Posępny Mononokean #1

Wszystko o mandze Posępny Mononokean
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KubciO
Adept
Status: Offline

Posępny Mononokean #1

Post autor: KubciO » czw lut 09, 2017 3:09 pm

Obrazek
Premiera pierwszego tomu już 19 marca.

Naama
Wtajemniczony

Post autor: Naama » czw lut 09, 2017 3:58 pm

Już się doczekać nie mogę :)
[center]NO BLOOD! NO BONE! NO ASH![/center]
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Akatsuki no Yona, Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Gość

Post autor: Gość » czw lut 09, 2017 4:01 pm

bardzo ładnie wyszła im ta okładka obu tak dalej :)

Awatar użytkownika
Mormicc
Adept

Post autor: Mormicc » czw lut 09, 2017 6:09 pm

Coś im się napis z tyłu rozjechał :P
Widzę też, że znowu tytuł na grzbiecie jest w inną stronę...
Mój profil MAL
Waneko proszę wydajcie... a nie wiem wydawajcie co tam chcecie :p

Awatar użytkownika
Reviolli
Fanatyk
Status: Online

Post autor: Reviolli » czw lut 09, 2017 7:03 pm

Taka sobie ta okładka.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

k.x.

Post autor: k.x. » czw lut 09, 2017 7:04 pm

Rok dopiero się rozpoczął, ale to mój kandydat na najładniejszą okładkę 2017 roku :D
Szkoda, że opis nie zachęca tak jak ilustracje, ale pewnie jeszcze przyjże się zawartości w Empiku i wtedy zadecyduje ostatecznie :>
Ktooo stwooorzyyyył.... falujące morze, falujące morze.... ~~~~~~

Awatar użytkownika
DarkNighty
Weteran
Kontakt:

Post autor: DarkNighty » czw lut 09, 2017 8:02 pm

KubciO pisze:
Mormicc pisze:Widzę też, że znowu tytuł na grzbiecie jest w inną stronę...
Magi ma w tę samą stronę. Czy jakiś inny tytuł tak ma?
Ułożenie tego napisu - czy jest dobre? Poprawne? A może jedno i drugie? Nie wiem. Ale układając tomiki pionowo, na modłę japońską (od prawa do lewa-frontem okładki do góry), to wtedy napis na grzbiecie jest czytelny. Nie wiem, czy akurat takim rozumowaniem się kierowano, odwracając napis.
Magi, Wilczyca, Bungou, teraz Mononokean.
Ale Waneko już się wypowiadało na facebooku, że napisy na grzebiecie będą raz tak, a raz tak.

Okładka Posępnego Mononokeana bardzo ładna. Grzbiety będą świetnie wyglądały na półce. Szkoda tylko, że samym tytułem nie jestem zainteresowana :( Nie będę kupowała całej mangi dla jednego Futrzaka :D
Skip Beat!, Rainbow, Cat Street, Kiseijuu, One Outs, Hikaru no Go, Lovely Complex, Arslan Senki
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Liar Game, Magi: Sinbad no Bouken, Koi dano Ai dano
Obrazek

pittegawll
Adept

Post autor: pittegawll » pt mar 24, 2017 2:19 pm

Już po lekturze pierwszego tomu. Nie będę do końca obiektywny przy tym tytule, bo jestem miłośnikiem yokai i biorę wszystko co zalatuje tym tematem. Sama historia nie jest dla mnie zaskoczeniem, ponieważ oglądałem początek anime i fabuła praktycznie się pokrywa. Duet bohaterów bardzo zabawny. Los niestety zmusza ich do współpracy i wzajemnego rozwiązywania problemów z pojawiającymi się na ich drodze demonami. Akcja jak do tej pory toczy się w realnym świecie i poznajemy jedynie dwóch głównych bohaterów. Czekam jednak aż przeniesiemy się do krainy zaświatów gdzie mieszkają rozmaite demony i do fabuły wskoczy więcej ciekawych postaci. Kreska niestety nie ujmuje aż tak bardzo. Brak cieniowania i detali, ale mamy tu do czynienia z lekką komedią więc nie wymagam za wiele od ilustracji. Nadrabia jednak okładka, która jest bardzo ładna i zapowiada piękną kolekcję na półce. Na grzbiecie także mamy postać bohatera, a to akurat bardzo lubię przy wielotomowych seriach. Tomik pomimo standardowych wymiarów Waneko 19,99, wydaje się mniejszy. Może dlatego, że ma białą obwolutę będącą ramką w którą wkomponowany jest rysunek. Optyczne złudzenie. Błędów się nie doszukałem. Ogólnie polecam ten tytuł i czekam na kolejne tomy.
Tak dla JoJo's Bizarre Adventure w Polsce!

Naama
Wtajemniczony

Post autor: Naama » czw mar 30, 2017 11:53 am

Tomik przeczytany. Bardzo mi się podobało. Wydaje mi się, że relacja między bohaterami ukazana w sposób prawidłowy (chodzi mi o tłumaczenie). Szkoda tylko, że Futrzak stał się Włochaczem. Cieszę się, że manga ta pojawiła się na polskim rynku :)
Czekam na kolejny tom.
[center]NO BLOOD! NO BONE! NO ASH![/center]
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Akatsuki no Yona, Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
KubciO
Adept

Post autor: KubciO » wt maja 23, 2017 10:45 pm

pittegawll pisze:bo jestem miłośnikiem yokai i biorę wszystko co zalatuje tym tematem
Ja w ciemno wziąłem ten tytuł ze względu na yokai.
pittegawll pisze:Nadrabia jednak okładka, która jest bardzo ładna i zapowiada piękną kolekcję na półce
Nie ukrywam, że sama okładka też popchnęła mnie do zakupu. :)
pittegawll pisze:Czekam jednak aż przeniesiemy się do krainy zaświatów gdzie mieszkają rozmaite demony i do fabuły wskoczy więcej ciekawych postaci
Nie miałem styczności z anime, tak więc nie mogę się doczekać!
PS. A pierwszy tom, wstyd przyznać, jeszcze nieprzeczytany :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Posępny Mononokean”