Kiseijuu

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
120
54%
Nie
68
31%
Być może
33
15%
 
Liczba głosów: 221

Awatar użytkownika
kagusia
Posty: 74
Rejestracja: sob lut 22, 2014 11:29 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kagusia » pt paź 24, 2014 8:47 pm

Kiedyś czytałam mangę i była całkiem niezła, teraz anime przypomniało mi o tym tytule. Kupiłabym, zwłaszcza, że tomów nie ma tak dużo.
Obrazek

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » pn lis 10, 2014 12:36 pm

Po opisie nastawiłem się pozytywnie, nawet kliknąłem na "tak" bez czytania, czego staram się nie robić, ale po tym jak przeczytałem mangę, cały entuzjazm minął. Ta kolorowanka jest zwyczajnie przereklamowana. Bardzo często pojawia się w różnych topach horrorów i polecanych mang, co jest na tyle głupie, że z horrorem ma to coś wspólnego na początku historii. Dalej to zwykła akcja z elementami fantasy. Rysunek taki se pomimo tego, że na początku nawet nawet. Sama fabuła po niezłych zapowiedziach ogranicza się do jako tako szczęśliwego zakończenia, pitolenia o ekologii i człowieczeństwie w dość pobieżny sposób. Ot, żeby był jakiś pretekst do wprowadzenia bohatera w ten cały syf z pasożytami. Nie jest to zła manga tylko mocno przeciętna.

PS
Raczej nie kupiłbym.
Ostatnio zmieniony czw lis 13, 2014 12:43 pm przez Daminox, łącznie zmieniany 1 raz.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Shiruuu
Status: Offline

Post autor: Shiruuu » czw lis 13, 2014 1:26 am

Również kupiłabym :D

degel123
Status: Offline

Post autor: degel123 » pt mar 13, 2015 10:25 pm

Anime jest cudowne , więc cały boom na tą mangę nie jest sztucznie pompowany. Nie wyobrażam sobie żeby jakiekolwiek wydawnictwo straciło na wydaniu tej mangi. Wręcz przeciwnie . Byłby to hit , choć na pewno nie taki jak tytani , ale np. Tokyo Ghoul , które dodatkowo miało zrypane anime.

rsc-pl
Status: Offline

Post autor: rsc-pl » ndz kwie 05, 2015 6:05 pm

Anime było dobre i wierne oryginałowi (przynajmniej tak wynika z komentarzy na forach), mangi bym nie kupił z jednego powodu - bardzo odrzuca mnie kreska. Może głupie, ale nic na to nie poradzę. Madhouse odwalił (o dziwo, bo większość ich produkcji to syf) kawał dobrej roboty dostosowując wygląd postaci do obecnych standardów, zachowując przy tym cechy charakterystyczne dla wyglądu z mangi.

Hakushaku
Status: Offline

Post autor: Hakushaku » wt kwie 07, 2015 3:31 pm

Ja również na pewno zakupiłbym wszystkie tomiki. <3

Komisia111
Adept
Posty: 214
Rejestracja: czw cze 12, 2014 11:24 pm
Status: Offline

Post autor: Komisia111 » wt kwie 07, 2015 5:33 pm

Przeczytałam kilka tomów i jestem zdecydowanie na tak :D Mimo to, że manga ma już swoje lata trudno jest to zauważyć, chyba jedynie po wyglądzie bohaterów i otoczeniu. Kreska też jest całkiem całkiem, szczególnie podobają mi się jak autor rysuje uśmiechy. Fabuła też jest niczemu sobie, a przynajmniej dotąd dokąd ja czytałam. O dziwo anime nie oglądałam i trudno mi się przemóc widząc te wszystkie unowocześnienia.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » wt kwie 07, 2015 6:16 pm

Komisia111 pisze:O dziwo anime nie oglądałam i trudno mi się przemóc widząc te wszystkie unowocześnienia.
Tak jak z Aku no Hana... nie wiem czemu czasami nie chcą po prostu zostawić oryginalnej kreski :)

MitcheliaVit
Status: Offline

Post autor: MitcheliaVit » wt kwie 07, 2015 7:23 pm

Nie kupiłabym. Może kiedyś, ale na pewno nie teraz. Nie podoba mi się ani opis, ani kreska.

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » wt kwie 07, 2015 7:39 pm

Grey pisze:
Komisia111 pisze:O dziwo anime nie oglądałam i trudno mi się przemóc widząc te wszystkie unowocześnienia.
Tak jak z Aku no Hana... nie wiem czemu czasami nie chcą po prostu zostawić oryginalnej kreski :)
Aku no Hana to Ty zostaw, okej?

Standaryzacja kreski to spora wada jak dla mnie, ale do przełknięcia. Jednak jak pisałem kilka postów wcześniej, to zwyczajnie przeciętny tytuł - gdyby miał do pięciu tomów, to byłby jeszcze wart uwagi, ale niestety jest zupełnie inaczej.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

VicodinX
Status: Offline

Post autor: VicodinX » pt cze 19, 2015 11:13 am

Niedawno oglądałem anime, które było świetne dlatego mangę kupiłbym na 101% :D

Ramsey Ka
Wtajemniczony
Posty: 556
Rejestracja: pn mar 30, 2015 11:08 am
Status: Offline

Post autor: Ramsey Ka » wt sie 18, 2015 10:50 pm

Ja to chcę :P Może takie genialne to Kiseijuu nie jest, ale pomysł jest ciekawy i strasznie wciąga. Może do MM by się nadało? Bo podejrzewam, że Waneko tego nie wyda przez kreske.
Obrazek

Ernei
Status: Offline

Post autor: Ernei » wt sie 18, 2015 10:57 pm

Obejrzałam anime i stanowi ono logiczną, zamkniętą całość. Nie czuję potrzeby czytania mangi, zwłaszcza że nie do końca jest to mój typ.

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » wt sie 25, 2015 7:51 pm

Daminox pisze:Ta kolorowanka jest zwyczajnie przereklamowana. Bardzo często pojawia się w różnych topach horrorów i polecanych mang, co jest na tyle głupie, że z horrorem ma to coś wspólnego na początku historii.
Generalnie wiele więcej dodawać nie trzeba, ale:

Fabuła przeciętna, kreska czasem nawet gorzej. Anime z tego co widze nakręciło hype i rzekłbym zagięło postrzeganie mangi taką jaką jest, zwłaszcza pod względem wizualnym. Jestem na "nie" - jest wiele lepszych seinenów, zdecydowanie bardziej wartych wydania.
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » sob paź 22, 2016 9:26 pm

Mam wszystkie tomy po angielsku, właśnie skończyłem czytać, więc odkopuję :D
Podobało mi się bardzo. Fabuła zwyczajna, chociaż kurczę... jednak tak nie do końca, dawno nie czytałem czegoś, co by mnie tak wciągnęło. Jest i humor i akcja. Horroru raczej mało. Ale jest się ciekawym jak to się ostatecznie rozwiąże. Chętnie zobaczyłbym to po polsku.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1168
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kuroneko » wt lis 01, 2016 2:29 pm

Na pewno kupię. Zainteresowałam się tym tytułem i lubię takie klimaty. Przeciwko starszej kresce nic nie mam, nawet czasami lubię poczytać mangi starszej daty, a rysunki pasożytów są ciekawe. Pomysł na fabułe mi się podoba, jest nawet dawka humoru, więc nic tylko wydawać.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pt gru 30, 2016 10:22 am

Nie. To nie są moje klimaty, a od anime odpadłem po 4-5 odcinkach, jak się okazało że z horroru nici, a będzie to przeciętna naparzanka. 10 tomów dla przeciętnego walczaka to co najmniej o połowę za dużo.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

GekainoShi
Status: Offline

Post autor: GekainoShi » wt sty 24, 2017 10:15 pm

Jestem na tak! Bardzo ciekawa historia i dobrze rozwnięta.

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » pn sty 30, 2017 9:58 am

Tak. Jedna z moich ulubionych. Czekam na wydanie.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
MarcinManga
Wtajemniczony
Posty: 611
Rejestracja: śr lip 26, 2017 9:46 pm
Gender:
Status: Offline

Kiseijuu

Post autor: MarcinManga » czw wrz 06, 2018 4:47 pm

O tak, pragnę tej mangi całym serduszkiem

Zablokowany

Wróć do „Otchłań”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości