Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Kakaladze » pt cze 15, 2018 2:49 am

Jak ja dawno nic nie pisałem na forum, czasem coś czytam nawet niezalogowany. Gdzieś to hobby mangowe ucieka na rzecz powrotu dużego do mojego "głównego" hobby mianowicie gierek, od fascynacji PS2 nie wróciłem aż tak bardzo do grania :D. Szkoda mi co prawda mang, ale portfel nie jest z gumy, a i czas ogranicza.

Na E3 jedynie mnie interesowała konferencja SONY którą obejrzałem, i wyszło że zainteresowały mnie konkretniej pojedyncze gry: "Ghost of Tsushima", "Spider-Man" i może troszkę "Control". Pewnie byłbym zachwycony The Last Of Us (Szczególnie że Naughty Dog to jedno z moich ulubionych studiów i gram w ich wszystkie gry od PS1) ale niestety ten tytuł dopiero przede mną, pewnie jakoś niedługo. Poza tym czekam jak głupi na remake Spyro, po bardzo udanym Crashu, wręcz nie mogę się doczekać takiego kolejnego dobrze zrobionego remake'u. Rynek gier ostatnio ogólnie mnie bardzo rozpieszcza i mam w co grać, decyzja zakupu PS4 rok temu była bardzo trafna.

Jeszcze się pochwalę ostatnimi moimi nabytkami pod kątem gier:

W końcu nie męczę się na moim starym 20 calowym telewizorze HD Ready i zakupiłem sobie w miarę porządny budżetowy telewizor do grania, komfort i jakość grania wzrosła niesamowicie. Teraz już bym nie mógł wrócić do grania na starym ekranie.
► Pokaż Spoiler
Samsung UE43MU6172 - jakby ktoś był ciekawy

Po zakupie TV na który sobie zbierałem chwilę, w końcu mogłem dokupić kolejne gry do mojej kolekcji (Manga przy okazji):
► Pokaż Spoiler
Aktualnie ogrywam Wiedźmina 3, oglądało się kiedyś tylko gameplaye ale w końcu sobie sam gram i jestem tą grą zachwycony. Dawno się tak dobrze przy RPG nie bawiłem. Nawet myślę czy tej gry nie przechodzić na 100% dla platyny. Możliwe też że po W3 bardziej się zainteresuje Cyberpunkiem 2077.

No i może jeszcze na podsumowanie pokażę ile gier udało mi się uzbierać przez ten rok od kiedy zakupiłem PS4 (mam jeszcze pojedyncze cyfrowe, ale jest tego mało bo wolę pudełka).
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Lou » sob cze 16, 2018 12:25 pm

Co tam komiksiki, nuda ;) Ostatnio tylko gram i gram. Kolejny tytuł to Far Cry 5. Jaka ta gra jest głupia, ale za to jak grywalna! Nic nie daje takiej satysfakcji jak wjazd ciężarówką w obóz wroga, z grizzly u boku i zrobienie total demolki :D W tej części mniej stealh killi niż w poprzedniej, bo samoloty wroga mają zdolność wykrywania nas na poziomie expert. Wkurza też dziwny respawn przeciwników. To co szczególnie mi się podoba, to kreacja rodziny Seed. Joseph jest o wiele ciekawszym antagonistą niż Vaas czy Pagan. Oni byli zwykłymi brutalnymi szaleńcami. Joseph jest postacią głębszą, charyzmatyczną i ambitnie wykonującą boski plan. Na pewnym etapie gry stwierdziłam nawet, że szkoda, że całość nie opiera się na pracy dla kultystów i zamiast ich eksterminacji, werbowaniu nowych członków i karaniu niewiernych.

Zastanawiam się też nad ograniem Tyranny. Lubię izometryczne rpg, a jak gra daje możliwość bycia złym to już w ogóle super. Ale podobno są tam nieprzemyślane ściany tekstu, z którego część nic nie wnosi, a jedynie sztucznie wydłuża rozgrywkę. Chyba więc wstrzymam się z tym tytułem do jakiegoś sensownego promo.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Bukafo » sob cze 16, 2018 3:27 pm

A ja sobie na tą chwilę pykam w "pierwszego" Tomb Raidera z 2013 roku. Plądrowanie grobowców takie fajne. :D
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Lou » sob cze 16, 2018 5:01 pm

Bukafo pisze:
sob cze 16, 2018 3:27 pm
A ja sobie na tą chwilę pykam w "pierwszego" Tomb Raidera z 2013 roku. Plądrowanie grobowców takie fajne. :D
Bardzo dobra gra. Imho znacznie lepsza niż Rise of the TR. Bo choć było w niej mniej pobocznego łupienia grobowców, to scenariusz lepiej rozpisany, bardziej angażujący, do tego fajna relacja Lary z Sam. To kameralna gra w której bohaterka ratuje przyjaciółkę, a nie cały świat.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Bukafo » sob cze 16, 2018 8:06 pm

Lou pisze:
sob cze 16, 2018 5:01 pm
Bardzo dobra gra. Imho znacznie lepsza niż Rise of the TR.
No właśnie, a za kilka miesięcy ma wyjść trzecia część, ale już pod szyldem innego studia, więc jest szansa, że wyjdzie klapa.
Na dodatek sama Lara wygląda okropnie w porównaniu z poprzednimi częściami. :/
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Grey » ndz cze 17, 2018 8:26 pm

https://gematsu.com/2018/06/brand-new-t ... or-console

Dobra wiadomość, szkoda, że żadnych szczegółów xD mogli chociaż oszacować kiedy podadzą jakieś szczegóły xD
Zapowiedź godna TES VI xD no ale liczę, że w 2019 zobaczymy nowego Tales of :)

Awatar użytkownika
Asumuel
Wtajemniczony
Posty: 504
Rejestracja: pt sty 16, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Lublin
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Asumuel » ndz cze 17, 2018 9:24 pm

Z gier pokazanych na tegorocznym E3 interesują mnie:
Spider-Man - rany, jak to pięknie wygląda. Jaram się totalnie i ogrom świata, bujanie się na sieci, system walki, klimat, płynność animacji - to wszystko kupiło mnie i na 99% biorę edycję limitowaną. W końcu szykuje się świetna gra o Pajęczaku, a pomyśleć, że kiedyś jarałem się Spider-Manem 2 od Activision. Niby premiera już niedługo, ale strasznie boli mnie to oczekiwanie.

The Last of Us 2 - oj Naughty Dog, jak wy mi zaimponowaliście. To niesamowite, że twórcy exów dla Sony potrafią wycisnąć z tego niepozornego pudełka taką jakość. Ta gra aż kipi realizmem, a ta dbałość o szczegóły mnie powaliła. Do The Last of Us podchodziłem tak bez entuzjazmu i gra mi się podobała(była świetna, ale sam jakoś nie czułem potrzeby chwalenia jej pod niebiosa). Za to na dwójkę czekam z wypiekami na twarzy. Dziwne, ale cóż, mam nadzieję, że faktycznie ta gra będzie wyglądała tak jak na pokazie.

Shadow of Tsushima - od dawna czekałem na grę w takich klimatach. Klimat aż wylewał się z ekranu, a wersja japońska prezentuje się wspaniale - głosu głównemu bohaterowi użycza Zoro z One Piece'a i kiedy go usłyszałem mój licznik hype'u wzrósł kilkakrotnie. Jestem tylko ciekawy, czy będę w stanie przyzwyczaić się do systemu walki, który akurat nie do końca mi podszedł, ale okaże się w praniu.

Death Stranding - Kojima dziwnym człowiekiem jest, ale to, co zrodził jego umysł bardzo mi się podoba. Jest niepokojąco, tajemniczo i właściwie do końca nie łapię o co w tym wszystkim chodzi, ale mi to pasuje.

Cyberpunk 2077 - tyle czekaliśmy na coś więcej, a trailer mimo iż był dobry, nie porwał mnie do końca. Zabrakło mi pokazania tego, jak ten świat wygląda w nocy. Słyszałem, że wszystko na trailerze jest zgodne z pierwowzorem, ale nawet ta świadomość nie sprawia, że zaczynam bić pokłony. Teraz, kiedy o tym piszę wyszło na jaw dużo informacji i moje obawy trochę się zmniejszyły, ale nadal jakoś nie złapał mnie hype.

I to w sumie tyle. Na konferencji Sony zabrakło mi Bloodborne'a 2, ale i tak nie mam co narzekać.

Awatar użytkownika
Sefnir
Adept
Posty: 151
Rejestracja: śr lip 09, 2014 8:04 pm
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Sefnir » ndz cze 17, 2018 9:49 pm

Lou, zdaje się ty preferujesz single w Battlefieldach, prawda? Jak to jest z Bad Company 2? Kiedyś słyszałem bardzo dobre opinie o kampanii, i w sumie się zastanawiam nad kupnem, skoro jest na originie za 7,5 zł.

Za 13,5 zł kupiłem na steamie Don't Starve. Dobra gra. Fajny styl graficzny. Dopiero za trzecim razem udało się przeżyć pierwszą noc. Idę grać dalej :)

Awatar użytkownika
deffik
Adept
Posty: 273
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: deffik » ndz cze 17, 2018 10:58 pm

Sef, pls ;__;

Co do kampanii dla jednego gracza w BC2... to jest średnia. w porównaniu do pierwszej części jest taka trochę korytarzowa, taka półotwarta. Nie jest to taka klaustrofobia jak w CoDzie, ale szału nie ma. W sumie całość ciągną postacie, głównie Haggard i Sweetwater i ich gadanina, czy jakieś kąśliwe uwagi pod adresem Call of Duty MW2. Nie wiem jak to wyszło Bace i Pazurze, ale grzebiąc w rejestrze można przywrócić angielskie głosy, wtedy Haggard jest Teksańczykiem jak przystało.

Misje w sumie są sztampowe, idź z punktu A do B, postrzelaj po drodze, tu czasem jakiś Hind do zestrzelenia, tu jakiś pościg w uzbrojonych terenówkach.

Z jednej strony to tylko 7.5pln, ale i tak szału nie ma.

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Lou » ndz cze 17, 2018 11:07 pm

Sefnir, Za takie pieniądze bierz od razu. Najlepszy singiel we wszystkich BFach, które go miały. Dynamiczna rozgrywka, różnorodny teren i warunki atmosferyczne, kompani dużo ze sobą żartują ( choć w polskiej wersji ciężko słuchało mi się Pazury), gra jeszcze nieprzepełniona wyreżyserowanymi i oskryptowanymi scenkami, jak współczesne produkcje.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Bukafo » pt cze 22, 2018 9:59 pm

Kochani! Wczoraj ruszyła letnia wyprzedaż na Steamie. W ofercie znajduje się od groma przecenionych tytułów.
Zamierzacie coś kupić? Są jakieś gry, na które od dawna się czailiście i tylko czekaliście, aż je przecenią? :)
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Meliona » pt cze 22, 2018 10:13 pm

Dzięki za info, Wiedźmin 2 za 6zł :D
Jestem w piątym akcie pierwszego Wieśka i przeciągam rozgrywkę jak mogę, bo ciężko mi się z tą grą rozstać (i nie mam czasu, ale cśś). Dialogi w tej grze to coś cudownego. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Bukafo » pt cze 22, 2018 10:58 pm

@Meliona A ja chcę się w końcu zabrać za "jedynkę" i coś zabrać się nie mogę. Dwójkę dostałem w prezencie, też z wyprzedaży, więc wypadałoby ją przejść w najbliższym czasie. :s
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Lou » sob cze 23, 2018 10:38 pm

Wszyscy tak czekają na akcję Gabe'a, ale wiecie, że na bazarze łowców gier dobre czyli niskie ceny są przez cały rok? ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Bukafo » sob cze 23, 2018 11:03 pm

Lou pisze:
sob cze 23, 2018 10:38 pm
wiecie, że na bazarze łowców gier dobre czyli niskie ceny są przez cały rok?
Wiemy, wiemy. A przynajmniej każdy szanujący siebie gracz powinien o tym wiedzieć. Nie mniej ja nie lubię kupować od innych kluczy, wolę poczekać na jakieś wyprzedaże na Humblu, albo Fanatical.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
deffik
Adept
Posty: 273
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: deffik » sob cze 23, 2018 11:24 pm

Fanatical, GMG czy GOG mają często lepsze ceny niż Steam, no i też częstsze wyprzedaże. Na tych pierwszych dwóch i tak dostaje się głównie klucze na Steama, więc praktycznie nie ma różnicy któremu z prawdziwych sklepów zapłacę. Przynajmniej mam pewność, że twórca dostał swoją kasę, a nie jakiś cwaniak. Żeby sprawdzić gdzie się opłaca kupić to korzystam /r/gamedeals, isthereanydeal, cheapshark, etc.

Na Łowców Gier nie marnuję czasu przez reklamowanie przez nich serwisów z szarej strefy (a ten cały bazar ŁG to pewnie jakieś turbo odpadki z tych serwisów).

Quithe
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Quithe » śr sie 08, 2018 9:39 pm

Gdybyście szukali recek np.z serii Psychedelika, to znajdziecie je teraz na MyHandhelds.pl :) MyPSVITA.pl zmieniła nazwę, bo za dużo już tam recek gier na Słicza się zrobiło (przekroczona setka).
Daję znać tak na wszelki, gdyby ktoś szukał tej dziwnej polskiej strony, gdzie było tyle recek gier na PSV, a nie mógł już jej znaleźć :V
I gdyby ktoś lubił dziwne fanty związane z grami, to jest też konkurs związany z pewnym nowym indykiem na PSV i NS.

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Lou » czw sie 09, 2018 6:12 pm

Miazga. Wygląda to wyśmienicie. 2018 prawdopodobnie będzie należał do R*.

https://www.youtube.com/watch?v=Dw_oH5oiUSE
Obrazek

Awatar użytkownika
Asumuel
Wtajemniczony
Posty: 504
Rejestracja: pt sty 16, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Lublin
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Asumuel » ndz sie 12, 2018 10:19 pm

Lou pisze:
czw sie 09, 2018 6:12 pm
Miazga. Wygląda to wyśmienicie. 2018 prawdopodobnie będzie należał do R*.

https://www.youtube.com/watch?v=Dw_oH5oiUSE
A ja się nie jaram. Klimat jest świetny, ale nie znajduję w tym materiale nic, co mogłoby powalić mnie na kolana. Chociaż ogram na pewno i wtedy zobaczę jaka będzie moja opinia.

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Post autor: Skolopendrokot » pn sie 20, 2018 10:24 am

Jestem właśnie w trakcie ogrywania kolejnej odsłony Faty Morgany, czyli A Requiem for Innocence. I przepadłam, podobnie jak przy "podstawce". W dziedzinie gier visual novel ciężko mnie czymkolwiek zaskoczyć, ale twórcom tego tytułu ciągle się to udaje i jest to tak niesamowicie satysfakcjonujące, że ciężko mi to opisać. Nigdy wcześniej nie grałam w nic tak świetnie napisanego.

I uwielbiam postać Lorda Barniera. <3

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości