przepraszamy za zaistniałą sytuację.
Trzymam kciuki za Alite na MFKiG.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Nowości

Post autor: Kilgore Trout » wt lip 31, 2018 5:24 pm

Urlopy i upały nie sprzyjają terminom. ;) Fajnie jak się uda przygotować premiery festiwalowe na czas, ale może lepiej nie za wszelką cenę (tzn. kosztem pospiesznej korekty, edycji, redakcji).

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: miaka88 » wt lip 31, 2018 8:23 pm

Szkoda, że dłużej czekać się będzie na Alite. Czy po przesunieciu 2 tom będzie przesunięty na później?
Obrazek

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Nowości

Post autor: Łukasz.T » wt lip 31, 2018 11:39 pm

Ehh.. szkoda że będziemy dłużej czekać..

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: mika » śr sie 01, 2018 12:34 am

Sierpień na Sabaody~

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Nowości

Post autor: Matii » śr sie 29, 2018 10:30 pm

Na stronie JPFu pojawił się zmieniony plan wydawniczy ale mocno nie uzupełniony. Wynika z niego ze opóźni się klasa skrytobójców oraz we wrześniu będą wydane tylko: Alita, Ito, Królestwo żwiru i Iluzoryczne ginekokracje (co jest chyba tłumaczeniem Gensou Gynaecoracy). Ale myślę że i tak trzeba poczekać na jakieś bardziej oficjalne info ;)
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: KubciO » śr sie 29, 2018 10:57 pm

Zerknąłem sobie z ciekawości na tę rozpiskę na stronie. Nie wiem, czy dobrze to rozumiem, ale wynikałoby z niej, że Gigantomachia ma mieć premierę dopiero w październiku. Natomiast na na mangarden.pl widnieje z datą premiery 14.09. Zobaczymy, jak to będzie.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: Meliona » śr sie 29, 2018 11:52 pm

Z komentarzy pod okładką Wyjących rur (xD):
A kiedy ujawnią Państwo tę mangę shoujo, która też ma wyjść na MFKiG w Łodzi? Czy może po prostu przegapiłam tę informację?

J.P.Fantastica Nie zapowiadaliśmy jeszcze tego tytułu, wciąż czekamy na umowę. Manga wyjdzie prawdopodobnie w grudniu.

Wiadomo coś na temat premiery DragonBall super tom 3 ?

J.P.Fantastica Niestety nadal nie wiadomo, na dniach postaramy się wrzucić informację na czym stoimy.
Obrazek

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: mika » czw sie 30, 2018 8:28 am

A One Piece na rozpiskę się nie załapał :(
Ostatnio zmieniony czw sie 30, 2018 7:39 pm przez mika, łącznie zmieniany 1 raz.

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Nowości

Post autor: Matii » czw sie 30, 2018 10:06 am

mika pisze:
czw sie 30, 2018 8:28 am
A Onew Piece na rozpiske się nie załapał :(
To boli zawsze najbardziej...
Czyli na razie trzeba czekać. Szkoda że plan im się tak pospał, a do sierpnia było bez żadnych opóźnień.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: miaka88 » czw sie 30, 2018 10:18 am

Czekam na rozpiskę co, gdzie i kiedy będzie. Szkoda, że Gigantomanii nie będzie na festiwalu.
Obrazek

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości

Post autor: DarkNighty » czw sie 30, 2018 11:13 am

Nie ma ani One Piece, ani Tytanów :( Nie chciałabym, by wszelkie nowości wiązały się z opóźnieniami innych tytułów.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 814
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: amsterdream » czw sie 30, 2018 4:54 pm

Berserk #19 pierwotnie miał wyjść w sierpniu a z tej niby rozpiski wynika, że pojawi się w listopadzie. DBS też miał być w sierpniu a będzie w październiku? Nawet nie wiem jak to skomentować.

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Nowości

Post autor: pittegawll » czw sie 30, 2018 5:43 pm

Nie powiem, że kolejna rewolucja w planie JPF, w tym roku mnie cieszy. Nie wiem jednak, czy jest tego jakaś konkretna przyczyna? Rozumiem urlopy, ale przecież to nie powinno mieć wpływu na regularną pracę firmy. To oczywiste, że ludzie idą na urlopy letnie w okresie czerwiec-wrzesień. Tak jest przecież wszędzie i pracodawca musi brać to pod uwagę, żeby to ogarnąć. Podobnie sprawa nowych tytułów i premier konwentowych. Za każdym razem, jak coś się opóźnia, ludzie pytają: "Po co zapowiadacie nowe serie, skoro nie wyrabiacie z regularnymi", a wydawnictwa zawsze odpowiadają, że to nie ma związku. Nie chcę narzekać, bo na pewno w JPF robią wszystko żeby ogarnąć te problemy, ale widać że wracają jak bumerang. Pozostaje trzymać kciuki za JPF, żeby wróciło na właściwe tory i uzbroić się w cierpliwość. Trzymam kciuki.

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Nowości

Post autor: KubciO » pt sie 31, 2018 2:03 pm

FB JPF pisze:Najnowsze wieści:

-niestety nadal walczymy z opóźnieniami i musimy przesunąć premierę "Klasy skrytobójców" #5 na termin późniejszy (prawdopodobnie koniec września)

-aktualnie mamy tylko 3 pewne premiery na wrzesień:
⭐"Battle Angel Alita" #1,
⭐"Wyjące rury" (zbiór horrorów Junjiego Ito
⭐"Królestwo żwiru"
będą one dostępne 14 września na festiwalu w Łodzi

Przepraszamy za opóźnienia, wynikają one z wielu niesprzyjających sytuacji jak problemy zdrowotne, sytuacje losowe (awarie), oczekiwanie na materiały/akceptacje i sporo innych. Staramy się jak możemy ale sami nie wiemy na czym stoimy i nadal nie możemy podać więcej informacji odnośnie planów wydawniczych.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 814
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Nowości

Post autor: amsterdream » pt sie 31, 2018 2:36 pm

JPF z opóźnieniami przebiło już SJG. Szkoda bo ze wszystkich mangowych wydawnictw mają najciekawszą ofertę.

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Nowości

Post autor: Matii » pt sie 31, 2018 6:55 pm

Cieszy mnie że Alita wyjdzie już bez przesunięć. Szkoda że plan się tak posypał...
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Nowości

Post autor: Łukasz.T » sob wrz 01, 2018 1:18 am

Ehh, szkoda że plan im się tak rozwalił..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 5 gości