Nowości od Studia JG

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Bukafo » sob lip 14, 2018 10:49 am

Ja.. ja nie wiedziałem, że Lovecraft to manga! Znaczy się no nazwisko jego jest mi znane, wiedziałem, że był on powiązany z horrorami, ale nie sądziłem, że wyszły jakieś jego adaptacje mangowe. Chyba będę musiał sobie dopisać kilka tytułów do swojej listy. :oops:
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Alexandrus888 » sob lip 14, 2018 11:13 am

Dembol pisze:
pt lip 13, 2018 9:04 pm
Fajnie, że będzie Lovecraft. Niefajnie, że będzie wydany inaczej niż reszta tomów z serii.
Odpowiedź na to Studia z Aska:
Dziękuję za kolejnego Lovecrafta :) Tylko dlaczego inaczej wydacie "W górach szaleństwa"? Co to za pomysł, żeby akurat ten tytuł pasował do "Opusa", a nie do pozostałych z serii Lovecrafta? Dziwne i nie fajne zagranie :/ (Oczywiście nie chodzi o to, że będzie to 2w1, bo to jest na plus.)

SJG: Problem pojawił się w związku z tym, że mamy tu do czynienia z 4 tomami historii z serii, która sprzedaje się raczej słabo - z założenia jest ona przeznaczona dla bardzo wąskiej grupy odbiorców. W zasadzie tej części mieliśmy już nie wydawać. Takie parametry to jedyna szansa, żeby "W górach szaleństwa" w ogóle pojawiło się na rynku. Z drugiej strony ma to swoje plusy, ponieważ kreska w tej mandze jest niesamowita i posłuży jej większy format. No i nie trzeba będzie jej długo zbierać.
Co do samych zapowiedzi:
Natsume - biorę w ciemno
Śnieżka - płaczę, że to nie Yona. A było już tak blisko :cry: Anime mnie strasznie wynudziło - na pewno nie biorę
yuri - żeby wspierać rynek wezmę
hotel - jakoś opis mnie zaciekawił też chyba się skuszę
Lowercraft - może kiedyś

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Akiho » sob lip 14, 2018 11:29 am

Natsume kiedyś oglądałam, ale chyba mnie znudziło. Jednak było to tak dawno temu i gusta również się zmieniły, więc może jeszcze raz dam szansę i wtedy zdecyduję co zrobić z mangą. Szczerze mówiąc gdy zobaczyłam okładkę Śnieżki pierwsze co czułam to głębokie rozczarowanie " Dlaczego nie Yona? Jest dużo bardziej popularniejsza i kreska według mnie również ładniejsza" Oczywiście to nie tak, że to jest zły tytuł, bo jednak będę go kupować, ale tak jakoś z czerwonowłosych heroin wolę Yonę.

Jednak skoro JG wzięło się za dwa długie tasiemcowate shoujo to nawet przy szybszym trybie wydawniczym to jednak zajęty slot aż na 3 lata. Wciąż jednak trochę naiwnie wierzę, że Yona zostanie wydana w Polsce.

Czytałam kiedyś te Yuri, bo okładki są mi bardzo znajome. Wstępnie jestem na "może". Lovecraft ciągle tylko przekładam zakup na przyszłość więc i tym razem nie będzie inaczej. Voynich hotel, tutaj poczekam na opinie innych po pierwszym tomie ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Fani » sob lip 14, 2018 12:25 pm

Jak zobaczyłem wczorajszą grafikę z ogłoszeniami to z radości i szoku prawie piwo wylałem. Na szczęście udało się zapobiec najgorszemu. Co do samych nowości:
- Akagami - moja najbardziej wyczekiwana szojka i w końcu ją dostałem :D. Radość tym większa, że nikt się Śnieżki nie spodziewał. Teraz pozostaje mi trzymać kciuki za utrzymanie planowanego tryby wydawania. W każdym bądź razie SJG - dziękuję :angel:.
- Natsume - szacun za wydanie. Mnie samemu anime starczy. Zresztą mam chyba z dwa sezony w plecy.
- Yagate - na ten moment to chyba poza Citrusem najbardziej rozpoznawalna manga GL. Jeśli okaże się ona sprzedażową klapą to będzie można zaorać tę część rynku i zasiać coś innego. Sam mangę biorę.
- VOYNICH - ma ecchi w gatunkach, więc jestem zainteresowany, w dodatku komedia. Z racji długości JG raczej nie powinno mieć większych problemów z wydaniem tego w rozsądnych terminach. Jest, więc spoko.
- LOVECRAFT - nigdy ten cykl mnie nie interesował i tak jest i tym razem.

Podsumowując - 3/5. Zazwyczaj psioczyłem na JG, ale teraz mogę tylko podziękować i liczyć na sprawne wydawanie tych tytułów. Oby im się udało.

ps. ale o Toradorze nie zapomniałem :? i mam nadzieję, że oni też nie.

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 947
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Dembol » sob lip 14, 2018 4:09 pm

Alexandrus888 pisze:
sob lip 14, 2018 11:13 am
Odpowiedź na to Studia z Aska:
Tyle to ja wiedziałem i bez ich odpowiedzi. Mogli po prostu 2w1 wydać w podobnej formie co poprzednie, a nie podbijać cenę :/

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: miaka88 » sob lip 14, 2018 10:38 pm

W sumie Dembol ma racje. Aż zapytałam ich o to na asku bo też jestem ciekawa.
Obrazek

Awatar użytkownika
eNeS
Posty: 60
Rejestracja: śr sty 31, 2018 10:21 am
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: eNeS » ndz lip 15, 2018 1:30 pm

No widocznie poprzednie nie zarobiły na siebie, więc podbili cenę, żeby mieć z tego jakieś hajsy dla siebie.

Szarlotka
Posty: 54
Rejestracja: pn cze 18, 2018 2:06 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Szarlotka » ndz lip 15, 2018 1:58 pm

Lovecrafta wezmę na pewno, szkoda tylko że wydanie jest inne niż poprzednie z tej serii. Nie będzie wyglądało już tak ładnie na półce ale jakoś to przeżyję.
Zastanawiam się nad Natsume ale przeraża mnie ilość tomów i status niezakończone.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Online

Nowości od Studia JG

Post autor: Kuroneko » ndz lip 15, 2018 2:42 pm

Ja najbardziej cieszę się z zapowiedzi Natsume i Śnieżkę :D Poza tym prawdopodobnie zabiorę jeszcze tylko Yagate. W przypadku Voynich nie podoba mi się kreska, a opis też mnie nie przekonuje.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: miaka88 » ndz lip 15, 2018 9:58 pm

A nie łatwiej i taniej byłoby dać W górach szaleństwa 2w1 ale w formie takiej jak reszta Lovecrafta? Czemu jedyną decyzją musi być format B5?

SJG: Z kilku powodów, między innymi dlatego, że omnibusy A5 mają większe ryzyko, że się po prostu zniszczą, złamią grzbiet - w dodatku materiał, z którego jest zrobiona obwoluta (odtwarzany z oryginału) przy wydaniu podwójnym bardzo by się niszczył. No i tak jak już pisaliśmy, taka forma ma najbardziej zoptymalizowany stosunek ceny do jakości.
Obrazek

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: KubciO » ndz lip 15, 2018 10:12 pm

No szkoda, że uparli się na ten "opusowy " sposób wydania. Będzie trzeba to przeboleć.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Kilgore Trout » ndz lip 15, 2018 10:36 pm

Siedziałem sobie parę dni bez internetów (urlop) i dopiero dziś do mnie dotarło, że w piątek SIĘ DZIAŁO. :)
Zapowiedzi są oczywiście rewelacyjne i sam biorę "Yagate..." oraz "W górach szaleństwa", ale jednak trochę mnie zirytowała ta "cwana" akcja z wydaniem Lovecrafta.
No nie po to mamy bardzo charakterystyczną szatę graficzną serii mang Tanabe Gou, żeby teraz w nią ingerować, celem zmiany ceny. :/ Rozumiem, że teraz Studio będzie wciskać exclusive'y i oprawy zintegrowane nie po żeby ucieszyć czytelnika ładnym wydaniem?
Zrozumiałbym niewielką podwyżkę przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów poprzez wydanie serii zbiorczo, a tak mamy niestety "uszczęśliwianie na siłę".

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: ninna » ndz lip 15, 2018 11:08 pm

Nie rozumiem narzekania na lepsze wydanie Lovecrafta, serio. Fakt, będzie wyglądać inaczej niż pozostałe tomy i tylko w tym przypadku jestem w stanie zrozumieć niezadowolenie. Tomy przecież mogą stać na jednej półce, tylko niekoniecznie obok siebie.

Lepiej by było wydać to tak jak pozostałe części z wyższą ceną? Wtedy podniosłyby się głosy, że płacimy więcej za to samo. Moim zdaniem już lepiej zrobić z tego wydanie ekskluzywne i trochę dopłacić.

Naiwnie założyłam, że skoro nadal wydają tego Lovecrafta to są zadowoleni ze sprzedaży :|. Naprawdę wolę zapłacić więcej za tomiki różniące się od pozostałych niż nie mieć ich w ogóle.

Nie uważam tego za "uszczęśliwianie na siłę". Nikt nie każe tego kupować.

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Kilgore Trout » ndz lip 15, 2018 11:38 pm

Mam raczej ograniczone zaufanie co do informacji podawanych przez Studio JG (w tym wyników sprzedaży). Wydali już 3 adaptacje prozy Lovecrafta, kupowane zarówno przez mangowców, jak i komiksiarzy, więc informacje o słabej sprzedaży uważam za nieco naciągane.
Podkreślam - cholernie się cieszę, że ta seria wychodzi. :) Po prostu nie lubię "polityki wydawniczej" Studia JG i "dojenia" czytelników i. przy całej mojej radości, odczułem poważny zgrzyt przy okazji tego ogłoszenia.
I tak - lepiej by było wydać to tak jak pozostałe części (tylko zbiorczo).

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Ajsza » pn lip 16, 2018 6:19 pm

Tak podejrzewałam, że SJG weźmie się niedługo za jakąś dłuższą shoujkę, biorąc pod uwagę że im się powoli kończą takie tytuły. No i oczywiście liczyłam na Akagami i jestem bardzo szczęśliwa, że wygrało ono rywalizację z Yoną - którą bądź co bądź można dostać po angielsku - a ze Śnieżką nie mamy tego typu luksusu.

Dzisiaj się popatrzyłam nawet na prenumeratę - 300 zł to naprawdę sporo, no i trochę to potrwa, ale w sumie to nie jest cenowo zły interes. Ciekawe jakie dodatki będą...

Natsume jestem zdziwiona. Wiem, że jest to popularne, ale według mnie bardziej ryzykowne niż Śnieżka, gdyż jest bardziej specyficzne. Ale może jestem uprzedzona, bo do mnie ten tytuł nie trafił.

Resztą nie jestem zainteresowana.
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 814
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: amsterdream » pn lip 16, 2018 7:09 pm

Waneko 0/2
Studio JG 0/5

W tamtym roku SJG miało lepsze zapowiedzi.

Kirion
Adept
Posty: 188
Rejestracja: ndz lip 30, 2017 5:28 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Kirion » pn lip 16, 2018 8:33 pm

.
Ostatnio zmieniony śr gru 20, 2023 5:53 pm przez Kirion, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Madness
Adept
Posty: 334
Rejestracja: sob kwie 04, 2015 1:38 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Madness » pn lip 16, 2018 9:08 pm

Super! Jestem bardzo zadowolona z zapowiedzi. :D Na pewno biorę Śnieżkę,Yagate i Voynich Hotel. :D Z Natsume to zobaczę, może kiedyś obejrzę anime i się zdecyduję kupować, na razie w każdym razie nie. Adaptacja Lovecrafta raczej również nie dla mnie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Zugai.
Adept
Posty: 239
Rejestracja: pt mar 03, 2017 11:57 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Zugai. » wt lip 17, 2018 9:29 pm

:shock:
Im się nie pomyliła kolejność zapowiedzi z tymi pyrkonowymi?
Już nie pamiętam, kiedy tyle nowości od studia do mnie trafiło w ciągu jednego roku :o . Natsume to absolutny must have, jedna z moich ukochanych serii od lat! Byłem już prawie zdecydowany, by zabrać się za importy. Ciekawi mnie tłumaczenie, zwłaszcza czy zostawią Nyanko. Przy tytule mam nadzieję na samą "Księgę przyjaciół".
Oprócz tego Voynich i Bloom into you, które będzie pierwszym wydanym w Polsce yuri, które kupię :mrgreen: . Ciekawi mnie, jak się sprzeda.
Dla mnie JG już wygrało ten rok. Nie wiem co musieliby zrobić inni, by to przebić.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Akiho » wt lip 17, 2018 11:04 pm

Zugai. pisze:
wt lip 17, 2018 9:29 pm
Dla mnie JG już wygrało ten rok. Nie wiem co musieliby zrobić inni, by to przebić.
Każdy kto ogłosi Yonę albo JoJo :P
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 5 gości