Saga Winlandzka

Tutaj zajmujemy się mangami i książkami od Hanami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » sob lut 04, 2017 10:24 pm

Zbiera ktoś wydanie zagraniczne i kupił z ciekawości wersje po polsku? Mógłby zrobić porównanie?
Obrazek

Darkling
Status: Offline

Post autor: Darkling » sob lut 25, 2017 1:38 pm

Skończyłem. Pełna recenzja znajduje się tutaj, zaś teraz omówię tylko wydanie.
Kolorowych stron jest 6, natomiast mam wrażenie, że są one dość wyblakłe i po prostu brzydkie, poza tym wydrukowane są na takim samym papierze jak reszta mangi (i chociaż w wydaniach Hanami zwykle tak jest, to nie obraziłbym się za choćby matową kredę).
Tłumaczenie, jak to u Hanami bywa, nie jest najlepsze. Pojawiają się literówki i znikające (oraz pojawiające się w nieco dziwnych miejscach) przecinki, poza tym niektóre zdania brzmią naprawdę dziwnie.
Z kolei bardzo podobają mi się dynamiczne i po prostu ładne onomatopeje oraz dodatki na końcu mangi, czyli mapki, projekt domu ojca Thorfinna, czterokadrowe komediowe komiksy oraz szkic Askeladda.
Mogło być lepiej, ale też mogło być gorzej, chociaż wydaje mi się, że nawet najgorsze wydanie nie odebrałoby w przypadku "Vinland Sagi" przyjemności z czytania.

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » ndz lut 26, 2017 6:59 pm

Skończyłem czytać i jestem bardzo zadowolony że kupiłem tą mangę. Fabuła mnie wciągnęła i jestem bardzo ciekawy co będzie dalej. Ten tom głownie skupiał swoją uwagę na przeszłości aby wytłumaczyć nam działania głównego bohatera. Nie znalazłem żadnych rażących błędów. Wydawało mi się tylko że było mało kolorowych stron w porównaniu do Monstera. Bardzo lubię jak na końcu tomów są jakieś informacje odnośnie całego uniwersum jak np. mapka. Wydanie takie jak Monster. Lubię to wydanie ale szkoda że Hanami nie zdecydowało się twardą okładkę. Ale nie można mieć wszystkiego. Jestem zadowolony z zakupu i będę kontynuował serię. Mam nadzieję że następny tom będzie w kwietniu bez żadnych opóźnień.
KubciO pisze:Matii, daj znać, czy wszystko ok (choć i tak zakupię - no chyba, że jakieś rażące błędy będą). Mam nadzieję, że żadnych niespodzianek nam Hanami nie zrobiło.
Przepraszam że tak długo ale sesja to zło i przez nią nie miałem czasu przeczytać żadnej mangi.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Post autor: Kilgore Trout » ndz lut 26, 2017 7:47 pm

Przeczytałem wydanie od Hanami (t.1) i mam mieszane odczucia. O ile jakość druku, papieru i okładki są na plus (jak w "Monster"), to już językowo trochę zgrzytało - pojawiają się sztucznie brzmiące, drewniane dialogi czy przekręcanie nazw, imion i kierunków geograficznych (Walhalla zapisywana jako Wallhala, stosowana zamiennie z "Niebem" :P, Halfdan/Handan, Harald/Harold, Winlandia leżąca za oceanem na wschodzie itp). Mam także wrażenie, że teksty trochę uproszczono/okrojono względem oryginału.
Czyta się mimo to całkiem dobrze i nie ma problemów ze zrozumieniem historii i motywacji bohaterów.
Sama fabuła rozwija się powolutku, więc treści mangi jeszcze nie oceniam. Jak mi zabraknie lektur to pewnie kupię dalsze tomy, ale bez priorytetu.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » czw mar 02, 2017 7:16 pm

Ja wczoraj przeczytałam cały pierwszy tom i jestem zadowolona ;) wcześniej nie miałam w ogóle styczności z tą mangą, więc fabuły nie znałam, ale mi się podobała. Czytało się ok, tylko w paru miejscach trochę był może upłynniła tekst. Fajny format, na szczęście brak obwoluty i podobał mi się papier na jakim są kolorowe strony. Kartki są czyste, białe, czerń wyraźna (poza jakąś jedną czy dwiema stronami które wyszły odrobinę bledsze). Nie mam jakoś nic do zarzucenia, może tylko to, że w tej czcionce nie widać kropki po niektórych literach - zlewa się z literą, np z L.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » czw mar 02, 2017 8:13 pm

A ja mam dość nietypową prośbę, czy ktoś posiadający polskie wydanie, mógłby wrzucić kilka zdjęć ze środka (za jakąś humorystyczną stronę to już w ogóle byłabym bardzo wdzięczna)? Chciałabym sobie porównać amerykańskie tłumaczenie z tym od Hanami. :)

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » czw mar 02, 2017 11:56 pm

[spoiler]
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
[/spoiler]

Prosz, zandam.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » pn mar 06, 2017 12:57 am

Kocurzyca pisze:Prosz, zandam.
Dziękuję. :D

A poniżej te same strony z amerykańskiego wydania, gdyby ktoś był ciekawy. :wink:
[spoiler]Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek [/spoiler]

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » wt mar 07, 2017 2:49 pm

Komentarz i odpowiedż Hanami:
Kiedy 2 tom sagi Winlandzkiej ?
Hanami W kwietniu.
Na razie SV ma być planowo w czerwcu. Czyli na pewno będzie na pyrkonie.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

GekainoShi
Status: Offline

Post autor: GekainoShi » sob kwie 01, 2017 9:21 pm

Czy wiadomo już coś o 2 tomie?

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » ndz kwie 02, 2017 11:35 am

Tylko tyle, że ma ukazać się w kwietniu. Wydawnictwo nie pokazało jednak jeszcze okładki, więc martwię się, że mogą być opóźnienia.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » ndz kwie 02, 2017 11:58 am

Korekta, jak zwykle u Hanami, leży i kwiczy. Zdania są sztywne, jakby były wycięte z tektury. Interpunkcja też nie jest najlepsza, często brakuje przecinków, a w niektórych miejscach ich wstawienie jest zupełnie nieuzasadnione. No i największy grzech - znalazłem dwie niewyczyszczone onomatopeje. A raczej niedoczyszczone, bo częściowo przykryte polską onomatopeją, ale tylko częściowo. Oj, nieładnie. Sama manga bardzo spoko. Będę kupował.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » pn kwie 03, 2017 5:55 pm

ociesek pisze:Korekta, jak zwykle u Hanami, leży i kwiczy. Zdania są sztywne, jakby były wycięte z tektury. Interpunkcja też nie jest najlepsza, często brakuje przecinków, a w niektórych miejscach ich wstawienie jest zupełnie nieuzasadnione. No i największy grzech - znalazłem dwie niewyczyszczone onomatopeje. A raczej niedoczyszczone, bo częściowo przykryte polską onomatopeją, ale tylko częściowo. Oj, nieładnie. Sama manga bardzo spoko. Będę kupował.
:hahaha:

Cóż więcej można... xD

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » sob kwie 08, 2017 2:19 pm

Opowiedź Hanami z Fb na pytanie o premierę 2 tomu:
Hanami: Drugi tom jest w trakcie przygotowania - jest to jednak najbardziej wymagająca seria, jeśli chodzi o prace graficzne nad onomatopejami - jest ich kilka razy więcej niż w innych tytułach... Nadal walczymy, by był jeszcze w kwietniu, ale może się nieco przesunąć.
Czyli bardzo możliwe że 2 tom może się przesunąć :/
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » sob kwie 15, 2017 7:24 pm

fb pisze:Wszystkiego dobrego na Święta!
Nadal ostro pracujemy nad drugim tomem Sagi Winlandzkiej. Niestety, nie uda się z pewnością już jej wydać w tym miesiącu. Będzie to nasza nowość na Festiwalu - Komiksowa Warszawa.
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » sob kwie 15, 2017 7:44 pm

No i trudno, niech pracują.
Oby było dobrze i ładnie wydane, nieważne kiedy.

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » sob kwie 15, 2017 8:13 pm

Można było się spodziewać że na kwiecień nie uda im się tego wydać. Dzięki temu mam trochę luźniejszy kwiecień.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

GekainoShi
Status: Offline

Post autor: GekainoShi » ndz kwie 23, 2017 1:15 pm

Czyli jednak złapali opóźnienie. No cóż pozostaje czekać.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » ndz maja 14, 2017 4:04 pm

Niestety, nie jesteśmy jeszcze w stanie podać daty premiery drugiego tomu "Sagi Winlandzkiej". Z powodu złego stanu zdrowia jednej z osób kluczowych dla realizacji tego tytułu nie byliśmy w stanie zakończyć nad nim pracy (chociaż zakładaliśmy, że zrobimy to do końca poprzedniego miesiąca). Obecnie mamy już kogoś, kto przejmie obowiązki, ale wdrożenie się w projekt może chwilę zająć. Postaramy się również, aby trzeci tom, zamknięcie Mushishi oraz nowości ukazały się wszystkie do końca roku.

Na pocieszenie prezentujemy frontową okładkę drugiego tomu "Sagi Winlandzkiej". Datę wydania podamy, gdy ocenimy, kiedy nasz nowy współpracownik będzie w stanie zakończyć pracę i otrzymamy nowy termin z drukarni.

[spoiler]Obrazek [/spoiler]
Obrazek

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » ndz maja 14, 2017 4:06 pm

Czyli wiemy na pewno że do końca roku wydadzą maksymalnie 3 tomu Sagi Winlandzkiej. I jakieś nowości. Ciekawe co to będzie.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hanami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości