Mangi dla nieco dojrzalszych czytelników

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Ten który myśli
Adept
Posty: 214
Rejestracja: śr wrz 24, 2014 1:10 pm
Status: Offline

Post autor: Ten który myśli » pn lis 14, 2016 9:51 pm

Chyba jeszcze nikt nie wymienił Powóz lorda Bradleya które jest zdecydowanie dla dojrzałego czytelnika.

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 948
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Dembol » pn lis 14, 2016 9:58 pm

ZenekPsychopata pisze:Ōoku: The Inner Chambers - świetna historia, ale nie dla wrażliwych (gwałty, wymuszone związki itp.).
Nie przesadzajmy. Nie jest to głównym tematem tej mangi. Pokazuje ona średniowieczną Japonię, ale ze względu na zarazę dotykającą tylko mężczyzn rządzą nią kobiety.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » pn lis 14, 2016 11:25 pm

Ten który myśli pisze:Chyba jeszcze nikt nie wymienił Powóz lorda Bradleya które jest zdecydowanie dla dojrzałego czytelnika.
DzikiDuch napisała na początku, że nie chce czegoś bardzo mrocznego i żeby było bez scen łóżkowych (może być subtelna erotyka). Dlatego, chociaż "Powóz" należy do moich ulubionych tytułów, nie poleciłam go jej. A był to jeden z pierwszych tytułów dla dorosłych, jaki przyszedł mi do głowy.

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » wt lis 15, 2016 11:05 am

Mroczne może być, ale scenom gwałtu (i to takim dokładnie narysowanym, jak np. w "Battle Royale") mówię stanowcze "NIE".

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » wt lis 15, 2016 8:55 pm

DzikiDuch, w takim razie faktycznie odpuść sobie "Powóz".

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » śr lis 30, 2016 2:38 pm

Może mi ktoś polecić romans/obyczajowe ale taki dojrzalszy? Z starszymi osobami, taki jak najnormalniejszy? Może być manga (pl, ale tu mam raczej chyba wszystko) skany lub anime.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » śr lis 30, 2016 2:41 pm

Reviolli masz My anime list? Ułatwiłoby to mi. Zobaczyłabym co już przeczytałeś.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » śr lis 30, 2016 3:31 pm

Reviolli pisze:Może mi ktoś polecić romans/obyczajowe ale taki dojrzalszy? Z starszymi osobami, taki jak najnormalniejszy? Może być manga (pl, ale tu mam raczej chyba wszystko) skany lub anime.
Zależy co rozumiesz pod pojęciem "starszych". Studia? 30+? 40-50? Jak wszystko, co jest 20+, to mangi Ebine Yamaji powinny pasować.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » śr lis 30, 2016 4:06 pm

Polecam Natsu no Zenjitsu, Hetakoi.

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » śr lis 30, 2016 5:07 pm

Nana.

Możecie się rozejść.
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » śr lis 30, 2016 11:01 pm

Od siebie dodam jeszcze "Futago" Rikako Iketani, "Ane no Kekkon" Keiko Nishi i "Cousin" Ryou Ikuemi, choć w tym ostatnim bohaterka jest młodsza. :)

Bełek
Posty: 5
Rejestracja: sob gru 08, 2018 9:50 pm
Gender:
Status: Offline

Mangi dla nieco dojrzalszych czytelników

Post autor: Bełek » sob gru 08, 2018 10:00 pm

Szanowni użytkownicy forum Waneko...

Przepraszam, że odkopuję tak stary temat, ale uznałem, że w nim mogę poprosić was o pomoc.
Mam już na karku prawie 40 lat i pamiętam zamierzchłe czasy, kiedy wydawany był magazyn "Kawaii".
Jakkolwiek niedorzecznie to brzmi, dopiero od niedawna mam możliwość nadrobienia zaległości z dzieciństwa i mogę się poświęcić czytaniu mang.

Najbardziej interesują mnie pozycje z gatunku cyberpunk oraz science fiction. Przeczytałem już "Blame", "Ghost in The Shell", niebawem zaczynam "Neon Genesis Evangelion", "Rycerze Sidonii", a potem na warsztat idzie "Akira" oraz "Battle Angel Alita". Czy są jeszcze jakieś pozycje w tych klimatach, na które warto zwrócić uwagę?

Chętnie poznam także dobre mangi o tematyce kryminalnej, jakieś horrory, a także takie, w których leje się dużo krwi i zarazem są w nich fajne dziewczyny. Liczę, że coś mi polecicie.

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Awatar użytkownika
Atom
Adept
Posty: 254
Rejestracja: ndz mar 01, 2015 6:49 pm
Gender:
Status: Offline

Mangi dla nieco dojrzalszych czytelników

Post autor: Atom » ndz gru 09, 2018 9:16 am

Bełek, skoro lubisz takie klimaty, to w takim razie koniecznie sięgnij po "Pluto" od Hanami, moim zdaniem najlepsza obok Evangeliona manga na rynku. Oprócz tego jest też "Opus" Satoshiego Kona od SJG, jakby nie patrzeć też już klasyka. Patrzę na swoją półkę i myślę, że do gustu przypaść Ci może jeszcze "Muzyka Marie" chociaż to już zupełnie inny rodzaj s-f, zdecydowanie bardziej "miękki", aczkolwiek manga na pewno godna przeczytania. A no i jest też trochę mega mang od JPF w klimatach s-f (Planetes, 7 miliardów igieł, Srebrny trójkąt, poniekąd też Pieśń Apolla), ale tych nie czytałem (poza Pieśnią.., która jest świetna), więc nie będę ich polecał/odradzał.

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Mangi dla nieco dojrzalszych czytelników

Post autor: Nelinnor » ndz gru 09, 2018 10:19 am

Bełek pisze:
sob gru 08, 2018 10:00 pm
Czy są jeszcze jakieś pozycje w tych klimatach, na które warto zwrócić uwagę? Chętnie poznam także dobre mangi o tematyce kryminalnej, jakieś horrory, a także takie, w których leje się dużo krwi i zarazem są w nich fajne dziewczyny. Liczę, że coś mi polecicie.
Sprawdź więc jeszcze All You Need Is Kill oraz Another, też od wydawnictwa JPF. Do tego ostatniego kryterium świetnie pasuje Murcielago od Waneko, chociaż manga ma bardziej luźny i pokręcony klimat niż ciężką atmosferę. Może nie to czego szukasz, ale też w razie czego zobacz ten tytuł, może akurat. ;)

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Mangi dla nieco dojrzalszych czytelników

Post autor: Alexandrus888 » ndz gru 09, 2018 11:18 am

Przychodzi mi do głowy Abara autorstwa Niheia wydana przez JPF

kera
Adept
Posty: 428
Rejestracja: czw mar 05, 2015 11:24 am
Lokalizacja: Polska
Status: Offline

Mangi dla nieco dojrzalszych czytelników

Post autor: kera » ndz gru 09, 2018 11:25 am

Mars od Waneko ,Hellsing od JPF .

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Mangi dla nieco dojrzalszych czytelników

Post autor: zandam » ndz gru 09, 2018 12:23 pm

Bełek pisze:
sob gru 08, 2018 10:00 pm
Najbardziej interesują mnie pozycje z gatunku cyberpunk oraz science fiction. Przeczytałem już "Blame", "Ghost in The Shell", niebawem zaczynam "Neon Genesis Evangelion", "Rycerze Sidonii", a potem na warsztat idzie "Akira" oraz "Battle Angel Alita". Czy są jeszcze jakieś pozycje w tych klimatach, na które warto zwrócić uwagę?

Chętnie poznam także dobre mangi o tematyce kryminalnej, jakieś horrory, a także takie, w których leje się dużo krwi i zarazem są w nich fajne dziewczyny. Liczę, że coś mi polecicie.
Atom już większość wymienił, dlatego tylko podbijam "Srebrny trójkąt" i "Planetes" (oba z JPFu) oraz "Muzykę Marii" (Hanami); Gundamy z USA (od Verticala i Viza).
Co do kryminałów, to w Polszy jest "Monster" i "20th Century Boys" od Urasawy.
Z horrorów "Hideout" (JPF), a jeśli chodzi o krew, to "Berserk" (też JPF) i "Vinland Saga" (Hanami).

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Mangi dla nieco dojrzalszych czytelników

Post autor: ninna » ndz gru 09, 2018 1:54 pm

Z kryminałów polecić można "Erased - Miasto, z którego zniknąłem", "Prophecy" (i generalnie mangi Tsutsuiego bo tworzy solidne rzeczy). Ciekawa intryga jest też w "Do Adolfów", aczkolwiek zagadka stanowi tu część większej, bogatszej całości.

Jeśli chodzi o horrory to jak dla mnie jednymi z najlepszych na rynku są mangowe adaptacje dzieł Lovecrafta ("Ogar", Kolor z Innego Wszechświata", "Nawiedziciel Mroku", "W Górach Szaleństwa"). No i Ito (np. "Gyo" czy "Uzumaki" albo zbiory opowiadań). Dobre są też "6000" albo "Przekleństwo Siedemnastej Wiosny" (to ostatnie to bardziej tajemnica niż horror).

GreX
Posty: 59
Rejestracja: wt gru 04, 2018 2:10 pm
Gender:
Status: Offline

Mangi dla nieco dojrzalszych czytelników

Post autor: GreX » pn gru 10, 2018 11:34 am

Jeśli Sci-fi i krew to obowiązkowo "Eden: It's an Endless World", ale jest to ciężko dostępna manga. Może jeszcze mniej krwawy (i bardziej komediowy), ale ładnie narysowany "One Punch Man". Reszta co mi przyszła do głowy została wymieniona wyżej.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1170
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Mangi dla nieco dojrzalszych czytelników

Post autor: Kuroneko » pn gru 10, 2018 2:22 pm

Możecie mi polecić coś z gatunku mystery, fantasy, (ewentualnie też sci fi lub bez fantasy) z tajemniczą, raczej ponurą atmosferą? Dobrze, gdyby miała też jakieś takie filozoficzne, psychologiczne rozmyślania. Może to być jedna dobrze skonstruowana opowieść lub też epizodyczne opowiadania.

Oto lista tytułów, które uwielbiam:
- xxxholic, X 1999, Tokyo Babylon, RG Veda, TRC
- Pandora Hearts, Księga Vanitasa, Kuroshitsuji
- Pet Shop of Horrors
- Narutaru
- Angel Sanctuary, Cruel Fairytales, God Child
- Kino no Tabi
- Ku twej wieczności
- Loveless
- Death Note
- Gdy zapłaczą Cykady
- Fullmetal Alchemist, Naruto, Hunter x Hunter
- Srebrny Trójkąt, Klan Poe (lubię kreskę, lecz fabuła nie do końca mnie przekonała)
- Requiem Króla Róż
- Tourou no Ori, Gorzki poranek, Sakura Gari
- Caste Heaven, Acid Town, Złamane Skrzydła

Poza tym lubię też mangi historyczne, obyczajowe lub spokojniejsze tytuły fantasy. Te tytuły czytam lub byłabym zainteresowana, gdyby zostały wydane:
- Opowieści Panny Młodej
- Oblubienica Czarnoksiężnika
- Mononokean, Natsume
- Tongari Boushi no Atelier
- Arte
- Tenju no Kuni
- Oko Horusa
- Watashi to Sensei no Genjuu

Nie do końca przekonały mnie natomiast:
- Battle Royale
- Pieta
- Blue Heaven
- horrory Junji Ito
- Goth, Another
- Dziewczyna znad morza
- Walkin' Butterfly
- Emma
- Usłyszeć ciepło słońca, Kształt twojego głosu
- Orange

Na razie wstrzymałam się ze zbieraniem kilku tytułów Hanami, bo nie jeszcze do końca mnie przekonały:
- Monster, Mushishi, Vinland Saga, 20th Century Boys

Waham się czy zacząć zbierać kilka tytułów od Jpf:
- Berserk, Battle Angel Alita, Akira, Sidonia, Blame
- MM: Było ich 11, 7 Mld Igieł, Hiroki Endo Krótkie Historie
- Mój drogi bracie, Róże Wersalu
Ostatnio zmieniony śr gru 12, 2018 2:34 pm przez Kuroneko, łącznie zmieniany 1 raz.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości