Death Note: Another Note

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Hame
Status: Offline

Death Note: Another Note

Post autor: Hame » śr cze 20, 2018 1:37 pm

Jeśli według Ciebie zwykłe wyrażenie swojego, odmiennego od Twojego zdania jest prowokacją, to musisz mieć ciekawe życie :D. Nie trafiłeś ani z prowokacją, ani z "nielubieniem", ani z tym, że chodzi o to, czy "należało mu się, czy nie", bo to akurat mnie w najmniejszym stopniu nie interesuje, też nie lubię okładać się etyką i pojęciami dobra i zła. Bardzo lubię i cenię Lighta, zarówno jako postać, jak i jako człowieka, a przynajmniej do momentu, gdy robił to, co robił, bo w coś wierzył i chciał coś zmienić.
► Pokaż Spoiler
Oczywiście nie musisz się z tym zgadzać, natomiast fajnie by było, gdybyś chociaż zrozumiał dobrze, o co mi tak naprawdę chodziło :D.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Death Note: Another Note

Post autor: Canis » śr cze 20, 2018 1:55 pm

fragment
Hame pisze:
śr cze 20, 2018 12:24 pm
► Pokaż Spoiler
Oglądałem DN już dość dawno, ale nie kojarzę takiego zabiegu.
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Death Note: Another Note

Post autor: Bukafo » śr cze 20, 2018 2:12 pm

@Canis No bo właśnie nie było takiego zabiegu. Hame sobie coś ubzdurała. :P
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Hame
Status: Offline

Death Note: Another Note

Post autor: Hame » śr cze 20, 2018 2:17 pm

Canis, no dobrze, może z tym "wybieleniem" czy "żałowaniem" trochę przedramatyzowałam, co nie zmienia faktu, że tak to właśnie wtedy odebrałam i to wrażenie pozostało mi do dzisiaj. Może gdybym obejrzała tę scenę jeszcze raz i spojrzała na nią z dystansu, obiektywniejszym okiem, to zmieniłabym zdanie, ale też nie spodziewam się, że jakoś drastycznie.
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Death Note: Another Note

Post autor: Bukafo » śr cze 20, 2018 2:36 pm

Hame pisze:
śr cze 20, 2018 2:17 pm
co nie zmienia faktu, że tak to właśnie wtedy odebrałam i to wrażenie pozostało
No widzisz, a ja miałem wcześniej wrażenie, że chciałaś mnie sprowokować.
Hame pisze:
śr cze 20, 2018 2:17 pm
Może gdybym obejrzała tę scenę jeszcze raz
Może tak, a może nie. Jak już wcześniej napisałem, człowiek dopiero dostrzega po ponownym obejrzeniu, bądź przeczytaniu pewne rzeczy. :wink:
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Death Note: Another Note

Post autor: Ame » śr cze 20, 2018 2:58 pm

Bukafo pisze:
śr cze 20, 2018 10:25 am
Mogłabyś rozwinąć swoją myśl?
Tam jak napisałam. Przeciągane sceny. W anime się długo tam patrzą czy są jakieś zbliżenia. W mandze nie ma takich dłużyzn.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Death Note: Another Note

Post autor: Bukafo » śr cze 20, 2018 3:17 pm

Ame pisze:
śr cze 20, 2018 2:58 pm
Przeciągane sceny. W anime się długo tam patrzą czy są jakieś zbliżenia
A, więc jednak o to ci chodziło. Hm... co ja mogę ci powiedzieć, takie zabiegi w animacjach to raczej chleb powszedni. Przeciągają, używają jakichś retrospekcji... byle tylko wydłużyć odcinek. Zresztą sama na pewno o tym dobrze wiesz.
Ja szczerze powiedziawszy nie pamiętam jak to wyglądało w tym przypadku, ale mi na pewno seria się nie dłużyła, a wręcz brakowało mi przynajmniej tych kilku odcinków. :d
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Death Note: Another Note

Post autor: Ame » śr cze 20, 2018 4:50 pm

Bukafo pisze:
śr cze 20, 2018 3:17 pm
Hm... co ja mogę ci powiedzieć, takie zabiegi w animacjach to raczej chleb powszedni. Przeciągają, używają jakichś retrospekcji... byle tylko wydłużyć odcinek.
Dla mnie w DN przesadzili z tym. Zabrzmi to dziwne. Biorąc pod uwagę, że nie odpuściłam sobie OP, ale tam to inna bajka jest. No i na początku nie mieli ślimaczego tempa, a w przypadku DN jest. Mangę z ciekawości poczytałabym gdybym miała możliwość pożycia od kogoś...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości