Nasz cud - temat ogólny

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: mika » wt mar 22, 2016 8:03 pm

Też mam takie wrażenie. Sam krój liter mi się podoba, ale kolor wygląda jak oderwany od całej reszty, taki sztuczny jest.

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » wt mar 22, 2016 8:30 pm

Taki moze zloty by pasowal

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » wt mar 22, 2016 8:31 pm

Mnie akurat podoba się, owszem wygląda jakby się wyróżniał tytuł ale może dlatego, że jest to pokazane w wersji "3d" okładka.
Obrazek

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » wt mar 22, 2016 9:03 pm

Miałem nie kupować, ale ostatecznie okładka mnie kupiła :D

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: mika » wt mar 22, 2016 9:19 pm

Próbne wydruki:
Obrazek

Awatar użytkownika
romanova
Wtajemniczony
Posty: 667
Rejestracja: sob paź 08, 2011 11:04 am
Status: Offline

Post autor: romanova » śr mar 23, 2016 8:10 am

Tytuł kojarzy mi się z czasopismem dla szalonych mamusiek (i tatuśków). Ale chyba już za późno na narzekanie.
the only sea i saw was the see-saw sea with you riding on it

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » śr mar 23, 2016 8:23 am

romanova pisze:Tytuł kojarzy mi się z czasopismem dla szalonych mamusiek (i tatuśków). Ale chyba już za późno na narzekanie.
Hahaha^^ dobre xD nie pomyślałem o tym ^^

A już na serio poważnie: kurcze, kusicie, kusicie, zastanawiam się nad tą mangą :) no cóż, mam jeszcze czas na podjęcie decyzji tego 19 maja to może coś się wyklaruje do tego czasu :)

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » śr mar 23, 2016 9:50 pm

Zbierałam się od dwóch dni, żeby coś napisać (i ochłonąć... w końcu jestem psychofanką tego tytułu), ale postanowiłam się streszczać (łzy rozpaczy i gromy zostawię na później, jak już przeczytam 1. tom polskiego wydania...).

Waneko, tak jak i SJG w przypadku Kanoko, już na samym wstępie dobiło mnie okładką... Niestety nie mam pod tym względem szczęścia... :( Ten szlaczek nie dość, że bezsensowny (bo tak właściwie to, po co on tam jest...?), to na dodatek będzie fatalnie wyglądał z okładką 10. tomu, która jest moim osobistym ulubieńcem (błękit...) i zmiana jego koloru niewiele tu zmieni... ech, mam nadzieję, że mimo kiepskiego początku przynajmniej środek będzie na takim poziomie jak u SJG (całkowity i absolutny brak krzaków!), bo moje szczęście z wydania będzie bardzo krótkotrwałe i pewnie skończy się (tak jak i zbieranie 3. wydania) na pierwszym tomie. [Koniec marudzenia :wink: ]

Awatar użytkownika
Nanami
Adept
Posty: 125
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:22 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Nanami » śr wrz 21, 2016 10:45 pm

zandam pisze:Ten szlaczek nie dość, że bezsensowny (bo tak właściwie to, po co on tam jest...?), to na dodatek będzie fatalnie wyglądał z okładką 10. tomu, która jest moim osobistym ulubieńcem (błękit...) i zmiana jego koloru niewiele tu zmieni...
Ostatnio wpadłam na cudowny pomysł, że wydrukuję sobie okładkę oryginalną, przytnę ładnie i oprawię polskie wydanie w japońską obwolutę... bo ja to tam mogłabym godzinami narzekać co mi się w polskim wydaniu nie podoba względem oryginalnego :wink:

Ten który myśli
Adept
Posty: 214
Rejestracja: śr wrz 24, 2014 1:10 pm
Status: Offline

Post autor: Ten który myśli » ndz kwie 30, 2017 10:15 am

Z aska waneko "Nasz Cud" boli... Czy któryś z wciąż wydawanych ubiegłorocznych tytułów też sprzedaje się tak 1-5 w tej 10-stopniowej skali? Jak tak, to który? Posmutkujemy razem.
[Madziozord] Niestety, a raczej na szczęście, NASZ CUD jest dość osamotniony w swoim kąciku smutku. Blisko do niego było BATTLE ROYALE i SA
4 "Nasz Cud" boli... Czy któryś z wciąż wydawanych ubiegłorocznych tytułów też sprzedaje się tak 1-5 w tej 10-stopniowej skali? Jak tak, to który? Posmutkujemy razem.
[Madziozord] Niestety, a raczej na szczęście, NASZ CUD jest dość osamotniony w swoim kąciku smutku. Blisko do niego było BATTLE ROYALE i SA"

Ginny
Adept
Posty: 301
Rejestracja: pn mar 03, 2014 10:42 pm
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: Ginny » pt wrz 29, 2017 11:24 pm

Korzystając z promocji Waneko, zamówiłam pierwszy tom. Zaryzykuję, zobaczę. Może akurat przypadnie mi do gustu.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: ociesek » pt wrz 29, 2017 11:57 pm

Ginny pisze:
pt wrz 29, 2017 11:24 pm
Korzystając z promocji Waneko, zamówiłam pierwszy tom. Zaryzykuję, zobaczę. Może akurat przypadnie mi do gustu.
To jest akurat tytuł, który rozwija się i pokazuje pełnię w okolicach 7 tomu :) Więc nie zrażaj się pierwszym, tylko kupuj resztę. Też mi na początku nie podpasowało, teraz naprawdę fajnie się czyta i już mam syndrom tego, że naprawdę czekam na kolejne tomy!

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: Canis » sob wrz 30, 2017 10:39 am

Ja wsiąknąłem w tytuł już po trzecim tomie. Teraz jest jednym z trzech, na których premierę czekam najbardziej. Niech cię nie zraża kreska, szybko się poprawia.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: DarkNighty » sob wrz 30, 2017 11:37 am

ociesek pisze:
pt wrz 29, 2017 11:57 pm
o jest akurat tytuł, który rozwija się i pokazuje pełnię w okolicach 7 tomu :) Więc nie zrażaj się pierwszym, tylko kupuj resztę.!
Naprawdę? To bardzo ciekawe :D Mnie manga wciągnęła już w okolicach 2 tomu - i to tak mocno, że przerwałam lekturę po 5 tomie i czekam, aż wyjdą wszystkie. Oczywiście kupuję je na bieżąco, ale przeczytam później.
Skoro najlepsze akcja zaczyna się w okolicach 7 tomu, to jeszcze wszystko przede mną? :D Nie kuście mnie! Już i tak ciężko jest patrzeć na tomiki na półce z myślą, że przeczytam je najwcześniej za rok :P
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: mika » sob wrz 30, 2017 2:18 pm

To mnie tytuł ma po pierwszym tomie i ciężko się doczekać każdego kolejnego. A tu całe dwa miesiące jeszcze...

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: gg gonia » sob wrz 30, 2017 11:47 pm

DarkNighty pisze:
sob wrz 30, 2017 11:37 am
Naprawdę? To bardzo ciekawe Mnie manga wciągnęła już w okolicach 2 tomu
Mnie też, początek był taki se - postaci mi się myliły, główny bohater wydawał mi się naciągany jak i cały ten szybki wstęp do akcji ale w 2-3 wsiąknęłam na dobre, nie mogę się doczekać kolejnych odkrywanych przez bohaterów kart. :D

choć nadal mieszam niektóre postaci niestety, albo wracam na początek z takim "zaraz... kto to był?" :P

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: Mormicc » ndz paź 01, 2017 12:02 am

Nie kuście :c
Tyle fajnych serii na rynku a ja zbieram Serpha :lol:
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: DarkNighty » ndz paź 01, 2017 12:11 am

Mormicc pisze:
ndz paź 01, 2017 12:02 am
Nie kuście :c
Tyle fajnych serii na rynku a ja zbieram Serpha :lol:
Rozbawiłeś mnie :D Dobrze, że przynajmniej sam zdajesz sobie z tego sprawę xDD
Fakt, Nasz Cud to tytuł z trochę wyższej półki - dlatego nie sprzedaje się na polskim rynku :P
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: ociesek » ndz paź 01, 2017 8:01 am

cud jest ambitny i wymaga trochę więcej niż przerzucanie kartek :)
Może dlatego ciężej się w to wciągnąć :)

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Nasz cud - temat ogólny

Post autor: zandam » pn paź 02, 2017 5:50 pm

Kiedyś planowałam zrobić jakieś porównanie wydań (polskiego, niemieckiego i japońskiego), ale w końcu z tego zrezygnowałam, bo najważniejszą różnicą jest to, że rodzime wydanie jest najmniejszym i najwęższym wydaniem spośród nich. :P
Niemieckie wydanie przekazałam komuś, kto bardziej się z niego ucieszy, więc pozostaje wam uwierzyć mi na słowo, że jest większe od kagunowego, ale poniżej możecie sobie zobaczyć zdjęcie porównawcze z japońskim wydaniem.
► Pokaż Spoiler
A w ramach ciekawostki pokażę wam, jak wyglądają obwoluty japońskich wydań specjalnych (w porównaniu do polskich). :D

Obwoluty 7. tomu:
► Pokaż Spoiler
Obwoluty 8. tomu:
► Pokaż Spoiler
Obwoluty 9. tomu:
► Pokaż Spoiler
Często bywa tak, że bardziej mi się podobają niż te z wydania normalnego (jak w tomie 8), ale czasami jest wręcz odwrotnie (tom 9 np). :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Nasz Cud"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość