Shura Yukihime (Lady Snowblood)

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Czy interesuje cię ten tytuł?

Tak
19
70%
Może
2
7%
Nie
6
22%
 
Liczba głosów: 27

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1171
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Shura Yukihime (Lady Snowblood)

Post autor: Kuroneko » pn sty 08, 2018 11:56 am

ObrazekObrazek

Autor: Kazuo Koike
Rysunki: Kazuo Kamimura
Wydawca oryginalny: Kadokawa Shoten (2001) oraz Shueisha (1972)
Rok wydania: 1972
Liczba tomów: 4
Status: zakończona
Kontynuacje: Syura Yukihime - Fukkatsu no Shou (2 tomy) i Shura Yukihime Gaiden (1 tom)
Ciekawostka: Manga stanowi inspirację dla filmu Kill Bill. Powstały również trzy japońskie filmy o tytule Shura Yukihime.

Gatunek: akcja, dramat, historyczne, przemoc, psychologiczne

Opis: Są lata panowania dynastii Meiji. Jest to dla Japonii czas przełomu. Specjalni urzędnicy mają za zadanie zaciąganie mężczyzn w wieku od 19 do 27 lat do wojska. Pewnego razu nauczyciel zostaje zaatakowany w drodze do domu. Brali w tym udział trzej mężczyźni Gishiro Tsukamoto, Banzou Takemura i Tokuichi Shouei oraz kobieta Okono Kitahama.
Żona nauczyciela Sayo zostaje uprowadzona, jego syn zamordowany. Jeden ze złoczyńców zabiera kobietę ze sobą. Sayo chce się zemścić za wszystkie krzywdy jej wyrządzone. Dochodzi do zdarzenia, w trakcie którego Sayo dusi mężczyznę. Zostaje skazana za ten czyn na dożywocie. W więzieniu rodzi dziewczynkę. Potem umiera.
Jedyny cel w życiu młodej kobiety jest zemsta. Podróżuje po kraju jako zabójczyni. Cały czas szuka morderców jej rodziny.

Obrazek

Moje zdanie: Lady Snowblood jest klasykiem. Kreska przykuwa uwagę, a kreacje głównej bohaterki jest interesująca. Zabójczyni jest silna, ale niepozbawiona emocji. Lecz najczęściej ukrywa swoje uczucia. Yuki jest sprytna, piękna i inteligentna. Uwodzi mężczyzn i nawet kobiety. Nie waha się wykonać swojej misji. Historyczny kontekst jest kolejnym plusem. Społeczeństwo jest realistycznie i w ciekawy sposób ukazane.

ObrazekObrazekObrazek Okładki pochodzą z różnych wersji wydania mangi. Ukazała się w 2, 3 lub 4 tomach.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Shura Yukihime (Lady Snowblood)

Post autor: Alexandrus888 » pn sty 08, 2018 12:57 pm

Opis brzmi interesująco. Przejrzałem pobieżnie skany - kreska rzeczywiście nie odstrasza. Najbardziej podobają mi się okładki wydania dwutomowego, najmniej czterotomowego.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1171
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Shura Yukihime (Lady Snowblood)

Post autor: Kuroneko » pn sty 08, 2018 1:22 pm

Co do okładek, mi też podobają się najbardziej te z wydania dwutomowego.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Shura Yukihime (Lady Snowblood)

Post autor: Kilgore Trout » pn sty 08, 2018 3:53 pm

Bardzo lubię pierwszy film z Meiko Kaji. Brałbym mangę. :)

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1171
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Shura Yukihime (Lady Snowblood)

Post autor: Kuroneko » pn sty 08, 2018 4:47 pm

Ja szczerze mówiąc filmów nie widziałam. Zainteresowałam się najpierw mangą. Może obejrze film, jak tobie się tak spodobał :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Shura Yukihime (Lady Snowblood)

Post autor: Kilgore Trout » pn sty 08, 2018 5:18 pm

Warto obejrzeć, choć to niezły staroć i budżet był raczej umiarkowany. ;) No i warto jeszcze posłuchać utworów Meiko Kaji, która gra tytułową rolę, ale jest również utalentowaną wokalistką.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Shura Yukihime (Lady Snowblood)

Post autor: Alexandrus888 » pn sty 08, 2018 7:35 pm

Obejrzałem film, rewelacyjny - jak ja nie lubię staroci. Oglądało mi się bez zgrzytów, bez dłużyzn i przynudzania, ze zwrotami akcji. Takie kino to ja lubię. Trochę mi się kojarzyło z Kill Bill Tarantino. Nabrałem jeszcze większej ochoty na mangę. Chyba największe szanse, że dostaniemy ją od JPF w Mega Mandze.

Mam jeszcze takie pytanie: warto oglądać kontynuację, czy to już tylko "hollywoodzkie" odcinanie kuponów?

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Shura Yukihime (Lady Snowblood)

Post autor: Kilgore Trout » wt sty 09, 2018 8:28 am

Alexandrus888, nieprzypadkowo wspomniałem, że to pierwszy film lubię. :) Kontynuacja wyraźnie słabsza, po prostu motywacja bohaterki mi nie pasowała i nie czułem się zaangażowany w historię. Także można obejrzeć, ale niekoniecznie.
Skojarzenia z Kill Bill'em trafione - Lady Snowblood była jedną z głównych inspiracji Tarantino i dwa utwory Meiko Kaji znalazły się na oficjalnym soundtracku (Shura no Hana i Urami Bushi).
W kwestii mangi to akurat JPF już wydał jedną pozycję z dorobku Kazuo Koike (Crying Freeman). Autor jest też znany m.in. z serii Golgo 13 i Samotny Wilk i Szczenię.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2283
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Shura Yukihime (Lady Snowblood)

Post autor: ociesek » wt sty 09, 2018 9:22 am

Jeszcze Heat, tak btw.

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 948
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Shura Yukihime (Lady Snowblood)

Post autor: Dembol » wt sty 09, 2018 9:29 am

Heat i Freman sprzedawały się tak "dobrze", że nie spodziewałbym się niestety podobnych mang.

Golgo 13 to Takao Saito nie Koike.

Sama manga spoko. Od zawsze była gdzieś na mojej liście zainteresowań. Tak długo odwlekałem zakup aż skończył się któryś tom wydania amerykańskiego.

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Shura Yukihime (Lady Snowblood)

Post autor: Kilgore Trout » wt sty 09, 2018 12:28 pm

Koike jest uczniem Takao Saito i współtworzył scenariusze do Golgo 13. A co do Heat to się Panowie pomyliliście - rysuje Ikegami (również od Crying Freemana), ale scenarzystą jest Buronson (znany głównie z Hokuto no Ken). ;)
Tak czy inaczej wydanie anglojęzyczne jest trudne do zdobycia i chętnie bym przygarnął w formie Mega Mangi.
P.S. Biję się w piersi i przyznaję, że sam Crying Freeman nie posiadam, acz zaległości nadrobię. :)

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Shura Yukihime (Lady Snowblood)

Post autor: Lou » wt sty 09, 2018 10:29 pm

Kilgore Trout pisze:
wt sty 09, 2018 12:28 pm
Tak czy inaczej wydanie anglojęzyczne jest trudne do zdobycia i chętnie bym przygarnął w formie Mega Mangi.
Jest jeszcze wydanie niemieckie, do którego przymierzałam się po tym, jak skończył się nakład amerykańskiego. To taka krótsza i żeńska wersja Golgo 13 więc jestem bardzo na tak.
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Shura Yukihime (Lady Snowblood)

Post autor: Meliona » wt sty 09, 2018 10:45 pm

Też jestem bardzo na tak. Lubię Tarrantino. :D
Dlaczego tak właściwie nikt tego w Polsce jeszcze nie wydał?
Obrazek

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Shura Yukihime (Lady Snowblood)

Post autor: vishaad » śr sty 10, 2018 12:07 am

Tak, oglądałem kiedyś film. Bardzo mi się podobał. Mam jeszcze drugą część na dysku, może niedługo obejrzę. Ten trzeci pochodzi z 2001 roku, zupełnie inna obsada i zespół. Tego bym się bał zaczynać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości