Nowości

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Awatar użytkownika
Nanaly
Adept
Posty: 403
Rejestracja: pt cze 24, 2011 10:20 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Nanaly » sob mar 18, 2017 2:22 pm

Tak jak ninna zbieram CLAMP'a po angielsku. Wydawnictwo zrezygnowało z twórczości Pań jeśli dobrze pamiętam, bo licencje są drogie i nie ma u nas takiego popytu. Mi się Kobato bardzo podobało, ale rozumiem, że nie do każdego mogła trafić.

Cóż, nic straconego, przynajmniej w ludzkim języku (czyt. po angielsku) można kupić jak komuś bardzo zależy. MKR to tylko dwa omnibusy. Wychodzi właśnie RG Veda, która była wcześniej OOP. Mam już zebrane krótsze tytuły, teraz czekają mnie wielotomówki typu TRC. Nawet X'a zamierzam kupić po angielsku, bo nie podoba mi się nasze wydanie.

Cieszę się, że JPF ustosunkował się do mang Clampic, bo dzięki temu wiem, że mogę śmiało zamawiać importy. No chyba, że im się odwidzi. Wtedy, to chyba tylko twarda okładka może by mnie skusiła.

Co do akcji ze wznowieniem klasyków, to Akirę pewnie bym brała w twardej okładce, czaję się na ten tytuł od dawna. Komplet Ality kupiłam na tej jpfowej wyprzedaży po taniości, więc nie jestem zainteresowana.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » sob mar 18, 2017 2:34 pm

Ame pisze:Coś tam JPF pisał, że są wymagające oraz materiały i licencja jest droga
Jeżeli Clampice wymagają, żeby kupować od nich poza licencją jeszcze materiały, to nie dziwię się, że nikt nie może sprostac tym cenom... Chociaż z drugiej strony nie dziwię się - praca nad tymi tytułami, zwłaszcza edycja graficzna, bez materiałów, to musi być katorga...

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » sob mar 18, 2017 5:40 pm

Dołączam do głosu o Rayearth :D Clamp jak Clamp, większość tytułów pewnie bym kupił (Tsubasa i Sakura <3), ale mam świadomość, że nie mają szans się u nas sprzedać. Z MKR sytuacja jest dużo prostsza. Jest krótkie, bardzo dobre i w miarę znane na naszym rynku.

Awatar użytkownika
SzadorRzunXIV
Adept
Posty: 305
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 9:38 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: SzadorRzunXIV » sob mar 18, 2017 6:19 pm

Endriu_jpf pisze:Zaczęliśmy prace nad "Planetes" #2. Tomiszcze ma 560 stron.
Wreszcie coś dla mnie.

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » sob mar 18, 2017 6:32 pm

Hame pisze:Mephie, jak mi przykro, że nie wszyscy zrozumieli Twój żarcik :(
Odpowiem kadrem z Dorohedoro, bo lepiej nie można
[spoiler]Obrazek [/spoiler]

A tak poza tym to urocze, że ktoś wierzy w zakończenie Berserka. Ostatni raz takich mitomanów widziano dźgających morze*

*link
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Hame
Status: Offline

Post autor: Hame » sob mar 18, 2017 8:56 pm

Mephisto pisze:A tak poza tym to urocze, że ktoś wierzy w zakończenie Berserka.
No wiesz, jeśli ktoś serii nie czyta albo nawet nie kojarzy (są tacy?), to raczej nie ma jak załapać heheszków z tempa jego wychodzenia :P. Plus, well, zakończy się czy nie zakończy, przy tempie Miury relatywnie szybko dogonimy Japonię i slot się poniekąd zwolni, więc na upartego można było pomyśleć, że nie chodzi Ci o zakończenie mangi jako takiej, tylko o zwolnienie tegoż slotu :P, zwłaszcza, że sam o nim wspomniałeś.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alexandrus888 » sob mar 18, 2017 9:48 pm

Hame pisze: można było pomyśleć, że nie chodzi Ci o zakończenie mangi jako takiej, tylko o zwolnienie tegoż slotu :P
Takiego właśnie sensu się doszukiwałem. I nawet zacząłem kalkulować kiedy by to było... Te teoretyczne 4,5 roku faktycznie powinny zapalić mi czerwoną lampkę -.-"

Ginny
Adept
Posty: 301
Rejestracja: pn mar 03, 2014 10:42 pm
Status: Offline

Post autor: Ginny » ndz mar 19, 2017 1:37 pm

Mnie się "Koboto" podobała :) A jeśli chodzi Clampa chętnie bym widziała wydaną u nas Sakurę.

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 817
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Post autor: Thoreline » ndz mar 19, 2017 1:49 pm

Reviolli pisze:Kobato, ehm.
Ja z Clampa tylko xxxHolic bym przytulił, natomiast reszty wcale bym nie ruszył. I to jest właśnie chyba największy problem z tą grupą, chyba jest dużo więcej osób z moim podejście czyli: jeden konkretny tytuł, a pozostałe to meh.
Myślę właśnie że o to chodzi, każdy chce co innego z Clampa.

Ja bym nie pogardziła Clamp School Detectives i CCS oraz może Clover.

Tsubasa i xxxHOLiC jest dla mnie w tym momencie za długie i zgubiłam się przy końcówce o co chodzi. Zaś postać Kobato mnie nie zachwyciła, podobały mi się tylko wstawki z Wish. Cieszę się właśnie że chociaż Wish i Chobits zostały wydane.

kera
Adept
Posty: 428
Rejestracja: czw mar 05, 2015 11:24 am
Lokalizacja: Polska
Status: Offline

Post autor: kera » ndz mar 19, 2017 2:53 pm

Clover też bym chciała mieć w swojej kolekcji szkoda tylko że tak jak X nie jest zakończona :(

Awatar użytkownika
Asumuel
Wtajemniczony
Posty: 504
Rejestracja: pt sty 16, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Lublin
Status: Offline

Post autor: Asumuel » pn mar 20, 2017 2:37 pm

Kiedy można spodziewać się planu wydawniczego na kolejne miesiące? :P

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » pn mar 20, 2017 4:20 pm

Asumuel pisze:Kiedy można spodziewać się planu wydawniczego na kolejne miesiące? :P
Endriu_jpf pisze: Po Pyrkonie wrzucimy nowy plan wydawniczy uwzględniający wydania poboczne (Boginki, Mega Mangi i Kolekcję Ito).
Trochę długo przyjdzie czekać ale nic nie poradzimy.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Asumuel
Wtajemniczony
Posty: 504
Rejestracja: pt sty 16, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Lublin
Status: Offline

Post autor: Asumuel » pn mar 20, 2017 4:38 pm

Matii pisze:
Asumuel pisze:Kiedy można spodziewać się planu wydawniczego na kolejne miesiące? :P
Endriu_jpf pisze: Po Pyrkonie wrzucimy nowy plan wydawniczy uwzględniający wydania poboczne (Boginki, Mega Mangi i Kolekcję Ito).
Trochę długo przyjdzie czekać ale nic nie poradzimy.
Dlaczego tak późno? :?

GekainoShi
Status: Offline

Post autor: GekainoShi » pn mar 20, 2017 4:43 pm

Naprawdę az tak późno&#191;&#161; Rozumiem że Pyrkon i chorba Hame mocno wpłynęły na wydawnictwo ale plan powinien chyba pojawić się wcześniej&#191;

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Post autor: pittegawll » pn mar 20, 2017 4:52 pm

Pyrkon stał się przez ostatnie lata znaczącą datą w kalendarzu wydawnictw i punktem granicznym. Wtedy mamy dużo zapowiedzi i ogłoszeń, a na jaw wychodzą plany wydawnictw na najbliższe miesiące. Trzeba jeszcze wytrzymać te kilka tygodni. Oby z dobrym skutkiem. Mam nadzieję, że JPF faktycznie usprawni swój tryb wydawniczy.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alexandrus888 » pn mar 20, 2017 4:56 pm

A wiadomo kiedy rozstrzygnięcie konkursu 20-sto lecia?

Awatar użytkownika
Zugai.
Adept
Posty: 239
Rejestracja: pt mar 03, 2017 11:57 pm
Status: Offline

Post autor: Zugai. » pn mar 20, 2017 11:02 pm

Alexandrus888 pisze:A wiadomo kiedy rozstrzygnięcie konkursu 20-sto lecia?
Pamiętam, że gdzieś w komentarzach na fb była mowa o kwietniu, ale mogę się mylić.

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » śr mar 22, 2017 11:42 am

Z Fb:
[spoiler]Obrazek [/spoiler]
W "Planetes" będzie więcej kolorowych stron niż w oryginale! Czekacie? &#128512;
Mam mega ochotę odłożyć pieniądze i kupić Plantes. JPF jak zawsze zaskakuje :P Oby tak dalej ^^
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » śr mar 22, 2017 11:50 am

Wow, jak to oni robią? Kolorują? :lol:

Musze kiedyś kupić Planetes jak będzie troche taniej.
Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » śr mar 22, 2017 12:19 pm

Z fb:
J.P.Fantastica: ponieważ wykupiliśmy materiał kolorowy
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości