Do Adolfów #1

Forum ogólne dla Adolfa, mangi znaczy.
ODPOWIEDZ
Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » ndz sty 01, 2017 4:48 pm

Tak sobie patrzę na te fotki i zaczynam się zastanawiać nad dodaniem do listy zakupów... Niezależnie od kiepskiej okładki ;)

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » ndz sty 01, 2017 8:34 pm

Meliona pisze:
Oby to nie było tak schizowe jak Pieśń Apolla.
Zupełnie inny typ historii, "Adolf" to thriller/dramat historyczny, bez elementów nadprzyrodzonych. Nieco więcej o tej mandze tutaj.
Ja nadal liczę, że Waneko uderzy się w pierś i do drugiego tomu dorzuci jakiś box/slipcase i wyjdzie z tego wszystkiego z twarzą.
Bardzo popieram, to było znakomite rozwiązanie.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » pn sty 02, 2017 12:45 am

Popieram zmianę papieru, wiem że papieru się nie dzieli na "żółty" i "biały", ale na tyle na ile mam doświadczenia z mangami na tym żółtym to zdecydowanie go lubię (wcześniej byłem tylko za białym) i preferuję, poza tym jest lżejszy od tego offsetu co wykorzystuje się w naszych mangach, różnica może być czasem całkiem mocno wyczuwalna.

Nie mam profesjonalnych doświadczeń, mówię tylko na podstawie tego co mam.

Także no wielki + dla Waneko za papier.
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Do Adolfów #1

Post autor: Meliona » pn sty 02, 2017 3:43 pm

Przeczytałam. Fabularnie mi się podoba, wciągnęło mnie i wyczekuję teraz drugiego tomu. Już to kiedyś czytałam, ale chyba nie w całości.

Co do wydania, to cóż. Czyta się nieźle, ale są kwiatki.
Literówki mnożą się przez pierwszą połowę mangi, a w drugiej zauważyłam ich bardzo niewiele. To dość ciekawe, zwykle jest raczej na odwrót. Najwięcej ich jest w dwóch pierwszych kalendariach - znalazłam po 3 na stronę. Co ciekawsze przypadki:
Strona 274, przypis i rok 2014, zamiast, podejrzewam 1914. Waneko coś ma z tymi datami, w Hiroszimie na przestrzeni kilku tomów notorycznie była "cyfrówka" z jedną i tą samą datą. Aż żal było na to patrzeć...
Zdarzają się dziwne teksty ze zbędnymi słowami typu "ja", "ona". Myślę, że nie będzie takich zdań bardzo dużo, może na 10 stronach przysnęło się redakcji. Kumulacja tego jest na poniższych zdjęciach i stronach 589-591.

Cztery zdjęcia z przykładami:
► Pokaż Spoiler
Strona 410 "przysięgłem"

Onomatopeje są tłumaczone i czyszczone, krzaki z budynków i rzeczy natomiast są tłumaczone/czyszczone bardzo losowo. Często nie ma nawet przypisów co one znaczą.
Doskonały przykład:
► Pokaż Spoiler
Nie zauważyłam, że tak słabo wyszło zdjęcie. Tam na dole są przypisy co znaczą te krzaki z drugiego kadru i co to za potrawy japońskie się kryją pod tymi słowami.
Ostatnio zmieniony pn maja 21, 2018 9:15 pm przez Meliona, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » wt mar 07, 2017 9:05 pm

Przyszła mi dziś skromna paczuszka z Bonito. (mają -35% promocji) Odebrałem ją ładnie w punkcie obsługi na Staromiejskiej i jestem bardzo zadowolony. Gdy wziąłem Adolfa do ręki to pierwsze wrażenie jaki on gruby i przystąpiłem do przeczytania 1 rozdziału ale i tak skończyło się na przeczytaniu całości xD [spoiler]Obrazek[/spoiler]
Jeśli chodzi o formę wydania to jest idealna. Twarda oprawa w komiksach i książkach to jest coś co uwielbiam. Tomik wyglądałby w niej bardzo pokaźnie i elegancko gdyby nie okładka. Niestety nawet na żywo okładka mi się nie podoba, chociaż nie mogę powiedzieć, że wygląda trochę lepiej ale nadal będę myślał nad jakąś grafikę na obwolutę na tą serię.
O ile wnętrze ma mankament w postaci okropnej okładki to środek to istny majstersztyk. Zacznę od papieru, który idealnie pasuje do do takich wydań. Bardzo lubię ten papier i mam nadzieję że wydawnictwa zaczną go stosować ^^ Każdy rozdział jest zawsze czytelnie sygnalizowany i to mi się bardzo podoba, tak samo jak tabelki z wydarzeniami historycznymi po każdym rozdziale. Dzięki nim o wiele łatwiej wszystko umiejscowić w czasie i dowiedzieć kilka ciekawych faktów historycznych.
Fabuła tomu wciąga od razu i jest genialna. Chciałem kupić oba tomu razem aby nie mieć problemu z tym że chcę wiedzieć co będzie dalej ale niestety popełniłem ten błąd xD Teraz muszę czekać do chyba maja na kolejny tomik ale naprawdę warto. Mimo iż strona zewnętrzna jest bardzo słaba, ratuje ją trochę twarda oprawa.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » pt mar 10, 2017 6:16 pm

Ostatnio odwiedził mnie mój brat. Kiedy zauważył swastykę w mojej biblioteczce niemal krzyknął:
-Coś ty kupił!?
A ja na to:
-Klasykę Tezuki. To historia o 3 Adolfach...

Nim zdążyłem dokończyć, odsunął się ode mnie patrząc z trwogą i przerażeniem. Trochę zajęło zanim mu wytłumaczyłem, że nie przystałem do nazistów.
Tyle było narzekań na okładkę, a sytuacja przytoczona przez jej przeciwników przydarzyła się mnie, osobie która nic do niej nie miała :roll:

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » pt mar 10, 2017 9:14 pm

Nim zdążyłem dokończyć, odsunął się ode mnie patrząc z trwogą i przerażeniem. Trochę zajęło zanim mu wytłumaczyłem, że nie przystałem do nazistów.
Hehe, ja też tak miałam kilka razy kiedy ktoś zobaczył moją biblioteke i na niej grzbiet do Adolfów.
Obrazek

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pt mar 10, 2017 10:09 pm

U mnie stoi na półce obok kolekcji książek o Trzeciej Rzeszy, więc wszystko się zgadza :)

Awatar użytkownika
k.x.
Adept
Posty: 288
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 10:34 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: k.x. » sob mar 11, 2017 10:15 am

GrisznakIW pisze:U mnie stoi na półce obok kolekcji książek o Trzeciej Rzeszy, więc wszystko się zgadza :)
Tak samo jak u mnie, już nikt nawet nie zwraca mi uwagi na takie rzeczy. A jak się zdarzy, że zapraszam kogoś nowego do domku to nawet jest fajna okazja, żeby pogadać na takie mniej codzienne tematy :P
Ktooo stwooorzyyyył.... falujące morze, falujące morze.... ~~~~~~

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » sob mar 11, 2017 7:39 pm

Poza tym, co tu kryć, to sznyt, mieć na półce coś, przy czym się pracowało, obok prac Grunberga, Bullocka czy Irvinga :)
Choć pamiętam, że jak przyszło i leżało na biurku, to siostra, która akurat u mnie była, zobaczyła i "O, Krzysiek, wreszcie kupiłeś sobie swoje "Mein Kampf"! Pożyczysz?"

GekainoShi
Status: Offline

Post autor: GekainoShi » pn mar 20, 2017 4:45 pm

Jedyny plus tej okładki to chyba to że przyponina mein kampf xD

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » czw maja 18, 2017 10:40 pm

Pierwszy tom już za mną. Oczywiście były literówki. Żółty papier podoba mi się, tomik fajnie gruby i leciutki :P Fabuła wciąga od razu, jest świetna po prostu. Nie potrafiłem oderwać się od tomiku, gdy czytałem :twisted: Podobały mi się też tabelki z wydarzeniami historycznymi.
► Pokaż Spoiler
Jutro biorę się za drugi tomik :twisted:
Ostatnio zmieniony śr lip 26, 2017 2:43 pm przez Łukasz.T, łącznie zmieniany 1 raz.

Ten który myśli
Adept
Posty: 214
Rejestracja: śr wrz 24, 2014 1:10 pm
Status: Offline

Post autor: Ten który myśli » śr maja 31, 2017 7:59 am

Recenzja Do Adolfów do posłuchania https://youtu.be/ssaQzOF-rh0

ODPOWIEDZ

Wróć do „Do Adolfów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości