Bambi to Dhole

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Czy kupił(a)byś mangę, gdyby została wydana w Polsce?

Tak
14
42%
Może
7
21%
Nie
12
36%
 
Liczba głosów: 33

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Bambi to Dhole

Post autor: DarkNighty » sob maja 12, 2018 10:50 pm

Obrazek
Tytuł: Bambi to Dhole
Autor: Okaue Ai
Gatunki: shoujo, romans, dramat, szkolne życie
Wydawca: Kodansha
Magazyn: Dessert
Ilość tomów: 5 (zakończone)
Lata wydania: 2013-2015

Opis: Yukimi, przez wszystkich nazywana Bambi, to uczennica liceum, która stara się być przez wszystkich lubiana. Nie chce, by ktoś ją znienawidził, dlatego odgrywa rolę idealnej córki, siostry, uczennicy, przyjaciółki czy dziewczyny. Nawet przed najbliższymi ukrywa wiele rzeczy, a także nie ujawnia swoich wątpliwości czy lęków. I z pewnością jej życie dalej wyglądałoby tak, jak do tej pory, gdyby nie nowy uczeń - Tetsu, który pewnego dnia nakrywa ją na paleniu papierosów na dachu szkoły...

Opinia: Dzisiaj przypadkowo trafiłam na tę mangę. Co prawda szkolne romanse ostatnio mnie nudzą, ale i tak stwierdziłam, że dam szansę tej pozycji. Od razu uprzedzam, że opis nie oddaje nawet połowy wartości proponowanego tytułu. Przede wszystkim nie pojawiają się w nim dwie istotne informacje, które mogą wydawać się lekkimi spoilerami, ale, biorąc pod uwagę, że czytelnik szybko się o tym dowiaduje, postanowiłam je tutaj ujawnić. Oboje główni bohaterowie mają swoją tajemnicę - Yukimi została adoptowana, kiedy była małą dziewczynką. Tymczasem Tetsu jest nastoletnim ojcem małego chłopca. Niebywałą zaletą tej mangi są kreacje dwójki głównych bohaterów, którzy są interesujący i wiarygodni. Szczególnie polubiłam Yukimi i naprawdę wczułam się w to, co przeżywała.
Podobały mi się również relacje między Yukimi a Tetsu, ponieważ rozwijały się stopniowo na przestrzeni tych pięciu tomów. Nie ma tutaj żadnej wielkiej miłości od pierwszego wejrzenia, jest za to poznawanie drugiej postaci wraz z kolejnymi wydarzeniami. Dodatkowo postacie zachowują się dojrzale, szczególnie Tetsu - co oczywiście zostało niejako wymuszone przez sytuację, w jakiej się znalazł. Dlatego tak się wyróżnia na tle innych kolegów z klasy. Manga pokazuje również relacje rodzinne czy te związane z przyjaciółmi. Muszę przyznać, że ten tytuł wyjątkowo przypadł mi do gustu i bardzo chciałabym, by pojawił się kiedyś na polskim rynku. Co ciekawe, manga nie jest jakaś szczególnie dramatyczna, a i tak wywołała u mnie łzy. W którymś momencie nie wiedziałam właściwie czemu płaczę, ale nie mogłam przestać :D

Pozostałe okładki:
► Pokaż Spoiler
Ostatnio zmieniony ndz maja 13, 2018 12:02 am przez DarkNighty, łącznie zmieniany 2 razy.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Bambi to Dhole

Post autor: mika » sob maja 12, 2018 11:12 pm

Podoba mi się Twoja opinia, prawdopodobnie bym kupiła, bo lubię te gatunki i tytuł jest zakończony na rozsądnej ilości tomów.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Bambi to Dhole

Post autor: Kocurzyca » ndz maja 13, 2018 2:51 am

Moją uwagę przykuł cyjon w tytule :P Chyba zajrzę do tej mangi. Już od dawna nie czytałam żadnych szkolnych shojo, może to czas zabrać się za jakiś tytuł.
Pewnie bym kupiła gdyby ukazał się na polskim rynku bo brzmi naprawdę ciekawie - jakby dotykał jakiś poważniejszych tematów a jednocześnie nie był całkowicie dla dorosłych i nie był przedramatyzowany.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Bambi to Dhole

Post autor: Alexandrus888 » ndz maja 13, 2018 12:56 pm

Opis mnie nie zachęcił, ale zrobiła to opinia. Zwłaszcza tajemnice bohaterów. A biorąc jeszcze pod uwagę małą ilość tomów raczej bym kupił tak z ciekawości.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5411
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Bambi to Dhole

Post autor: Yuriko » sob cze 16, 2018 7:46 pm

nie znam, kupic kupilabym z ciekawosci, a 5 tomow to mala ilosc :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości