nowe mangi waneko

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: DarkNighty » pt lut 09, 2018 5:09 pm

Już wolę taki tytuł jak jest niż gdyby mieli pójść w ślady Japończyków i dać: "Lekarz Mephistopheles - Doctor Mephistopheles" :P
A tak swoją drogą... Obwoluta jest przepiękna. Dawno żadna nie spodobała mi się aż tak bardzo. Z tego powodu mam ochotę kupić tę mangę, chociaż jeszcze się zastanowię.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: ociesek » pt lut 09, 2018 5:22 pm

Ta manga jest śliczna w środku. Fabularnie nie jest mega wyczynem, ale muszę przyznać, że czytało się MEGA. Jest bardzo ciekawa, taka troszkę inna - fabuła nie jest AŻ tak przewidywalna jak zwykle. Mi się czytało świetnie, chociaż już dawno do niej nie wracałem, trzeba będzie sobie odświeżyć :) Wersję Waneko chętnie kupię, zobaczę, jak to wygląda po naszemu :)

Sally, co do tytułu - mały dowodzik, który może być przyczyną angielskiego tytułu polskiego wydania:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: SallyCzarownica » pt lut 09, 2018 5:26 pm

To już któryś z kolei tytuł po angielsku, ale niech będzie. Jeśli faktycznie to był wymóg Japonii...
Obrazek

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Ajsza » pt lut 09, 2018 7:33 pm

Mi tradycyjnie już nie pasuje gotycka czcionka ;) A sam art fajny ;D Też zwróciłam uwagę na angielski tytuł - no ciekawe, czy to samodzielna decyzja Waneko czy też nie...
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Kirion
Adept
Posty: 188
Rejestracja: ndz lip 30, 2017 5:28 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Kirion » ndz lut 11, 2018 3:08 pm

Z fejsbuka:
Kochani :)

mamy dla Was do ogłoszenia aż trzy Jednotomówki Waneko, które... zostaną wydane poza planem! Tak! To oznacza mangi nie uwzględnione w dwumiesięcznym planie naszych Jednotomówek.

Jednak wyjątkowo przenosimy ogłoszenie na 20 lutego (godzina 14:00, 15:00 i 16:00).

Już dziś informujemy, że wszystkie trzy tomiki będą mangami yaoi :)
Ostatnio zmieniony sob gru 23, 2023 10:06 pm przez Kirion, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Akiho » ndz lut 11, 2018 3:40 pm

Ohh cokolwiek by nie było na pewno dla mnie :D Czuje się rozpieszczana gejozą już od samego początku roku... Skoro nikt nie chce shoujo to zostaje miłość w barwach tęczy :P Jeszcze od kotori, JG coś wspomina no i nie zapominajmy o dango. Będzie to chyba bardzo owocny rok i cieszy, że yaoi się sprzedaje :)
Obrazek

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: DarkNighty » ndz lut 11, 2018 3:51 pm

Ile yaoi... Oo' Ostatnio od Kotori, niedługo od Dango, Studio JG też mówiło, że ma coś z tego gatunku. I teraz jeszcze trzy jednotomówki od Waneko... Może w końcu któreś wydawnictwo wyda te dwie serie yaoi, na które czekam. Bo mamy tyle mang BL na polskim rynku, a ja wciąż nie doczekałam się moich ulubionych xD

To smutne, że tylko fani BL są tak rozpieszczani :(
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Fani » ndz lut 11, 2018 3:53 pm

Ostatnio gdzie nie spojrzę tam zapowiedzi BL :(. Szkoda, że nic dla siebie nie znajdę. Ciekawi mnie czy kiedykolwiek nadejdzie taki czas, że BL znudzi się żeńskiej części fandomu...

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: mika » ndz lut 11, 2018 3:57 pm

Trzy dodatkowe jednotomówki! Fajnie :D *koniec posta* Meh, same jaojce :roll: Smutek.

Awatar użytkownika
Zugai.
Adept
Posty: 239
Rejestracja: pt mar 03, 2017 11:57 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Zugai. » ndz lut 11, 2018 4:02 pm

Mam tylko nadzieję, że znajdzie się tam O.B, w innym wypadku raczej będę średnio zainteresowany :P .

Awatar użytkownika
Lunatyczka
Adept
Posty: 476
Rejestracja: pt kwie 22, 2016 9:20 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Lunatyczka » ndz lut 11, 2018 4:03 pm

Wygląda na to, że Waneko wyciągnęło wnioski ze swoich poprzednich ogłoszeń i od razu dało info o gatunku. :D Dzięki czemu nie będę później zawiedziona, że od samego początku zapowiedzi nie należały do mojego targetu.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: ninna » ndz lut 11, 2018 4:38 pm

Ja liczę chociaż na jedną nie-komedię. Bardzo ucieszyłabym się z "Sora to Hara" albo "O.B." w formie zbiorczej :D.

Awatar użytkownika
Luchael
Adept
Posty: 228
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 2:34 pm
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Luchael » ndz lut 11, 2018 4:42 pm

Lunatyczka pisze:
ndz lut 11, 2018 4:03 pm
Wygląda na to, że Waneko wyciągnęło wnioski ze swoich poprzednich ogłoszeń i od razu dało info o gatunku. :D Dzięki czemu nie będę później zawiedziona, że od samego początku zapowiedzi nie należały do mojego targetu.
+1

W zasadzie Waneko już jakiś czas nie zapowiedziało żadnego yaoica, więc nie narzekam. Choć fakt, sporo ostatnio zapowiedzi BL u większości wydawnictw.

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Alextasha » ndz lut 11, 2018 7:13 pm

to przynajmniej nie muszę wyczekiwać z niecierpliwością na tytuły... jakby to GL było... :( :cry:

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: miaka88 » ndz lut 11, 2018 7:28 pm

Licze na jakieś soczyste yaoi, chociaż brakuje mi też yuri na rynku.
Obrazek

Pandicorn
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Pandicorn » ndz lut 11, 2018 7:33 pm

DarkNighty pisze:
ndz lut 11, 2018 3:51 pm
To smutne, że tylko fani BL są tak rozpieszczani
Na pewno nie u nas. Te trzy jednotomówki plus ostatnie tomy Sekaiichi to będą jedyne pozycje z gatunku BL na cały 2018 od naszego wydawnictwa. Reszta zapowiedzi będzie z innych gatunków.
Kirion pisze:
ndz lut 11, 2018 3:08 pm
Są jeszcze jakieś szanse, że będzie to Sora to Hara lub O.B., czy Waneko zrezygnowało już całkowicie z Nakamury?
Od razu rozwieję nadzieję, to nie to. Nie mówię, że już nigdy tego nie wydamy, ale chwilowo nie mamy tego w planach.
ninna pisze:
ndz lut 11, 2018 4:38 pm
Ja liczę chociaż na jedną nie-komedię.
Jeden z tytułów będzie w poważniejszych klimatach.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Meliona » ndz lut 11, 2018 7:45 pm

Nie Nakamura... A już robiłam sobie nadzieję. Skoro jednotomówki, to też nie Jealousy od Scarlet Beriko (spin-offo prequel Czwartego - świetna manga, mimo że główni bohaterowie to dranie, raczej nie z tych, co się ich lubi. Ale to zupełnie w niczym nie przeszkadza, by cieszyć się lekturą), ale przygarnę wszystkie mangi od tej autorki, więc z jej jednotomówek też byłabym zadowolona.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Kocurzyca » pn lut 12, 2018 7:47 am

Ja też liczyłam na Sora to Hara albo O.B., a skoro to nie to, to nie mam żadnych pomysłów i mimo bycia fanką BL nie ejstem obecnie szczególnie zainteresowana. Już i tak mam dużo jednotomówek/krótkich serii do kupienia...

Ale może wydawnictwo mnie jednak czymś zaskoczy :D
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Łukasz.T » pn lut 12, 2018 1:25 pm

Same yaoi.. to nie dla mnie ^^

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

nowe mangi waneko

Post autor: Canis » pt lut 16, 2018 7:50 am

ask waneko pisze:Planujecie jakieś LN? Jest ich tak mało u nas na polskim rynku a są tytuły na które czeka dużo osób, jak np. Oregairu...
[Madziozord] Mamy co nieco na oku, jednak jak zapewne już zauważyliście, czytelnictwo LNek jest o wiele mniejsze niż mang, dlatego będziemy w tej kwestii bardzo ostrożni.
Jeszcze nieoficjalnie, ale już wiadomo, że za pół roku możemy spodziewać się LN w zapowiedziach. ^^

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości