Higurashi no Naku Koro ni - temat ogólny

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » czw mar 03, 2016 6:09 pm

Ineluki pisze:"Księga Złamanego Grzbietu" będzie miała dodruk, to dacie znać, okej?
(Tom 2 nosi tytuł: "Księga Zachachanej Strony"
Wygrana przez nokaut.
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » czw mar 03, 2016 6:30 pm

Velsu pisze:Boje sie ze jak zaczne sie ostroznie obchodzic z jedna, to przejdzie to potem na nastepne az wkoncu skoncze na woreczkach próżniowych albo dublach:P
Dobrze robisz, bo...
Velsu pisze: Z natury jestem kolekcjonerem i dbam o rzeczy, a obiecalem sobie ze mangi bede normalnie uzytkowal bez spinania sie co 5 minut czy nie wyginam kartki :P
Właśnie mnie opisałeś xD
z tym, że ja sobie też to obiecałem gdy w wieku 16 lat kupiłem pierwszą mangę no ale nie wyszło xD

Velsu
Status: Offline

Post autor: Velsu » czw mar 03, 2016 6:33 pm

Grey pisze: z tym, że ja sobie też to obiecałem gdy w wieku 16 lat kupiłem pierwszą mangę no ale nie wyszło xD
To juz wiem kogo bede meczyl o porady odnosnie prezerwacji mang jak mnie dopadnie to to :P

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » czw mar 03, 2016 8:13 pm

Velsu, jeśli chodzi o usuwanie kurzu to jestem ekspertem xD rany... mangi zawsze muszą być w zamkniętych półkach, których wycieranie zajmuje mi cały dzień xD gdyby miały być w otwartych i kurz zbierałby się tam co tydzień... to bym nie miał życia xD
Ale walczę z tą obsesją, walczę^^ z tym, że nie wiem czy jestem na dobre drodze xD

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » czw mar 03, 2016 11:44 pm

Velsu pisze:albo dublach:P
To mi przypomina tekst Konaty z Lucky Star. Nie pamiętam dokładnie, żeby zacytować, ale chodziło o to, że kupuje po 3 egzemplarze danego tomu. Dlaczego? Jeden do czytania, drugi do pożyczania znajomym, a trzeci, żeby postawić na półce :lol:

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pt mar 04, 2016 8:45 am

Lilka, to było chyba - jeden do czytania (i w domyśle pożyczania), drugi na półkę a trzeci do woreczka próżniowego xD
I nie śmiejcie się, był okres w moim życiu kiedy planowałem w ten sposób dublować tomy :lol: na szczęście się powstrzymałem xD

Awatar użytkownika
engrisz
Wtajemniczony
Posty: 577
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 11:25 am
Status: Offline

Post autor: engrisz » pt mar 04, 2016 9:07 am

Co do offtopu, bonnie mogę patrzeć na to, co piszesz. Xd Naprawdę przesadzasz, to już pedantyzm. Moje tomy stoją na otwartej półce i jedyne, co się kurzy to front półki, na którym stoją figurki. Jakbym miała zdejmować wszystko co tydzień to brakło by mi życia. Koniec offtopu.

Velsu
Status: Offline

Post autor: Velsu » pt mar 04, 2016 12:50 pm

Tez mialem przez chwile mysl o dublach albo woreczkach próżniowych, ale wtedy z przyjemnego hobby robi sie druga praca, stres i koszty rosną.

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » czw kwie 14, 2016 10:27 pm

Tymczasem w maju premiera serialu na podstawie Cykad, który ma obejmować pierwsze trzy księgi pytań - http://www.animenewsnetwork.com/news/20 ... ut/.101003

Awatar użytkownika
Kitsu-nee
Adept
Posty: 191
Rejestracja: czw sty 21, 2016 5:36 am
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kitsu-nee » czw kwie 14, 2016 11:07 pm

Znając życie, to poziomem będzie przypominał serialowego Death Note'a :D No nic, pewnie i tak będę oglądać. Ciekawe, czy overacting będzie gorszy niż u aktora, który grał Lighta :)

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » pt kwie 15, 2016 3:06 pm

Filmy aktorskie w sumie nie były jakieś tragiczne, więc kto wie.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » pt kwie 15, 2016 3:44 pm

To będzie tragedia :P
Pierwszy film był nawet niezły, bardzo dobrze zmontowany i miał chwytliwą piosenkę. Ale gra aktorska była poniżej wszelkiej krytyki, rozmowa Keiichiego i Mion o Satoshim była... określenie tej sceny jako okropnej jest bardzo delikatne :|

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » pt gru 30, 2016 11:28 pm

http://www.siliconera.com/2016/12/30/cr ... ment-2017/
nie wiedziałam gdzie wrzucić ;P Hype :D (czekając na Umineko u nas)

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » sob gru 31, 2016 4:48 pm

Ho ho ho, nie ukrywam ciekawy news :) po tylu latach dostaniemy trzecią grę z serii?:) czekam, czekam :)

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Higurashi no Naku Koro ni - temat ogólny

Post autor: Alextasha » pt wrz 01, 2017 12:53 am

Lilka pisze:
czw mar 03, 2016 11:44 pm
Velsu pisze:albo dublach:P
To mi przypomina tekst Konaty z Lucky Star. Nie pamiętam dokładnie, żeby zacytować, ale chodziło o to, że kupuje po 3 egzemplarze danego tomu. Dlaczego? Jeden do czytania, drugi do pożyczania znajomym, a trzeci, żeby postawić na półce :lol:
Pierwszy raz taki tekst to usłyszałam w... Czarodziejce z Księżyca. Tylko nie pamiętam już czy to była Rei czy Minako xD "Kupuję 3 egzemplarze. Jeden dla siebie, drugi do pokazywania, a trzeci tak na wszelki wypadek"

(wiem, że "wcześnie" odpowiadam na to, ale dopiero teraz przeglądam tematy o cykadach, bo zamierzałam kupić :P)

Lilka
Status: Offline

Higurashi no Naku Koro ni - temat ogólny

Post autor: Lilka » ndz wrz 03, 2017 10:40 pm

Raczej Minako, Rei nie kupowałaby mang :)

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Higurashi no Naku Koro ni - temat ogólny

Post autor: Alextasha » pn wrz 04, 2017 10:22 am

Lilka pisze:
ndz wrz 03, 2017 10:40 pm
Raczej Minako, Rei nie kupowałaby mang :)
No właśnie też tak sądzę ale jakoś w pamięci mam czarne włosy bohaterki :P aż chyba poszukam jakoś tego fragmentu, bo będzie mnie męczyć

Hame
Status: Offline

Higurashi no Naku Koro ni - temat ogólny

Post autor: Hame » pn wrz 04, 2017 10:32 am

Lilka pisze:
ndz wrz 03, 2017 10:40 pm
Raczej Minako, Rei nie kupowałaby mang
W mandze może i nie, ale w anime to właśnie u Rei Usagi czasem przesiaduje i zamiast się uczyć, zaczytuje się mangami z jej regaliku ;) i jestem w stanie totalnie uwierzyć, znając animowaną Rei, że gdzieś mógł paść podobny tekst, chociaż sobie nie przypominam.

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Higurashi no Naku Koro ni - temat ogólny

Post autor: Katori » wt gru 05, 2017 4:44 pm

Tak sobie rozkładam Cykady, bo, chociaż to jedna z moich ulubionych serii, to jakoś wcześniej o tym nie myślałem. Tu jest tyle wątków i motywów literackich, że można z tego pisać rozprawki, magisterkę i inne długie prace. :lol:

Wypiszę trochę w spojlerze, jak ktoś ma coś jeszcze, to niech też dorzuca (oczywiście, UWAGA, SPOJLERY DO CAŁOŚCI):
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
FireTheft
Adept
Posty: 147
Rejestracja: pt mar 11, 2011 9:24 pm
Status: Offline

Higurashi no Naku Koro ni - temat ogólny

Post autor: FireTheft » pn sie 19, 2019 8:26 pm

Czy Waneko już skończylo to wydawac? Czy nadal cos jest w planach?

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Gdy zapłaczą cykady"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości