Gry na konsole i PC, czyli o elektronicznej rozrywce

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » śr sty 11, 2017 10:37 am

Ło matko, ile godzin grania przed Tobą :shock: :mrgreen:
Szczerze mówiąc, to nawet nie wiem jak wygląda cart z grą ba Vitę, bo wszystko mam w wersji elektronicznej 8-)
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Velsu
Status: Offline

Post autor: Velsu » śr sty 11, 2017 11:40 am

Ja niestety nie przepadam za grami w wersji cyfrowej, jakos sie przekonalem do Steam'a bo na PC innego i latwiejszego wyjscia nie ma, ale jezeli chodzi o konsole to tylko gry w fizycznej postaci, zwlaszcza w przypadku Sony, któremu juz w ogole nie ufam. Boje sie ze kiedys zaoraja Vite tak samo jak zamkneli sklepik dla PSP.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » śr sty 11, 2017 11:49 am

U mnie przeważył brak miejsca (ja już nie mam za bardzo gdzie mank/książek dawać). I prawie całkowicie przerzuciłem się na zakupy cyfrowe.

Na kompie od 2-3 miesięcy mam Tales of Zestiria, a do tej pory nie znalazłem czasu by zagrać choć minutkę.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » śr sty 11, 2017 6:45 pm

Witam. Mam pytanie a mianowicie o kurierów UPS i sklepy.
Taka sytuacja, że w końcu się umówiłam ze sklepem na wymianę (ja otrzymuje nowy niezniszczony produkt a ja oddaje im zniszczony). Niestety nie było mnie w domu a brat odebrał paczkę i nie oddał kurierowi zniszczonego egzemplarza. :roll:
Co zazwyczaj robią sklepy w takiej sytuacji? Narzucają klientowi by zapłacił za kuriera by oddać im zniszczony towar? Wysyłają kuriera jeszcze raz na swój koszt? Nie wiem jak to działa oraz gdzie napisać.. Mam nadzieje, że to dobry temat, jeżeli nie to proszę moderatorów o przeniesienie :)

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » śr sty 11, 2017 6:52 pm

Cavaliere, sklepu się pytaj... Każdy inaczej do tego podejdzie.

Velsu, niezły set :D

A właśnie, gdyby ktoś z was chciał kupować coś na play-asia, to dostanie 3 dolce zniżki po wpisaniu kodu MYPSVITA. Haczyk jest taki, że towaru trzeba mieć za minimum 30$ (nawet już z promocji itp), i nie, przesyłka się do tego nie wlicza.

Velsu
Status: Offline

Post autor: Velsu » śr sty 11, 2017 7:44 pm

Quithe pisze:Cavaliere, sklepu się pytaj... Każdy inaczej do tego podejdzie.

Velsu, niezły set :D

A właśnie, gdyby ktoś z was chciał kupować coś na play-asia, to dostanie 3 dolce zniżki po wpisaniu kodu MYPSVITA. Haczyk jest taki, że towaru trzeba mieć za minimum 30$ (nawet już z promocji itp), i nie, przesyłka się do tego nie wlicza.
Mozna ten kod wykorzystac kilka razy? dzieki wielkie za info, zawsze sie na przesylce ponad połowe zaoszczedzi :)

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » śr sty 11, 2017 8:39 pm

Velsu, jak najbardziej. Kod dostaliśmy w ramach programu partnerskiego PA i można go stosować do każdego zamówienia pod warunkiem wydania kwoty od 30 dolców :)

Awatar użytkownika
Sefnir
Adept
Posty: 151
Rejestracja: śr lip 09, 2014 8:04 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Sefnir » śr sty 11, 2017 9:28 pm

Reviolli pisze:Na kompie od 2-3 miesięcy mam Tales of Zestiria, a do tej pory nie znalazłem czasu by zagrać choć minutkę.
Polecam zagrać, bo gierka bardzo fajna, tylko czasu wymaga całkiem sporo. Mój steam pokazuje 63 godziny, a jeszcze troszeczkę mi zostało.

Ja tymczasem przeczytałem pierwszy epizod World End Economica. I strasznie żałuję, że nie kupiłem od razu drugiej i trzeciej części. Całkiem przyjemna VNka, choć krótka, bo jednak te ~15 godzin wielkim wyczynem nie jest.

A teraz zrobiłem sobie powrót do Recettear.

Velsu
Status: Offline

Post autor: Velsu » śr sty 11, 2017 11:47 pm

Recettear. Kocham tę gre. Maly niedoceniony diament.

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » czw sty 12, 2017 9:48 am

Niedocenianej bym tej gry akurat nie nazwała, bo jest bardzo popularna, przynajmniej na Steamie.

Ja ogrywam obecnie Metal Gear Rising Revengeance i Final Fantasy XIV. Pierwszy tytuł służy mi głównie do odstresowania, kiedy się na kogoś wkurzę, bo siekanie przeciwników to czysta przyjemność. :twisted: I chociaż to popłuczyny po Kojimie, to gra trzyma bardzo fajny poziom, bo i fabularnie jest dobrze (chociaż komuś, kto wcześniej nie znał Raidena, może być ciężko docenić jego przemianę z zasmarkanej sieroty w badassa) i humor typowo metalgearowy.

A Final fantasy XIV... Gra, w której można się zatracić. Udało mi się w ciągu ostatnich dwóch tygodni namówić do niej trzech znajomych i każdy po wypróbowaniu darmowego triala kupił sobie dostęp. Świetna fabuła, przebogaty świat, wolność, milion rzeczy do robienia, zwyczajna możliwość rozkoszowania się światem i poznawania go w każdym aspekcie (ja np. zajmuję się ostatnio hodowaniem wyścigowych chocobo), a to wszystko z tysiącami innych ludzi. Czapki z głów.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » czw sty 12, 2017 5:38 pm

A ja pociskam Fate/Extella na Vicie - jest dobra, a nawet bardzo dobra. Więcej nie powiem, bo i tak musże reckę napisać :P

Velsu
Status: Offline

Post autor: Velsu » czw sty 12, 2017 7:43 pm

Do mnie leci limitka, dlugo sie zastanawialem czy chce Extelle limitowana czy zwykla, ale ostatecznie wole teraz doplacic i najwyzej sprzedac z mala strata niz potem żałowac jak sie mocno wkrece w swiat Fate Stay, bo wlasnie robie drugi route UBW w VN i coraz bardziej mi sie to podoba.

A Recettear mocno niedoceniony, wsrod znajomych na steamie, ktorzy czesto ciskaja w jrpg zaledwie kilka % dalo tej grze szanse :(

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » czw sty 12, 2017 7:54 pm

Mnie do tej pory uniwersum Fate nie interesowało, ale fabuła, i to jak na slashera, jest na tyle ciekawa, że postawiłem obejrzeć animu (zaraz po Kill La Kill i BlazBlue).

Bombo
Status: Offline

Post autor: Bombo » pt sty 13, 2017 10:42 am

Switch 1400 ( + 200-300 za normalnego pada) i do tego płatne multi? :shock:

https://www.youtube.com/watch?v=yqyixwqiCag

Arst
Adept
Posty: 195
Rejestracja: ndz wrz 13, 2015 6:24 pm
Status: Offline

Post autor: Arst » pt sty 13, 2017 11:22 am

powinien kosztować 1200-1300, multi płatne, ale będą dawali gry za darmo (z NESa i SNESa) xD

Bombo
Status: Offline

Post autor: Bombo » pt sty 13, 2017 11:34 am

Właściwie to u nas konsola będzie kosztować jeszcze więcej razem z 23% vat i podatkiem od nowości :mrgreen: Czyli 1400-1700 . Zależy z czego sklepy będą przeliczać i czy wgl. u nas wyjdzie na start. Na premierę wychodzi prawie 2k, a jeszcze "Paid Online Service" ma kosztować 50 dolców rocznie (200 zł). Ktoś napiszę, że to mało, ale za taką kwotę mam 4-5 niezłych gierek, które mnie interesują na PC.

Reakcja ludzi na twitchu podczas ogłoszenia płatnego multi = bezcenna :mrafroamerykanin:

Velsu
Status: Offline

Post autor: Velsu » pt sty 13, 2017 11:45 am

Masz jakies zrodlo tych 50$ za rok? Bo nigdzie nie podaja ceny.

Bombo
Status: Offline

Post autor: Bombo » pt sty 13, 2017 11:57 am

Velsu pisze:Masz jakies zrodlo tych 50$ za rok? Bo nigdzie nie podaja ceny

Info z discorda więc słaba rzetelność, ale patrząc, że PS plus i X Live kosztuje po 60$ to coś w tym może być. Z pewnością taniej niż te 5 dych nie będzie.


EDIT: Co miesiąc będzie można pobrać tylko jedną wybraną starą gierkę? :shock:

Awatar użytkownika
mayhay
Adept
Posty: 285
Rejestracja: śr gru 16, 2015 11:35 pm
Status: Offline

Post autor: mayhay » pt sty 13, 2017 12:37 pm

Mnie wykupili nowym SMT, Disgaea 5 i Dragon Questem XI. Jak Switch będzie miejscem gdzie będą jRPGi, czy porty ich z PS4, to kupuje na pewno.

Velsu
Status: Offline

Post autor: Velsu » pt sty 13, 2017 12:40 pm

Bombo pisze:
Velsu pisze:Masz jakies zrodlo tych 50$ za rok? Bo nigdzie nie podaja ceny

Info z discorda więc słaba rzetelność, ale patrząc, że PS plus i X Live kosztuje po 60$ to coś w tym może być. Z pewnością taniej niż te 5 dych nie będzie.


EDIT: Co miesiąc będzie można pobrać tylko jedną wybraną starą gierkę? :shock:
Raz w miesiacu mozesz pobrac jedna stara gierke a w przyszlym miechu Ci ja zabieraja i daja inna, wiec masz miesiac zeby sie nia nacieszyc XD

Jak to bedzie za 50$ to jakis żart, PS plus ich zjada na sniadanie odrazu, malo kto za to zaplaci i bedziemy mieli powtorke z rozrywki, martwa konsole na starcie.

@UP: A widziales ile chca za Disgaea 5 ze Cie kupili? 400zł na NIS america za complete edition. Ceny jak gry na PS4 jak nie wieksze beda :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości