Sword Art Online

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
ODPOWIEDZ
kazuya
Adept
Posty: 126
Rejestracja: wt lut 05, 2013 1:01 pm
Status: Offline

Post autor: kazuya » pn gru 05, 2016 9:04 am

Shiki pisze:A jak ma się sprawa z SAOP? Bo z tego co widzę od roku nie ma nowego tomu :(
Wychodzi raz na rok, z tym że rzeczywiście trochę dziwne, bo jakby było analogicznie do poprzednich tomów, to 5 tom powinien wyjść na dniach, a na amazonie nawet zapowiedzi nie widać.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » ndz gru 11, 2016 12:30 pm

http://www.crunchyroll.com/anime-news/2 ... tion-novel

Czyli 19 tom sao nie będzie niczym nowym.
Side story które nie zostało wcześniej wydane w żadnym tomie
dłuuuugie side story :roll:

Autorowi zaczynają się chyba kończyć już pomysły. :P

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » ndz gru 11, 2016 4:13 pm

Nie martwię póki SAO mi się dobrze czyta.
ask pisze: W jednej odpowiedzi o SAOP odpisaliście, że nawiązaliście kontakt z nowym tłumaczem. Czy ten tłumacz najpierw dostałbym tylko SAOP a później zastanawialibyście się nad drugą novelką dla niego, czy raczej nie?
Jeśli chodzi o Darka mamy dla niego zupełnie nowy tytuł (w sensie, że złożyliśmy ofertę i czekamy na odpowiedź). SAOP na pewno dostanie Ania Piechowiak (oczami wyobraźni widzę jej uśmiech radości).

A już się trochę niepokoiłam zmianą tłumacza dla Progressive :D Plus jeszcze tu nie pisałam, że cieszę się z SAOP.
Obrazek

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » śr gru 28, 2016 3:28 pm

12 już za mną. Autor na prawdę chce to jeszcze ciągnąc przez x tomów (jeśli dobrze pamiętam jest ich coś koło 18 czy 19).

Sam tomik trochę dziwny, początek przegadany strasznie, za to od połowy już idzie czysta akcja. Czyta się dobrze ale jestem powoli zmęczony tym wątkiem i tym światem.

[ Dodano: Śro 28 Gru, 2016 ]
W sumie w ten sposób zaczynam przekonywać się do SaoP. Bo podbój zamku był dla mnie najlepsza sagą. Choć może być to spowodowane tym że była zwarta i konkretna...
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » śr gru 28, 2016 9:10 pm

Reviolli pisze: Sam tomik trochę dziwny, początek przegadany strasznie, za to od połowy już idzie czysta akcja. Czyta się dobrze ale jestem powoli zmęczony tym wątkiem i tym światem.
Mam tak samo... szczerze to czytając 12 tom SAO przeczytałem 4 inne LN. I ciągle jestem w połowie SAO. Jakoś tak po stronie, dwie dziennie staram się przez ten dwunasty tom przebijać ale coś czuję, że będzie on dla mnie tym czym dla niektórych 5 tom Pottera - czyli przeczytać raz a przy każdym kolejnym czytaniu serii go omijać...
A i niestety Alicyzacja mnie, szczególnie po informacjach zawartych na początku 12 tomu, mocno zawiodła. Zmarnowany potencjał.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » śr gru 28, 2016 9:36 pm

Mi ogólnie brakło w 12 wtrąceń do realnego świata. Niby strasznie wybijało to z rytmu czytania, ale z drugiej jakoś te postacie w tej Alicyzaji mnie zaczęły mocno irytować.

Wiesz ja napalałem [spoiler]się powoli na inteligentną i potężna przeciwniczkę, a tu lipton... jednym słowem wielkie Meahhh. A raczej dlaczego tak??[/spoiler]

Ja powoli tracę pomysł czym autor zamierza te dalsze tomy wypełniać. gdyby nie jego warsztat to chyba dałbym sobie już spokój...
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » śr gru 28, 2016 10:13 pm

Nie wiem, z tego spoilera, nie-spoilera, co ktoś tu podrzucał wywnioskowałam, może błędnie, że kolejne dwa tomy [spoiler]będzie jeszcze walczył z Administrator, a potem następne cztery będą o walce ludzi z tymi noo, siłami ciemności? Tego drugiego jestem ciekawa.[/spoiler] Oby tylko nie było już tych dłuuugich opisów działania i historii świata, a powinno być dobrze. I też brakowało mi realnego świata w 12 tomie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » śr gru 28, 2016 10:19 pm

Tu chodzi bardziej o to że
[spoiler]Administrator według informacji z 12 tomu bardziej przypomina program niż osobę.[/spoiler]
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2795
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » śr gru 28, 2016 10:29 pm

Właśnie skończyłem czytać 12 tom :P Mi tam nadal podoba się Alicyzacja ^^
► Pokaż Spoiler
Ehh żeby w takim momencie skończyć tom. Dobrze ze po angielsku przeczytałem tylko do 12 tomu, przynamniej będę wyczekiwał z wielką niecierpliwością kolejnych tomów :twisted: Teraz pozostał mi jeszcze tylko jeden tom do przeczytania, Overlord :twisted:
Ostatnio zmieniony śr lip 26, 2017 2:59 pm przez Łukasz.T, łącznie zmieniany 1 raz.

kazuya
Adept
Posty: 126
Rejestracja: wt lut 05, 2013 1:01 pm
Status: Offline

Post autor: kazuya » pt gru 30, 2016 8:18 am

@Maliona - to dotyczące kolejnych tomów, dobrze wywnioskowałaś.

Co do wtrąceń z realnego świata, to w kolejnych tomach będzie ich więcej[spoiler]i będą mieć dużo większy wpływ na fabułę[/spoiler]

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » pt gru 30, 2016 6:07 pm

Sama się dziwię, że Alicyzacja tak mi się podoba. Nie dociera do mnie, że Kirito tak w zasadzie ma już praktycznie dwadzieścia lat ;_;

[spoiler]W 19 tomie nie wyjaśni się, co dalej z Kirito, to znaczy on nadal nie został wybudzony? Szczerze, to ja nie wiem, jak RK to rozwiąże, jestem po dwunastym tomie i mam trochę spoilerów z kolejnych. Nie wyobrażam sobie, że po Alicyzacji Kirito tak po prostu wraca sobie do Asuny i wszystko jest fajnie. Pokasują mu wspomnienia Alicyzacji? Nie będzie inby, że posypał im się ich projekt?
Czy Eugeo czasem już dawno nie stał się sztuczną inteligencją, którą chciał uzyskać RATH?
[/spoiler]

random123
Status: Offline

Post autor: random123 » sob sty 14, 2017 12:55 pm

witam, mam pytanie, bo nie za bardzo rozumiem, zamówiłem prenumeratę tomów 13-16 w sklepie mangastore http://mangastore.pl/sword-art-online-p ... -1948.html i otrzymam wszystkie tomy jak będą wydane czy będę otrzymywał po 1 tomie co 2 miesiące ?

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2698
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » sob sty 14, 2017 1:17 pm

random123, po jednym tomie co dwa miesiące. Prenumeraty tego typu zawsze tak działają.
Obrazek

GekainoShi
Status: Offline

Post autor: GekainoShi » wt sty 24, 2017 10:06 pm

maczek pisze:
Matii pisze:maczek, Kiedy będzie udostępniona okładka SAO? Bo zbliża się koniec miesiąca, a jej jeszcze nie ma. Chyba że przesunie Wam się premiera tego tomu na luty?
Niestety tym razem strona japońska nas przetrzymuje i nadal nie mamy akceptacji okładki SAO. Mamy już wydrukowane środki i jak tylko dostaniemy zielone światło, drukarnia w ciągu 2 dni dostarczy nam tomiki :(
A post chyba do przeniesienia na forum SAO...
Mam nadzieję że nastąpi to jak najszybciej. Bo nie chce by mi SAO opóźniło zamówienia. Ale trzymam kciuki ^^
Mam nadzieję że jakby tomik wyszedł w lutym to nie opóźni to cyklu SAO i następny tomik będzie w marcu, a nie w kwietniu?

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » wt sty 24, 2017 10:22 pm

GekainoShi pisze: Mam nadzieję że jakby tomik wyszedł w lutym to nie opóźni to cyklu SAO i następny tomik będzie w marcu, a nie w kwietniu?
Skoro mają już wszytko gotowe to raczej nie powinno opóźnić cyklu wydawniczego ale to wszystko i tak zależy od nich. Ja jestem dobrej myśli ^^[/center]
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

GekainoShi
Status: Offline

Post autor: GekainoShi » ndz sty 29, 2017 11:14 am

Matii, Oby tak było bo szkoda aby wszystko się przesunęło. Szkoda że nadal nie ma informacji czy Japończycy zaakceptowali tą okładkę :/

Awatar użytkownika
maczek
Adept
Posty: 220
Rejestracja: sob lis 16, 2013 7:33 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: maczek » ndz sty 29, 2017 5:27 pm

GekainoShi pisze:Szkoda że nadal nie ma informacji czy Japończycy zaakceptowali tą okładkę :/
Wierzcie, że gdyby zgoda była, to już byśmy o tym poinformowali. Też się niecierpliwimy...

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » ndz sty 29, 2017 7:12 pm

maczek, jeżeli (nie daj boże) premiera SAO się opóźni to czy przesunie cykl wydawania SAO¿ W sensie czy następny tom będzie planowo w marcu czy przesunie się na kwiecień¿
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » wt sty 31, 2017 2:54 pm

Hej, SAO 13 już wyszło?:) bo dostałem info, że wysłano 13 tom w związku z moją prenumeratą, lukam na stronę a tam żadnej informacji o wydaniu ani okładki ani nic xD i zastanawiam się czy to jakiś błąd czy co ^^

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2698
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » wt sty 31, 2017 3:11 pm

Grey, wczoraj na FB napisali
Overlord #2 i Durarara!! #5 już dostępna, a jutro powinno pojawić się SAO #13.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości