<Light Novel>Toaru Majutsu no Index

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Czy kupiłbyś te Novelke?

Oczywiście!
44
48%
Absolutnie nie.
21
23%
Seria za długa.
12
13%
Może..
15
16%
 
Liczba głosów: 92

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » czw maja 07, 2015 9:22 am

Grey pisze:Długie trochę, ale bym się zastanowił xD seria dość popularna ale nigdy nie miałem z nią żadnego kontaktu niestety, więc można by to nadrobić :)
Warto, ale nie w tej formie. Weź się za anime, ono jest całkiem zacne - to przyjemna przygodówka z całkiem sympatyczną obsadę.

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » czw maja 07, 2015 1:38 pm

asuneko pisze:ale mi nie chodzi o posty w stylu ,,jestem na nie,, tylko bardziej minusach czy plusach serii by inni też mieli punkt odniesienia. A dużo osób zaznacza ,,nie,, bo nie. Co według mnie jest bezmyślne..
Skąd wiesz, dlaczego dużo osób zaznacza "nie"? Może po prostu dlatego, że nie kupiliby tego tytułu. Niesamowicie poste, nie?
Jasne, jak ludzie dyskutują o proponowanej mandze/novelce, to osoba nie zaznajomiona z danym tytułem dowie się więcej. Ale to nie jest żaden obowiązek. Nikogo nie zmusisz, żeby funkcjonował na forum tak, jak właśnie ty chcesz.

Kończę offtop, coby nie drażnić tych na górze.

Awatar użytkownika
asuneko
Adept
Posty: 478
Rejestracja: sob lut 28, 2015 4:32 pm
Lokalizacja: milejów
Status: Offline

Post autor: asuneko » czw maja 07, 2015 2:30 pm

Ok
Ostatnio zmieniony ndz mar 12, 2017 10:19 pm przez asuneko, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » czw maja 07, 2015 3:21 pm

GrisznakIW pisze:
Grey pisze:Długie trochę, ale bym się zastanowił xD seria dość popularna ale nigdy nie miałem z nią żadnego kontaktu niestety, więc można by to nadrobić :)
Warto, ale nie w tej formie. Weź się za anime, ono jest całkiem zacne - to przyjemna przygodówka z całkiem sympatyczną obsadę.
Anime jest dobre, ale według mnie LN jest lepsze. No i przede wszystkim w serialu nie ma przygód Hamazury, GROUP i trzeciej wojny światowej. Przy zakończeniu starego testamentu prawie płakałem, nie wiem czy anime mogłoby tak dobrze oddać klimat.

Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » czw maja 07, 2015 4:16 pm

asuneko pisze:
Skąd wiesz, dlaczego dużo osób zaznacza "nie"? Może po prostu dlatego, że nie kupiliby tego tytułu. Niesamowicie poste, nie?
no to też jest jakaś odpowiedź.. Bo czasem naprawdę ciężko czegoś się ddowiedzieć o serii kiedy nikt nic nie napisze.. Oczywiście z tych osób co ją znają. A to moje ,, nie. Bo nie,, chodzi o takie osoby co nawet opisu nie czytają, są takie. I domyślam się że ktoś kilka nie bo nie chce kupić to logiczne :C ale pod niektórymi tytułami nawet postów nie ma a takich ,,nie,, jest od groma.
To teraz ja Ci odpowiem, bo z modem pijam kawę, a z adminem gram w krykieta więc mogę spać spokojnie po małym offtopie.

To jest propozycja dla wydawnictwa, a ankieta jest sondą sprzedażową odnośnie tytułów i jeśli osoba A (wszyscy wiemy kto spami tytułami, których nawet nie przeczytał), wrzuca tytuły, z opisem przetłumaczonym przez google translate, bądź - co gorsza, a też się zdarza - skopiowany ze strony skanlacyjnej to z automatu dużo osób klika "nie".

Inna sprawa jak widzi się przykładowo okładkę z biszem, tagi: shoujo, bish, romans, odwrotny harem i opis "panna T poznała pana R, ale pan C też interesuje się panną T itd.". No i co tu więcej pisać? Nawet świetna i błyskotliwa fabuła nie uratuje tego tytułu.

Co do LN to kliknąłem "Tak" i kupiłbym go. Jestem ciekaw dalszych przygód bohaterów tego uniwersum, a to co widziałem w anime jest niewystarczające.

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 821
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Post autor: Thoreline » czw maja 07, 2015 5:15 pm

Zaznaczyłam "może", o wiele bardziej jestem zainteresowana Toaru Kagaku no Railgun i Toaru Kagaku no Accelerator.

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » czw maja 07, 2015 7:32 pm

Radzę przestać offtopowania w tym temacie. Każdy kolejny post nie na temat wyląduje w koszu.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Slasher
Status: Offline

Post autor: Slasher » ndz maja 17, 2015 6:55 pm

Index zawsze i wszędzie. Railgun może mniej mnie jara, ale Index kupiłbym w 3 egzemplarzach!

Botan
Status: Offline

Post autor: Botan » pn cze 22, 2015 6:42 pm

22 dwa tomy? Teoretycznie tak, a praktycznie...
Toaru Majutsu no Index - 22
Toaru Majutsu no Index Side story - 2
Toaru Majutsu no Index: New Testament - 12 (10 lipca wychodzi 13)

Razem będzie 37 i może na tym się nie skończyć =D>
To można jeszcze Guin Saga zaproponować (134 i wychodzi od 1979)

Toż to czyste szaleństwo. Jak coś, może lepiej coś innego od Kazumy Kamachiego, ma inne krótsze serie (np Heavy Object ma mieć anime na jesieni) czy nawet pojedyncze. A Simple Survey brzmi ciekawie, ale najpierw trzeba przeczytać przed daniem opinii.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » ndz mar 12, 2017 7:15 pm

Kolejne obiecanki cacanki odnośnie III sezonu Indexa :roll:
http://www.animenewsnetwork.com/daily-b ... -3/.113328

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » ndz mar 12, 2017 7:56 pm

No nie wiem. Tym razem mówią "poczekajcie jeszcze chwilę". Do tej pory zawsze negowali trzeci sezon. Zresztą Railgun dostał kontynuację po latach od pierwszego sezonu. Gdyby tylko zekranizowali wydarzenia w Rosji i przygody Acceleratora i Hamazury... [-o< Książki są genialne.

Dodatkowo nowy tomik wychodzi najwcześniej w maju (prawdopodobnie później) i będzie to najpewniej zupełnie nowy arc. Ostatnie tomy były słabsze od poprzednich, nie zdziwiłbym się gdyby zrobili taką reklamę.

ravel
Adept
Posty: 311
Rejestracja: czw sty 23, 2014 9:50 pm
Status: Offline

Post autor: ravel » czw mar 16, 2017 11:42 am

Canis pisze:Ostatnie tomy były słabsze od poprzednich
Słabsze to lekko powiedziane. Ogólnie cały New Testament mniej podoba mi się niż pierwsza seria, ale tak jeszcze do kilku tomów wstecz była ok. Tom o #5 był bardzo dobry i następny był jeszcze nawet ok, ale później to ugh. Bardzo nie podoba mi się ten arc. Wygląda, że autor kompletnie nie wie co z serią zrobić. Wprowadzanie co chwila masy nowych wątków i postaci zdecydowanie nie pomaga. Właśnie czytam powoli najnowszy tom i na razie nie jest tak źle i jeżeli to faktycznie ostatni z tego arcu to się bardzo cieszę. O ile następny nie będzie jeszcze gorszy.

3 sezon anime bym chętnie obejrzał, tylko żeby to miało sens to musiałby on mieć więcej niż 24 odcinki, chyba że nie adaptował by całej serii do końca, albo by poucinali znaczą część.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 27 gości