Fukumenkei Noise

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Czy interesuje cię ten tytuł?

Tak
14
27%
Może
7
14%
Nie
30
59%
 
Liczba głosów: 51

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Fukumenkei Noise

Post autor: Kuroneko » sob sie 11, 2018 6:38 pm

ObrazekObrazek


Tytuł: Fukumenkei Noise
Alternatywny tytuł: Anonymous Noise
Autor: Ryouko Fukuyama
Wydawca: Hakusensha
Gatunek: dramat, romans, shojo
Ilość tomów: 18 (zakończona)

Opis: Nino Arisugawa już jako dziecko lubiła śpiewać: przy każdej okazji, o każdej porze i w każdym miejscu. Często słyszała, że jest zbyt głośni i jej śpiew przeszkadza otoczeniu. Lecz dzięki słowom przyjaciela dziewczynka nie straciła wiary w siebie. Momo zawsze jej towarzyszył i obydwoje często śpiewali razem trzymając się za ręce. Lecz niestety nie trwało to wiecznie.

Yuzu i Momo:
ObrazekObrazek

Momo z dnia na dzień wyprowadził się z okolicy i dzieci stracili ze sobą kontakt. Od tego czasu Nino była zrozpaczona. Zaczęła nosić maskę na twarzy, bo bez przerwy chciała krzyczeć. Maska pomagała jej stłumić uczucia. Nino często chodziła nad morze śpiewać. Tam też spotkała Yuzu, który pisał dla niej piosenki.

Od tego czasu minęło kilka lat. Nino nadal myśli o przyjacielu z dzieciństwa. Czy wreście jej śpiew do niego dotrze? Jak rozwinie się jej relacja z Yuzu?

Moje zdanie: Manga bardzo dobrze przedstawia uczucia bohaterki. Można poczuć jej rozpacz, która popycha ją do śpiewania. Bohaterowie są różnorodni i sympatyczni, niektórzy przechodzą zmiany. Momo nie jest już taki sam, jakim znała go Nino.

ObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony ndz lip 28, 2019 5:08 pm przez Kuroneko, łącznie zmieniany 1 raz.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Fukumenkei Noise

Post autor: Fani » sob sie 11, 2018 11:19 pm

Głos poszedł na nie. Jedna z najgorszych szojek (jak nie najgorsza) z jaką miałem styczność. W zachowaniach bohaterów logiki nie można się doszukać to czysty absurd. Jeszcze status 16+, szaleństwo.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Fukumenkei Noise

Post autor: Kuroneko » pn sie 13, 2018 3:39 pm

Mnie manga od razu wciągnęła. Temat muzyki jest dla mnie ciekawie przedstawiony. Lubię Nino bardziej od wielu innych bohaterek, ponieważ jest bardziej aktywna i jej uczucia są chwilami tak gwałtowne, np. gdy śpiewała pierwszy raz w nowym zespole. Nie widzę tu jakiś rażąco nielogicznych zachowań. Dotarcie do innych przez muzykę nie jest przecież brane dosłownie. To raczej sposób, w który Nino próbuje sobie radzić z emocjami. Manga nie robi się z czasem nużąca jak wiele innych szojek i ja spotkałam tuziny mniej realistycznych historii, które do tego miały niesympatycznych lub nudnych bohaterów, gorszą kreskę i brakowało mi w nich emocji.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Fukumenkei Noise

Post autor: Kuroneko » czw gru 20, 2018 5:06 pm

19 grudnia pojawił się 17 tom:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Fukumenkei Noise

Post autor: Kuroneko » ndz lip 28, 2019 5:08 pm

Manga jest zakończona na 18 tomach:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości