Monster - polskie wydanie

Tutaj zajmujemy się mangami i książkami od Hanami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Status: Offline

Post autor: miaka88 » czw mar 02, 2017 12:14 pm

Fajna odpowiedz Hanami XD .

Ciesze się mała przerwą między kolejnym tytułem tego pana bo wtedy może część serii uda mi się zakończyć.
Obrazek

Awatar użytkownika
KubciO
Wtajemniczony

Post autor: KubciO » czw mar 02, 2017 4:34 pm

DarkNighty pisze:dostaniemy coś albo od pana od Monstera, albo od pana od Pluto
Mnie wszystko jedno, który to będzie - obaj są świetni. :lol:

GekainoShi
Adept

Post autor: GekainoShi » czw mar 02, 2017 5:27 pm

Piękne ^^ Ja już mam swoje wszystkie 9 tomów ^^ Teraz tylko przeczytać całość.
Obrazek
Wydajcie "Trigun" !

Awatar użytkownika
Meliona
Weteran

Post autor: Meliona » pt mar 17, 2017 2:18 am

Właśnie skończyłam czytać i, korzystając z tego, że po takim zakończeniu szybko nie zasnę, opiszę swoje wrażenia.
W spoilerze są też okazjonalne spoilery z Shiki i z innych najpopularniejszych mang Urasawy. Może spróbuję rano umieścić spoilery w spoilerze... Edit: Ok, gotowe.
[spoiler]
Początek tomu skojarzył mi się z zakończeniem Shiki [spoiler]- bezsensowną rzezią w miasteczku, która rujnuje cały klimat zbudowany w pozostałej części serii. Na szczęście tu nie było aż tak źle. [/spoiler]Pojawił się też pojedynek gigantów, Lunge vs Roberto, gdzie już-już wygrywał jeden, raz drugi, a ja nie lubię kontynuowania raz "wygranych" pojedynków. Tutaj na szczęście było to ciekawie i dobrze rozegrane.
Urasawa przyzwyczaił mnie do tego, że zabija moje ulubione postacie. To taki mangowy Martin, więc nawet specjalnie się nie przejęłam tym blondynem.
Ostatnie kilka stron...
Aż się wystraszyłam, ta manga to istny horror. :lol: Czyli zakończenie jest otwarte, no cóż.
To pierwsza przeczytana przeze mnie manga Urasawy, w której [spoiler]gł. bohater dociągnął do zakończenia serii :lol: muszę przyznać, że zostałam tym zaskoczona.
[/spoiler]
[/spoiler]
Podsumowując całą serię... Wciąż uważam, że Monster jest gorszy od Pluto, Chłopców i Nietoperza (tych dwóch ostatnich czytałam kilka/naście tomów), ale ostatecznie raczej nie żałuję kupna. Kreska jest rewelacyjna, bohaterowie są dobrze napisani, fabuła jest przemyślana, ale w szczegółach mi się nie podobała. Zostaną mi dobre wspomnienia, ale nie poleciłabym tej serii.

Tłumaczenie: Niektóre zdania mnie irytowały. "Chyba mają gdzieś dziesięć lat" wygrało. Rozumiem to tak, że mają te lata w tyłku :D
Obrazek
Hanami średnio to wyszło, ale i tak nikt nie będzie w ten sposób trzymał tomików.

W Legionie, nowym serialu o mutancie, pojawia się motyw czytania dziecku chorej/strasznej książeczki i potem ta książeczka prześladuje go w dorosłym życiu. Tak tylko piszę, bo miałam mocne skojarzenia z Monsterem przy oglądaniu.

Awatar użytkownika
ociesek
Wtajemniczony

Post autor: ociesek » pn mar 27, 2017 5:52 pm

No to ostatni tom Monstera za mną. O ile fabularnie i treściowo było super (nie czytałem wcześniej), to...

Korekta i redakcja leżą. Błędów było mnóstwo. O ile chyba literówek uniknęli, tak składnia i odmiana wyrazów leżała. I niestety, nie mogę się chyba po mangach Waneko przyzwyczaić, że wypowiedź rozdzieloną na dwa dymki łączy się wielokropkiem. Nie pamiętam, czy wcześniej mi to przeszkadzało, natomiast w tym tomie bardzo.

Awatar użytkownika
Reviolli
Fanatyk

Post autor: Reviolli » czw cze 01, 2017 12:23 pm

Ja też wreszcie przeczytałem 8 i 9 tom Monstera.

Jako całość bardzo dobra napisane (tłumaczenie od Hanami to osobna negatywna kwestia) historia, z porządnie zrobionymi postaciami. I to chyba właśnie one motywowały mnie cały czas do zbierania tej serii.

Co zaś się tyczy [spoiler]rzezi w miasteczku, to trochę wybijała z klimatu i jak dla mnie była to najsłabsza fabularnie akcja[/spoiler]. Zaś sama końcówka [spoiler]jak na standardy Japończyków i ogólny ciężar historii, to prawie szczęśliwe zakończenie.[/spoiler]
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hanami”