Nowości od Studia JG

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: pittegawll » pt lip 13, 2018 8:19 pm

O kurde, Studio dzisiaj pokazuje klasę! Biorę Natsume. Okres zachwytów nad tym tytułem już mi dawno minął, ale to ciągle interesująca mnie manga. Tryb wydawniczy mi odpowiada. Jeżeli będzie szło jak z Fairy Tailem, to będzie dobrze. Zastanawiam się jeszcze nad Voynich Hotel. Wiem, że ma dobre opinie i jest w moim klimacie. Zobaczymy. Za Shirayuki podziękuję, bo zbieram nadal Bóstwo i chyba poczekam jeszcze na Yonę ;) Lovecrafta wolę książkowego, a to yuri raczej nie dla mnie. Pragnę jednak zauważyć, że Studio w niezwykły sposób, niejako odpokutowało słabe nowości z Pyrkonu. Niewątpliwie Natsume i Shirayuki to bardzo popularne i lubiane tytuły, które uszczęśliwią wielu czytelników. Ciekawe też jest to, w jaki sposób po ostatnich narzekaniach na brak długich shoujo i tytułów yuri, Studio jak z rękawa zarzuciło czymś nowym :D Tak trzymać. Teraz już tylko, życzę im bezproblemowych formalności z Japonią, lekkich tłumaczeń i bezbłędnych drukarni ;) Oby terminy były wreszcie świętością u Studia i będzie pięknie ;)

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Alzea » pt lip 13, 2018 8:22 pm

Naaaajs! Sniezke biore na bank, nad reszta sie zastanowie ;) oby trzymali terminy! Bedzie dobrze mi Sniezka przy Yonie wygladac :lol: Z FT im idzie dobrze wiec bede trzymac kciuki za terminy, bo z zapowiedziami nie zawiedli! Moja potrzeba shojo zostala zaspokojona!

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Naama » pt lip 13, 2018 8:27 pm

Nic dla mnie. Natsume mnie wymęczyło po 2 sezonach, a Śnieżka to jakieś nieporozumienie xD czekam na Yonę :)
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Ame » pt lip 13, 2018 8:29 pm

Nie wierzę! :shock: Natsume zostanie wydane u nas!! To jedna z moich ulubionych mang. :D

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: zandam » pt lip 13, 2018 8:32 pm

DarkNighty pisze:
pt lip 13, 2018 7:46 pm
Tylko jak patrzę na to Natsume i myślę, że tak mogłaby być Yona...
Powiedziałabym raczej, że to Śnieżkę wybrali zamiast Yony, więc jeśli wolisz tą pierwszą, to masz powód do radości, nie smutku. :wink: Z drugiej strony, jeśli (Śnieżka) nie sprzeda się wystarczająco dobrze, to szanse na Yonę w Polsce spadną praktycznie do 0.

Hmm, SJG rzeczywiście miało dużo ciekawsze zapowiedzi, ale najprawdopodobniej żadnego tytułu nie kupię.
Natsume jest fajne, ale kilka miesięcy temu pozbyłam się amerykańskiego wydania, bo mnie olśniło, że sukces w Japonii doprowadził do tego, że autorka będzie go ciągnęła w nieskończoność. Wszystko, co fabularnie miało jakiś cel/znaczenie, zostało już zaprezentowane, ostatnie tomy to tylko zlepek różnorakich historyjek bez większego znaczenia, a mi żal miejsca na półkach na kilkudziesięcio tomową serię, którą tylko lubię, ale do której już nie będę wracała.

Co do Śnieżki, to ma przepiękne okładki, ale fabularnie mnie nie pociąga. Pamiętam do dzisiaj, że rzuciłam ją po iluś tomach, bo nie dość, że mnie nie porwała, to jeszcze coś zaczęło mnie irytować (chyba wprowadzenie "tego trzeciego").

Nad "At the Mountains of Madness" się jeszcze zastanowię, bo wydadzą to w oprawie zintegrowanej, której nie lubię, choć poprzednie tomy były wydawane normalnie z matowymi obwolutami. Nie jestem pewna, czy aż tak bardzo jestem zainteresowana tym tytułem, żeby wspierać ich inicjatywę z oprawami zintegrowanymi. :?

Pozostałe tytuły mnie nie interesują, więc wstępnie: Waneko 0/2 , SJG 0/5 (nie licząc Horusa).

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Canis » pt lip 13, 2018 8:34 pm

Wow, gdyby to było starcie z Waneko na ringu, to Studio wygrałoby przez knockout. :shock: Zaszaleli, nie ma co.
Dla mnie tylko Hotel. Już od jakiegoś czasu chciałem się zabrać za ten tytuł, a teraz będę go miał po polsku. Kupię pewnie od razu wszystkie tomiki jak wyjdą.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: DarkNighty » pt lip 13, 2018 8:36 pm

zandam pisze:
pt lip 13, 2018 8:32 pm
DarkNighty pisze:
pt lip 13, 2018 7:46 pm
Tylko jak patrzę na to Natsume i myślę, że tak mogłaby być Yona...
Powiedziałabym raczej, że to Śnieżkę wybrali zamiast Yony, więc jeśli wolisz tą pierwszą, to masz powód do radości, nie smutku. :wink: Z drugiej strony, jeśli (Śnieżka) nie sprzeda się wystarczająco dobrze, to szanse na Yonę w Polsce spadną praktycznie do 0.
Gdybym usłyszała, że Studio JG wyda dwa długie shoujo, to stawiałabym na Yonę + Shirayuki lub Yonę + Natsume (które obecnie nie wydaje mi się już aż tak popularne). Więc tym bardziej dziwi mnie, że jest Shirayuki i Natsume.
I niestety wolę Yonę niż Shirayuki, choć drugą mangę również uwielbiam.
No nic, pozostaje mi mieć nadzieję, że Natsume i Shirayuki się sprzedadzą i Studio JG pomyśli też o Yonie. Na inne wydawnictwa nie liczę.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Luchael
Adept
Posty: 228
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 2:34 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Luchael » pt lip 13, 2018 8:51 pm

Widzę, że Studio idzie w ślady Kotori i w tym roku również szykuje mega tytuły :)

Nie chce mi się wierzyć, że faktycznie ogłosili 2 długie szojki jednocześnie. I to z przyspieszonym trybem. Nie miałem żadnej styczności z tymi tytułami, ale przygarnę na próbę Shirayuki, w Ameryce mogą nam pozazdrościć :twisted:

Obowiązkowo też kupuję Yagate i Voynicha. Z nowym yuri nie mogli lepiej trafić, cieszę się, że się powstrzymałem od importów. I jeszcze ten duży format dla Voynicha, po prostu Studio pozamiatało :D

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Katori » pt lip 13, 2018 8:51 pm

Jestem shook i to yuri chętnie wezmę, a Śnieżkę, Natsume i Hotel na spróbowanie też chętnie. Nie mam pieniędzy i miałem nie wspierać już JG po zakończeniu Haganai. :(

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 947
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Dembol » pt lip 13, 2018 9:04 pm

Fajnie, że będzie Lovecraft. Niefajnie, że będzie wydany inaczej niż reszta tomów z serii.

Dastame
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Dastame » pt lip 13, 2018 9:05 pm

Shirayuki <3 Nie jest to Yona, ale i tak będę zbierał ^^ Natsume dam szansę pierwszemu, bo nie miałem nigdy styczność ani z anime ani z mangą. Może jeszcze to yuri (Szkoda że nie Citrus)
2.5/5 Jak na mnie to super ^^

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: SallyCzarownica » pt lip 13, 2018 9:14 pm

Byłam taka pewna Yony... Taka pewna. :( Jej i Shirayuki. Natsume nawet mi przez myśl nie przeszedł. No nic, trzeba będzie wrócić do czytania skanów.

Biorę The Voynich Hotel i cieszę się z jego wydania. Nie spodziewałam się go.
Obrazek

Awatar użytkownika
Okularnik
Adept
Posty: 163
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 12:46 am
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Okularnik » pt lip 13, 2018 9:15 pm

Omójboże przypomniałem sobie nagle o zapowiedziach, sprawdziłem waneko i średnio mnie one zainteresowały dlatego nie byłem zbyt pozytywnie nastawiony na zapowiedzi JG, ale wystarczył tylko rzut oka na planszę i z moich ust wydobył się bardzo głośny okrzyk radości. Straciłem już całą nadzieję na wydanie Natsume w Polsce, zwłaszcza po tym jak Waneko wydało Posępnego. Bardzo miłe pocieszenie na mój dzisiejszy pechowy piątek 13 :D Jak nic biorę, może nawet zgarnę prenumeratę, a co mi tam. Byle tylko wychodziło terminowo </3

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Lou » pt lip 13, 2018 9:44 pm

Mormicc pisze:
pt lip 13, 2018 7:55 pm
To yuri to fajne jest, czy lepiej zdecydować się na Girl friends?
Równie słabe jak GF. Tytuł bazujący na gatunkowych schematach. Jak jesteś 15-letnią licealistką, która marzy by dostać czekoladki od swojej szkolnej koleżanki to polecam. W przeciwny razie facepalm będzie u Ciebie gonił facepalm.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Kocurzyca » pt lip 13, 2018 10:31 pm

Biorę na sto procent Bloom into you (uwielbiam te mangę) i Shirayuki, w końcu przeczytam tę serię XD fajne zapowiedzi.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

nado
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: nado » pt lip 13, 2018 10:49 pm

Skuszę się chyba na Yagate Kimi ni Naru. Będzie to mój pierwszy tytuł yuri na półce.

Natsume do przemyślenia, resztę odpuszczam. Trzeba przyznać, że Studio pozytywnie zaskoczyło swoimi zapowiedziami.

Awatar użytkownika
Yerdiee
Adept
Posty: 250
Rejestracja: śr maja 22, 2013 10:19 pm
Lokalizacja: Kraków/Edinburgh
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Yerdiee » pt lip 13, 2018 10:53 pm

Ani Natsume ani Śnieżka mi nawet przez myśl nie przeszły względem zapowiedzi od JG (już bardziej liczyłam na Waneko) a tu proszę - wielkie BOOOM! i człowiek zbiera szczękę z podłogi :) Troszkę szkoda że zdecydowali się na Śnieżkę zamiast Yony, ale tak czy siak Śnieżkę kupować będę, tak samo jak Natsume :wink: Good job JG, to jak dotąd najlepszy piątek 13-tego :)

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Mormicc » sob lip 14, 2018 2:31 am

Lou pisze:
pt lip 13, 2018 9:44 pm
Mormicc pisze:
pt lip 13, 2018 7:55 pm
To yuri to fajne jest, czy lepiej zdecydować się na Girl friends?
Równie słabe jak GF. Tytuł bazujący na gatunkowych schematach. Jak jesteś 15-letnią licealistką, która marzy by dostać czekoladki od swojej szkolnej koleżanki to polecam. W przeciwny razie facepalm będzie u Ciebie gonił facepalm.
Tego się właśnie obawiałem, ale czasami lubie przeczytać taką durnotę, więc może kiedyś :P zależy na ilu tomach się zakończy.
Odpaliłem anime Śnieżki, żeby zobaczyć co to jest. Miał być jeden odcinek, już jestem na czwartym. Fajne to, ale nie wiem czy na tyle żebym chciał się wpakować w niezakończoną (prawie) 20-to tomową serie. Czas pokaże. :v
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: Madoka » sob lip 14, 2018 4:02 am

U mnie na pewno Lovecraft. Co do reszty może kiedyś.
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Nowości od Studia JG

Post autor: SallyCzarownica » sob lip 14, 2018 10:18 am

Dziękuję za kolejnego Lovecrafta :) Tylko dlaczego inaczej wydacie "W górach szaleństwa"? Co to za pomysł, żeby akurat ten tytuł pasował do "Opusa", a nie do pozostałych z serii Lovecrafta? Dziwne i nie fajne zagranie :/ (Oczywiście nie chodzi o to, że będzie to 2w1, bo to jest na plus.)

SJG: Problem pojawił się w związku z tym, że mamy tu do czynienia z 4 tomami historii z serii, która sprzedaje się raczej słabo - z założenia jest ona przeznaczona dla bardzo wąskiej grupy odbiorców. W zasadzie tej części mieliśmy już nie wydawać. Takie parametry to jedyna szansa, żeby "W górach szaleństwa" w ogóle pojawiło się na rynku. Z drugiej strony ma to swoje plusy, ponieważ kreska w tej mandze jest niesamowita i posłuży jej większy format. No i nie trzeba będzie jej długo zbierać.
Czy dodatki będą do każdego tomiku? Czy tylko do tomu 1 danej serii?

SJG: Do każdego tomiku serii będziemy coś dorzucać :)
Kto będzie tłumaczył Shirayuki i Natsume? Tencia?

SJG: Nie, Tencia ma obecnie 8 otwartych serii, więc żebyście mogli zobaczyć ją kiedyś jeszcze żywą, te dwie serie powędrują do innych tłumaczy ;)
A The Voynich Hotel będzie tłumaczony?

SJG: Na 100% nie powiem, ale raczej zostanie nazwa hotelu po prostu. Stawiam, że zaszalejemy i pozbędziemy się tego "the" ;)
Jak będziecie tłumaczyć Madarę z Natsume? Chodzi mi o momenty nazywania go "Nyanko-sensei".

SJG: Trochę za wcześnie, żeby o tym mówić, bo manga dopiero zaczyna być tłumaczona ;)
Będziecie tłumaczyć Shirayuki na Śnieżkę?

SJG: Tytuł na pewno będziemy tłumaczyć, ale szczegóły podamy za jakiś czas dopiero. To wymaga dłuższej posiadówki z tłumaczem :)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości