Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Kocurzyca » pn maja 21, 2018 9:48 pm

Reviolli pisze:
pn maja 21, 2018 7:14 pm
To wszystko zależy od człowieka. Ja dałem tylko 3 krótki i 1 ledwo co się załapała (10 tomów ma). Za to długich...
Ale to dlatego że ja potrzebuje masy miejsca i tekstu by się przekonać do tytułu.
Mam w zasadzie identycznie jak Reviolli, długie serie mogłabym podawać i podawać, natomiast ciężko mi wybrać 10 krótkich bo nie jestem nimi praktycznie w ogóle zainteresowana i bardzo mało ich kupuję.

Ciężko byłoby mi ograniczyć się tylko do np 5 długich serii które chciałabym najbardziej, skoro chętnie kupiłabym ich ze 20 i kilka jeszcze stoi w zapasie.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: DarkNighty » pn maja 21, 2018 10:44 pm

pittegawll pisze:
ndz maja 20, 2018 7:40 pm
4 pkt - Houseki no Kuni/Land of the Lustrous
Houseki no Kuni ma 9+ tomów, więc jeszcze zalicza się do krótkich mang. I teraz nie wiem, jak to rozwiążemy, ponieważ dodałam już większość głosów z twoich list do rankingu.
pittegawll pisze:
ndz maja 20, 2018 7:40 pm
(oraz na trzy z pięciu novelek które są dodatkami do mang wydawanych przez Waneko)
:lol:
To śmiech przez łzy, żeby nie było. Aż za dobrze rozumiem. Wiem, że LN do Literatów się nie doczekam - już nie dałam ich w rankingu, bo na pewno nie wyjdą.
Szkoda, że Niijiro Days i Rainbow rezerwie :P
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Kocurzyca » pn maja 21, 2018 10:48 pm

Może kiedyś wskoczą wyżej :P jak wohohoho coś z mojej listy zostanie wydane.

Ja natomiast mam inne pytanie - co w związku z mangami, które mają teraz 9+ tomów, i ludzie głosują na nie teraz, ale za powiedzmy te 2-8 miesięcy dojdą kolejne tomy (jeden albo dwa albo nawet trzy) i osoby głosujące w rankingu umieszczą te same mangi w kategorii długich mang bo będą już miały ponad 10 tomów? zastanawiałam się nad tym i nie bardzo rozumiem jak to ma wtedy wyglądać.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: pittegawll » pn maja 21, 2018 10:54 pm

DarkNighty pisze:
pn maja 21, 2018 10:44 pm
Houseki no Kuni ma 9+ tomów, więc jeszcze zalicza się do krótkich mang. I teraz nie wiem, jak to rozwiążemy, ponieważ dodałam już większość głosów z twoich list do rankingu.
Tak, wiem. Pomyślałem, że mogę to lekko nagiąć bo za chwilę pewnie będzie 10 tom. Ale jeżeli mamy się ściśle trzymać nowych reguł, to mogę jakoś edytować ranking. Tylko wtedy muszę sporo pozmieniać. Bo wszystko się przesunie w punktacji. Dostosuję się, zdecyduj ;)

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Kilgore Trout » pn maja 21, 2018 10:57 pm

Tak samo jest z Citrus, które jest aktualnie 9+, ale kolejne rozdziały wychodzą i pewnie skończy jako długa seria.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: DarkNighty » pn maja 21, 2018 11:05 pm

Ogólnie z doświadczenia wiem, że teraz jest największy "bum" na głosowanie, a potem czasami nawet przez miesiąc nie ma ani jednego nowego postu z głosem. Za jakiś czas będę pilnować, by nowe osoby nadal te same serie dawały do krótkich mang (nawet, jak już będzie powiedzmy 10+ tomów). Rocznie zazwyczaj nie wychodzi więcej niż 2-3 tomiki do danego tytułu. Oczywiście niektóre serie będą na granicy, ale nie powinny wyjść powyżej 12 tomów. Mogłam dać mniejszy limit w seriach on-going, ale nie chciałam aż tak ograniczać.
Oczywiście od nowej edycji rankingu, takie serie będą już w długich tytułach.

pittegawll, wiem, że możesz edytować ranking, ale ja już dodałam wszystkie twoje głosy z "krótkich mang". I ponad połowę z długich. Zatrzymałam się na Houseki no Kuni, ponieważ coś mi nie pasowało. Jeśli teraz zaczniesz wszystko przesuwać, to sama będę musiała usunąć wszystkie twoje głosy (ręcznie!), a potem dodać je ponownie. Na pewno się w tym pogubię.
Nie mogłabyś do minimum ograniczyć swoich zmian? Na przykład: usuwasz z "długich mang" Houseki. Tutaj w głosach od 1 do 4 punktów możesz ułożyć sobie serie jak chcesz, ponieważ jeszcze ich nie dodałam.
Potem na przykład dajesz Houseki no Kuni za 5 punktów w "krótkich mangach". Usuwasz pozycję za 1 punkt (Kinoko) i w jej miejsce dajesz pozycję, która wcześniej miała 5 punktów (Shiroi Heya...). To tylko przykład. Ale bez przesuwania wszystkich mang w dół. Co o tym sądzisz?
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: pittegawll » pn maja 21, 2018 11:16 pm

DarkNighty, Rozumiem.To brzmi rozsądnie. Chociaż myśląc, że mam teraz zrezygnować z Shiroi Heya czuję się trochę tak, jakbym podpisywał cyrograf, że nikt jej nigdy nie wyda :D i przepada moja nadzieja na nią. Żartuję sobie oczywiście :D Edytuję ranking zgodnie z Twoim pomysłem, żeby nie rozwalić Ci roboty ;) Dzięki!

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Kocurzyca » pn maja 21, 2018 11:28 pm

To chyba zależy od mangi, bo np mangi z takiego weekly shounen jumpa wychodzą szybko, często po 5 tomów rocznie (np The Promised Neverland i Haikyuu!! w 2017) dlatego się zaczęłam trochę martwić xD ale skoro tak to widzisz, to spoko. Mam nadzieję, że nie będzie to problematyczne. Zobaczymy jak się sprawdzi w tym roku. Najwyżej w przyszłorocznym rankingu będzie to można jakoś udoskonalić.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: DarkNighty » pn maja 21, 2018 11:29 pm

Ok, dzięki za zmianę :D W sumie bardzo mnie cieszy, ponieważ Yona wskoczyła do rankingu :wink:

Kocurzyco, myślę, że to akurat wyjątki od reguły. Zazwyczaj nowe tomiki nie wychodzą aż tak szybko. Szczególnie, jeśli mają miesięczny tryb wydawania. I oczywiście, jeśli się to nie sprawdzi, to za rok będę myślała o jakimś udoskonaleniu :)
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: KubciO » wt maja 22, 2018 1:01 am

zandam pisze:
ndz maja 20, 2018 6:54 pm
Dla wydawców ważniejszą informacją będzie ilość osób zainteresowanych zakupem, a nie stopień uwielbienia poszczególnej osoby dla danego tytułu
No to oczywiste. Myślę, że na tę chwilę nie ma co zmieniać rankingu. Można pomyśleć nad jego modyfikacją na kolejną edycję - jak DarkNighty już zaproponowała. :angel:
DarkNighty pisze:
ndz maja 20, 2018 7:32 pm
Jojo jest na 15 miejscu przy głosach 2 osób
To ja głosowałem.^^ Z tytułami pokroju JOJO (mam na myśli dużą liczbę tomów) jest ten problem, że ludzie nie wierzą w ich wydanie, więc nie uwzględniają tych mang w swoich rankingach. Po co bowiem oddawać głos na mangę, która nie ma nawet teoretycznych szans na wydanie, kiedy można popchnąć w rankingu tytuł je posiadający.
DarkNighty pisze:
ndz maja 20, 2018 3:22 pm
Detective Conan, bo to moje ukochane mangi xD Wiem jednak, że nie ma nawet 1% szans, że pojawią się w Polsce, więc szkoda mi miejsc. Szczególnie, że czekam na naprawdę wiele tytułów i wolę dać inne w rankingu.
Tak teraz zerknąłem na Twój post - identyczne przemyślenia. Szkoda, że tak pesymistyczne. Detective Conan..teraz to się rozmarzyłem. Może Ranking najmniej prawdopodobnych mang do wydania byłby zestawieniem, gdzie rzeczony tytuł otrzymywałby same "dziesiątki"?
DarkNighty pisze:
ndz maja 20, 2018 3:22 pm
Detective Conan, bo to moje ukochane mangi xD Wiem jednak, że nie ma nawet 1% szans, że pojawią się w Polsce, więc szkoda mi miejsc. Szczególnie, że czekam na naprawdę wiele tytułów i wolę dać inne w rankingu.
To zależy od osoby. Jedna preferuje krótkie serie, a inna długie - nic nie poradzisz.
DarkNighty pisze:
pn maja 21, 2018 11:29 pm
I oczywiście, jeśli się to nie sprawdzi, to za rok będę myślała o jakimś udoskonaleniu
O ile zajdzie taka potrzeba, to na pewno odpowiednio zmienisz jego formę. Prowadź nam dalej tak rzetelnie te rankingi, bo to wielka przyjemność i frajda głosować w nich. Dodatkowo ładnie widać, jak niektóre tytuły wypadają z rankingu bądź zmieniają w nim swoją pozycję. Pokazuje to też m.in. zmianę zainteresowań danymi gatunkami przez Forumowiczów - sam z czasem zauważyłem, że moje gusta ewoluowały. :D Raz jeszcze dziękuję za tę mozolną pracę w zeszłych i obecnym rankingach!
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: DarkNighty » wt maja 22, 2018 1:02 pm

mika pisze:
pn maja 21, 2018 9:12 pm
4 pkt - / One Piece novel A
Co to jest dokładnie za light novel? :D To to samo co "One Piece: Taose! Kaizoku Ganzack"? Nie dodałaś gatunków, więc tak pomyślałam, ale wolę się upewnić xD

Dobra, cofam. Widzę, że to ta novelka o losach Ace'a <3 Też właśnie ją chciałabym najbardziej zobaczyć u nas :D Choć pewnie kupiłabym każdą, bo to OP :D
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Fani » wt maja 22, 2018 4:57 pm

DarkNighty, do rankingu LN wkradł się mały błąd. Konosuba ma na chwilę obecną 13 tomów i dalej powstaje.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: DarkNighty » wt maja 22, 2018 5:12 pm

Nie wiem, jak ja to zrobiłam xD Dzięki za czujność :)
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: mika » wt maja 22, 2018 6:56 pm

DarkNighty pisze:
wt maja 22, 2018 1:02 pm
Co to jest dokładnie za light novel? :D To to samo co "One Piece: Taose! Kaizoku Ganzack"? Nie dodałaś gatunków, więc tak pomyślałam, ale wolę się upewnić xD
To moje notatki z telefonu, bym nie zapomniała, co mi do głowy przyszło, jak mi komputer ukradli w domu. Dlatego nie ma gatunków. Dopiero będę szukać co tam, jak tam co się oficjalnie nazywa. Pisałam niżej, że o zmianach (tu zaznaczonych /) napisze tutaj.

Ej, ale serio. Jak Katsu! ma też 7-tomową wersję, to mnie teraz korci, by dać go do krótkich :P

DarkNighty, jak liczyłaś już te dwa slashowe tytuły, to nie będę edytować gatunków itd.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: DarkNighty » wt maja 22, 2018 7:08 pm

Nie zauważyłam tego dopisku xD W sumie to ta LN ma 2 tomy, a ja wpisałam z rozmachu 1 xD

Jeśli chcesz przenieść Katsu! to ok, byle na ostatnie miejsce w "krótkich mangach". Tylko daj mi o tym tutaj znać. I jaki tytuł dodasz na ostatnim miejscu w "długich mangach" :P
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: mika » wt maja 22, 2018 7:17 pm

Nie, niech będzie, Nie jestem pewna tej 7 tomowej wersji, chociaż na bace jest, a i inne jego tytuły widzę też się jakichś zbiorówek doczekały. Jak mi coś wydadzą ( :lol: ) [stare, długie, sport, muzyka, josei], to sobie Kłamstwo wejdzie. W ogóle szok dla mnie, ile Adachiego w rankingu :P I tak, novelka o Ace'ie ma 2 tomy.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Online

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Alexandrus888 » czw maja 31, 2018 2:45 pm

GekainoShi, masz na swojej liście dwa razy ten sam tytuł, coś chyba nie tak :P
GekainoShi pisze:
czw maja 31, 2018 1:05 pm
9 pkt - Domu
(...)
6 pkt - Domu

GekainoShi
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: GekainoShi » pt cze 01, 2018 10:42 am

Alexandrus888, już poprawiłem :P Dzięki. Nie wiem jak to się stało.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: DarkNighty » pt cze 15, 2018 6:11 pm

I mamy pierwszą nowość, która zniknie z piątego rankingu :D Studio JG ogłosiło wydanie mangi Aoi Horus no Hitomi - 1 osoba może zmienić swój głos. I choć nie jestem tą osobą, to i tak jestem bardzo szczęśliwego z wyboru Studia JG. Bardzo polecam mangę (była w moim dodatkowym spisie pod listą, więc to prawie jak ranking xD).
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: DarkNighty » pt lip 13, 2018 8:15 pm

Dzisiaj mieliśmy mały wysyp nowości. Niestety żadna z nowości od Waneko nie znajduje się w rankingu. Za to Studio JG mocno poszalało:
1. Natsume Yuujinchou - 12 miejsce w rankingu długich mang, 5 osób może zmienić swój głos.
2. Akagami no Shirayuki-hime - 10 miejsce w rankingu długich mang, również 5 osób może zmienić swój głos (w tym ja).
3. Yagate Kimi ni Naru - 4 miejsce w rankingu krótkich mang, 4 osoby mogą zmienić swój głos.
4. The Voynich Hotel - 64 miejsce w rankingu krótkich mang, 2 osoby mogą zmienić swój głos.

Studio JG dało radę :D

Akagami no Shirayuki-hime --> Taiyou no Ie (1 strona)
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości