UQ Holder!

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupował(a)byś ją?

Tak
4
17%
Może
3
13%
Nie
17
71%
 
Liczba głosów: 24

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1170
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

UQ Holder!

Post autor: Kuroneko » sob lut 18, 2017 12:26 pm

Obrazek

Tytuł: UQ Holder!
Autor: AKAMATSU Ken (znany z mangi Magister Negi Magi)
Wydawnictwo: Kodansha
Tomy: 11
Status: kontynupwana
Rodzaj: przygodowy, akcja, komedia, nadprzyrodzone moce

Opis: Największym marzeniem czternastoletniego Touta Konoe jest podróż w celu wejścia na ogromną budowlę w stolicy Amanomihashira, która ma sięgać aż do wszechświata. Jest jeden warunek, by mógł wyjechać: Chłopak musi wygrać walkę z czarodzejką Yukihime. Dlatego Touta i jego rówieśnicy codziennie atakują ich nauczycielkę. Na razie nie przynosi to żadnege efektu. Lecz Touta nie poddaje się.

[spoiler] Yukihime jest rzekomo winna śmierci rodziców Yukihime. Lecz nie pamięta on nic z tego wydarzenia. Yukihime przyjęła sierotę.

Nauczyciel Tachibana daruje Touta magiczny artefakt, by mógł pokonać Yukihime. Tachibana działa jednak na własną korzyść. Jest on bowiem łowcą głów, a Yukihime poszukiwaną vampirzycą Evangeline A.K. McDowell.

Tachibana pozbywa się świadków. Yukihime ratuje Touta dając mu do picia swoją krew. Udaje się im przeżyć, lecz muszą udać się w podróż. Ich celem jest stolica.

Po drodze spotykają łowcę nieśmiertelnych. Uda mu się wygrać z Yukihime i jej uczniem?[/spoiler]

Moje zdanie: Manga zapowiada się ciekawie. Motyw nieśmiertelności jest w interesujący sposób wykorzystany.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » sob lut 18, 2017 12:30 pm

Nie widzę sensu proponowanie kontynuacji MSN. Negima nie został u nas wydany. ;/

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1170
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kuroneko » sob lut 18, 2017 1:10 pm

Ame pisze:Nie widzę sensu proponowanie kontynuacji MSN. Negima nie został u nas wydany. ;/
Wedug mnie nie trzeba znać Magister Negi Magi, żeby czytać UQ Holder.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » sob lut 18, 2017 4:42 pm

No niby słyszałam, że jest to bardzo luźna kontynuacja... Gdyby została wydana to ciągle bym się pytała co z MSN. :roll:

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » sob lut 18, 2017 11:29 pm

Akcja dzieje się jakiś czas po MSNie. Nie czytam co prawda na bieżąco (przeczytałam kilka pierwszych rozdziałów), ale z tego co rozumiem, to nie jest potrzebna znajomość MSNa do przeczytania tego tytułu. No ale jak dla mnie jest on gorszy od Negimy, nie kupowałabym.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » wt lut 21, 2017 10:29 am

Nie. Magister Negi Magi jakoś mi się mocno nie spodobało, więc następną mangą autora tez nie będę zainteresowany. Dodatkowo Opis i spoiler jakoś mi się gryzą, przez co wywołują uczucie ale o co chodzi.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

fanatic
Status: Offline

UQ Holder!

Post autor: fanatic » śr gru 04, 2019 10:09 pm

anime bym nie oglądał (bo nudne) ale mangę bym sobie przeczytał :evil:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości