Mroczny grabarz Riddle

Tutaj rozmawiamy o komiksach wydanych przez Studio JG, a także magazynach "Otaku" i "SMASH!"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Mroczny grabarz Riddle

Post autor: SallyCzarownica » pt lis 17, 2017 3:56 pm

Autor: Higasa Akai
Gatunek: komedia, fantasy, akcja
Liczba tomów: 8
Opis: Hayato nie jest zwykłym nastolatkiem. Ma bowiem niezwykłe powodzenie... wśród duchów! A że zjawy towarzyszą mu gdziekolwiek się ruszy, chłopak ma ich już powyżej uszu. Wszystko zmienia się, gdy w dniu swoich siedemnastych urodzin na ulicy spotyka dziwnego, odzianego w czerń mężczyznę, który z łatwością rozgania dręczące go zjawy. Nieznajomy przedstawia mu się jako grabarz Riddle i proponuje układ - w zamian za połowę duszy i pomoc w odsyłaniu w zaświaty złośliwych duchów, oferuje Hayato niezwykłą moc...
Witajcie w świecie przystojnych grabarzy, słodkich kondolencji i czarnego humoru, który wpędzi do grobu nawet najgorszą depresję!

Obrazek

Premiera w grudniu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Mroczny grabarz Riddle

Post autor: Akiho » pt lis 17, 2017 4:07 pm

Ładna okłada, ale przez tą czcionkę to bólu mi się kojarzy z Kuroshitsuji. Gdyby to było yaoi pewnie bym brała, a tak to odpuszczam
Obrazek

Gwathgor
Status: Offline

Mroczny grabarz Riddle

Post autor: Gwathgor » pt lis 17, 2017 7:41 pm

Ten tytuł brzmi jak jakiś spin-off Kuroshitsuji o Undertakerze xD

Kupować pewnie nie będę, ale raczej zajrzę chociaż do pierwszego tomu.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Mroczny grabarz Riddle

Post autor: ociesek » pt lis 17, 2017 8:01 pm

Ta obwoluta... Jak doujinshi z Kurosha :D

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Mroczny grabarz Riddle

Post autor: Ajsza » pt lis 17, 2017 8:12 pm

Widzę, że nie tylko mam wybitnie duże skojarzenia z Kuroshem? :lol:
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Mroczny grabarz Riddle

Post autor: Mormicc » pt lis 17, 2017 8:12 pm

Próbowałem przeczytać pierwszy tom w necie. Nie dałem rady. Postacie mówiły pretensjonalną ekspozycją. Wydarzenia się poprostu działy bez ciagu przyczynowo skutkowego. Kreska brzydka.
Nie wiem jaki poziom prezentuje Servamp ale jeśli to jest jego zastępstwem to chyba nie chcę sprawdzać :lol:
Jeśli ktoś lubi mangi tak złe że aż... złe to mogę polecić, w innym przypadku radzę sobie odpuścić tego bieda Kurosza :P
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Mroczny grabarz Riddle

Post autor: DarkNighty » pt lis 17, 2017 8:49 pm

Skojarzenie z Kuroshitsuji nasuwa się od razu przy pierwszym spojrzeniu na obwolutę. I wcale mnie to nie cieszy, skoro w środku jest jakiś potworek, a nie zaplanowana historia z ciekawymi postaciami. Mormicc, ja również nie przebrnęłam przez pierwszy tom, choć bardzo się starałam. Ja też czasami lubię kupić sobie lżejsze mangi, bez jakieś skomplikowanej fabuły, ale nawet te lżejsze tytuły muszą mieć w sobie to coś. Chociaż humor czy ciekawe postacie. A tutaj nie ma nic z tego.
Czasami naprawdę nie rozumiem wyborów Studia JG. Niektóre mangi, które wydają, są naprawdę dziwne. Golden Time, Jenoty, teraz ten grabarz. Czy takie mangi naprawdę się u nas sprzedają? Nie potrafię tego zrozumieć. Pomijając, że nie są to jakieś ambitne historie, to przede wszystkim w ogóle nie są znane. Ludzie w ciemno biorą takie mangi? Bardzo mnie to ciekawi. Szczególnie, że tyle dobrych (i popularnych!) tytułów wciąż czeka na wydanie.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Mroczny grabarz Riddle

Post autor: Fani » pt lis 17, 2017 9:17 pm

Waneko podebrało JG oryginalnego Kurosza, więc może jest to taki sentymentalny powrót studia :P

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Mroczny grabarz Riddle

Post autor: ninna » pt lis 17, 2017 9:23 pm

DarkNighty pisze:
pt lis 17, 2017 8:49 pm
Czasami naprawdę nie rozumiem wyborów Studia JG. Niektóre mangi, które wydają, są naprawdę dziwne. Golden Time, Jenoty, teraz ten grabarz. Czy takie mangi naprawdę się u nas sprzedają? Nie potrafię tego zrozumieć. Pomijając, że nie są to jakieś ambitne historie, to przede wszystkim w ogóle nie są znane. Ludzie w ciemno biorą takie mangi?
Ja Jenoty kupuję dla mangowej biblioteki. Nie są aż tak fajne żeby poświęcić dla nich miejsce na własnej półce ale jednak czytam te tomiki przed oddaniem. Pierwszy był okropny ale drugi czytało się już całkiem miło i w jakimś stopniu mnie zaintrygował.

Ja tam lubię nieznane mangi. Pierwszy tom można kupić w ciemno, nikt nie każe kupować kolejnych a można zupełnym przypadkiem trafić na coś ciekawego. Dla mnie takimi perełkami są np. "Mars", "ParaKiss" czy z nowszych "Dziewczynka w Krainie Przeklętych".

Ale okładka tego Grabarza faktycznie kojarzy się jednoznacznie :P.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Mroczny grabarz Riddle

Post autor: ociesek » pt lis 17, 2017 9:42 pm

Nieznane mangi są fajne, można poznać ciekawe tytuły, kreskę czy fabułę, ale... to coś jest straszne. A naprawdę próbowałem. Obwoluta jak Kuroshowa jest wynikiem tego zapewne, że japońska taka jest, to nie wina studia. Ale aż 8 tomów? Podziękuję. Zapychacz miejsca na 1,5 roku.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Mroczny grabarz Riddle

Post autor: Reviolli » pt lis 17, 2017 9:44 pm

Okładka plus opis równa się skojarzenie z Kuroszem, więc natychmiastowe odrzucenie z mojej strony.

Co do nie znanych mang ja je lubię, zwłaszcza od waneko: smoczki, Kuro, Murcielago, Relife, psy na mangę, to tytuły przy których całkiem dobrze się bawiłem.

A to że czasem można się natknąć na takiego strażnika to już ryzyko obliczone w koszta.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Mroczny grabarz Riddle

Post autor: SallyCzarownica » pt lis 17, 2017 10:17 pm

Też lubię nieznane mangi. Cieszę się, gdy wydawcy zapowiadają coś, czego nie czytałam. Jeśli tylko dany tytuł mnie zainteresuje, to chętnie go kupię, a nuż odkryję perełkę.
Grabarza biorę. Okładka od razu wpada mi w oko, opis zaciekawił. Poza tym bardzo mnie ciągnie do czarnego humoru, który ponoć jest w mandze. Czekam i mam nadzieję, że się nie zawiodę. Nie nastawiam się na nic ambitnego, tylko na coś lekkiego do pośmiania się.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Mroczny grabarz Riddle

Post autor: Kuroneko » ndz gru 31, 2017 2:21 pm

Ja lubię mniej znane mangi, ale co do Grabarza nie mam wysokich oczekiwań. Bardzo lubię czarny humor, ale jak manga ma być lekką komedią to wątpię, żeby naprawdę było go dużo. Ale chyba mimo wszystko skuszę się na pierwszy tom. Kuroshitsuji uwielbiam i chętnie poczytam coś w miarę podobnego.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studio JG - Mangi, Otaku i SMASH!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości