Net-juu no Susume

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Kupiłbyś/Kupiłabyś tę mangę jeśli ukazałaby się w Polsce

Tak
19
46%
Może
8
20%
Nie
14
34%
 
Liczba głosów: 41

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Net-juu no Susume

Post autor: Naama » sob gru 02, 2017 5:58 pm

Obrazek

Tytuł japoński: ネト充のススメ
Tytuły alternatywne: Recommendation of The Internet Enhancement
Autor: Rin Kokuyou
Gatunek: Komedia, Romans, Przygoda, Akcja, Fantasy, Gender Bender
Wydawca: Media Factory, NHN
Magazyn: Comico Japan (NHN)
Wydano: 2013 (wychodzi dalej)
Status: wychodzi
Ilość tomów: 2+
Anime: 10 odcinki TV + 1 OVA

Opis PL:
Fabuła opowiada losy 30-letniej Morioki Moriko, która jest NEET-em. Gdy odchodzi ze swojej pracy, całe dnie spędza grając w kolejną grę z gatunki MMO. Tworzy tam postać, która jest mężczyzną. Niemalże zaraz po zalogowaniu się po raz pierwszy do wirtualnego świata, zostaje uratowana przez uroczą dziewczynę-kapłankę. Od tego momentu ta dwójka staje się nierozłącznymi partnerami, odkrywającymi wspólnie uroki gier online, w których każdy człowiek pozostaje anonimowy. Co się jednak stanie, gdy cała ta anonimowość uleci i zniknie, wraz z momentem, w którym w realnym życiu na drodze Morioki pojawi się nagle pewien mężczyzna?

Moja opinia, dlaczego warto:
Przemawia chyba do mnie fakt, że sama kiedyś nałogowo grałam w gry online i obecnie jestem przed 30-stką, ale ten tytuł pokochałam, zanim jeszcze zaczęło wychodzić anime. Na początku mamy dość spory wątek odnośnie świata wirtualnego. Z czasem jednak schodzi on na drugi plan i pojawiają się relacje między bohaterami. I tak, jak przeważnie główne bohaterki bywają mega irytujące, tak Moriko zyskała moją wielką sympatię. Ogólnie wszyscy bohaterowie są bardzo sympatyczni i tacy ludzcy. Nic nie jest przerysowane, a ich zachowania są mocno naturalne.

I tak, zdaję sobie sprawę z tego, że obecnie pojawia się dość sporo historii opartych na wirtualnym świecie, ale według mnie Net-juu no Susume bije je wszystkie na głowę i mangę na pewno bym kupowała. Trochę przypomina mi w pewnych aspektach ReLife (uciekanie przed swoimi problemami, tworzenie „alternatywnej” postaci, ciepła historia i uroczy bohaterowie), i tak samo polecam.
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Glandire
Status: Offline

Net-juu no Susume

Post autor: Glandire » sob gru 02, 2017 6:17 pm

Hmm, brzmi ciekawie. Mam trochę wewnętrzne fu do wirtualnych rzeczywistości po animowanym SAO, ale tutaj zapowiada się to kusząco, więc dałabym szansę na pewno. No i póki co nie ma powalającej ilości tomów więc dodatkowy plus.

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Net-juu no Susume

Post autor: Naama » sob gru 02, 2017 6:42 pm

Glandire, niby świat wirtualny, ale nie jest to tak nastawione jak SAO czy LH ponieważ postacie nie są w nim uwiezione, a jedynie same do niego uciekają. Dodatkowo, gra online to jedynie tło dla całej fabuły i głównej bohaterki. Jak mówię, bardziej podobne to jest do ReLife i okruchów życia, niż do jakiegoś mega fantasy. Tytuł uroczy i taki właśnie ludzki, z normalnymi problemami. I nie sądzę, żeby było dużo tomów. Niestety, bo bohaterów i ich spojrzenia na problemy nie da się nielubić.
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

Net-juu no Susume

Post autor: Maur » sob gru 02, 2017 7:12 pm

Nie. Anime mnie nie porwało, za dużo tego (może nie w Polsce) ale SAO w zupełności wystarczy.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Net-juu no Susume

Post autor: Itachi Uchiha » sob gru 02, 2017 7:16 pm

Maur pisze:
sob gru 02, 2017 7:12 pm
Nie. Anime mnie nie porwało, za dużo tego (może nie w Polsce) ale SAO w zupełności wystarczy.
Bardzo trafne porównanie do Sao, jak w tym jest prawie zero akcji rodem z Ssao. Genialne porównanie :roll: :roll:
Nawet koleżanka post przed tobą pisała, że seria nijak ma się z motywem z tradycyjnych serii MMO, tylko jest bardziej nastawiona na romans/ komedie.

Co do mangu, jestem jak najbardziej za. Anime pokochałem całym serce. Zachowanie Moriko często komiczne, dzięki temu śmieje się przy nim do rozpuchu. Postać Koiwai'a mega pozytywna, co z tego, że lubi żartować i nabijać się z innych. Sakurai, to taki trochę tsun tsun, ale da się go polubić.
Dzięki historii poznajemy inną stronę medalu; czyli co można, a czego nie powinno się robić grając online, jak i także rozkwity życiowe.
Ostatnio zmieniony sob gru 02, 2017 7:26 pm przez Itachi Uchiha, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Net-juu no Susume

Post autor: Canis » sob gru 02, 2017 7:18 pm

Po anime sięgnąłem, po oglądnięciu jednej ze scen na YT. Jednego dnia obejrzałem wszystkie dostępne odcinki. Jest to jeden z najlepszych romansów jakie zanimowano. Rozwój relacji pomiędzy postaciami jest wiarygodny, wyważony, nienachalny, a humor którego jest pod dostatkiem, subtelny. Mimo że nie gustuję w romansach, jestem na TAK, z pewnością bym kupił.

Gwathgor
Status: Offline

Net-juu no Susume

Post autor: Gwathgor » sob gru 02, 2017 9:26 pm

Dla mnie wielkie tak, z anime nie jestem na bieżąco, ale te odcinki, które widziałam, były po prostu przeurocze, z niedającymi się nie lubić bohaterami i fajnymi relacjami między nimi :D Na pewno bym kupowała.

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

Net-juu no Susume

Post autor: Maur » sob gru 02, 2017 9:41 pm

Itachi Uchiha, chodziło mi o grę pojawiającą się w wątku głownym. Dla mnie nie liczy się w jakiej formie, czy z jakie ma ona znaczenie. Stwierdziłem, że mi starczy tylko SAO z gatunków z tagiem game. Rozumiem jeśli ktoś widzi sprawę inaczej, ja widzę ją tak. :wink:

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Net-juu no Susume

Post autor: Reviolli » sob gru 02, 2017 9:48 pm

Chodzi o to że gry mmo są naturalnym elementem kultury/świata młodzieży.
I stały się miejscem porównywalnym do szkól/bibliotek/centów handlowych jako obszar w którym dzieje się akcja.
Odrzucając historie tylko z powodu pojawiania się mmo/gry w opisie, można dużo stracić.
No i porównywanie wszystkiego do sao... to tak jakby każdy film porównywać do zmierzchu np.
- Widziałeś milczenie owiec?
- Nie, a co to za film?
- To taki zmierzch...

- - - - - - - - - - - - - -

A wracając do właściwej części to ja na anime na razie utknąłem na 2 odcinku.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Net-juu no Susume

Post autor: Naama » sob gru 02, 2017 10:20 pm

Reviolli pisze:
sob gru 02, 2017 9:48 pm
No i porównywanie wszystkiego do sao... to tak jakby każdy film porównywać do zmierzchu np.
- Widziałeś milczenie owiec?
- Nie, a co to za film?
- To taki zmierzch...
Podpisuję się pod tym rączkami i nóżkami.
SAO czy Zmierzch są według mnie bardziej młodzieżowe. SAO oglądałam, nawet zaczęłam kupować nowelkę, ale szybko zrezygnowałam bo jednak to nie było coś, co podchodziło pod mój gust. Znacznie bardziej wolę LH, gdzie mamy dużo więcej aspektów i ciekawszą fabułę.

Jeśli idzie o Net-juu no Susume to wydaje mi się, że jest bardziej skierowane pod osoby starsze. Jak pisałam, ze względu na to, że sama swego czasu dużo grałam w gry online, a teraz mam tyle lat ile mam, bardzo łatwo utożsamić mi się z problemami, które przechodzi główna bohaterka.

Reviolli, oczywiście polecam gorąco oglądać dalej, kiedy "wyjdą" ze świata gry :)
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Net-juu no Susume

Post autor: ZenekPsychopata » śr gru 13, 2017 7:07 pm

Manga jest zawieszona, więc raczej nie opłaca się jej wydawać.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Net-juu no Susume

Post autor: Ame » sob cze 09, 2018 5:21 pm

Anime mi się bardzo podobało. Mangę kupiłabym gdyby nie przedłużali nic na siłę, bo niestety mogliby to zepsuć. Okładki nie są zbyt zachęcające. :oops: Oby w środku było lepiej. Daje na może.~~

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Net-juu no Susume

Post autor: Itachi Uchiha » ndz lip 01, 2018 11:35 am

Manga została anulowana ze względu na zdrowie autora :(
https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... th/.133651

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Net-juu no Susume

Post autor: Canis » ndz lip 01, 2018 1:04 pm

Bardzo przykra wiadomość. :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości