Wilczyca i Czarny Książę #1

Wszystko o mandze Wilczyca i Czarny Książę
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Wilczyca i Czarny Książę #1

Post autor: DarkNighty » czw gru 01, 2016 4:32 pm

Obrazek
Waneko pisze:Przed Wami obwoluta pierwszego tomu jednej z naszych nowości styczniowych- Wilczycy i czarnego księcia. Erika świeżo upieczona licealistka, aby przypodobać się nowym koleżankom wymyśla sobie chłopaka. Dziewczyny nie należą do łatwowiernych i aby udowodnić im, że ma chłopaka, Erika robi zdjęcie nieznajomemu przystojniakowi. Zapomniała jednak, że świat jest mały. Teraz przyjdzie jej słono zapłacić za swoje kłamstwa. Jak to mówią: Nosił wilk razy kilka...

Premiera tego tomu już 5 stycznia 2017, przedpłaty możecie kupić: http://sklepwaneko.pl/931-Wilczyca-i-Czarny-Ksiaze
Obwoluta mi się nawet podoba. Mam tylko nadzieję, że logo Waneko będzie zmieniało kolor na grzbiecie.
To co mnie najbardziej zastanawia, to kierunek tekstu. Tym razem w stronę tyłu obwoluty tak jak w przypadku JW i Magi. Zazwyczaj jest w kierunku przodu obwoluty (takiej wersji trzymają się też inne wydawnictwa). Chciałabym, by Waneko trzymało się drugiej wersji zawsze (za wyłączeniem JW, ponieważ teraz wyglądałoby to śmiesznie).
Ostatnio zmieniony sob lut 11, 2017 3:02 pm przez DarkNighty, łącznie zmieniany 1 raz.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » czw gru 01, 2016 5:31 pm

Czekam na tę mangę szalenie. Mam jedynie nadzieję, że tekst z tyłu okładki jest tekstem w wersji alfa. :)

Awatar użytkownika
k.x.
Adept
Posty: 288
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 10:34 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: k.x. » czw gru 01, 2016 6:35 pm

Nice try...okładka i logo są naprawdę fajne, ale i tak powstrzymam się od zbierania tej serii, choć kto wie co przyniesie przyszłość... xD
Ktooo stwooorzyyyył.... falujące morze, falujące morze.... ~~~~~~

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: mika » czw gru 01, 2016 6:51 pm

DarkNighty pisze:To co mnie najbardziej zastanawia, to kierunek tekstu. Tym razem w stronę tyłu obwoluty tak jak w przypadku JW i Magi. Zazwyczaj jest w kierunku przodu obwoluty (takiej wersji trzymają się też inne wydawnictwa). Chciałabym, by Waneko trzymało się drugiej wersji zawsze (za wyłączeniem JW, ponieważ teraz wyglądałoby to śmiesznie).
Teraz przecież jest właśnie dobrze. Kładąc tomik pierwszą stroną okładki do góry tekst jest prosto i czytelnie.

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » czw gru 01, 2016 6:54 pm

Zupełnie nie podobają mi się użyte tutaj czcionki... No, ale tytuł mnie nie interesuję, więc mi to wsio ryba ;)
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » czw gru 01, 2016 7:19 pm

DzikiDuch pisze:Czekam na tę mangę szalenie. Mam jedynie nadzieję, że tekst z tyłu okładki jest tekstem w wersji alfa.
Czemu?

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » czw gru 01, 2016 7:28 pm

mika pisze:
DarkNighty pisze:To co mnie najbardziej zastanawia, to kierunek tekstu. Tym razem w stronę tyłu obwoluty tak jak w przypadku JW i Magi. Zazwyczaj jest w kierunku przodu obwoluty (takiej wersji trzymają się też inne wydawnictwa). Chciałabym, by Waneko trzymało się drugiej wersji zawsze (za wyłączeniem JW, ponieważ teraz wyglądałoby to śmiesznie).
Teraz przecież jest właśnie dobrze. Kładąc tomik pierwszą stroną okładki do góry tekst jest prosto i czytelnie.
Tak, ale w Polsce ogólnie przyjęła się odwrotna wersja. Czyli napis odwrócony w stronę przodu obwoluty. Wystarczy spojrzeć na mangi JPF, Studia JG, Kotori, Yumegari, Dango. Jedynie Waneko robiło raz tak, a raz tak. Wydawało mi się, że ostatnio dostosowali się do ogólnie przyjętej wersji, ale w każdym tytule robią inaczej.
mika, i to nie tak, że uznali, że akurat ta wersja jest poprawna, skoro na przykład w ReLife tekst jest w stronę przodu okładki, a w Wilczycy i Czarnym Księciu już odwrotnie. Nie podoba mi się ta niekonsekwencja.

Ogólnie to w starych mangach Waneko tekst jet w stronę tyłu obwoluty. W większości (podkreślam - większości!) nowych tytułów jest w kierunku przodu, tak jak u innych wydawnictw.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » czw gru 01, 2016 7:29 pm

Bo jest paskudnie zredagowany. :wink:

Luiere
Status: Offline

Post autor: Luiere » pn gru 12, 2016 6:58 pm

Cóż, w nowych mangach można zaobserwować właśnie zmianę kierunku tekstu. Możemy w sumie wywnioskować, że Waneko już przy tej metodzie pozostanie i trzeba będzie się przyzwyczaić. :>
A co do obwoluty, nie jest zła. Czcionka tytułu przypomina oryginał. :D Zobaczymy jak będzie to wyglądać w rękach. :3

Luiere
Status: Offline

Post autor: Luiere » wt gru 13, 2016 8:08 pm

DarkNighty pisze:
Luiere pisze:Cóż, w nowych mangach można zaobserwować właśnie zmianę kierunku tekstu. Możemy w sumie wywnioskować, że Waneko już przy tej metodzie pozostanie i trzeba będzie się przyzwyczaić. :>
Z tego co wywnioskowałam z odpowiedzi na facebooku, to właśnie nie. Podobno zależy to od projektu obwoluty, ale jakoś nie przekonuje mnie ten argument, bo jakie znaczenie, dla wyglądu okładki, ma czy tekst będzie w jedną, czy w drugą stronę... W każdym razie obie wersje są poprawne, dlatego Waneko skacze między jedną a drugą... A szkoda :(
Hmm... to byłoby trochę bez sensu, gdyby jedna manga miała w stronę okładki, a druga w przeciwną i na zmianę. Lepiej zostać przy jednym. :c

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Mormicc » wt gru 13, 2016 8:20 pm

Ja z kolei nie rozumiem po co Waneko projektowało logo które i tak nie znalazło się na grzbiecie :lol:
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Luiere
Status: Offline

Post autor: Luiere » śr gru 14, 2016 2:47 pm

Mormicc pisze:Ja z kolei nie rozumiem po co Waneko projektowało logo które i tak nie znalazło się na grzbiecie :lol:
Teraz jak tak mówisz... xD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wilczyca i Czarny Książę”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości