Ogólnie o polskim rynku

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Kocurzyca » śr sty 24, 2018 11:57 am

Ja też przeczytałam to, co wyszło z Caste Heaven jak został zapowiedziane i teatralniej odskoczyłam chyba tylko od Killing Stalking :lol: ale widać jak spaczone pojęcie na związki ma obecna młodzież.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: DarkNighty » śr sty 24, 2018 12:22 pm

Ooo, widzę, że nie tylko ja uważam, że najmniej ciekawą nowością jest "Mroczny Grabarz" :P Sama głosowałam na tę pozycję w tej niechlubnej kategorii i cieszę się, że nie byłam osamotniona xD
Bardziej jednak zaskoczyło mnie to, że nie tylko ja uważam, że "ACCA" to jedna z najciekawszych amerykańskich nowości. Bardzo chciałabym tę mangę u nas, ponieważ jest nietypowa. Nawet nie wiem, do czego mogłabym ją porównać. Anime było świetne i mangą z pewnością również bym się zainteresowała.
Mój głos zgadza się jeszcze ze zwycięzcą najbardziej oczekiwanej nowości, czyli "The Promised Neverland" :D

Co by tu dalej... Cieszy "Castle Heaven" w najmniej ciekawych nowościach. Zagłosowałam na "Mrocznego Grabarza" tylko dlatego, że jest dłuższy i będzie dłużej zajmował miejsce w planie Studia JG :P "Castle Heaven" jest równie nieciekawe.
Za to smuci mnie fakt, że wśród nieciekawych nowości pojawiła się "Wilczyca i Czarny Książę" - bardzo lubię tę mangę.
Jak tak teraz patrzę, to już nie pamiętam, czy w najlepszej amerykańskiej nowości głosowałam na "ACCĘ" czy może jednak "The Promised Neverland" - w każdym razie zasłużone pierwsze i drugie miejsce.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Lou » śr sty 24, 2018 2:40 pm

W kategorii zagranicznej zaskakuje obecność (i to wysoko) MLEWL. To dość hermetyczna manga więc albo głos w tej kategorii oddało mało osób albo nagle nastąpiło przebudzenie fandomu ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
deffik
Adept
Posty: 273
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: deffik » sob lut 03, 2018 4:08 pm

Z czystej ciekawości się zapytam: U was w empikach też tak jest, że mango jest gdzieś w jakimś słabo oświetlonym kącie, a komiks zachodni zaraz obok popularnych działów, jak np fantastyka/fantasy? Osobiście to mnie w sumie ani ziębi ani grzeje, tylko czasem jak zahaczam o empik to się trzeba naszukać co tam mają wystawione (przynajmniej u mnie jest mało tego mango, ledwo pół jednego regału, a innych komiksów jest dwa razy więcej).

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Maur » sob lut 03, 2018 4:19 pm

Zależy, jaki Empik. W Gdansku, w centralnym na mangi był kiedyś cały malutki regalik. Dziś jest jedna nędzna półka przy podłodze, ale niedaleko jest zawsze Yatta, więc...

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Kocurzyca » sob lut 03, 2018 4:58 pm

Ja z reguły muszę przejść cały empik żeby znaleźć mangi xD bo one są zupełnie bez sensu rozstawione, czasem przy prasie, czasem przy komiksach, czasem przy rzeczach dla młodzieży, czasem w ogóle gdzieś indziej. A byłam w różnych empikach w Krakowie i Katowicach.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Matii » sob lut 03, 2018 5:04 pm

W Częstochowskich empikach są przy prasie. W Katowicach tak samo, chociaż pamiętam że pierwszy raz jak byłem w Silesli to nie mogłem ich znaleźć xD Bo jest tam jedna wielka ściana mang dla mnie mega ukrytych xD A co do innych miast to z reguły są poukrywane ale to zależy głównie od wielkości empika. Im większy tym więcej miejsca dla mang. Ale w porównaniu do miejsca dla komiksów to są o wiele gorzej traktowane.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
raywa
Posty: 85
Rejestracja: pt lip 15, 2016 2:42 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: raywa » sob lut 03, 2018 5:51 pm

no w silesii sa strasznie ukryte, jak idzie sie do kasy to tą prasę chociaż widać a ściana z mangami jest jakby odwrócona tyłem a no i mangi sa tam tak upchane, również mało miejsca, 2 osoby przy tej ścianie to jest max

Ewa
Posty: 24
Rejestracja: śr sty 31, 2018 8:54 am
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Ewa » sob lut 03, 2018 6:07 pm

U mnie (Białystok) nie jest jeszcze tak źle. Mangi zajmują pół dużego regału (poukładane okładkami do przodu) i dwie mniejsze pułki obok (grzbietami do przodu).
Ale na minus trzeba zaliczyć, że często mają potarmoszone obwoluty.

sambista
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: sambista » sob lut 03, 2018 7:16 pm

Jak byłam niedawno u znajomej w Warszawie to Empik w Złotych Tarasach miał je za ladą.

Awatar użytkownika
Lunatyczka
Adept
Posty: 476
Rejestracja: pt kwie 22, 2016 9:20 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Lunatyczka » sob lut 03, 2018 8:24 pm

sambista, musieli tak zrobić, bo doszło do tego, że nie dało się już tam kupić niezniszczonej mangi, no chyba, że było się tam tego samego dnia co premiera danego tomu.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Kocurzyca » sob lut 03, 2018 8:41 pm

Ja jakiś czas temu szukałam w piętrowym Empiku w Bonarce w Krk i w ogóle nie znalazłam xD mimo tego, że byłam pewna, że tam SĄ, bo kilka lat temu na pewno były.

No cóż, dla mnie to i tak nie ma znaczenia, bo ja w empiku kupiłam może ze trzy tomy z mojej 350-tomowej kolekcji, ale są ludzie którzy kupują niemal tylko w empikach i fajnie by było, jakby byli w stanie te mangi znaleźć... no i gdy coś jest na widoku to może przyciągnąć także osoby niezorientowane z tematem.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Mormicc » sob lut 03, 2018 8:51 pm

W Zielonej Górze są dwa Empiki. W pierwszym mangi kiedyś były na przeciwko kartek światecznych na końcu sklepu, teraz są dwa regały dalej w bardziej widocznym miejscu ale za to przy podłodze, chociaż teraz zajmują 3 półki. W drugim są na samym końcu prasy też przy podłodze, jednak tutaj są przeważnie w znacznie lepszym stanie. Chociaż ten stan może wynikać z tego, że można przejść obok nich kilka razy i nawet ich nie zauważyć.
W obu przypadkach, żeby dostać się do mang trzeba kucać :|
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Kocurzyca » sob lut 03, 2018 8:55 pm

Yup. W jednym z empików są razem z komiksami, poza tym że komiksy są na wysokości ręki/twarzy więc je widać i łatwo po nie sięgnąć, a mangi są pod nimi, tuż przy ziemi. A ja mam problem z kucaniem/schylaniem się i nie jestem w stanie za bardzo ich sobie wygodnie przeglądać, muszę brać pojedynczo albo klękać/siadać na ziemi w empiku xD
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Matii » sob lut 03, 2018 9:13 pm

Kocurzyca pisze:
sob lut 03, 2018 8:55 pm
siadać na ziemi w empiku xD
Widać nie tylko ja tak robię xD
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
SzadorRzunXIV
Adept
Posty: 305
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 9:38 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: SzadorRzunXIV » wt lut 27, 2018 2:53 am

Ostatnio nie wychodzi nic co by mnie zainteresowało.

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 817
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Thoreline » pt mar 16, 2018 5:48 pm

Wyd. Nowa Baśń opublikuję komiks "Bicz. Początek legendy. Wojownicy. Manga". Coś dla fanów serii książek o kotach 'Wojownicy'.

Autor serii: Erin Hunter
Autor mangi: Dan Jolley
Autorka ilustracji: Bettina M. Kurkoski
Stron: 112 (w tym 82 strony mangi)
Format: 140mm x 205 mm


Książki mi się podobały więc komiks dla ciekawości zakupię :) (choć liczba stron mała jak za tą cenę).

żródło: ksiegarnianowabasn

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Meliona » pt mar 16, 2018 6:06 pm

Thoreline pisze:
pt mar 16, 2018 5:48 pm
(w tym 82 strony mangi)
W jakim sensie to jest manga? Nazwiska wybitnie niejapońskie, dla pewności sprawdziłam je też w guglu i na Bace. To nie ma nic wspólnego z mangą, czy Japonią w ogóle.
Obrazek

Awatar użytkownika
Zugai.
Adept
Posty: 239
Rejestracja: pt mar 03, 2017 11:57 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Zugai. » pt mar 16, 2018 6:10 pm

Kiedyś mignęła mi reklama na FB. Z tego co przeczytałem w komentarzach, to zwykły komiks, tylko autorzy w oryginale nazwali go sobie mangą.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Kocurzyca » pt mar 16, 2018 8:21 pm

To komiks, ale z jakiegoś powodu wszystkie komiksy o wojach (których jest sporo - o Biczu, o Klanie Nieba, o Szaropręgim, o Tygrysim Pazurze i Sashy...) nazywane są mangami. Nawet nie wiem skąd to się wzięło.
Tak czy inaczej kupiłam prenumerate mimo, że znam historie Scourge'a XD ale będzie plakat dołączany.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości