Wind Breaker

Temat poświęcony mangom/manhwom wydawnictwa Red Sun
Awatar użytkownika
mika
Wtajemniczony
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: mika » pn sty 23, 2017 4:38 pm

Na dzień dzisiejszy jest 147 pasków i 3 tomy w Korei. W pierwszym tomie pasków było 14, w drugim, 17 i w trzecim 18. Licząc średnio po 16 pasków na tom mamy 9+ tomików. Wyścig jest zdaje się na 4 rundzie. Zanim zostanie te 4-5 drużyn z pierwszych paneli jeszcze pewnie chwilka minie. Jakieś szalenie długie to raczej nie powinno być, chyba że autor wymyśli coś dalej po turnieju ulicznym, ale skoro sceną z niego zaczynał, to mam nadzieję, że poza niego wychodzić nie będzie. Mała okładka 3. tomu:

Obrazek

GrisznakIW
nołlife

Post autor: GrisznakIW » sob sty 28, 2017 7:59 pm

Opublikowaliśmy dziś na Tanuki recenzję polskiego wydania pierwszego tomu Wind Breakera. Rzadko kiedy debiutant jest tak chwalony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Akiho
Weteran

Post autor: Akiho » czw lut 23, 2017 3:48 pm

Na Gildii już można kupić Wind Breakera z 20% upustem. Ciekawa jestem czy wydawnictwo dokładało naklejki do tomików, czy tylko jak się u nich zamówi? :-k

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Status: Online

Post autor: kuras » czw lut 23, 2017 4:07 pm

W tomach które do nas dotarły są naklejki ;)

Awatar użytkownika
mika
Wtajemniczony
Kontakt:

Post autor: mika » wt mar 07, 2017 7:14 pm

I na co szkołom nazwy spolszczać było? Trafił się babol w drugim tomie. Ale że nie chce mi się bawić z aparatem, obrazki będą z angielskiej wersji:

Obrazek Obrazek

W naszym tomiku jest odpowiednio: Vinny Hong, Liceum Adama Mickiewicza oraz Sung Kwon, pierwszoklasista, Technikum Alberta Einsteina. Jako że nie skończyłam jeszcze tomu, to tylko przejrzałam, czy chłopcy nie mają żadnej wspólnej szkolnej sceny w tym tomie, ale jak najbardziej mają. Nawet Sung Kwon ma takową gadkę do Vinny'ego:

Obrazek

Tak, panowie jak najbardziej uczęszczają do tej samej szkoły. O ile mnie pamięć nie myli (Vinny nie jest zbyt pilnym uczniem), chodzą nawet do jednej klasy.

Z innych smaczków. Swoje osobiste SA w tym tomie ma Sanji, a Luffy przejął na chwilę ciało Doma. Plus otaku będą japońszczyżyć, z tego co przeglądając pozostałe strony widziałam, ale beż żadnych notek translatorskich.

Fajnie w sumie tak czytać to jeszcze raz i pewne, znane już z dalszych wydarzeń, postaci dostrzegać tak wcześnie na nowo :D
W tomach które do nas dotarły są naklejki ;)
Potwierdzam.

Awatar użytkownika
Zugai.
Adept

Post autor: Zugai. » wt mar 07, 2017 11:35 pm

Mika, mogłabyś napisać jak oceniasz jakość wydania? Zwłaszcza chciałbym wiedzieć co sądzisz o tłumaczeniu. Myślę o zakupie WB, więc byłbym wdzięczny za krótką opinię :) .

Awatar użytkownika
mika
Wtajemniczony
Kontakt:

Post autor: mika » pn mar 13, 2017 10:31 pm

O wydaniu linkowałam wcześniej do bloga, ogólnie mi się podoba. Format jest duży, papier kredowy, są marginesy, co dla mnie na duży plus, więc pod tym względem nie mam się czego czepiać. Mamy tę literówkę na grzbiecie, choć szczerze sama jej nie zauważyłam. Naklejki to jakieś wyjście, choć moja leży w pudełku i jakoś nie mam ochoty się z nią bawić.

Tłumaczenie to trochę dla mnie walka z przyzwyczajeniami jeżeli chodzi o niektóre imiona, bo nawykłam jednak do angielskiej wersji, te nieszczęsne szkoły, które generują choćby takie babole jak ten wyżej, bluzgów nie unikają, zostały ^%^$%, ekipa otaku widzę będzie japońszczyzić, tylko szkoda że bez żadnej gwiazdki z tłumaczeniem, choć te strony akurat na razie tylko przejrzałam, więc mogło mi coś umknąć, a oglądając już trochę łatwo się ich znaczenia domyślić. Nie jest idealne, bo pojawiają się drobne błędy, czy to składniowe, czy jakiś przecinek/spacja nie tam, gdzie trzeba, ale czyta się dobrze. W drugim tomie już nic mi nie przeszkadzało, jednak czytam go dorywczo, to mogę aż tak na to uwagi nie zwracać. Niektórym mogą przeszkadzać odwołania do bardziej nam znanych tytułów, jak "Czterej pancerni", ale ja się przy takich rzeczach akurat uśmiecham. Jest nieźle, nawet dobrze, więc polecam.

W Korei na razie są wydane 3 tomy, więc będziemy tak trochę ich tempem szli, chociaż o naszym 3 ni słowa jeszcze nie było. Ta ich druga nowość miała być chyba w lutym, a wciąż jest w przygotowaniu. Albo mnie się daty pomyliły.

[ Dodano: Pon 13 Mar, 2017 ]
Ciut bardziej się poczepiałam drugiego tomu na blogu.

Awatar użytkownika
Reviolli
Fanatyk

Post autor: Reviolli » czw kwie 20, 2017 8:43 am

Pierwszy tom już za mną.
Jakoś nie podobają mi się męscy bohaterowie, poza jednym przygłupem o masochistycznych zapędach. Czegoś mi u nich brakuje.
Za to na plus, są postacie kobiece. 3 sztuki jak na razie + randomowe tło.

Tom 1, kończy się na tyle interesująco że przygarnę w niedługim czasie i drugi.
Pomimo tego że sama historia jakoś nie wydała mi się jakoś za specjalna.

Co do tomiku to ja muszę przyczepić się do okładki, potwornie sztywna. Bardzo źle mi się przez to trzymało tomik w ręku.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

DzikiDuch
Adept

Post autor: DzikiDuch » czw kwie 20, 2017 8:32 pm

A ja właśnie uważam sztywną okładkę za plus. Tomik jest gruby i dosyć ciężki (papier kredowy robi swoje) - bardziej miękką okładkę byłoby łatwo wygiąć.

Awatar użytkownika
Reviolli
Fanatyk

Post autor: Reviolli » sob kwie 29, 2017 9:33 am

Drugi tomik też już za mną.

Jest zdecydowanie lepszy niż pierwszy. Więcej bohaterów, jak i ci z pierwszego lepiej się pokazują.

Dyrektor plasuje.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Fonin

Wind Breaker

Post autor: Fonin » śr sie 30, 2017 8:00 pm

Przeczytałam tomik już jakiś czas temu. Mieliśmy małe wyzwanie z koleżanką na zasadzie: czytamy to w jednym określonym czasie a następnego dnia wymieniamy swoje opinie na ten temat. Oczywiście liczyłyśmy na to, że się nieźle pozbijamy z tego tytułu, ale jak się ku naszemu zaskoczeniu okazało obie byłyśmy bardzo zadowolone z lektury. Drugi tom też oczywiście też już za nami.

Jestem naprawdę w ciężkim szoku, że tak bardzo spodobał mi się ten komiks. Czytając opis nie znalazłam w nim nic co by mnie mogło zaciekawić (sportówka, do tego o wyścigach rowerowych, na litość boską!) a jednak! Fabuła zdecydowanie wciąga, czasami nawet śmieszy, a wyścigi obserwowałam z zapartym tchem i wypiekami na twarzy. Kurdę, aż sama się sobie dziwię!

Bałam się o tłumaczenie i początkowo mnie to lekko irytowało, ale po jakimś czasie przywykłam i już czytało mi się bardzo przyjemnie (z małymi zgrzytami zębów w drugim tomie, bo te błędy to już nawet ja widziałam, a nie zdarza mi się to często).

Tli się we mnie jeszcze iskierka nadziei, że doczekamy się kolejnych tomów...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Red Sun”