Yuri Kuma Arashi

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Drogi użytkowniku, czy po wydaniu tej mangi w Polsce, zdecydowałbyś się na jej kupno?

Tak
14
33%
Nie
22
52%
Może
6
14%
 
Liczba głosów: 42

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Yuri Kuma Arashi

Post autor: Katori » pn sty 16, 2017 11:37 pm

[center]Obrazek [/center]

Tytuł: Yuri Kuma Arashi
Wydawca: Gentosha
Gatunek: Dramat, Szkolne, Shoujo Ai, Nadprzyrodzone, Romans, Seinen
Twórca: IKUHARA Kunihiko, MORISHIMA Akiko
Ilustracje: MORISHIMA Akiko
Liczba tomów: 3
Status: Zakończona
Anime: Tak

Jakiś czas temu, asteroida zwana Kumarią eksplodowała w kosmosie. Jej pozostałości utworzyły deszcz meteorytów, który spadł na Ziemię. Pod jego wpływem niedźwiedzie zaczęły atakować ludzi. Wojna między ludźmi, a drapieżnymi zwierzętami doprowadziła do postawienia bramy oddzielającej ich terytoria. Pokój zostaje na jakiś czas zachowany...
Lata później Kureha Tsubaki wraz ze swoją dziewczyną Sumiką patrzą na zakwitły kwiat na ważnej dla nich grządce. Wtem rozbrzmiewa alarm - niedźwiedzie znowu atakują. Tylko czy tak naprawdę są one jedynie zwierzętami?

---
Pamiętacie jeszcze jedną z najlepszych animacji ostatnich lat? To teraz zerknijcie na to.

Manga zaczęła wychodzić dużo wcześniej niż anime, historia nie toczy się tak samo jak w adaptacji, postacie są bardziej rozwinięte. Dodatkowym plusem jest bardzo ładna kreska i długość - trzy tomy, które Waneko może zawrzeć w swoich jednotomówkach. Ogółem bardzo piękna, metaforyczna historia, gdzie symbolikę można znaleźć na każdym kroku.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » pn sty 16, 2017 11:48 pm

Anime bardzo polubiłam więc z chęcią bym kupiła mange. A to jeszcze tylko 3 tomy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » wt sty 17, 2017 12:49 am

Katori zaskoczyłeś mnie. :shock: Miałam też założyć temat. Zakończone!? Myślałam, że będzie więcej. Wielkie TAK. Anime bardzo mi się podobało.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » wt sty 17, 2017 1:46 am

Kocham anime, ale nad mangą bym się mocno zastanowił. Najbardziej istotnym elementem YKA była niesamowita muzyka i animacja, które czyniły ten tytuł tak bardzo wyjątkowym. Obawiam się, że w formie papierowej historia nie sprawdza się aż tak dobrze. Pewnie w końcu kupiłbym prędzej czy później, ale pod względem ładunku emocjonalnego ciężko jest przebić anime.
Z resztą, i tak nikt tego u nas nie wyda :lol: To już jest nisza w niszy.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » wt sty 17, 2017 8:03 am

Pierw musiałbym się zmotywować do obejrzenia anime. A do tej pory jakoś tego nie zrobiłem, co jest o tyle dziwne że na tag yuri to wywieszam język i lecę oglądać/czytać.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » wt sty 17, 2017 10:16 am

W sumie tak, ale anime to dzieło sztuki, podobnie jak Utena. W obu przypadkach manga pozostaje tylko cieniem wersji animowanej.

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Lou » śr sty 18, 2017 6:26 pm

Nie i jeszcze raz nie. Lubię Morishimę, fajna, sympatyczna babka (kiedyś robiłam z nią wywiad) ale jej twórczość podchodzi mi średnio. YKA w wersji anime to była jakaś parodia a nie ambitne dzieło więc i mangi nie kupię.
Obrazek

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » czw sty 19, 2017 1:06 am

Od początku nie rozumiałam fenomenu tego anime obejrzałam kilka odcinków i rzuciłam. Manga również mnie nie interesuje
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości