Prywatna biblioteczka

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pn lip 03, 2017 1:43 pm

Fani pisze:Ja jakiś lekkich obić to u BD nie reklamowałem, to nie wiem czy przyjmą. Dwa razy zdarzyło mi się do nich pisać jak miałem złamany grzbiet i posklejane strony.
Dzięki wielkie za info. Jakoś to obicie przeboleje. :P

Awatar użytkownika
maciejko
Adept
Posty: 247
Rejestracja: śr cze 20, 2012 7:05 pm
Lokalizacja: Pyrlandia
Status: Offline

Post autor: maciejko » pn lip 03, 2017 2:29 pm

Czerwcowe nowości:
[spoiler]Obrazek
Obrazek [/spoiler]
Obrazek

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Lou » pn lip 03, 2017 3:36 pm

Itachi Uchiha pisze:Czy taki uszczerbek klasyfikuje się jeszcze jako tomik do reklamacji? Czy lepiej dać sobie z tym spokój 8-[
Takie uszkodzenie w przesyłce zagraniczne reklamować? Serio? Przecież tego prawie nie widać.

Ostatnie, czerwcowe nowości
[spoiler]Obrazek[/spoiler]

3x mangusie yuri. Plus, typowo dla mnie, coś związanego z historią komiksu kobiecego - biografia Aline Kominsky.
Obrazek

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pn lip 03, 2017 3:59 pm

Lou pisze:
Itachi Uchiha pisze:Czy taki uszczerbek klasyfikuje się jeszcze jako tomik do reklamacji? Czy lepiej dać sobie z tym spokój 8-[
Takie uszkodzenie w przesyłce zagraniczne reklamować? Serio? Przecież tego prawie nie widać.
Do tej pory tomiki przychodziły mi w nienagannym stanie, dlatego nie zwracałem na to uwagi. Fani mi wszystko już wyjaśnił, więc można uznać temat za zamknięty :P

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Fani » czw lip 27, 2017 12:54 pm

Wszystkie zakupy od ostatniego razu :)
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » czw lip 27, 2017 1:19 pm

Moje nowości:
► Pokaż Spoiler
I kilka słów o "Plum Crazy" bo Ajsza na swoim blogu była ciekawa opinii :D:
Mangę kupiłam w ciemno i nie żałuję zakupu. Pierwszy tom jest zbiorem opowiadań o perypetiach tytułowej Plum i jej właścicieli - chłopaka i jego matki. Opowieści są ze sobą luźno powiązane i skupiają się na różnych aspektach kociego życia. W tym tomie np. autorka przedstawia problemy, jakie mogą wiązać się z pojawieniem się w domu drugiego kota. Wszystko opowiedziane jest ciekawie i zabawnie, dobrze uchwycono kocie zwyczaje i zachowania. Całości dopełnia śliczna kreska, szczególnie koty rysowane są w przesłodki sposób :wink:. Na końcu tomiku znajduje się komplet pasków z krótkimi historyjkami.

Nieco mniej zadowolona jestem z wydania. Mamy tu wszechobecne prześwity, korekta przysnęła i zdarzają się np. powtórzone wyrazy. Razi też niekonsekwencja: jak wskazuje tytuł, zdecydowano się przetłumaczyć imię głównej kociej bohaterki. Tymczasem gdzieniegdzie zdarza się, że pozostawiono "Koume"/"Koume-san" :roll:.

Pierwszy tom mógłby stanowić całość, nie trzeba zatem kupować kolejnych. Ja drugi kupię na pewno. Co dalej - się zobaczy. Na szczęście fabuła jest dość epizodyczna więc można przerwać zbieranie kiedy historia nam się znudzi (tak zakładam, nie znam dalszych tomów).
Zdjęcia:
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: DarkNighty » czw lip 27, 2017 1:32 pm

Lipiec:
► Pokaż Spoiler
Niestety oba tomy Magi i ReLIFE poszły do reklamacji, ponieważ dotarły uszkodzone.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Ajsza » czw lip 27, 2017 5:35 pm

ninna pisze:
czw lip 27, 2017 1:19 pm
I kilka słów o "Plum Crazy" bo Ajsza na swoim blogu była ciekawa opinii :D:
Mangę kupiłam w ciemno i nie żałuję zakupu. Pierwszy tom jest zbiorem opowiadań o perypetiach tytułowej Plum i jej właścicieli - chłopaka i jego matki. Opowieści są ze sobą luźno powiązane i skupiają się na różnych aspektach kociego życia. W tym tomie np. autorka przedstawia problemy, jakie mogą wiązać się z pojawieniem się w domu drugiego kota. Wszystko opowiedziane jest ciekawie i zabawnie, dobrze uchwycono kocie zwyczaje i zachowania. Całości dopełnia śliczna kreska, szczególnie koty rysowane są w przesłodki sposób :wink:. Na końcu tomiku znajduje się komplet pasków z krótkimi historyjkami.

Nieco mniej zadowolona jestem z wydania. Mamy tu wszechobecne prześwity, korekta przysnęła i zdarzają się np. powtórzone wyrazy. Razi też niekonsekwencja: jak wskazuje tytuł, zdecydowano się przetłumaczyć imię głównej kociej bohaterki. Tymczasem gdzieniegdzie zdarza się, że pozostawiono "Koume"/"Koume-san" :roll:.

Pierwszy tom mógłby stanowić całość, nie trzeba zatem kupować kolejnych. Ja drugi kupię na pewno. Co dalej - się zobaczy. Na szczęście fabuła jest dość epizodyczna więc można przerwać zbieranie kiedy historia nam się znudzi (tak zakładam, nie znam dalszych tomów).

Wielkie dzięki :) Dziwi mnie to słabe wydanie - nie spodziewałam się tego po Seven Seas... Nigdy nie miałam jakichś wielkich zastrzeżeń do ich tomików, choć różne mankamenty się zdarzały. Ostatnio wydają znacznie więcej tytułów niż wcześniej - może przez to spadła im jakość?

W każdym razie mimo to nie straciłam ochoty na tę mangę, ale "się zobaczy" czy ostatecznie kupię ;)
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Meliona » wt sie 01, 2017 9:34 am

Lipiec:
► Pokaż Spoiler
Ech, Sekaiichi Hatsukoi to jednak szmira. Co mnie podkusiło, by to kupić :-? Liczyłam tylko na to, że będzie lekko i zabawnie. Lekko nawet było - przez pierwsze cztery tomy, potem poczułam zmęczenie i zniechęcenie. Zabawnie? Zaśmiałam się RAZ. :| Jeden raz na osiem tomów, to kiepski wynik jak na mangę komediową. Co prawda jeszcze trochę chichrałam się z anatomii (im dłużej przyglądałam się rysunkom, tym zabawniejsze się wydawały), ale tego nie liczę. Anime mi się swego czasu całkiem podobało, więc może po prostu wyrosłam już z tej historii. No i gdyby tłumaczenie było lepsze, to lepiej by się czytało, a może i byłoby zabawniej. Daw wam przykłady:
Tom 7 "Ostatnim razem zasunął mi, że "Jak zwykle, maluję nudno"" Zasunął mu. Aha.
"A co do tamtej dziewczyny, to laski rzucają ci wyznania średnio raz dziennie!"
"Zwalaj na drzewo z takimi żarcikami" Zwalaj na drzewo. Nawet nie chcę myśleć, o co mu chodziło.
Tom 3: "Może to i sajens fikszyn, ale..." Kilka razy to czytałam, zanim zrozumiałam.
Tom chyba 2: "No popatrz ty się!"
"Czekam tej rewolucji..."
Pewnie kolejne tomy kupię, przeczytam i kiedyś sprzedam. Historia drugiej pary ujdzie w tłoku.

Te dwa zeszyty komiksowe bardzo mi się podobały. Szkoda, że to takie drogie, bo bym chętnie częściej je kupowała.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Ame » wt sie 01, 2017 11:29 am

Meliona pisze:
wt sie 01, 2017 9:34 am
Tom 3: "Może to i sajens fikszyn, ale..." Kilka razy to czytałam, zanim zrozumiałam
Ja za trzecim razem zrozumiałam.
Meliona pisze:
wt sie 01, 2017 9:34 am
Anime mi się swego czasu całkiem podobało,
A mnie trochę przynudzało i w ogóle o wiele mniej mi się podoba niż Junjou Romantica.
Meliona pisze:
wt sie 01, 2017 9:34 am
"Zwalaj na drzewo z takimi żarcikami" Zwalaj na drzewo. Nawet nie chcę myśleć, o co mu chodziło
Zwalaj tak dziwnie się to czyta. Nienaturalnie. :?
Meliona pisze:
wt sie 01, 2017 9:34 am
Co mnie podkusiło, by to kupić
Ja się zastanawiam nad tą serią. Wolę jednak skupić się na innych seriach. Najwyżej zaryzykuje z Junjou Romantica. Wolałabym jednak, aby autorka to zakończyła. No i nie wiadomo jak dalsze tomy trzymają poziom. :? Strasznie długo to ciągnie.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: miaka88 » śr sie 02, 2017 8:10 pm

Spory stosik w lipcu się zrobił. Utena miała być w czerwcu ale zginęła po drodze. Ale wreszcie ją mam :mrgreen: .
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Lou » pt sie 04, 2017 4:20 pm

Przyszła nowa paczka od Ratany, a w niej: Pulse tom 2, Lily Love tom 4, box na LL oraz dodatki w postaci pocztówek i zakładek. Duża porcja yuri :D
O drugim tomie Pulse już tutaj wcześniej pisałam, natomiast box jest nieco przyciasny, trzeba mocno wpychać ;p tomiki.
Kilka zdjęć
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: zandam » ndz sie 06, 2017 10:10 pm

Nadrabiając zaległości:
1. Czerwiec
► Pokaż Spoiler
Okładki
► Pokaż Spoiler
2. Lipiec
► Pokaż Spoiler
Okładki
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Kakaladze » pn sie 07, 2017 12:11 am

Dawno już nic tu nie wrzucałem, trochę to wina lenistwa a też trochę wina tego że mniej kupuję książek.

Ogólnie nie pamiętałem co ja tutaj wrzucałem ostatnio, dlatego dałem na oko to co mam:
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
Z importów ostatnio zrezygnowałem całkowicie, Polskie tytuły ograniczyłem, ale i tak trochę tego jest.

Całe wydanie Sherlocka zobaczyłem u Angu, przy okazji obejrzeliśmy serial i na tyle mnie wciągnął że postanowiłem zakupić tę cegłę, okazało się nawet że jest lepsza od serialu, a samo wydanie pomimo że wielkie to bardzo wygodne.

Następnie to już mangi, kolejny (najnowszy) tom Umineko, standard, uwielbiam tą serię i co by nie było, chcę uzbierać całość.

Magi - Zawsze sobie obiecałem że zacznę od mangi zabawę w ten tytuł, tak się stało i nie zawiodłem się, bardzo przyjemna seria.

Nichijou - jedna z moich ulubionych komedii mangowych, nie żałuję zakupu, pozostały 3 tomy :D.


Poza tym, ostatnio (jakieś 3-4 miesiące temu) mocno napaliłem się na Playstation 4, za sprawą nowego (Starego) Crasha Bandicoota, który trochę kojarzy mi się z dzieciństwem. Po tym czasie udało mi się zaopatrzyć w samą konsolę
► Pokaż Spoiler
W zasadzie jestem bardzo zadowolony, od czasów mojego ukochanego PS2 (która konsola w moim domu znajduje się w 3 egzemplarzach), nie interesowałem się konsolami i PS4 mnie nie zawiodło, może poza cenami gier xD.

Tutaj jeszcze gierki:
► Pokaż Spoiler
Wszystko oprócz Crasha dostałem w zestawie z konsolą, są to gry w porządku ale nic poza tym, takie typowe średniaczki. Zapewne pogram i będę się dobrze bawił, jednak mimo wszystko gdybym nie dostał ich w zestawie to raczej nigdy bym się w takowe gry nie zaopatrzył :D. Sam Crash Bandicoot to miód, świetna gra, niesamowicie też cieszy mnie to że super się sprzedał na świecie i Activision potwierdziło kolejne remastery (niekoniecznie crasha, spekuluje się np. o Spyro), dla mnie to wręcz super informacja, jeżeli za przyszłe produkty będzie odpowiadać Vicarious Visions to mogę być raczej pewny o jakość tych gierek :D.

No i niestety znowu moje hobby lekko obracają się o 180 stopni i gry wchodzą na 1wsze miejsce, mam tyle tytułów na PS4 do ogrania a to wszystko kosztuje, temu też od jakiegoś czasu ograniczam mocno mangi, co nie znaczy że je porzucę :D.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Mormicc » czw sie 10, 2017 11:45 pm

Maj - lipiec
► Pokaż Spoiler
Totalna dominacja Waneko. Chyba muszę zacząć ograniczać serie od nich :lol: sytuacje ratują tylko kupione przypadkiem legendy irladzkie po dżapońsku
► Pokaż Spoiler

Zdecydowana dominacja książek
► Pokaż Spoiler
Cała dolna półka to książki nabyte dzięki temu że znajomy znajomych pozbywał się zbędnej makulatury, a jak dają to szkoda nie brać.


Plus nowo-stare zdjęcie kolekcji
► Pokaż Spoiler
Za "podwyższenie" na Hellsinga robią m.in. Krzyżacy :lol: (to jedyne do czego ta książka się nadaje...)
Jakby kogoś to interesowało to domki kupiłem w lokalnej księgarnii ale można je dostać np. na Aliexpress pod nazwą "3D World Style - Welcome to Japan" (ale są też inne kraje). Zrobione są z "gąbko-tektury"
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
mayhay
Adept
Posty: 285
Rejestracja: śr gru 16, 2015 11:35 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: mayhay » sob sie 12, 2017 12:35 pm

Od jakiegoś czasu skupiam się wyłącznie na książkach i przez to tak wyglądały moje zakupy w przeciągu miesiąca:
► Pokaż Spoiler
Żałuję trochę, że nie doczytałem tego, że te Vintage Minis to wycinki z książek, ale przynajmniej teraz wiem co jeszcze muszę dodać do listy :lol:

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » sob sie 12, 2017 5:48 pm

Wreszcie udało mi się upolować! :mrgreen:. Założyłam, że kupię do 200zł. Dorwałam za niewiele ponad tę kwotę ale nie żałuję. Artbook jest piękny.
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: usagisensei » sob sie 12, 2017 7:29 pm

Szacun. Foty z arbooka faktycznie robią wrażenie. :)
Wishlist:
PSME, Hana-Kimi, Kimi wa Pet, Aishiteruze Baby, W-Juliet, Dragon Half

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Ajsza » sob sie 12, 2017 8:14 pm

Och te arty... Łezka się w oku kręci
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Ame » pn sie 14, 2017 6:39 pm

Uwielbiam kreskę Clampa. Chyba niektóre ich serie zbierałabym dla samej kreski. :roll:
Moje małe lipcowe zakupy:
► Pokaż Spoiler
Zapomniałam dodać do zdjęcia książkę Tajemniczy Ogród. :? Wydanie mam z wydawnictwa Siedmioróg.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości