Pyrkon 2018

Zapowiedzi, recenzje, sprawozdania - czyli wszystko nt. konwentów m&a.
Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Pyrkon 2018

Post autor: Canis » sob maja 19, 2018 7:28 pm

Hentaie sprzedają się najgorzej... Opinię tę bazują na....? Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale tylko Yume do tej pory wydało prawdziwe hentajce. Bo mocne ecchi i yaoi to nie hentai.
Nie wiem jaki Yumegari ma nakład, ale do dziś wspominam jak się sprzedawało Tayu Tayu. Po 3 dniach zszedł CAŁY nakład. Musiałem czekać na dodruk. Dodruk również zszedł cały. Na jakiej podstawie twierdzą że hentaie się nie sprzedają? Zero złośliwości, naprawdę mnie to ciekawi.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Pyrkon 2018

Post autor: Ame » sob maja 19, 2018 7:38 pm

Canis nie wiadomo jaki był nakład.

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 814
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Pyrkon 2018

Post autor: amsterdream » sob maja 19, 2018 7:43 pm

Wszystkie hentaice, które wydało Yume są już niedostępne (poza tym ostatnim). To samo sportówki, przecież poza Waneko nikt ich nie wydaje więc skąd inne wydawnictwa mogą wiedzieć jak się sprzedają?

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Pyrkon 2018

Post autor: DarkNighty » sob maja 19, 2018 7:45 pm

Ame, ale według mnie Canis ma rację. Niezależnie od ilości nakładu, to jednak hentaie sprzedały się lepiej, niż zakładało wydawnictwo, skoro musieli zrobić dodruk i nawet on poszedł w całości.
Dodatkowo inne wydawnictwa nie sięgnęły po hentaie. Nie wiem, czy mają aż tak dobrze relacje z Yumegari, że ci im zdradzają, że hentaie im się słabo sprzedają. I cóż, dlatego, że się źle sprzedają, wydają ich więcej?

Nie żebym broniła hentai, ponieważ sama ich nie kupuję, ale też mnie zdziwiła informacja odnośnie ich słabej sprzedaży.
amsterdream pisze:
sob maja 19, 2018 7:43 pm
Wszystkie hentaice, które wydało Yume są już niedostępne (poza tym ostatnim). To samo sportówki, przecież poza Waneko nikt ich nie wydaje więc skąd inne wydawnictwa mogą wiedzieć jak się sprzedają?
+1
Czy na polskim rynku jest w ogóle jakaś inna sportówka oprócz Kuroko? To trochę krzywdzące, by oceniać gatunek tylko na podstawie jednej serii.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Pyrkon 2018

Post autor: Ame » sob maja 19, 2018 7:52 pm

DarkNighty chodzi mi o to, że 1 nakład mógłby niższy niż zwykle. Bo najpierw mogli sprawdzić jakie ma wzięcie. A tak to się zgadzam. Skąd wydawnictwa wiedzą jak się sprzedają hentaie? Chyba, że zaliczają też mangi yaoi, które są mocniejsze? :mysli:

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Pyrkon 2018

Post autor: Alextasha » sob maja 19, 2018 7:54 pm

O hentajcach mówili w kontekście niszy, którą można uzupełnić (nie przypominam sobie nic o sprzedaży). Tak samo jak mangi dla dzieci.

Yuri też jest niszą, ale ją trudniej zapełnić. Wydawnictwa nie chcą się pchać w tytuły jak ludzie nie wiedzą co chcą (zbyt duże zróżnicowanie upodobań wśród fanów). Dokładnie identyczną wymówkę dali rok temu. A jakoś jpf dało radę wydać Pietę.....
Ostatnio zmieniony pn maja 21, 2018 11:49 am przez Alextasha, łącznie zmieniany 1 raz.

Ramsey Ka
Wtajemniczony
Posty: 556
Rejestracja: pn mar 30, 2015 11:08 am
Status: Offline

Pyrkon 2018

Post autor: Ramsey Ka » sob maja 19, 2018 8:14 pm

Itachi Uchiha pisze:
sob maja 19, 2018 6:27 pm
Na jakieś super zapowiedzi mamy czekać do imprezy w Łodzi
Czyli na MFKIG JPF zapowie jakieś "super" nowości? Nie mogę się doczekać :D
Obrazek

Awatar użytkownika
deffik
Adept
Posty: 273
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Pyrkon 2018

Post autor: deffik » sob maja 19, 2018 8:39 pm

Alextasha pisze:
sob maja 19, 2018 7:54 pm
A jakoś jpf dało radę wydać Pietę.....
Endriu chyba wspominał, że Pieta to jego bardzo mocno forsowana inicjatywa i generalnie od sprzedaży tego tytułu zależy czy będzie coś więcej w tym kierunku robione bo bez wyników (sprzedażowych) nie będzie czego przedstawiać szefostwu.

Dać się da wszystko (albo bardzo wiele), ale to musi na siebie zarabiać. Wydawnictwa nie są organizacjami charytatywnymi, a nawet najlepiej sprzedające się tytuły nie są w stanie finansować nieskończonej ilości nietrafionych (słabo sprzedających się) nowych tytułów.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Pyrkon 2018

Post autor: zandam » sob maja 19, 2018 9:08 pm

Wiadomość o wzroście sprzedaży tytułów dla dorosłych jest interesująca, ale zabrakło informacji, o jakie rodzaje tytułów chodzi i które wydawnictwo o tym poinformowało. Bo informacja o wzroście sprzedaży seinenów-bitewniaków albo horrorów niczego w moim przypadku nie zmieni (wolę bardziej joseiowate seineny).
DarkNighty pisze:
sob maja 19, 2018 7:45 pm
+1
Czy na polskim rynku jest w ogóle jakaś inna sportówka oprócz Kuroko? To trochę krzywdzące, by oceniać gatunek tylko na podstawie jednej serii.
Była jeszcze ta manhwa o rowerzystach.
Nie dziwię się wydawcom, nawet Amerykanie nie chcą wydawać mang sportowych. Większość dobrych mang sportowych ma ok. 30 tomów (lub więcej), jeśli Kuroko, mimo popularności, było wtopą, to wyobraź sobie, jak przyjąłby się mniej popularny tytuł. :?

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Pyrkon 2018

Post autor: mika » sob maja 19, 2018 9:16 pm

zandam pisze:
sob maja 19, 2018 9:08 pm
Była jeszcze ta manhwa o rowerzystach.
Nie rozdrapuj moich ran :( :x :evil:

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Pyrkon 2018

Post autor: zandam » sob maja 19, 2018 9:29 pm

mika pisze:
sob maja 19, 2018 9:16 pm
Nie rozdrapuj moich ran :( :x :evil:
Wybacz. :( Też chciałam ją kupić...

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Pyrkon 2018

Post autor: mika » sob maja 19, 2018 9:45 pm

zandam pisze:
sob maja 19, 2018 9:29 pm
mika pisze:
sob maja 19, 2018 9:16 pm
Nie rozdrapuj moich ran :( :x :evil:
Wybacz. :( Też chciałam ją kupić...
Ja w sumie pierwszy tom wygrałam, a drugi dostałam w prezencie, ale nie zmienia to faktu, że już przed zapowiedzią był to jeden z moich ulubionych webtoonów. Dlatego tak się jej bałam. A jest już 5 czy 6 tomów w Korei :( I sporo więcej w wersji internetowej (niedziela, Naver - po koreańsku, poniedziałek, Line Webtoon - wersja angielska, kilka rozdziałów wcześniej).

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Pyrkon 2018

Post autor: DarkNighty » sob maja 19, 2018 9:59 pm

zandam pisze:
sob maja 19, 2018 9:08 pm
Wiadomość o wzroście sprzedaży tytułów dla dorosłych jest interesująca, ale zabrakło informacji, o jakie rodzaje tytułów chodzi i które wydawnictwo o tym poinformowało. Bo informacja o wzroście sprzedaży seinenów-bitewniaków albo horrorów niczego w moim przypadku nie zmieni (wolę bardziej joseiowate seineny).
Z tego co sama zaobserwowałam, wydaję mi się, że obecnie jest u nas najwięcej BL, shounenów i seinenów-horrorów. Niestety rynek idzie w gatunki, które średnio mnie interesują. Brakuje mi romansów, jakiś fajnych kryminałów czy seinenów, ale pokroju Kiseijuu albo Rainbow. I przydałyby się jakieś fajne komedie. Dobrze, że jest chociaż Yotsuba :D
zandam pisze:
DarkNighty pisze:
sob maja 19, 2018 7:45 pm
+1
Czy na polskim rynku jest w ogóle jakaś inna sportówka oprócz Kuroko? To trochę krzywdzące, by oceniać gatunek tylko na podstawie jednej serii.
Była jeszcze ta manhwa o rowerzystach.
Nie dziwię się wydawcom, nawet Amerykanie nie chcą wydawać mang sportowych. Większość dobrych mang sportowych ma ok. 30 tomów (lub więcej), jeśli Kuroko, mimo popularności, było wtopą, to wyobraź sobie, jak przyjąłby się mniej popularny tytuł. :?
Zapomniałam o rowerach. Może dlatego, że to manhwa, a nie manga.
W sumie z choć trochę realnych sportówek chciałabym One Outs i Hikaru no Go. Obie zakończone i nie takie długie. Choć i tak szanse są bardzo małe. Już zdecydowałam, że jak nauczę się japońskiego, to wtedy zamówię Ace of Diamond.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Pyrkon 2018

Post autor: Canis » sob maja 19, 2018 10:15 pm

zandam pisze:
DarkNighty pisze:
sob maja 19, 2018 7:45 pm
+1
Czy na polskim rynku jest w ogóle jakaś inna sportówka oprócz Kuroko? To trochę krzywdzące, by oceniać gatunek tylko na podstawie jednej serii.
Była jeszcze ta manhwa o rowerzystach.
Była jeszcze Kwiat i Gwiazda (yuri i ping pong :) ). Ale to jednotomówka, a one rządzą się innymi prawami.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Pyrkon 2018

Post autor: Fani » sob maja 19, 2018 11:09 pm

W kwestii hentajów zgadzam się z przedmówcami. Brak konkretnych przesłanek by uważać ten gatunek za nieopłacalny.
DarkNighty pisze:
sob maja 19, 2018 9:59 pm
Brakuje mi romansów
To.
Przyznam, że zazwyczaj nie rozumiem narzekań ludzi na zapowiadane romanse. Ich właściwie nawet za wiele nie ma - tych hetero oczywiście, bo BL mamy od groma i ciut ciut.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Pyrkon 2018

Post autor: DarkNighty » ndz maja 20, 2018 12:03 am

Kiedyś tych romansów było zdecydowanie więcej. Teraz właściwie od Waneko mamy TYLKO Wilczycę, od JPF nic (ewentualnie Oh! My Goddess!), od Studia JG Bestię z ławki obok (która się kończy) i Jak zostałam bóstwem. Od Kotori jest Pocałuj jego, kolego. I to w sumie tyle. Czasami jakieś jednotomówki. Mało. Chyba nie muszę wymieniać, ile jest shounenów i seinenów. Już samo to, że Waneko wydaje obecnie około 20 serii, a wśród nich jest tylko jeden romans...
Ostatnio zmieniony ndz maja 20, 2018 8:15 pm przez DarkNighty, łącznie zmieniany 1 raz.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Pyrkon 2018

Post autor: DarkNighty » ndz maja 20, 2018 12:56 am

niksz pisze:
ndz maja 20, 2018 12:51 am
DarkNighty pisze:
sob maja 19, 2018 9:59 pm
Już zdecydowałam, że jak nauczę się japońskiego, to wtedy zamówię Ace of Diamond.
DarkNighty, nie lepiej zamówić po angielsku? :o
Oczywiście mogłabym (choć jeszcze nawet się nie orientowałam, czy całe jest po angielsku), ale to dla mnie motywacja, by uczyć się japońskiego. No i japońskiego tomiki są tańsze.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Pyrkon 2018

Post autor: miaka88 » ndz maja 20, 2018 9:49 am

Tez się zgadzam w temacie hentai, że niby słabo ale dodruki były.

Brakuje mi na rynku yuri ale po wpadce z Wybrankami (średnie dla mnie) Kotori już po to nie sięgnie.
Obrazek

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Pyrkon 2018

Post autor: mika » ndz maja 20, 2018 1:11 pm

Daiya po angielsku jet chyba wydawana tylko cyfrowo, ale głowy nie dam, czy i w fizycznych tomikach nie ma.

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Pyrkon 2018

Post autor: Lou » ndz maja 20, 2018 1:56 pm

deffik pisze:
sob maja 19, 2018 8:39 pm
Endriu chyba wspominał, że Pieta to jego bardzo mocno forsowana inicjatywa i generalnie od sprzedaży tego tytułu zależy czy będzie coś więcej w tym kierunku robione bo bez wyników (sprzedażowych) nie będzie czego przedstawiać szefostwu.
Jestem bardzo ciekawa, jak sprzeda się Pieta. Z jednej strony to tytuł droższy niż standardowe wydania i do tego pełen dram. Z drugiej, softowy (a przecież dla części polskich mangowców sutek i trochę śluzu w yuri to skandal) i dobrze znany czytelnikom z dłuższym stażem w gatunku.
Przy zadowalającej sprzedaży może byłaby szansa na Yamaji Ebine. Ludzie tak narzekają na brak josei i romansów, a u niej w mangach są dorośli bohaterowie żyjący w różnych układach. A nie, wróć, jest yuri erotyka. No to to jednak nie przejdzie xD
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości