The Promised Neverland

Czy byłbyś za wydaniem tej mangi przez Waneko?

Tak
55
63%
Nie
15
17%
Może
18
20%
 
Liczba głosów: 88

bastek66
Adept
Posty: 144
Rejestracja: czw kwie 12, 2012 5:16 pm
Status: Offline

Post autor: bastek66 » czw maja 04, 2017 8:43 am

Widziałem spoilery z najnowszego chapteru i
[spoiler]Domysły nt Raya będącego dzieckiem Isabeli się potwierdziły.[/spoiler]

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » czw maja 04, 2017 8:24 pm

Rozdział 37
[spoiler]Ten rozdział oficjalnie potwierdza, że Isabella kocha(ła) te wszystkie dzieci. I w innych okolicznościach na pewno nie skazałaby je na taki los. Ona też jest ofiarą potworów i tego systemu. Dodatkowo jest matką Raya. Jasne, podejrzewałam to już wcześniej, ale nadal nie byłam stuprocentowo pewna. Bardziej zaskoczyło mnie to, że wygląda na to, że Ray o tym wie... Chyba dobrze to zrozumiałam. Na 11 stronie mamy dymek z "Mama... Why did you birth to me?". To muszą być słowa Raya. To jest dla mnie większą niespodzianką od tego, że Isabella ma dziecko.[/spoiler]
Czy tylko ja uważam, że ostatnia strona jest przepiękna? Nie wiem jak wy, ale ja uwielbiam kreskę w tej mandze. Jest inna. Pewnie wielu osobom nie do końca będzie odpowiadała, ale dla mnie świetnie pasuje do klimatu serii. Uważam, że manga zasługuje na co najmniej powiększone wydanie.
Jestem tak podekscytowana myślą o następnym rozdziale. Zresztą o całym nowym arcu :D
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » czw maja 04, 2017 9:36 pm

[spoiler]Bardzo podoba mi się motyw z dziecięcą amnezją Raya. DarkNighty, Ray na pewno o tym wie. Przecież znał piosenkę Isabelli, którą śpiewała mu, jak był mały. W poprzednich rozdziałach było wyjaśnione, że Ray pamięta wszystko z dzieciństwa, więc pamięta też, jak był brzdącem i Isabella mu ją śpiewała.

Z tym rozdziałem wszystkie winy Isabelli idą u mnie w niepamięć :D Tak, ofiara systemu straszna... Niestety, szkoda, bo widać, że byłaby dobrą matką i że naprawdę kocha te dzieci. Ciekawe, co się z nią teraz stanie, bo wątpię, żeby puszczono jej to płazem. Na pewno poniesie jakąś karę. Pytanie tylko, czy my się o tym dowiemy.

Podobało mi się, jak pokazali, że Isabella jest tak naprawdę podobna do Krone. Że obydwie chcą wziąć jak najwięcej z tego życia, które im zostało... Tylko że doszły do tego różnymi sposobami.

Ciekawi mnie, jak młoda Isabella wlazła na ten mur i jak na to zareagowała jej ówczesna mama.

Ciężko uwierzyć, że manga toczy się dopiero 3 miesiące, mam wrażenie, że to były lata przygotowań do ucieczki :D

Tak jak było powiedziane na końcu: "How cruel, yet how marvelous...". Taka właśnie jest ta manga.

I mały bonusik komentatorski - na stronie 13 Isabella ma totalnie nienaturalny biust :D[/spoiler]

Mam nadzieję, że nie schrzanią kolejnego arcu, bo jednak ucieczka z sierocińca była porywająca, a nie wiem jak będzie z tym, co nastąpi. Chociaż w Gakkou Gurashi się udało :)

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » czw maja 04, 2017 10:20 pm

No cóż, takie ryzyko potencjalnych tasiemców, póki co jest wspaniale, dawno się tak nie wciągnęłam oby a) nie zepsuli tego b) nie przeciągali za bardzo. Bardzo ciekawi mnie ten ich świat, juz nie moge sie doczekać, aż w końcu spotkają kogoś kto zacznie im i nam wyjaśniać dokladnie co i jak tam działa :D

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » pt maja 05, 2017 10:55 am

Biorąc pod uwagę jak niechętnie są ujawniane poszczególne informacje, musimy poćwiczyć cierpliwość. Na ujawnienie tego co znajduje się za murem trzeba było trochę poczekać. Coś czuje że czekają nas długie miesiące świetnej zabawy.
Teraz tylko czekać na anime, które rozsławi mangę. A 37 rozdziałów to w sam raz na 12-13 odcinków, tym bardziej że zakończył się pierwszy arc. Dużo bym dał żeby Madhouse zekranizowało adaptację, oni umieją zabrać się do takich klimatów.

Awatar użytkownika
Gagantous
Adept
Posty: 266
Rejestracja: pn mar 23, 2015 2:42 pm
Status: Offline

Post autor: Gagantous » pn maja 08, 2017 5:58 am

Tytułem zainteresowałem się przez liczne dyskusje na forum. Słyszałem, że zbliża się moment kulminacyjny, więc postanowiłem się w końcu za to zabrać. Calość nadgoniłem w cztery dni, akurat zaraz po wyjściu rozdziału zamykającego pierwszy arc :)
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » śr maja 24, 2017 2:50 pm

39:
[spoiler]Meh, rozdział jak filler. Za wiele się tu nie wydarzyło, chociaż widać, że chcą bardziej i ładniej zarysować świat. Widzę, że jednak czekanie tygodnia na kolejny rozdział będzie katorgą,
skoro 37 przeczytałem jednym ciągiem :D[/spoiler]

KwazaR
Status: Offline

Post autor: KwazaR » śr maja 24, 2017 7:56 pm

[spoiler]Mi się podoba. Już wcześniej zdawałem sobie sprawę, że te stworzenia to nie demony, a prawdopodobnie jakaś obca rasa, ale ostatnie rozdziały coraz bardziej mnie do tego przekonują. Może akcja nie toczy się wcale na Ziemi, a na ich planecie? Fauna i flora diametralnie się różnią od tych występujących na Ziemi, z jedynym wyjątkiem sztucznie posadzonych drzew w obrębie farmy i wokół niej. To niemożliwe, żeby wszystko zmieniło się tak drastycznie na przełomie raptem paru dekad. Jedyny minus tej teorii to fakt, że jeśli okazałoby się to prawdą, to Ray, czy Emma, czy Norman czy ktokolwiek inny byłby w stanie się spostrzec spoglądając w niebo, że coś odstaje od normy. Skoro Ray był w stanie stwierdzić, że coś tu nie gra porównując wiedzę książkową i doświadczenie życia na farmie z obserwacjami w świecie zewnętrznym to tym bardziej powinien był już dawno dojść do takich wniosków. Więc sądzę, że raczej obcy po inwazji na Ziemi przeprowadzili terraformację planety i zwyczajnie zniewolili ludzi w takich farmach jak grace field house. William Minerva to pewnie pierwsza osoba, której udało się zwiać z farmy i przetrwać w dziczy i w jakiś sposób przeszmuglował książki, napisane pod przykrywką jako fikcja, aby pomóc wydostać się innym. Sam pewnie należy do jakiejś grupy oporu, która ma swoje wtyki w farmach (długopis został zgubiony przez jednego z jej pracowników lub specjalnie upuszczony i podniesiony przez Krone). Tak że ja tak to widzę (i nie tylko ja) ;)[/spoiler]
Ostatnio zmieniony czw maja 25, 2017 6:15 pm przez KwazaR, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » śr maja 24, 2017 10:09 pm

Wsadź to w "spoiler", bo psujesz ludziom zabawę.

Kreva
Status: Offline

Post autor: Kreva » sob maja 27, 2017 12:02 am

Już po pierwszych rozdziałach manga mnie urzekła. Jak najbardziej na tak! :D

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » wt maja 30, 2017 7:37 pm

Rozdział 40
[spoiler]O tak! Jak cieszy mnie to że poszukują dzieci. Te potwory łatwo nie odpuszczą. W sumie gdyby ich ucieczka skończyła się na ucieczce i żadnej reakcji ze strony pokworków to trochę lipa by była.
No i oczywiście widzimy nowe "potwory psy". Ciekawe to jest czy istnieją też inne rodzaje tych potworów. Książka pana minevry będzie jeszcze nie raz znacząca, a to wpadnięcie w pułapkę miało ukazać to że cały świat będzie tak niebezpieczny, a jednocześnie emocjonujący. W następnym rozdziale chyba nasi bohaterowie spotkają potworki, tak sadzę po minie Emmy.[/spoiler]
Muszę sobie chyba zacząć czytać po 2 te rozdziały. Bo po jednym to za mało xD

Edit:

Rozdziały 41-42
Miazga!
[spoiler]Już myślałem że ten zwykły demon zwierz zostanie tak porostu pokonany, a oni wyjdą sobie happy z tej sytuacji, a tu pokazują się główni antagoniści. Wiele się dowiedzieliśmy. Te demony są wszędzie i do tego różne gatunki. Ciekawi mnie jeszcze też ten miecz co był obok tych demonów wyższych. Pióro Minewry na pewno im się przyda. Kurde chce następny rozdział. I chce wydanie w PL jak najszybciej ^^[/spoiler]
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
MikQa12
Posty: 41
Rejestracja: pn wrz 26, 2016 10:25 pm
Status: Offline

Post autor: MikQa12 » pn cze 19, 2017 6:19 pm

To był bardzo dobry chapter!
Rozdział 43
[spoiler]Wygląda na to, że Ray zostanie na trochę czasu oddzielony od reszty (chociaż mam nadzieję, że nie na długo). Rana Emmy się otworzyła i dziewczyna ma gorączkę, więc młodsze dzieci muszą sobie jakoś poradzić same. Do tego ta dziwna postać, która pojawiła się na koniec tego rozdziału... sama nie potrafię określić czy rzeczywiście ma zamiar pomóc schronić się naszym bohaterom, czy wykorzystując ich naiwność spróbuje ich wszystkich zabić.[/spoiler]

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » wt cze 20, 2017 8:24 pm

Eh! miałem czytać po 2 rozdziały ale jak zobaczyłem że MikQa12, coś napisała w tym temacie od razu musiałem przeczytać nowy rozdział xD
Rozdział 43
[spoiler]Emma musiała w końcu paść. Może jest silna ale jest cały czas dzieckiem. Rana nie była super opatrzona, a ona prawie wgl nie odpoczywała. Ta osoba co pojawiła się na końcu raczej na pewno z początku im pomoże ale później nie koniecznie może być przyjaźnie nastawiona, jak już wiadomo w tym świecie wszystko jest możliwe. Ray prawdopodobnie zostanie uratowany, przez podobną osobę ale kto wie. Wolałbym jakby go zabrali znów do farmy.[/spoiler]
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

GekainoShi
Status: Offline

Post autor: GekainoShi » czw cze 22, 2017 3:16 pm

Jestem na bieżąco z manga i jest to manga na która bardzo czekam aż ukaże się w nas.
[spoiler]To co dzieje się teraz to coś świetnego. Jestem niemal wręcz pewny że ta kobieta pochodzi od łudzi którzy żyją za murami. Ray raczej zostanie pojmany i będą musieli mu pomóc albo pomoże mu Norman lub on będzie z tą kobietą. Jest bardzo dużo możliwości a i to czuję że nas zaskoczą.[/spoiler]

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » czw cze 22, 2017 9:26 pm

Okładka 4 tomu:
[spoiler]Obrazek [/spoiler]
Najlepsza okładka jak do tej pory. Nie jest tak super "dziecięca" tylko trochę poważna. Pierwsze okładki były naprawdę ładne ale średnio mi pasowały do serii, a ta jest cudna ^^
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

The Promised Neverland

Post autor: Meliona » czw sie 10, 2017 7:19 pm

Nadgoniłam skany i muszę przyznać, że Promised Neverland nie zapowiada się na tasiemca. Dużo tajemnic zostało już ujawnionych. Ale kto wie co tam autorzy planują. Nieprzewidywalna manga, wciąga mnie coraz bardziej.
Obrazek

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

The Promised Neverland

Post autor: Matii » pn sie 28, 2017 6:12 pm

► Pokaż Spoiler
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

The Promised Neverland

Post autor: ociesek » wt sie 29, 2017 6:45 am

Oczywiście, jak każda manga, seria ma swoje wady (dzieci z tak logicznym myśleniem? Serio?), ale podoba mi się coraz bardziej. Rzeczywiście nie czuć tu zmęczenia materiału ani rozwlekania na siłę. Nowe rozdziały są mega, bo w każdym dzieje się coś nowego i niespodziewanego.
► Pokaż Spoiler
Tak bardzo chciałbym polskie wydanie już! :(

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

The Promised Neverland

Post autor: Akiho » ndz wrz 03, 2017 12:32 am

okładka 5 tomu, ulubieńcem wciąż pozostaje 4 :)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

The Promised Neverland

Post autor: ociesek » ndz wrz 03, 2017 8:37 am

W ogóle bardzo się cieszę, że akcja w Neverlandzie nie jest przepakowana. Że to 5 tom, a tyle już zdążyło się wydarzyć!
Ostatnie wydarzenia pokazują, że autor ma jakiś naprawdę dalszy pomysł. No i zaczyna się robić gorąco!
Szkoda, że i o anime, i o polskim wydaniu ciiiiiszaaaaa...

Zablokowany

Wróć do „Otchłań”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości