Anime

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Itachi Uchiha » sob lip 21, 2018 11:01 am

Bezpańscy Literaci dostaną trzeci sezon animu :twisted:
https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... on/.134541

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Anime

Post autor: Łukasz.T » sob lip 21, 2018 3:07 pm

Super :twisted:

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Pajęcza_Lilia » sob lip 21, 2018 6:31 pm

Ogląda ktokolwiek Gegege no Kitaro? Bo ja jestem mile zaskoczona i samym ożywieniem serii i 'subtelnie' współczesnymi tematami. Diss na Logana Paula był rozkoszny, nie powiem, a to czubek góry lodowej.
Odcinek o kocie powinien . Zapomniałam jaka Japońska mitologia potrafi być życiowo 'fuck happy ends'. :lol:

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Anime

Post autor: Reviolli » śr sie 01, 2018 12:29 am

Ja zacząłem oglądać KAKURIYO NO YADOMESHI, o youkai i gotowaniu.
Seria w sumie nie ma nic ciekawego, ale jakoś mnie uspokaja.

Widzę że w sezonie są dwie sportówki. Pierwsza o plażówce kobiet HARUKANA RECEIVE i
druga o badmintonie HANEBADO! i to ją wybrałem na warsztat jako pierwszą. Tu niestety zonk obejrzałem 5 odcinków i chyba mam dość. Znaczy postacie ok, wszystko ładnie wygląda i jest przyzwoicie zaanimowane, ale jest to historia o tym jak osoba która nie powinna mieć dziecka takie dziecko ma i poryła mu beret (tu nawet dwójce dzieci: naturalnemu i adoptowanemu), coś jak w Shigatsu wa Kimi no Uso (to jest akurat o muzyce). I cały zapał poszedł się paść...

Na pierwszy odcinek o siatkówce też rzuciłem okiem i odechciało mi się w chwili gdy jedna z zawodniczek grai odbiera sposobem dolnym z koralami wielkości winogron na ręce...
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
deffik
Adept
Posty: 273
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Anime

Post autor: deffik » czw sie 02, 2018 7:31 am

https://twitter.com/pkjd818/status/1024868850007826434

Chodzą plotki, że Mix od Adachi Mitsuru ma dostać anime. :3

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Anime

Post autor: Grey » czw sie 02, 2018 12:56 pm

Reviolli pisze:
śr sie 01, 2018 12:29 am
Widzę że w sezonie są dwie sportówki. Pierwsza o plażówce kobiet HARUKANA RECEIVE i
druga o badmintonie HANEBADO! i to ją wybrałem na warsztat jako pierwszą. Tu niestety zonk obejrzałem 5 odcinków i chyba mam dość. Znaczy postacie ok, wszystko ładnie wygląda i jest przyzwoicie zaanimowane, ale jest to historia o tym jak osoba która nie powinna mieć dziecka takie dziecko ma i poryła mu beret (tu nawet dwójce dzieci: naturalnemu i adoptowanemu), coś jak w Shigatsu wa Kimi no Uso (to jest akurat o muzyce). I cały zapał poszedł się paść...
Też mnie to w tej serii (Hanebado) miażdży. Ok, początkowo zapowiadała się z tego mocna drama ale nawet myślałem, że będzie to zrobione z jakimś smakiem i sensem a skończyło się (no... w sumie jeszcze się nie skończyło xD) tak jak opisujesz.

To w ogóle jest głębszy temat, nie wiem czemu w anime tak powszechne jest pokazywanie rodzin patologicznych. No nie uważam żeby to było zbyt mocne słowo, Hanebado nie jest odosobnionym wyjątkiem. Ja rozumiem, że drama czasami musi być, ale regularne patrzenie na patologie trochę zaczyna mnie w anime irytować.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Itachi Uchiha » czw sie 02, 2018 7:20 pm

Nowy GITS będzie miał dwie serie po 12 odcinków; :twisted:
https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... ns/.134977

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Anime

Post autor: Reviolli » pt sie 03, 2018 12:11 am

Grey pisze:
czw sie 02, 2018 12:56 pm
To w ogóle jest głębszy temat, nie wiem czemu w anime tak powszechne jest pokazywanie rodzin patologicznych. No nie uważam żeby to było zbyt mocne słowo, Hanebado nie jest odosobnionym wyjątkiem. Ja rozumiem, że drama czasami musi być, ale regularne patrzenie na patologie trochę zaczyna mnie w anime irytować.
Ja też nie mam pojęcia dlaczego japońce tak często korzystają z tego motywy? Chyba że ja po prostu tak przeczulony na to jestem.
Albo inaczej w poważnej serii coś takiego może być, ale w młodzieżowej sportówce pasuje to jak pieść do nosa.
W sumie to i tak nie ważne bo z oglądania Hanebado i tak już zrezygnowałem, nie mam już czasu dla serii które mnie irytują.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Canis » pt sie 03, 2018 7:28 am

Reviolli pisze:
pt sie 03, 2018 12:11 am
Ja też nie mam pojęcia dlaczego japońce tak często korzystają z tego motywy?
A ja mam. Bo to świetne rozwiązanie jeśli chodzi o podstawy fabularne. Autor chce przedstawić fantastyczny świat > isekai. Autor chce pokazać rozwój/potęgę bohatera > elementy RPG. Autor chce legalnie wcisnąć dramę > jakaś odmiana patologii w otoczeniu. To po prostu szablon, który pasuje do wielu rzeczy.

Ewa
Posty: 24
Rejestracja: śr sty 31, 2018 8:54 am
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Ewa » pt sie 03, 2018 2:00 pm

Film Code Geass: Lelouch of the Resurrection zapowiedziany na luty 2019, za animację będzie odpowiedzialne studio Sunrise.

https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... lm/.135049

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Pajęcza_Lilia » pt sie 03, 2018 5:42 pm

Canis pisze:
pt sie 03, 2018 7:28 am
Reviolli pisze:
pt sie 03, 2018 12:11 am
Ja też nie mam pojęcia dlaczego japońce tak często korzystają z tego motywy?
A ja mam. Bo to świetne rozwiązanie jeśli chodzi o podstawy fabularne. Autor chce przedstawić fantastyczny świat > isekai. Autor chce pokazać rozwój/potęgę bohatera > elementy RPG. Autor chce legalnie wcisnąć dramę > jakaś odmiana patologii w otoczeniu. To po prostu szablon, który pasuje do wielu rzeczy.
To specyfika twórczości jakiejkolwiek, nie tylko anime. Coco, Harry Potter, Gwiezdne Wojny... ot, równie podstawowy zabieg literacki co 'kocha, ale nie może mieć'.
Plus Japonia ma swoje własne problemy społeczne, co przecieka do rozrywki.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Anime

Post autor: Grey » sob sie 04, 2018 8:17 am

Może i macie rację, ale ilość i natężenie wszelakich patologii w anime jest ogromne :) i co gorsza zwykle są one zupełnie bezpodstawne i takie... nie wiem kurde infantylne? O ile patologie mogą być infantylne.
Pajęcza_Lilia pisze:
pt sie 03, 2018 5:42 pm
Harry Potter, Gwiezdne Wojny...
eee? Nie no w żadnym z tych utworów nie było nic co pobiło by średniej klasy anime z dramą xD w sensie pokazywania zjawisk patologicznych.

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Pajęcza_Lilia » sob sie 04, 2018 7:38 pm

Grey, Harry Potter ma taki se komentarz o próbie zdzielenia dziecka patelnią w głowę i zero pytań na dziecko proszące o przysyłanie mu jedzenia oraz kompletny brak problemu z porzuceniem dziecka 'bo magia'. Gwiezdne Wojny (przynajmniej nowa część) ma cały bałagan Jedi łowiących dzieci po galaktykach, też bez zbytniej refleksji. Anime ma większą częstotliwość (czytaj w prawie każdym), ale nie jest aż tak wyjątkowe nie jest.
Kreskówkowa patologia to po prostu taki sam żenujący element narracyjny co 'ta kobieta jest oschła bo faceci ją już zranili, ale Główny Bohater złamie jej skorupę'. Tani, łatwy w użyciu, gra większości na emocjach. Często boleśnie infantylny, kiedy wkleja się sceny dla dramy i nie pamięta by miała konsekwencję. To taka sama klisza jak scena gwałtu na bohaterce, bo niektórzy twórcy tylko tym potrafią skrzywdzić kobietę. :roll:

Zgodzę się, że dzisiejsze anime ma tego więcej niż kiedyś, ale to ogólnie problem 'ułagodzenia' wszystkich popularnych mediów...

Awatar użytkownika
deffik
Adept
Posty: 273
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Anime

Post autor: deffik » ndz sie 05, 2018 10:47 am

Tu w sumie pasuje: SPYAIR (Gintama, Haikyuu) zawita do Polski na koncert, 17 października, klub kwadrat w Wawie Krakowie (heh, gafa). Jako support pojawi się Rookiez is Punk'd (durarara op 1 2 (ja to jednak gupi jestem)): https://myanimelist.net/news/55377272
Ostatnio zmieniony pn sie 06, 2018 9:16 pm przez deffik, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
deffik
Adept
Posty: 273
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Anime

Post autor: deffik » ndz sie 05, 2018 11:16 pm

Post pod postem, ale kij.

Interesujący tweet na temat Macadamii, tzn My Hero Academia: https://twitter.com/liborek3/status/1025702948872093696
Masahiko Minami @ whether HeroAca will get more seasons in the future:
"I can't say anything specific or else I'd get scolded by Toho... but Bones have 5 sub-studios. Studio C, which has been doing HeroAca, doesn't have any ~other~ projects planned for upcoming 2 years."
Jak ktoś zna niemiecki to może sobie panel obejrzeć: https://www.youtube.com/watch?time_cont ... gRZZYZtmiE

WindWhisper
Posty: 27
Rejestracja: ndz sie 14, 2016 6:07 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: WindWhisper » pn sie 06, 2018 2:08 pm

deffik pisze:
ndz sie 05, 2018 10:47 am
klub kwadrat w Wawie
Klub Kwadrat jest w Krakowie, a co za tym idzie - koncert też.
Btw. wybiera się ktoś? :D

Awatar użytkownika
deffik
Adept
Posty: 273
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Anime

Post autor: deffik » pn sie 06, 2018 7:03 pm

@up Poprawione, dzięki.
@v Poprawione, dzięki.

lol, gupek ze mnie czasem, na swoją obronę zaspany byłem :p
Ostatnio zmieniony pn sie 06, 2018 9:35 pm przez deffik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Kocurzyca » pn sie 06, 2018 8:58 pm

Ja bym się chętnie wybrała, chociaż Klub Kwadrat nie jest moim ulubionym miejscem bo mam tam kiepski dojazd xD i tak zależałoby to od ceny biletów, bo jakby były za drogie to mi się to w ogóle nie opyla.
Rookies is Punk'd wykonał drugi op DRRR, Complication (mój ulubiony :D), nie pierwszy.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Joraga
Adept
Posty: 272
Rejestracja: śr kwie 08, 2015 9:24 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Joraga » wt sie 07, 2018 12:50 pm

Kinówka Violet Evergardeen zapowiedziana na styczeń 2020.
Oavka Violet Evergardeen opowiada historię mającą miejsce między 4 a 5 odcinkiem (zalecane by obejrzeć ją dopiero po obejrzeniu całej serii).
► Pokaż Spoiler
The one who speaks with trees.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Itachi Uchiha » ndz sie 12, 2018 3:18 pm

OPM wróci szybciej niż zakładano - Kwiecień 2019 xD
https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... re/.135393

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości