Bloody Mary

Zablokowany

Czy kupiłabyś/kupiłbyś...

Tak.
39
47%
Może.
15
18%
Nie.
29
35%
 
Liczba głosów: 83

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Bloody Mary

Post autor: Meliona » czw wrz 10, 2015 12:27 pm

ObrazekObrazek
Gatunek: shojo, nadprzyrodzone, tajemnica, komedia, dramat, shonen-ai (tego ostatniego po przeczytanych rozdziałach nie stwierdziłam)
Ilość tomów: 10
Autor: Akaza Samamiya
Polskie skanlacje: Chyba nie ma.
https://www.mangaupdates.com/series.html?id=105476 Link do Baki
Wydawany od 2013 w wydawnictwie Kadokawa Shoten

Opis: Nasz bohater pewnej pięknej nocy zostaje zaatakowany przez wampiry. Chcą jego krwi. Wydaje się, że nasz bohater wie co robi - rysuje znak krzyża na ręce, materializuje jakąś broń. Nic bardziej mylnego, jest słabeuszem bez mocy do egzorcyzmowania. Wampiry nie dały się oszukać wizualnymi sztuczkami i już - już mają go ugryźć, aż tu nagle ktoś ich załatwia. Tajemniczy wybawiciel błaga naszego bohatera o śmierć.
Dlaczego uważam, że warto to wydać: Bo ma śliczną kreską. I śliczne okładki. Do tego przyjemnie się to czyta. Japończycy mają dość nietypowe wyobrażenie o egzorcyzmach i walkach z demonami/wampirami i to mi się podoba.
Nie pytajcie dlaczego Maria nosi kaptur z uszkami, bo nie mam pojęcia dlaczego to robi.
Ostatnio zmieniony pn lut 27, 2017 2:00 pm przez Meliona, łącznie zmieniany 4 razy.
Obrazek

CharlieRed
Status: Offline

Post autor: CharlieRed » pn mar 21, 2016 9:52 pm

Będę chyba płakać ze szczęścia jeśli kiedykolwiek zdecydują się na wydanie tej mojej najukochańszej mangi ;.;. Postacie różnorodne (a główni bohaterowie tak ładnie się uzupełniają), przepiękna i klimatyczna grafika, historia wciągająca... niestety na razie mogę się tylko zadowolić skanami na internecie :<

Luka36
Status: Offline

Post autor: Luka36 » ndz mar 27, 2016 8:41 am

Chętnie bym kupiła :-D kocham mangi z wampirami i do tego jeszcze piękna kreska :-)

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » ndz mar 27, 2016 8:55 am

Ładne to to, ale znowu wampiry? Dla mnie temat już się wyczerpał. No i coś czuję że ukeś będzie mnie drażnił.
Pierwszy tom kupiłabym jednak na spróbowanie.

Ayu
Status: Offline

Post autor: Ayu » ndz mar 27, 2016 9:33 pm

Nie wygląda najgorzej, ale boję się, że wyjdzie coś w stylu Vampire Knight, który zostawił po sobie ogromny niesmak. Na plus przemawia shounen-ai, ale to też w mangach bywa podchwytliwe. Spróbowałabym z pierwszym tomem tylko, gdyby udało się go dostać w promocji.

panda.
Status: Offline

Post autor: panda. » ndz mar 27, 2016 10:12 pm

Kupiłabym 1. tom na spróbowanie. Jeśli fabuła okaże się do bani, to przynajmniej nacieszę oczy kreską.

CharlieRed
Status: Offline

Post autor: CharlieRed » pn mar 28, 2016 5:28 pm

Ayu pisze:Nie wygląda najgorzej, ale boję się, że wyjdzie coś w stylu Vampire Knight, który zostawił po sobie ogromny niesmak. Na plus przemawia shounen-ai, ale to też w mangach bywa podchwytliwe. Spróbowałabym z pierwszym tomem tylko, gdyby udało się go dostać w promocji.
Vampire Knight z tego co pamiętam ciągnęło się dla mnie niemiłosiernie pod koniec- zbyt dużo momentów gdzie nic szczególnego się nie działo i po prostu przynudzało.
Natomiast co do Bloody Mary cały czas się coś dzieje, jak nie odkrywanie przeszłości głównych bohaterów, to pojawianie się nowych postaci. Między tym przewijają się elementy shounen ai między głównymi bohaterami i choć bardzo delikatne to dodają co nieco do mangi i przyjemne eye candy.
Jestem na bieżąco ze skanlacjami (już 4 tom skończyłam) i choć manga nadal wychodzi to jakoś czuje, że nie skończy się jak w Vampire Knight :D

Kuro23
Status: Offline

Post autor: Kuro23 » pt lip 01, 2016 12:45 pm

Lubię wampiry, ale niezbyt shounen ai :-\

Awatar użytkownika
SweetGuyKappa
Adept
Posty: 149
Rejestracja: wt cze 28, 2016 7:36 pm
Status: Offline

Post autor: SweetGuyKappa » pt lip 01, 2016 5:52 pm

Kolejne wampiry? Na dodatek shounen-ai. Nie, nawet za darmo bym nie wziął.
Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » pt lip 01, 2016 6:37 pm

Kreska faktycznie ładniutka. Wampirki lubię, a shounen-ai to dla mnie duży plus, także brałabym :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pn lut 27, 2017 1:50 pm

Zapowiedziano koniec serii... [10 tomów] :P
http://www.animenewsnetwork.com/news/20 ... ds/.112735

Iris
Adept
Posty: 434
Rejestracja: śr gru 05, 2012 10:52 pm
Status: Offline

Bloody Mary

Post autor: Iris » ndz wrz 24, 2017 6:07 pm

Jeśli mam być szczera, kilka lat temu byłam na nie, ale wstrzymałam się z głosowaniem, bo oceniając na podstawie opisu, można ominąć coś naprawdę dobrego. Jakiś czas temu przypomniałam sobie o tej serii i teraz z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jak najbardziej kupię polskie wydanie, jeśli wyjdzie. Moim zdaniem autorka nawet nie rzuca w twarz shounen-ai, co niektórzy próbują zarzucić tej mandze. "Bloody Mary" ma wciągającą fabułę i niegłupich bohaterów. Komiks nie jest wybitny, jednak to nie zarzut. Porządne serie rozrywkowe też są w cenie. :)

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

Bloody Mary

Post autor: Skolopendrokot » pn wrz 25, 2017 12:07 am

Z początku byłam na nie, bo jakoś nie podchodzi mi japońska wizja chrześcijańskich egzorcyzmów, ale Wasze opisy zachęciły mnie do przymknięcia na to oka. Pewnie kupiłabym pierwszy tom na próbę.

Zablokowany

Wróć do „Otchłań”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości