Zerowa Maria i Puste Pudełko #4

Tu piszcie na temat naszej pierwszej nowelki w ofercie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Zerowa Maria i Puste Pudełko #4

Post autor: Łukasz.T » śr lip 13, 2016 4:24 pm

Obrazek

Planowana premiera czwartego tomu ok. 6 siepnia

Elumin
Status: Offline

Post autor: Elumin » śr lip 20, 2016 12:10 pm

Trochę pusto tutaj więc sypnę drobniusieńkim spoilerem:
[spoiler] Kazuki przestaje być w miarę paswynym obserwatorem i zaczyna działać! Bohater dynamiczny wkracza do rozgrywki! [/spoiler]

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » śr lip 20, 2016 12:33 pm

Nie spoiluj przoszę :shock: jeszcze nie czytałem czwartego tomu, a mam słabą wolę. Twój spoiler jest jak przycisk z etykietką "nie naciskać" :D

Ishy
Status: Offline

Post autor: Ishy » śr lip 20, 2016 1:51 pm

Woooo, wreszcie coś się będzie działo. Nie mogę sie doczekać. Maridełko połykam zawsze w ciagu jednego dnia. :D

Ja cierpię bo przy szukaniu grafik z czwartego tomu, natrafiłam na spoiler z... 7.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » ndz lip 31, 2016 12:16 am

Okropna jest ta okładka 4 tomu, Maria jest tak mi się nie podoba.
Obrazek

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » sob sie 13, 2016 8:33 pm

Mam za sobą czwarty tom. Z błędów wyłapałem 2 literówki (jedna na samym początku :P ) i jedno powtórzone słowo, poza tym ok. A sama treść? Właśnie...

Nie tego się spodziewałem. Biorąc pod uwagę zakończenie poprzedniej części myślałem że Kazuki przypuści jakiś frontalny atak na posiadacza. Postąpił jednak zupełnie inaczej. Przez cały tomik było lekkie napięcie, odczuwałem je nawet już po tym jak bohaterowie wydostali się z pudełka. Ogólnie mi się podobało.

Ginny
Adept
Posty: 301
Rejestracja: pn mar 03, 2014 10:42 pm
Status: Offline

Post autor: Ginny » pt sie 19, 2016 5:02 pm

Wciąż mam mieszane uczucia co tej książki. Zaczęłam kupować z ciekawości, chciałam przeczytać light novel. Jakoś nie potrafię wczuć się w tę opowieść, przez 4 tom jeszcze nie przebrnęłam. Po prostu chyba nie dla mnie teksty o [spoiler]zabijaniu, samobójstwach[/spoiler].

Wciąż z light novel liczę, że ktoś wyda Saiunkoku Monogatari albo Earl and Fairy. Chyba nie ma angielskich wersji powieści.

Ishy
Status: Offline

Post autor: Ishy » śr sie 31, 2016 12:06 pm

Też jestem po lekturze i poza jednym momentem gdzie mnie wryło nieco w łóżko, to książka jest średnia. Jesteśmy w połowie i jak na razie nie rozumiem za do ludzie dają jej 9 i 10 na MALu. Może ostatnie tomy poprawią sytuacje ale na razie czuje niedosyt.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » sob wrz 10, 2016 6:11 pm

Canis pisze:Z błędów wyłapałem 2 literówki (jedna na samym początku ) i jedno powtórzone słowo, poza tym ok. A sama treść?
Okej? Co chwila są literówki. Tak mnie irytowały, że zepsuły mi humor oraz czytanie. :evil: Myślałam, że w 4 zlikwidują wszelkie błędy. Ludzie są to tylko 149 stron( :!: ), a się roi od literówek. >_<
Ishy pisze:Też jestem po lekturze i poza jednym momentem gdzie mnie wryło nieco w łóżko, to książka jest średnia. Jesteśmy w połowie i jak na razie nie rozumiem za do ludzie dają jej 9 i 10 na MALu.
Mam tak samo. Jak na razie jest dobrze, ale 2 pierwsze tomy były słabe.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » pn wrz 19, 2016 12:07 pm

To ja po 30 stronach wyłapałem przynajmniej 3 literówki :)
I szczerze mówiąc to nie mam ochoty czytać dalej, bo LN kiepsko napisana, niezbyt ciekawa, no i bohaterowie mnie irytują. Sam nie wiem po co dalej brnąłem w ten tytuł. Może spodziewałem się, że raptem poziom gwałtownie się podniesie? :roll:
Mogłem zatrzymać się na pierwszym :roll:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » pn wrz 19, 2016 12:30 pm

Gotenks jak dla mnie to poziom się podniósł w 3 tomie. 2 tom uważam za najsłabszy...

Ishy
Status: Offline

Post autor: Ishy » pn wrz 19, 2016 12:41 pm

Jak dla mnie to pierwszy tom był najciekawszy do tej pory, ze względu na obecny tam zabieg. Drugi tom był najsłabszy w moim odczuciu. Gra dla znudzonych nie była gorsza, paroma względami oferowała ciekawe dialogi i sposób myślenia postaci. Ale fakt, literówki i nieco spłycone opisy trochę bolały. Zwłaszcza, że zamysł na fabułę był całkiem interesujący. :(
Myślę, że wielu ludzi uległo ocenom z portali i wypowiedzi, które odnosiły się do całego tytułu i być może wyrobili sobie za wysokie oczekiwania. Było podobnie w moim przypadku, ale kiedy podejdzie się do tego zwyczajnie na luzie to lektura całkiem dobrze wchodzi.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » sob gru 03, 2016 4:51 pm

Szału nie ma. Jest lepiej niż w 3 tomie, ale tylko trochę.

Nie licząc tomu pierwsze, który podobał mi się bardzo, reszta to średniaki.

Niestety nie jestem w stanie kibicować nikomu, a to rzutuje bardzo na ocenę.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Zerowa Maria i puste pudełko"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość