FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Monster - polskie wydanie
Autor Wiadomość
miaka88 
Fanatyk

Wysłany: Czw 02 Mar, 2017   

Fajna odpowiedz Hanami XD .

Ciesze się mała przerwą między kolejnym tytułem tego pana bo wtedy może część serii uda mi się zakończyć.

KubciO 
Adept

DarkNighty napisał/a:
dostaniemy coś albo od pana od Monstera, albo od pana od Pluto

Mnie wszystko jedno, który to będzie - obaj są świetni. :lol:

GekainoShi
Kocham Trigun !

Piękne ^^ Ja już mam swoje wszystkie 9 tomów ^^ Teraz tylko przeczytać całość.

Wydajcie "Trigun" !

Meliona 
Weteran

Wysłany: Pią 17 Mar, 2017   

Właśnie skończyłam czytać i, korzystając z tego, że po takim zakończeniu szybko nie zasnę, opiszę swoje wrażenia.
W spoilerze są też okazjonalne spoilery z Shiki i z innych najpopularniejszych mang Urasawy. Może spróbuję rano umieścić spoilery w spoilerze... Edit: Ok, gotowe.
Spoiler:

Początek tomu skojarzył mi się z zakończeniem Shiki
Spoiler:

- bezsensowną rzezią w miasteczku, która rujnuje cały klimat zbudowany w pozostałej części serii. Na szczęście tu nie było aż tak źle.

Pojawił się też pojedynek gigantów, Lunge vs Roberto, gdzie już-już wygrywał jeden, raz drugi, a ja nie lubię kontynuowania raz "wygranych" pojedynków. Tutaj na szczęście było to ciekawie i dobrze rozegrane.
Urasawa przyzwyczaił mnie do tego, że zabija moje ulubione postacie. To taki mangowy Martin, więc nawet specjalnie się nie przejęłam tym blondynem.
Ostatnie kilka stron...
Aż się wystraszyłam, ta manga to istny horror. :lol: Czyli zakończenie jest otwarte, no cóż.
To pierwsza przeczytana przeze mnie manga Urasawy, w której
Spoiler:

gł. bohater dociągnął do zakończenia serii :lol: muszę przyznać, że zostałam tym zaskoczona.

Podsumowując całą serię... Wciąż uważam, że Monster jest gorszy od Pluto, Chłopców i Nietoperza (tych dwóch ostatnich czytałam kilka/naście tomów), ale ostatecznie raczej nie żałuję kupna. Kreska jest rewelacyjna, bohaterowie są dobrze napisani, fabuła jest przemyślana, ale w szczegółach mi się nie podobała. Zostaną mi dobre wspomnienia, ale nie poleciłabym tej serii.

Tłumaczenie: Niektóre zdania mnie irytowały. "Chyba mają gdzieś dziesięć lat" wygrało. Rozumiem to tak, że mają te lata w tyłku :D

Hanami średnio to wyszło, ale i tak nikt nie będzie w ten sposób trzymał tomików.

W Legionie, nowym serialu o mutancie, pojawia się motyw czytania dziecku chorej/strasznej książeczki i potem ta książeczka prześladuje go w dorosłym życiu. Tak tylko piszę, bo miałam mocne skojarzenia z Monsterem przy oglądaniu.

Odpowiedz do tematu