Dame na Watashi ni Koishite Kudasai

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Kupiłbyś/Kupiłabyś tą mange gdyby została wydana w Polsce?

Tak
35
52%
Może
10
15%
Nie
22
33%
 
Liczba głosów: 67

Awatar użytkownika
AkaiTsuruyo
Posty: 30
Rejestracja: pn lut 29, 2016 5:04 pm
Gender:
Status: Offline

Dame na Watashi ni Koishite Kudasai

Post autor: AkaiTsuruyo » czw gru 01, 2016 7:49 pm

<Obrazek Obrazek
Tytuł:Dame na Watashi ni Koishite Kudasai
Autor: Nakahara Aya
Gatunek: komedia, dramat, josei, romans
Wydawca: Shueisha
Wydano: 2013
Ilość tomów: 9 (nadal powstaje) EDIT: 10 (zakończona)
Opis:Bezrobotna Shibata Michiko wydaje wszystko co ma, na romans z chłopakiem młodszym o wiele od siebie. Aby go uszczęśliwić, sprzedaje swoje rzeczy, zadłuża się i kupuje mu drogie ubrania i dodatki. Musi znaleźć pracę, zanim zagłodzi się na śmierć i straci swojego chłopaka. Niestety Michiko dowiaduje się, że chłopak nigdy nie był nią zainteresowany. Przygnębiona całym tym zdarzeniem przypadkiem wpada na swojego byłego szefa Kurosawę za którym nie przepadała.

Dlaczego warto?:
Jest to jeden romansów, gdzie trzeba sobie poczekać zanim coś zaiskrzy między bohaterami. Dzięki temu widzimy jaka więź buduje się między nimi.W wielu przypadkach czułam niedosyt po tym jak rozdział nie zakończył się tak jakby każdy chciał. Naprawdę nie wiem jak mogłabym wam tą mangę inaczj polecić. >.
Ostatnio zmieniony wt lut 21, 2017 9:44 pm przez AkaiTsuruyo, łącznie zmieniany 1 raz.

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » czw gru 01, 2016 8:42 pm

Brałabym! Jestem na tak. :)

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » czw gru 01, 2016 8:49 pm

Coś mi się kojarzy ten tytuł...
No ba! To autorka "Lovely complex"! Kiedyś miałam się za to zabrać, ale jakoś tak wyszło, że się nie zabrałam. A potem wydało mi z głowy.
Pewnie, że bym kupiła. Zwłaszcza, że to josei.
Obrazek

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » czw gru 01, 2016 9:31 pm

Też pytanie...
Brałbym z zamkniętymi oczami, ale do czytania bym je jednak otwierał.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Otai
Status: Offline

Post autor: Otai » pt gru 02, 2016 12:15 am

Ja ten tytuł wolę w wersji dramowej, bo bohaterka wydaje się tam mniej... głupia? Wymiękłam na momencie, kiedy w mandze przeziębiła się od... spania w stringach. Na szczęście potem wróciłam do czytania od nowszych rozdziałów i teraz czyta się całkiem fajnie, ale najpierw musiałam się przebić przez komiczne, ale niezbyt mnie śmieszące perypetie głównej bohaterki. ;)

Ishy
Status: Offline

Post autor: Ishy » pt gru 02, 2016 8:30 pm

Na spróbowanie zerknęłam co to w ogole jest i nawet sie wciągnęłam. Przyjemnie sie czyta. Chętnie zobaczyłabym te mangę po polsku~

Merczar
Status: Offline

Post autor: Merczar » czw sty 26, 2017 7:34 pm

Dołączam do grona chętnych :D Sama czytałam na skanlacjach i tytuł jak najbardziej wylądował by u mnie

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » ndz sty 29, 2017 7:49 pm

Seria wydaje się ciekawa. Kupilbym pierwsze tomy i zobaczył czy warto dalej interesować sie ta serią.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Dagemaru
Status: Offline

Post autor: Dagemaru » sob lut 04, 2017 7:38 pm

Tytuł zapowiada się naprawdę ciekawie. W odróżnieniu do szkolnych romansów (których jest pełno) , tutaj dla odmiany historia odbywa się w świecie dorosłych. Jak najbardziej jestem zainteresowana :D

Jaaaku12
Status: Offline

Post autor: Jaaaku12 » pn lut 13, 2017 4:25 pm

Manga może być naprawdę fajna. Obejrzałam sobie na necie okładki i się zauroczyłam :oops:

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » pn lut 13, 2017 9:40 pm

Przeczytałam i choć za romansami nie przepadam, to ten jest... no, znośny. Fajnie, że josei i są naprawdę spoko postaci drugoplanowe (Akira), ale główna bohaterka to jakaś totalna porażka. Wielkie może, ale tylko, jeśli zamknie się to w rozsądnej liczbie tomów, na co niestety na razie się nie zapowiada.

Awatar użytkownika
AkaiTsuruyo
Posty: 30
Rejestracja: pn lut 29, 2016 5:04 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: AkaiTsuruyo » śr mar 01, 2017 4:39 pm

Chciałabym wszystkich poinformować, że na baka updates zaktualizowano status mangi na zakończoną w 10 tomach :D

[ Dodano: Śro 01 Mar, 2017 ]
Autorka zaczęła drugi sezon mangi i nazywa się:
Dame na Watashi ni Koishite Kudasai Returns
Póki co jest 1 tom i nadal powstaje
https://myanimelist.net/manga/102146/Da ... ai_Returns

Obrazek

Vayar
Status: Offline

Post autor: Vayar » czw mar 02, 2017 8:08 pm

Okładki często bywają lepiej zrobione niż średnia kreski z samej mangi, więc aż się boję co tam może być. :x Tematy też nie moje.
Ani poczytać, ani popatrzeć na arty. Nie.

Jaaaku12
Status: Offline

Post autor: Jaaaku12 » wt mar 21, 2017 7:02 pm

Vayar pisze:Okładki często bywają lepiej zrobione niż średnia kreski z samej mangi, więc aż się boję co tam może być. :x Tematy też nie moje.
Ani poczytać, ani popatrzeć na arty. Nie.
Z tego co napisałaś wynika, że nie zajrzałaś nawet do środka. Więc czemu stwierdzasz, że nie ma na co popatrzeć? ;)

Ksssa
Status: Offline

Post autor: Ksssa » ndz mar 26, 2017 11:31 pm

Jak najbardziej kupiłabym. Uwielbiam tę mangę. :D

Kreva
Status: Offline

Post autor: Kreva » sob maja 27, 2017 12:14 am

Nic dodać, nic ująć. Biorę :D

pati
Status: Offline

Post autor: pati » sob cze 10, 2017 10:12 pm

Cudny klimat, humor, bohaterzy - jedna z moich ulubionych mang 'romans'. Zdecydowanie tak ;)

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » sob cze 10, 2017 10:31 pm

Z wytęsknieniem wyczekuje kolejnych rozdziałów po angielsku, świetna manga, brałabym. Jest czymś idealnie pomiędzy shojo a josei. Świetny humor ale też dużo normalnych problemów dorosłych. Jak dla mnie może się spodobać i starszym i młodszym :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości