Yuki no Shita no Qualia

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Czy jesteś za wydaniem tej mangi ?

Tak
14
33%
Może
4
9%
Nie
25
58%
 
Liczba głosów: 43

pati
Status: Offline

Yuki no Shita no Qualia

Post autor: pati » ndz cze 18, 2017 4:02 pm

Obrazek

Tytuł: Yuki no Shita no Qualia
Autor: Kii Kanna
Tomy: 1 (zakończona)
Rodzaje: Shounen Ai, Okruchy życia

Opis:
Akio-kun poznaje swojego sąsiada, gdy ten ląduje przed jego domem pijany. Szybko dowiaduje się, że irytujący go sąsiad jest gejem. Jak ta wiadomość wpłynie na relacje tej dwójki?

Co ode mnie:
- Ciekawe postaci
- Bardzo klimatyczna kreska
- Ogólnie fabuła spokojna/przyjemna
- Fajnie rozwija się relacja pomiędzy bohaterami
- Uwielbiam występujące tu elementy komediowe
+ Historia tak dobra, że aż chciałabym by trwała nieco dłużej O:)
+ Osobiście (jak na razie) czytałam to 3 razy

Obrazek

Yurikochan
Status: Offline

Post autor: Yurikochan » ndz cze 18, 2017 10:16 pm

Historia nie jest może bardzo odkrywcza, ale przyjemna. Lubię kreskę tej mangi. Szczerze mówiąc, to po przeczytaniu Umibe no Etranger od tej samej autorki byłam tą jednotomówką trochę zawiedziona. Na pewno mniej mi się podobało niż inne jej serie.
Raczej bym nie kupowała, gdyby wyszła u nas, bo aż na tyle mnie nie interesuje, ale może po wydaniu zwiększyła by się jakaś szansa na inne serie Kii Kanny? Byłoby miło.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » ndz cze 18, 2017 10:20 pm

Kupić, kupiłabym, ale dużo bardziej wolałabym Umibe no Etranger.
Yurikochan pisze:Szczerze mówiąc, to po przeczytaniu Umibe no Etranger od tej samej autorki byłam tą jednotomówką trochę zawiedziona.
Czuję dokładnie to samo. Chyba za dużo oczekiwałam.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1170
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kuroneko » pn cze 19, 2017 4:34 pm

Ja bym kupiła wszystkie mangi, bo kreska mi się podoba, a za dużo tomów w sumie też nie ma. Tu okładka:
Obrazek

Okładka Umibe no Étranger:
[spoiler]Obrazek [/spoiler]
Okładki Harukaze no Étranger:
[spoiler]Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek [/spoiler]
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
SweetGuyKappa
Adept
Posty: 149
Rejestracja: wt cze 28, 2016 7:36 pm
Status: Offline

Post autor: SweetGuyKappa » czw cze 22, 2017 2:46 pm

pati pisze:Akio-kun poznaje swojego sąsiada
Wystarczyły mi 4 słowa, żeby wiedzieć, że tego nie przeczytam. Typowy schemat takich mang shoujo, czy shoujo-ai, więc jestem na nie.
Obrazek

pati
Status: Offline

Post autor: pati » czw cze 22, 2017 4:30 pm

SweetGuyKappa pisze:
pati pisze:Typowy schemat
No typowy, jednak od czegoś trzeba zacząć. Jak dla mnie to najważniejsze jest by dobrze przedstawić swój pomysł i uważam że tutaj to zostało ciekawie pokazane O:) + fajnie się czyta i postaci da się lubić. Co mi po fabule (choćby nie wiem jak skomplikowana nie była) gdy brak tego czegoś co by mnie przyciągało [-(

Awatar użytkownika
k.x.
Adept
Posty: 291
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 10:34 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: k.x. » czw cze 22, 2017 7:09 pm

SweetGuyKappa pisze:
pati pisze:Akio-kun poznaje swojego sąsiada
Wystarczyły mi 4 słowa, żeby wiedzieć, że tego nie przeczytam. Typowy schemat takich mang shoujo, czy shoujo-ai, więc jestem na nie.
Już myślałam, że jestem jedyna, która ma dość schematów xD Rozumiem, że jak jest luka na rynku to można wydawać wszystko, ale wydaje mi się, że rynek shoujo-a jest już dość pełen i może warto zacząć wydawać coś mniej sztampowego.
Znam tony jednotomówek w tym schemacie, każda jest "sympatyczna" i nic ponad to, leci głos na "NIE".
Ktooo stwooorzyyyył.... falujące morze, falujące morze.... ~~~~~~

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » czw cze 22, 2017 8:56 pm

Jak wyżej, w tej chwili wymagam ociupinkę więcej od mang z tego gatunku. Więc nie.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Iris
Adept
Posty: 434
Rejestracja: śr gru 05, 2012 10:52 pm
Status: Offline

Yuki no Shita no Qualia

Post autor: Iris » sob wrz 23, 2017 12:45 pm

Każdy tytuł jest oparty na schematach, więc nie wiem, dlaczego czepiacie się jednego zdania z oszczędnego opisu. Według mnie komiks jest przyjemny i całkiem ciekawy. To taka delikatna obyczajówka z postaciami, które można polubić. W tym gatunku są lepsze prace, jednak nie można odmówić tej mandze zalet. Czasami okruchy życia są potrzebne, by zrobić sobie przerwę od pościgów i wybuchów. ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości