Nijiiro Days

Drogi użytkowniku, czy po wydaniu tej mangi w Polsce zdecydowałbyś się na jej kupno?

Tak
65
51%
Może
21
16%
Nie
42
33%
 
Liczba głosów: 128

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » wt lip 12, 2016 10:42 pm

Bardzo przyjemny tytuł. Chłopaków nie da się nie lubić <3 Dziewczyny również są bardzo sympatyczne, oprócz Mari. Nie mogłam jej znieść. Psuła mi cały seans anime. Co za paskudna, irytująca, zapatrzona w siebie dziewucha :x Jeszcze ten jej głos... Brzęczy mi w uszach :?
Mangę kupiłabym choćby dla samych Kei-chana i Nozomi <3 są cudowni *_* im najbardziej kibicuję <3 a tuż za nimi są Tsuyopon i Yukirin :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 821
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Post autor: Thoreline » śr lip 13, 2016 7:43 am

Kupiłabym :)

Najbardziej podoba mi się para Mari x Mattsun

Lubie też: Nozomi x Keiichi i Yukirin x Tsuyopon

Zaś para Anna x Hashiba jest mi obojętna. Anna jest dla mnie nieciekawą postacią i kompletnie nie rozumiem jej zachowań.

Jak się ma manga do anime? Jest to kompletne odwzorowanie czy jakaś luźna adaptacja?

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2701
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » śr lip 13, 2016 8:35 am

Thoreline pisze:Jak się ma manga do anime? Jest to kompletne odwzorowanie czy jakaś luźna adaptacja?
Ogólnie jest wierna. W mandze Keiichi chyba częściej operuje biczem i anime pominęło kilka "nietypowych" rozdziałów takich jak:
Keiichi zakochuje się w pielęgniarce, która ma... podobne zainteresowania jak on. (tom 4, rozdział 11)
Wyobrażenia jak mogły przebiegać pierwsze spotkania Mari i Anny oraz Yukirin i Tsuyopon (tom 2, rozdział 5.7)
Bohaterowie pracują jako hości! :D (Tom 4 i rozdział 14.5)
Czym by była manga o szkolnym życiu, bez opowieści o duchu? (Tom 5, rozdział 18)
Tsuyopon startuje w konkursie - rysuję mangę, a pozostali mu... pomagają? (Tom 2, rozdział 5.5)
Rozdział inspirowany Kopciuszkiem(cinderella), czyli Annderella (tom 7, 26.5) no tutaj to taki dodatek, to nie było sensu umieszczać w anime, chyba że po endingu jako bonus.
Wymieniłam chyba większość tych "nietypowych" rozdziałów :)

Anime kończy się na 7 tomie, 24 rozdział. Potem zaczyna się kolejny śmieszny rozdział, gdzie bohaterowie robią za fryzjera w szkole :D Dalej jest też rozdział poświęcony jak w ogóle chłopaki się poznali... No polecam przeczytać mangę. :)
Obrazek

Shiya00
Posty: 6
Rejestracja: pn mar 28, 2016 10:02 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Shiya00 » śr lip 13, 2016 1:33 pm

Manga bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła, zwłaszcza, że nie jestem fanką romansów. Niezwykle przyjemnie mi się ją czyta. Jeżeli jakieś wydawnictwo wydałoby ND, na pewno bym kupiła. ^^
Warto dodać, że manga >>>> anime. :D

Otai
Status: Offline

Post autor: Otai » śr lip 13, 2016 2:39 pm

Z Mari i Anną to jest tak, że jak jedna człowieka wkurza, to druga stara się nadrobić. W najnowszych rozdziałach Anna naprawdę osłabia i gdyby nie postawa Mari to akcja nie posunęłaby się do przodu. Mari naprawdę się rozwinęła ostatnio.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pn sty 16, 2017 10:07 am


Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » pn sty 16, 2017 10:26 am

Co prawda spodziewałam się, że niebawem będzie konie, ale trochę smutno :( Przynajmniej zwiększa to szanse na wydanie tej mangi. Wciąż czekam <3
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pn sty 16, 2017 12:26 pm

Może. Nie pamiętam ile razy miałem się zabrać za anime, ale zawsze tak jakoś wychodzi że włączam coś innego. Tak więc chyba szybciej by poszło z mangą.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » pn sty 16, 2017 1:33 pm

Trochę szkoda, bo to była jedna z niewielu szojek które mnie nie nudziły mimo większej ilości tomów, ale przynajmniej nie będzie za długa. Reviolli, na twoim miejscu zabrałabym się za mangę, anime jest ok ale w porównaniu z nią jest dosyć... Ubogie? Coś takiego. Jest ładnie zrobione ale czułam niedosyt i pewne rozczarowanie jako osoba która zaczęła od mangi.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » pn sty 16, 2017 2:15 pm

Zgadzam się z tym, co napisała Kocurzyca. Anime nie było złe, jednak wypada dosyć blado w porównaniu do mangi. Odniosłam wrażenie, że w anime skupili się przede wszystkim na romansie, trochę pomijając elementy komediowe i niektóre momenty skupione na relacji między chłopakami. Nadal anime dobrze mi się oglądało, jednak mangę uważam za dużo lepszą. Bardzo polecam ten tytuł - pokazuje, że shoujo może być naprawdę zabawne i interesujące mimo dużej ilości tomów. Oczywiście nie da się uniknąć niektórych schematów, ale zostały one ciekawie wykorzystane :)
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » wt mar 14, 2017 10:51 am

Seria w lipcu doczeka się kontynuacji w postaci rozdziałów side story. Będzie wychodzić nieregularnie :P
http://www.animenewsnetwork.com/news/20 ... ly/.113339

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » śr mar 15, 2017 11:35 am

Od dłuższego już czasu miałem w planach anime. Dzisiaj skończyłem i mam jak najbardziej pozytywne odczucia. Może nie jest to nic odkrywczego, szkolny romans jakich wiele, ale zdecydowanie moim zdaniem wybija się dzięki bohaterom. Polubiłem praktycznie wszystkich, ale oczywiście mam swoich faworytów, jak Mari czy para Yukirin x Tsuyopon :kyaa:. Choć nie pamiętam jak zagłosowałem w ankiecie teraz dałbym duże TAK. Tym samym manga będzie jedną z dwójki najbardziej wyczekiwanych przeze mnie shoujo do wydania u nas. Idealne zastępstwo za Horimiye :wink:

Awatar użytkownika
Zugai.
Adept
Posty: 239
Rejestracja: pt mar 03, 2017 11:57 pm
Status: Offline

Post autor: Zugai. » śr mar 15, 2017 6:10 pm

Też jestem na tak, naprawdę świetne shoujo :D . Anime niestety zepsuło to, co naprawdę fajne w tej mandze i raczej nie jest najlepszą reklamą dla pierwowzoru. Chyba nie byłoby lepszego zastępstwa za Horimiye. No i manga ma ten plus, że jest zakończona na nawet niezbyt zaporowej liczbie tomów, może to zachęci waneko czy inne wydawnictwa?

Kreva
Status: Offline

Post autor: Kreva » sob maja 27, 2017 12:17 am

Anime naprawdę zachęciło mnie do czytania mangi, ale z nadzieją na polskie wydanie, na jakiś czas się wstrzymam ze skanlacjami :D Ogromne tak dla tego tytułu, a ilość tomów jest zadowalająca

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » sob maja 27, 2017 2:41 pm

Manga zakończyła się na 15 tomikach.
Zapodaje linka do wszystkich okładek =link=
Która wam podoba się najbardziej, a która najmniej?
Pora na spekulacje, czy seria dostanie 2 sezon lub kiedy doczekamy się PL/ENG wydanka :twisted:

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » sob maja 27, 2017 3:03 pm

Wszystkie ładne, ale najładniejsze są chyba te od 9 do 13 tomu :D Samą mangę przydałoby się u nas wydać, oj przydałoby. Może w przyszłym roku po zakończeniu Gwiazdy Waneko sięgnęłoby po Nijiro :) Bo poza nimi nie widzę szans u innych wydawnictw.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » sob maja 27, 2017 4:46 pm

Szkoda, że trzeba czekać, aż wydawnictwa pokończą shoujo, nim dostaniemy kolejną serię -.-' Z tego co pamiętam, to i Waneko, i Studio JG napisało, że w tym roku nie ogłoszą już dłuższej szojki. JPF i Kotori też odpadają... A ciekawe, ile jeszcze wydawnictwa shounenów ogłoszą w tym roku -.-'

Co do okładek... Moje ulubione to: 9, 10 i 13 :D Chociaż ogólnie bardzo lubię okładki tej serii. Myślę, że Nijiiro Days pasuje do Waneko. Mam nadzieję, że kiedyś się doczekamy tej serii. Chętnie postawiłabym ją koło ReLIFE.

Widział ktoś może grzbiety Nijiiro Days? Szukam i jakoś nie mogę znaleźć.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Nanaly
Adept
Posty: 403
Rejestracja: pt cze 24, 2011 10:20 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Nanaly » sob maja 27, 2017 6:06 pm

Świetnie, że manga zakończyła się na niewielkiej liczbie tomów. Mam nadzieję, że niedługo ktoś ją wyda. Moja ulubiona okładka to 9. Ostatnia wygląda sympatycznie.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » sob maja 27, 2017 6:17 pm

2, 5, 10, 13 :D najładniejsze moim zdaniem. Chciałabym by ktoś już wydał te mangę.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

pati
Status: Offline

Post autor: pati » pn cze 12, 2017 9:46 am

Obejrzałam anime, mange też czytałam(kilka rozdziałów po anime) i jestem bardziej na tak (choć jeszcze musiałabym się zastanowić/poczytać by być pewną) . Fajna jest okładka tomu 10 i w sumie jeszcze 13/14 (jakieś takie pozytywne)

Zablokowany

Wróć do „Otchłań”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości