Golden Days

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
6
27%
Może
5
23%
Nie
11
50%
 
Liczba głosów: 22

Yurikochan
Status: Offline

Golden Days

Post autor: Yurikochan » sob mar 11, 2017 2:15 pm

Obrazek
Tytuł japoński: ゴールデン・デイズ
Autor: Takao Shigeru
Publikowana w: Hana to Yume
Gatunek: dramat, shoujo, shounen-ai, historyczne, romans, okruchy życia
Wydawane: 2005-2007
Ilość tomów: 8 (zakończona)
Anime: brak

Opis: Zbuntowany wobec nadopiekuńczej matki, Soma Mitsuya, pierwszoroczny licealista, dba tylko o swoje skrzypce oraz o dziadka, który przebywa w szpitalu. Pewnej nocy, stan starszego pana nagle się pogarsza, a uderzenie spowodowane trzęsieniem ziemi, przenosi Mitsuyę do 1921 roku w erze Taisho.

Czytałam tą mangę około dwóch miesięcy temu i naprawdę dobrze ją wspominam. Podobało mi się, że elementy shounen-ai nie były nachalne i na początku zastanawiałam się, czy ktoś czasem się nie pomylił w tagach. Oprócz tego istnieją jeszcze naprawdę fajne wątki poboczne, skupiające się na drugoplanowych postaciach.
Fabuła koncentruje się głównie na rozwikłaniu tajemnic mniej i bardziej istotnych (dlaczego główny bohater tu trafił, dlaczego jego dziadek miał poczucie winy za to co się stało w przeszłości itp.)
Bohaterowie są naprawdę sympatyczni i nie zdarzyło mi się, żeby kogoś nie lubić.
Kreska nie jest dziełem sztuki, ale nie można jej też uznać za tragiczną. Uważam, że jest dosyć przyjemna i nadaje tej mandze klimatu (ale nadal pozostaje na stopniu przeciętnym).
Niestety zdaję sobie sprawę, że manga nie jest ani trochę popularna, więc i szanse wydania są prawie zerowe :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości