Duchowe Bliźnięta

Dział dotyczący wydawanych przez nas jednotomówek i łączonych dwutomówek.
Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Duchowe Bliźnięta

Post autor: Łukasz.T » śr lip 26, 2017 2:20 pm

Obrazek
Premiera 27 sierpnia.
Ostatnio zmieniony śr lip 26, 2017 4:10 pm przez Łukasz.T, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Re: Dochowe Bliźnięta

Post autor: KubciO » śr lip 26, 2017 3:09 pm

Tytuł w ogóle mnie nie interesuje, ale okładka przykuwa wzrok. Naprawdę ładna.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Dochowe Bliźnięta

Post autor: miaka88 » śr lip 26, 2017 3:26 pm

A jaki jest tytuł japoński?
Obrazek

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Dochowe Bliźnięta

Post autor: Łukasz.T » śr lip 26, 2017 3:29 pm

miaka88 pisze:
śr lip 26, 2017 3:26 pm
A jaki jest tytuł japoński?
TAMASHII NO FUTAGO

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Dochowe Bliźnięta

Post autor: miaka88 » śr lip 26, 2017 3:30 pm

Dzięki
Obrazek

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Duchowe Bliźnięta

Post autor: Mormicc » śr lip 26, 2017 6:45 pm

Okładka bardzo ładna, tylko ten szlaczek na grzbiecie wygląda jak "2" :P
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Zugai.
Adept
Posty: 239
Rejestracja: pt mar 03, 2017 11:57 pm
Status: Offline

Duchowe Bliźnięta

Post autor: Zugai. » śr lip 26, 2017 7:20 pm

Widać ostatnio tendencje wzrostową przy projektach, ciekawe czy wymienili grafika czy stary dostał podwyżkę zaczął się bardziej starać.

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Duchowe Bliźnięta

Post autor: Ajsza » śr lip 26, 2017 8:26 pm

Też mi się podoba. Ciekawe czy na żywo też będzie dobrze wyglądać :mrgreen:
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Duchowe Bliźnięta

Post autor: Ame » sob lip 29, 2017 7:17 pm

Okłada w porządku. Ładna jest, ale mnie jakoś nie zachęca do kupna.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Duchowe Bliźnięta

Post autor: zandam » czw sie 31, 2017 9:41 pm

Szczerze mówiąc, na początku miałam opory i nie byłam tak do końca przekonana do tego tytułu, ale w pewnym momencie mnie zaciekawił, a później wzruszył, natomiast samo zakończenie mnie oszołomiło (dosłownie!). Koniec chwyta za serce, a jak już się go pozna, to docenia się i pozostałe historie, nawet bardziej niż w momencie zapoznawania się z nimi.
Niewiele tu fantastyki, za to naprawdę sporo kontrowersyjnych tematów (np. dziecięca prostytucja), o których zazwyczaj się nie wspomina lub próbuje się je zatuszować. Nie trudno też dojść do wniosku, że podobny scenariusz mogło napisać samo życie... przez co jeszcze bardziej docenia się starania autorki.
Tego tytułu nie da się opisać w kilku słowach czy zdaniach, nawet nie będę próbowała, ale mogę go szczerze polecić, a i ze swojej strony dodam tylko, że cieszę się, że wydawnictwo postanowiło wydać coś tak wyjątkowego. Oby w przyszłości wybierali równie dobre tytuły. :)

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Duchowe Bliźnięta

Post autor: SallyCzarownica » pt wrz 01, 2017 1:08 pm

zandam, a jak oceniasz jakoś wydania, tłumaczenie i korektę? Nie narobili jakiś baboli?
Obrazek

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Duchowe Bliźnięta

Post autor: zandam » sob wrz 02, 2017 9:53 pm

SallyCzarownica pisze:
pt wrz 01, 2017 1:08 pm
zandam, a jak oceniasz jakoś wydania, tłumaczenie i korektę? Nie narobili jakiś baboli?
Nie przypominam sobie żadnych błędów, a tłumaczenie czytało się płynnie. Niektóre zdania wydawały się podczas pierwszej lektury nie na miejscu, ale podczas drugiego czytania nabrały sensu i okazały się jak najbardziej celowe.
Z tym, że ja najczęściej wynajduję błędy podczas czytania książek, nie mang (chyba że rzeczywiście są tak rażące, że trudno ich nie zauważyć ;), więc nawet jeśli są jakieś drobne, których nie zauważyłam, to daleko im do baboli, które można znaleźć w książkach Papierowego Księżyca... :)
Wydanie posiada kilka kolorowych stron, okładka jest giętka, z grzbietem nic się nie dzieje, natężenie czerni jest odpowiednie, niektóre strony trochę prześwitywały, ale jak na polskie standardy nie było źle. Generalnie jestem zadowolona z wydania i zachwycona fabułą, więc cieszę się, że wydałam pieniądze na ten tytuł i że Hanami nie ubiegło w jego wydaniu Waneko. :wink:

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Duchowe Bliźnięta

Post autor: SallyCzarownica » sob wrz 02, 2017 10:22 pm

zandam, dzięki, przekonałaś mnie. Obym również była zachwycona fabułą jak i Ty. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Duchowe Bliźnięta

Post autor: zandam » sob wrz 02, 2017 10:26 pm

SallyCzarownica pisze:
sob wrz 02, 2017 10:22 pm
zandam, dzięki, przekonałaś mnie. Obym również była zachwycona fabułą jak i Ty. :)
W takim razie mam nadzieję, że się nie rozczarujesz. :)

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Duchowe Bliźnięta

Post autor: miaka88 » ndz wrz 03, 2017 11:44 am

Zachęciłaś mnie do kupna tego tytułu, z pewnością kupię w najbliższym czasie. :D
Obrazek

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Duchowe Bliźnięta

Post autor: Matii » ndz wrz 03, 2017 12:51 pm

zandam, też zostałem zachęcony do kupna czytając Twoje posty. Jak będę robił zakupy to wyląduje w paczuszce i liczę że się nie zawiodę ;)
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Duchowe Bliźnięta

Post autor: zandam » ndz wrz 03, 2017 3:32 pm

:D Ja z kolei liczę na to, że po przeczytaniu podzielicie się swoimi wrażeniami. :wink:

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Duchowe Bliźnięta

Post autor: ninna » ndz wrz 03, 2017 5:01 pm

Mnie też się podobało, to dobra, solidna manga. Aczkolwiek nie podzielam zachwytów zandam, AŻ TAK wspaniałe "Bliźnięta" w moim odczuciu nie były. Pierwsza część jest słabsza od drugiej. Czułam się trochę jak przy lekturze "Balsamisty" tej samej autorki. Tam też były opowieści w podobnym klimacie. Nie żeby były złe ale za serce mnie nie chwyciły. Druga część dużo lepsza, dowiadujemy się więcej o bohaterach, ich tajemnicach i powiązaniach. Przy czym pod koniec zaczęłam się domyślać "kto, co i jak" i zabrakło mi elementu zaskoczenia. Zakończenie sympatyczne, dające otuchę, bardzo potrzebne po tej całej dotychczasowej beznadziei.

Klimat typowy dla mang pani Mihary, czyli "gotycko-mroczny", bohaterowie przez większość czasu chodzą smutni i przygnębieni. Na szczęście autorka chyba lubi swoje postacie bo
► Pokaż Spoiler
Mangę postawię na półce obok "Acony", "Doll Star", "Daru Trzech Króli" i "Half&Half". Pasują do siebie :D.

W polskim wydaniu spalono tylko jedną rzecz. Nie wiem, czy to wina tłumacza czy korekty. Na początku i pod koniec mamy scenę
► Pokaż Spoiler
Ja podejrzewałam to od jakiegoś czasu ale wyraźnie zamysłem autorki było niewyjawianie tego akurat w tej scenie.

Poza tym jednym babolem nie wyłapałam więcej błędów. Tłumaczenie jest dobre i mangę czyta się przyjemnie. Z wydania jestem zadowolona. Co prawda okładka faktycznie jest bardzo giętka ale grzbiet nie sprawia wrażenia jakby miał pęknąć.

O kresce nie ma się co rozpisywać. Sama nie wiem, czy podobają mi się rysunki tej autorki, czy nie. Na pewno są charakterystyczne. Brzydkimi ich nie nazwę ale nie do końca wpisują się w moją estetykę.

Awatar użytkownika
MrocznyCzajnik
Adept
Posty: 245
Rejestracja: śr mar 26, 2014 7:48 pm
Lokalizacja: Chrzanów City
Status: Offline

Duchowe Bliźnięta

Post autor: MrocznyCzajnik » pn wrz 11, 2017 4:28 pm

To dlatego mi to przypominało Balsamistę! :lol: Czytało mi się to dobrze, postacie można polubić, nie są irytujące. Fajnie i lekko napisane. Chyba moją ulubioną historią jest ta z cosplayerem i autorką. Druga część zdecydowanie lepsza. I fajne zakończenie, dające promyk światła i nadziei. W sumie to można podsumować tak: Nawet gdy jesteś w wielkim ciemnym dole to zawsze jest jakieś światełko by się nie poddawać. I trzeba się akceptować takim jakim się jest. Zawsze gdzieś się znajdzie druga podobna do nas osoba. Nawet na drugim krańcu świata.
"Albercie Einsteinie świat się już nie zmienia.
Było bardzo fajnie, ale do widzenia"
Artur Andrus

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Duchowe Bliźnięta

Post autor: Matii » ndz wrz 17, 2017 11:41 am

zandam, tak jak obiecałem po wczorajszym przeczytaniu, dzielę się moimi wrażeniami, które są bardzo pozytywne. Warto było kupić. Bardzo dobrze mi się czytało i strasznie mi się podobało. To jest zdanie, które idealnie opisuje tą historię:
zandam pisze:
czw sie 31, 2017 9:41 pm
Koniec chwyta za serce, a jak już się go pozna, to docenia się i pozostałe historie, nawet bardziej niż w momencie zapoznawania się z nimi.
Naprawdę świetna jednotomówka! Według mnie chyba najlepsza wydana przez Waneko. Ciężko jest opisać tą historię. Polecam! Warto sobie sprawić tą mangę. wydanie też jest bardzo ładne i świetnie prezentuje się na półce.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jednotomówki Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości