Otouto no Otto

Czy kupiłabyś/kupiłbyś tę mangę, gdyby wyszła w Polsce?

Tak.
40
38%
Może.
21
20%
Nie.
43
41%
 
Liczba głosów: 104

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pn kwie 24, 2017 2:51 pm

Dembol pisze:
Itachi Uchiha pisze:Seria będzie liczyła 3 tomy.
Meliona pisze:seria skończy się na czterech tomach.
Itachi, wydano trzeci tom wg linkowanego newsa. Popraw.
Sugerowałem się liczbą na B-U, ale już poprawione :P

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pn kwie 24, 2017 3:04 pm

Kupiłbym, ale z czytałbym pewnie na raty.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Lou » pn kwie 24, 2017 9:16 pm

Tak! Świetna historia. Jest homo rodzina, jest Misiek, zero pretensjonalności, naturalniej i dojrzalej niż w niejednym filmie. Za trudne jednak na polski rynek: gdyby miało to wydać Hanami - musi celować w komiksiarzy, wydawnictwa pokroju Kotori mają inny target czytelniczy.
Obrazek

Awatar użytkownika
SweetGuyKappa
Adept
Posty: 149
Rejestracja: wt cze 28, 2016 7:36 pm
Status: Offline

Post autor: SweetGuyKappa » pn kwie 24, 2017 9:45 pm

Nie. To jest seria raczej dla kobiet, bo mężczyźni raczej nie chcą czytać o homoseksualizmie, na dodatek u facetów. Oczywiście nie obrażając facetów, to tylko moja opinia.
Obrazek

|||||
Status: Offline

Post autor: ||||| » pn kwie 24, 2017 10:11 pm

Eee, już widzę jak komiksiarze się na to "rzucają"...

- Panie, a co to?
- Manga.
- E, to ja chyba podziękuję...
- Chwila! To nie byle jaka manga!
- O, może coś w stylu Monstera? Osiedla promienistego? Jakiś, dalibóg, Tezuka?
- Nie, to historia o dwóch facetach, którzy wspólnie wychowują dziecko i się bardzo kochają, a poza tym...
- nope.jpg

Coby nie było - czytałem kilka chapterów i jest całkiem przyjemne, ale ↑ patrz wyżej ↑ :|

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » pn kwie 24, 2017 10:28 pm

SweetGuyKappa pisze:Nie. To jest seria raczej dla kobiet, bo mężczyźni raczej nie chcą czytać o homoseksualizmie, na dodatek u facetów. Oczywiście nie obrażając facetów, to tylko moja opinia.
Ale co to wnosi do samej mangi i w czym homoseksualizm jest taki be? xdd

Ogółem chętnie bym kupił, bo to dość dojrzała manga z dobrą historią.

Awatar użytkownika
SweetGuyKappa
Adept
Posty: 149
Rejestracja: wt cze 28, 2016 7:36 pm
Status: Offline

Post autor: SweetGuyKappa » pn kwie 24, 2017 10:36 pm

To jest tak samo, jak u yaoi, głównie czytają kobiety. I mi nie powiesz, że tak nie jest. A to jest coś podobnego. Dla mnie nie ma sensu robić coś w stylu yaoi, żeby uświadomić szarych ludzi, że osoba o preferencjach tej samej płci to też człowiek i ma uczucia. Oczywiście mogłem źle zrozumieć "przesłanie" tej cudownej mangi, to bym prosił, żeby ktoś mi to wytłumaczył. Jest wiele lepszych historii, żeby takie coś zostało wydane w Polsce, chyba że, stricte firma zajmująca się yaoi takie coś wydała. Dopowiem, że tym komentarzem wzorowałem się na komentarzu innej użytkowniczki, a brzmiał tak: "Ta manga jest świetna jeśli chodzi o przedstawienie człowieka homoseksualnego jako po prostu drugiej osoby. Mającej swoje uczucia, swój charakter, nie różniącej się w zasadzie od przeciętnego człowieka, poza swoją orientacją".
Ostatnio zmieniony pn kwie 24, 2017 10:40 pm przez SweetGuyKappa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Zugai.
Adept
Posty: 239
Rejestracja: pt mar 03, 2017 11:57 pm
Status: Offline

Post autor: Zugai. » pn kwie 24, 2017 10:40 pm

Chętnie bym kupił, czytałem dostępne skany po angielsku i naprawdę polubiłem tę historię :) . Szkoda, że szansa na wydanie w Polsce jest znikoma ( jak i inne prace pana Tagame :P ) bo <patrz wyżej>

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » pn kwie 24, 2017 11:40 pm

||||| pisze: - Nie, to historia o dwóch facetach, którzy wspólnie wychowują dziecko i się bardzo kochają, a poza tym...
Ee, ale to nie jest historia o dwóch facetach, którzy się bardzo kochają i razem wychowują dziecko. Tu nawet nie ma miłości męsko-męskiej na pierwszym planie (występuje tylko jako wspomnienia miłości do zmarłego już człowieka). Znaczy, nie czytałam jeszcze ostatniego tomu. To historia o akceptacji odmienności, której zaakceptować się nie potrafiło, o różnych spojrzeniach na świat z punktów widzenia dorosłego i dziecka, o tym jak różni ludzie postrzegają homoseksualistów. W sumie lepszej mangi w tym temacie chyba nie ma.
Zugai. pisze:Szkoda, że szansa na wydanie w Polsce jest znikoma ( jak i inne prace pana Tagame :P )
Inne prace tego autora są naprawdę chore, więc może to i dobrze, że nie ma szans na wydanie ich w Polsce :D Chociaż pewnie kupiłabym ze względów kolekcjonerskich :twisted:
Obrazek

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » wt kwie 25, 2017 10:15 am

SweetGuyKappa, zaskocze cie, ale faceci... Bywają gejami. :shock: I moze po yaoice siegaja niekoniecznie, ale po mangi tego typu juz raczej tak.

[ Dodano: Wto 25 Kwi, 2017 ]
SweetGuyKappa, zaskocze cie, ale faceci... Bywają gejami. :shock: I moze po yaoice siegaja niekoniecznie, ale po mangi tego typu juz raczej tak. C

Awatar użytkownika
SweetGuyKappa
Adept
Posty: 149
Rejestracja: wt cze 28, 2016 7:36 pm
Status: Offline

Post autor: SweetGuyKappa » wt kwie 25, 2017 12:30 pm

Dlatego napisalem, że głównie czytają takie rzeczy kobiety. Nigdzie nie napisałem, że żadni faceci tego nie kupują.
Obrazek

Likorys
Status: Offline

Post autor: Likorys » śr kwie 26, 2017 2:24 am

SweetGuyKappa,w ugólnieniu ofc: kobiety rysują i kupują yaoi. Mężczyżni rysują i czyają bara (które rysuje Zariya i czym jest manga w tym temacie). Oba typy różnią się znacznie typem kreski i fizycznością postaci. Tak na przyszłość. :P

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 948
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Dembol » sob kwie 29, 2017 10:43 pm

http://evilmanga.tumblr.com/post/160128 ... game-manga - wyszło. Całkiem ładne.
Likorys pisze:bara
Z tego co mówił Jiraya albo Tagame to określenie pejoratywne, którego twórcy nurtu raczej nie lubią.

Likorys
Status: Offline

Post autor: Likorys » ndz kwie 30, 2017 1:09 am

Dembol, wiem, stąd uprzedzałam, że robię uogólnienie. Termin niestety działa jak otaku: złe jest, ale najbardziej rozpoznawalne...

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » pn maja 29, 2017 6:01 pm

Kupiłam angielskie wydanie. Jego głównymi zaletami są: twarda oprawa, ładna okładka z rysunkami i całkiem niezła obwoluta. Tomik jest lekki, to dobrze. Papier jest biały, niestety całkiem mocno przebijający. Onomatopeje są przetłumaczone, ale nie wyczyszczone, angielskie znaczenie jest jako dopisek obok. Jak na poprzedniej stronie przetłumaczyli krzak, to już na kolejnej nie muszą, skoro jest ten sam. Znalazłam krzaki w dymkach (na trzeciej i piątej-szóstej stronie)! Nawet nie wiem czy to na pierwszej stronie, to krzak, czy insze co. Dalej już czegoś takiego nie zauważyłam, ale te dwa przykłady to i tak za dużo.
Na końcu tomu jest kilka stron ze szkicami.
Tomik jest wielkości Breakera, mniejszy od powiększonego formatu Waneko, większy od standardowego np. Studia JG czy Kotori. Żadnych kolorowych stron.
Trafił mi się tomik z wadą z drukarni.
Wszystko jest na zdjęciach:

[spoiler]Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
^Skleiłam to, ale na zagięcia nic już nie poradzę.
Obrazek
Na początku ta strona po prawej skleiła się z okładką i dzięki temu nie widziałam tej paskudnej wady. Mogło tak pozostać.
[/spoiler]
Obrazek

Awatar użytkownika
romanova
Wtajemniczony
Posty: 667
Rejestracja: sob paź 08, 2011 11:04 am
Status: Offline

Post autor: romanova » śr maja 31, 2017 8:40 am

Meliona pisze:Znalazłam krzaki w dymkach (na trzeciej i piątej-szóstej stronie)!
[/spoiler]
Chodzi Ci o to, co widać na zdjęciach - &#12500;&#12500;&#12500;&#12500;&#12500;? To onomatopeja budzika (PIPIPIPIPI). Bardzo dziwne, że to zostawili, scena staje się przez to niezrozumiała :?
Ale ogólnie manga wygląda super, bardzo chętnie bym kupiła po polsku. Zwłaszcza że tematyka LGBT w mandze w formie innej niż fanserwisowe yaoi/yuri to ewenement. Zastanowię się nad angielskim wydaniem, czuję się zachęcona :)
the only sea i saw was the see-saw sea with you riding on it

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Lou » sob cze 03, 2017 8:21 pm

romanova pisze:Zwłaszcza że tematyka LGBT w mandze w formie innej niż fanserwisowe yaoi/yuri to ewenement.
Nie wiem jak w yaoi. W yuri nie jest to może ewenement choć faktem jest, że trafia się w pozycjach mało popularnych na Zachodzie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1317
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Otouto no Otto

Post autor: Sebek » wt wrz 10, 2019 7:51 pm

Historia zamknęła się w 4 tomach, więc to myślę całkiem znośna ilość tomów. A na zakup całości nie trzeba by było mnie namawiać :), historia fajnie opowiedziana.
Obrazek

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Otouto no Otto

Post autor: Monsterlight » sob lip 11, 2020 5:59 pm

Pomyślałam, że fajną opcją na spopularyzowanie tego tytułu u nas będzie polskie tłumaczenie :) Pierwszy raz ogarniam coś takiego, więc na pewno nie będzie idealnie, ale jeśli choć kilka osób więcej zainteresuje się dzięki temu tym tytułem to będzie już jakiś sukces. Na razie jest pierwszy rozdział, jutro powinien wpaść drugi, a resztę będę tłumaczyć dalej, też w miarę regularnie :D

Na ten moment czytać można na stronie na Facebooku i na Mangadexie, jakby ktoś był chętny to więcej info na priv.

Jak myślicie, ma coś takiego sens w ogóle? Wszelkie opinie i porady mile widziane.
Ostatnio zmieniony sob lip 11, 2020 6:38 pm przez Monsterlight, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Otouto no Otto

Post autor: Alexandrus888 » sob lip 11, 2020 6:31 pm

Niech mnie ktoś poprawi, ale na forum był zakaz linkowania skanlacji (?) więc radziłbym usunąć linka zanim mod da osta ^^"

Zablokowany

Wróć do „Otchłań”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości